Katlanır bisikletle tura çıkılır mı?

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Katlanir dahonla 25kms ortalamali 50 km mesafelik turlarin cok oldu.

Yol bisikletimle de irtalana hizim 29-30 kms oluyor.

Dolayisiyla dahonla 100kmlik tura rahatca daha once cikan da cok var. Cikmasina cikilir ama %8-10 gibi egimler olacaksa tek degil cift ayna kol yaprakli bir katlanir secmeniz iyi olur...

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Tolga Çelebi katlanır kullanmadım, haklısınız. fakat katlanırla tur yapan birinin blogu cok uzun süre takip rttim. yük taşıma adına herhangi bîr sorun yaşayacağını sanmıyorum. hatta ekipmanlarını doğru yerden temin ettiğinde uygun fiyattada bulunabiliyor.
ben 26" bisiklet ile tur yaptığımda 28" bisikletiyle katılan arkadaşın arkasında kalabilmem için haliyle daha fazla pedal basmıştım.
@Şafak Hasret arkadaşım, belirttiğin bütçe tur bisikletine sahip olacağın bütceye yakın bir bütce.
yazdıklarınızın üzerinden değerlendirmeye kalkarsak gayette çıkılır ama artısı eksisi söz konusu. 100km tur dediğimizde göreceli olarak çok da uzun değil. daha öncede edipim gibi ağırlıklı şehirde ulaşım amaçlı kullanacak iseniz keyif adına bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. hatta toplu taşımada h bir şekilde sorun yaşamazsınız. fakat almadan önce iyi değerlendirin durumunuzu, mtb den katlanıra gececeksiniz. almadan önce binin deneyim edin. kolay gelsin:)

Tepki
81
İsim
Şafak Hasret Yıldız
Bisiklet
Giant
Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için hala degerlendirme içindeyim

Tepki
81
İsim
Şafak Hasret Yıldız
Bisiklet
Giant
@huseyinbozan dediğiniz gibi 29" mtb den 20" bi katlanır geçmek ve tura çıkmaya çalışmak bana olumsuz sonuç verebilir gibi geliyor

ali baykal

Üye
Tepki
70
Bisiklet
Fuji
seyrupedal.com buradaki arkadaşımız tur başlangıcını dahon ile yapmıştı. forumda eşiyle veya kız arkadaşıyla yurt dışında katlanır ile tur yapan birisi daha vardı. yukarıda da yazmışlar zaten. forumda yazılarını bulabilirsiniz.

Bikedreams

Üye
Tepki
86
İsim
Talip .Y
Bisiklet
Bianchi
@Asusmune Bende sizin bu yorumunuzu 'asla'anlamıyorum koca,koca adamlar'mı kurtulun bu önyargılardan artık!uzun turada çıkılır hatta çok keyiflidir bile denemeden bilinmiyor malesef.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Şafak Hasret gam anlamı ile beklentiniz nedir? detaylara ve örm verdiğiniz noktalara deyinirseniz yardımcı olacak onlarca fprumdaş vardır :)

Tepki
81
İsim
Şafak Hasret Yıldız
Bisiklet
Giant
@huseyinbozan beklentim şudur katlanır bisikletten 100 km ve üstü turlarda memnun kalabilir miyim yol şartları değişken olucaktır ki araziye falan da arada giriyoruz ve bu bisiklet ile memnun kalır mıyım onu ögrenmek istiyorum. Açıkcası bu bisiklet beni katlanıp otobüslerde falan da bi sorun çıkaramadığı için ön planda tutuyor kendi kafamda çünkü bi yere giderken götürme şansınız çok yüksek

• Beğen
Tepkiler: nonsteril

mhd

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
@Şafak Hasret

Katlanır bisiklet ile İstanbul'un altını üstüne getiren forumdan takdir ettiğim bir arkadaşımız var. Osman Öksüz. Kısa ve uzun sayılabilecek İst. turlarını (link) bu başlık altında paylaştı. İstanbul tepeleri çok olan bir şehir. Dahon'u ile çok memnun. Daha önce size dediğim gibi Osman Bey de Dahon'nun 2'li yaprak aynakollu olanı var. Bu arkadaşla iletişime geçip detaylı deneyimlerini öğrenebilirsiniz. Acele etmeyin. Ayrıca bu başlığı da inceleyebilirsiniz. (link)
http://m7.i.pbase.com/g1/85/557985/2/109391907.IGnBgzsp.jpg

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
26 mtb 29 mtb 20 katlanır 26 katlanır 28 tur ve 28 yol aldım gerek şehir içi gerek şehir dışı hiç biri yolun yerini tutmuyor dağ tepe hariç
siz tura çıkmak istedikten sonra yürüyerek bile çıkarsınız üç günde gitmez beş günde gidersiniz turun bi sınırı yok nasıl olsa önemli olan iyikki bunu almışım demek

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
birde turda hızdan ziyade önemli olan konfordur diye düşünüyorum hergün sekiz on saat yolculuk yapacaksınız belki daha fazla en rahat hangi bisiklet olur sorusu daha mantıklı gibi her yönden

• Beğen

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@Asusmune

20",24",26",28" gibi rakamlara takılmayın.İnsanın yeterli gücü ve onun bir o kadarı kadar azmi varsa hiç bir şey imkansız değildir. Unutmayın bisiklet fiziksel olduğu kadar da psikolojik bir spordur. :harika:

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bunun mantığı ne?
Bu bisiklet amaç itibariyle şehiriçinde aktarmalı seyahatler için çocuk bisikletinden türetilmiştir
Bu çantalarla zaten araca binmenin imkanı yokken neden bu zorlama. Ferrari ile rallycros yasa suv ile Drag yarışı koşulamıyacağı gibi bu aletle tur eziyettir,zulumdür:) BENCE.
@mhd

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Tolga Çelebi Bu dediğinizi en çok savunan benim ama şu lastik, jant ile uzun yol eziyettir,zulumdur.
İnanın ki elimde bunun en basic modeliyle şehirler arası tura çıkarım v einatlada bitiririm ama randımanlı olmaz, keyifli hiç olmaz.
Çocukken o enerji ile anlamıyorduk ama tura çıkmakta sadece abartıdır, fuzulu işlerdir.Mantığı yoktur.
( Bunu çelik bisikletle 80 km iyi zamanlama yapan ben kendi adıma diyorum, sizi bilmem )

wenom

Forum Bağımlısı
Tepki
672
İsim
rafet
Bisiklet
Diğer
Tabiki istedikten sonra her bisikletlel herseyi yaparsiniz bende mtb aldim lastikleri incelttim vs sehir ici kullandim fakat kadro yapilari farkli katlanirlarada cok baktim halada hevesim var aslinda ama bircok anlamda tatmin etmiyecegini dusundugum icin sehir yada touring tarzi bir bisiklet alicam sanirim bir sure sonra katlanir tatmin etmeyecektir yoksa bende cok dusundum katlanir