Katlanır bisikletle tura çıkılır mı?

Scudo

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
Katlanır bisikletimi tur bisikletine dönüştürme çabalarim devam ediyor :)
52T olan ayna kolu 44T ye dönüştürdüm. Yokuşlara müthiş etkisi oldu. Bence 44T yada 46T katlanirin mantığına çok daha uygun. ( Ruble 12-32 8v)
Benim gibi yüksek hızlarla işim olmaz diyenlerdenseniz mutlaka aynakolu küçültün ve katlanirin zevkini katlayin :)

hidromek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.117
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
@BeyhanSEZGİN Göbekten vites almanızı tavsiye ederim ama minimum nexus 7 li sistem alın derim nexus 3 yetmiyor bir dönemden sonra ben Carraro flexi 103 almıştım 2 ay sonra nexus 8 li sistem taktırdım gayet memnunum siz şanslı olabilirsiniz çünkü Carraro nexus 7 li bisiklet çıkardı bu sene

Tepki
24
Bisiklet
Cube
Bende zaten şu anda araştırma yapıyorum, göbekten vitesliye daha yakınım, önerileriniz için teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU

SEYYAH OZİ

Daimi Üye
Tepki
654
İsim
Özkan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben size şunu diyeyim her bisikletle tura çıkarsın 24 vitesle 30 vites arasında konfordan başka bişey yokdur xtr donanım sizi rampada itmez turney rampada sizi geri çekmez kondüsyonun yoksa donanım ve bisikletin önemi yok 15 binliralık bisikletle caddebostanda 5 km yol yapan gelmiş ahkam kesiyo uzun lafın kısası markaya modele özelliklere takılmayın,. Pedala basın

Hurol Yoney

Daimi Üye
Tepki
307
İsim
Hürol
Bisiklet
Diğer
@hidromek Nexus 7 li sistemi bende taktıracam. Jant teli uzunluğu konusundaki seçiminizi merak ediyorum.

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Göbekli-şanzumanlı katlanırlar epey artacağa benziyor.
Takipteyim...

Tepki
81
İsim
Şafak Hasret Yıldız
Bisiklet
Giant
@Seyyah özkan çok doğru bi konuya bastınız gerçekten dediğiniz gibi markanın üstündeki donanımın hiç bir farkı yok

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Ben bu aralar recumbent bisikletleri merak ediyorum. Sağladığı yatık sürüş pozisyonu ve aerodinamik avantaj nedeniyle uzun mesafeler konforlu bir şekilde katedilir diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: dodurgalı_06

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
@uguryilmaz144

Millet yattığı yerden para kazanır, ben de yattığım yerden yol gideceğim diyorsun yani. :D Bir bayan bisikletli recumbent bisiklet ile yattığı yerden rekor kırmıştı diye hatırlıyorum.

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
@dodurgalı_06
Aynen o kadar yol yapıp nasıl seleye oturuyor diye düşünürken bir de baktık ki meğer Amanda ablamız recumbent kullanıyormuş :D

Mesut DOĞRU

Forum Demirbaşı
Tepki
986
İsim
Mesut DOĞRU
Bisiklet
Bianchi
Sn @fatihy bey bisikletinizi güzel günlerde kullanın.
Ben de Carraro Flexi 121'in ikizi Bianchi Folding 21 vites sahibiyim.
Kelebek gidon çok hoş durmuş. Bu konu ile ilgili bir kaç sorum olacak.
1) Katlanır bisiklette kelebek gidon kullanımı kolay mı?
2) Kelebek gidon katlandığı zaman sorun teşkil ediyor mu? Normal gidona göre artı ve eksileri nelerdir?
3) Bisikletinizin yokuş/performans değerleri nedir? Bisiklet dik kullanım nedeniyle rampalarda sorun çıkarıyor mu?
Esen kalın.

• Beğen
Tepkiler: nonsteril

fatihy

Daimi Üye
Tepki
277
İsim
Fatih Yağız
Bisiklet
Carraro
@Mesut DOĞRU öncelikle teşekkür eder sizlerinde iyi günlerde kullanmanızı dilerim :)

1- kullanım oldukça kolay ve artı olarak bana kullanımda aşırı güven verdi
2- hiç bir sorun teşkil etmiyor benim gidon ön maşa ile arka maşa arasında kalmıyor dışarı katlandığından dolayı sorunsuz katlanabiliyor
3- rampada yüklü ve yüksüz olarak kullandım yokuş performansı gayet başarılı

14-34 megarange ruble ile yokuşlar daha rahat çıkılacaktır tek yapılması gereken o kaldı onu da çanakkale turuma çıkmadan değiştireceğim

bu arada ilk defa sizde duydum bianchi 21 vites katlanır bisikleti

aklınıza takılan bişey olursa başka sorularınızı iletebilirsiniz

esen kalın :)

Mesut DOĞRU

Forum Demirbaşı
Tepki
986
İsim
Mesut DOĞRU
Bisiklet
Bianchi
Sn @fatihy bey teşekkür ediyorum.

Megarange rubleyi bir önceki şehir bisikletimde kullanmıştım. Yokuşlarda gerçekten çok iyi sonuç veriyor.

Bianchi, 2017'de 21 Vitesli Katlanır Bisiklet üretti . 2017 model Carraro Flexi 121 ile aynı kadroya sahip.
Carraro ve Bianchi, Accel Grup bünyesinde üretim yapıyor.

2017 model Carraro Flexi 121'de bazı iyileştirmeler gerçekleştirildi. Bisikleti katladığınız zaman, bisiklet, aynakolun üstüne binmiyor. Bu sorunu sabit bir parça ile ortadan kaldırmışlar. Bu iyileştirme İLe beraber, Sol ön ve arka kısma eklenmiş 2 mıknatıs ile bisiklet katlandığı zaman bir arada duruyor.

Ben 21 vites seçeneği sadece onda olduğu için Carraro Flexi 121 alacaktım. 2016 model ve öncesi modellerde bisiklet katlandığında aynakolun üstüne binmesi, katlandığında bisikleti bir arada tutacak mıknatıs sisteminin olmaması beni caydırdı. Ben de bu özellikleri 2017 modelde sunan Bianchi'de karar kıldım.

Esen kalın.

SEYYAH OZİ

Daimi Üye
Tepki
654
İsim
Özkan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@fatihy inşallah kazasız belasız bi tur olur siz giderken benim içim eriyo şartlar el verse inan dünyayı gezicem şimdiden yolunuz açık olsun,,,

Son Selim

Daimi Üye
Tepki
482
İsim
Selim A.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Çağdaş Evliya Çelebi çıkıyor. Youtube'dan takip edebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: fatihy

SEYYAH OZİ

Daimi Üye
Tepki
654
İsim
Özkan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar ben hiç uzun tura çıkdım sayılmaz kısa baya tecrubem olduğunu sayıyorum vitessiz bisikletle bile çıkılır,, ben uzun zamandır gözlemlediğim bi konu açayım bizde olan turneyle tua çıkılırmı yok şıvalbe lastik olsun yok bilmem.ne yani yetinmeyi bilmiyoruz azizim olay bu keşke elimizde.imkanlar daha iyi olsada daha iyisini alsak ama malum şartlar,,,onun için elimizdekinin kıymetini bilicez işte sıkıntı burda başlıyo yetinemediğimiz için alıyoruz sonra onlada mutlu olamıyoruz