Katlanır bisiklet tavsiyeleri

Tepki
312
İsim
Secda G.
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Carraro sportive 220 bisikletim hem ağır geliyor hemde taşıma konusunda çok yer kaplıyor (işyeri, asansör, ev içerisinde salonda). Şehir içi kullanımda daha rahat konfor sağlayabileceğim katlanır bisiklet almak doğru olur mu?
Olumsuz yanları var mıdır?

Scudo

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.151
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@telmessos1986 24 jant katlanırı bagaja sığdırmak için arka koltukların en azından bi bölümünü yatırmak gerekir.

• Beğen
Tepkiler: telmessos1986
Tepki
2
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Yazdıklarımı tam güncellerken siz mesaj atmışsınız :) Birkaç maddeyi güncelledim ve bir model daha ekledim.
Sizin tavsiyeniz var mı?

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.151
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yazdıklarımı tam güncellerken siz mesaj atmışsınız :) Birkaç maddeyi güncelledim ve bir model daha ekledim.
Sizin tavsiyeniz var mı?
3x7 sistem yerine 2x8 daha mantıklı, Carraro 116'yı bütçeyi çok zorlamıyosa düşünebilirsiniz.

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.449
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Carraro sportive 220 bisikletim hem ağır geliyor hemde taşıma konusunda çok yer kaplıyor (işyeri, asansör, ev içerisinde salonda). Şehir içi kullanımda daha rahat konfor sağlayabileceğim katlanır bisiklet almak doğru olur mu?
Olumsuz yanları var mıdır?
Bizde eşime daha pratık olsun diye katlanır almıştık,şehir bisikletine göre ağırlık olarak çok olumlu yönü olmadı ama asansöre koyma,aracın arkasına katlayıp istediği yerde açıp kullanması açısından pratik oldu,birde görüntü olarak sempatik olması kendisini bisiklet kulllanmaya teşvik etti diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: mavibisiklet3
Tepki
312
İsim
Secda G.
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@seko35.50 Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın inşallah, hangi bisikleti aldınız?

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.151
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Peki, Dahon Vitesse D8 için düşünceniz nedir?
Dahon kullanmadım ama, Dahon ve Tern katlanır bisiklet konusunda en tecrübeli markalar. Kullanan arkadaşlar daha iyi bilgi verecektir.

Tepki
2
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Herkese selamlar. Bu başlık altında son 5 sayfada yazılanları okudum ama karar veremedim. Şimdi ben de siz tecrübeli arkadaşlardan katlanır bisiklet konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

Öncelikle hem kendimden hem de kafamdaki katlanır bisiklet modelinden bahsedeyim ve bunları madde madde yazayım.

1) 38 yaşındayım. 1,76 boyundayım ve 82 kiloyum. Fethiye'de yaşıyorum. Otomobilim ise 2014 model Renault Clio IV HB.
2) Katlanır bisikleti Fethiye sahil bandındaki bisiklet yolunda spor yapmak ve birkaç fazla kilomdan kurtulmak için almayı düşünüyorum. Fakat nadiren de olsa yeri geldiğinde rampa yukarı çıkma durumlarım olabilir. Ancak genelde düz yolda / bisiklet yolunda kullanacağım.
3) Alacak olduğum bisiklet, arabama rahatça sığsın istiyorum.
4) Alacak olduğum bisiklet, kurması ve katlaması kolay olsun istiyorum.
5) Bütçem maksimum 18000 TL. (Daha düşük fiyata olursa harika olur :D)
6) Şimdilik kafama yatan ürünler şunlar:

- Salcano Slcn F400 Hd 24 Jant, 8 Vites, Hidrolik Fren Katlanır Bisiklet
- Carraro Flexi 121 HD 21 V

Siz yukarıdaki ürünler hakkında ne düşünüyorsunuz? Elbette sizden de yukarıda yazdıklarım doğrultusunda başka tavsiyeler bekliyorum :) Teşekkürler.
Birkaç gündür yaptığım araştırmalar sonucunda aklımdaki modeller biraz değişti:

Bütçeyi biraz daha zorlayarak Dahon Vitesse D8 veya Carraro Flexi 121D arasında gidip geliyorum. Sizlerden daha iyi öneri gelirse elbette onlara da kapım açık :D

Bilge dönmez

Daimi Üye
Tepki
337
İsim
bilge dönmez
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Dahon d8 kullandım bir süre, Fluence ve Megane bagajlarında sürekli yanımda taşıdım.
D8 katlanınca tekerleri üzerinde dengede durabiliyor. Araba bağajına bu şekilde sığmadığı için yan yatırmak gerekiyor. Bagaja koyup geri alırken çizilen yerleri oldu zamanla. Bazen belimi de zorladım. Zincir ve vites dişlileri yukarıda kalacak şekilde bagaja koymak lazım. Gidondu, seleydi, tekerlerdi derken, bagaj kapasitesinin yarısını kullanıyor. İki tanesi bir bagaja sığmaz.
Son olarak, birkaç yıl bu şekilde kullanımdan sonra, jant göbeklerindeki gresin aktığını gördüm. Yağ sökücü kullanmamıştım ve sabunlu yıkama yaptın mı derseniz, yılda 1 ya da 2 sefer anca olmuştur. Yağın akma sebebini arabanın aşırı ısınmasına ve tekerlerin hep aynı pozisyonda bu ısıya maruz kalması olarak yorumladım. Bilyeleri söküp gres yenilemek zor değil tabi.

• Beğen
Tepkiler: Joseph Cavalcanti

Esatesat

Aktif Üye
Tepki
298
İsim
Esat esatoglu
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
tern link d8 tavsiye ederim.gidon yapısı sistemi ,gidonun tekerin dışarıda kalacak şekilde katlanması(katlyken elde yürütmek kolaylaşıyor) sürücü ağırlığının arka tekere aktarılmasını sağlayan patentli sistem ve tamamen dışarıda üretilerek gelen ürünlerdeki kaliteli işçilik…

Tepki
2
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Artık dün Pazarama'dan Carraro Flexi 121 (V-fren / Antrasit-Gri renk) siparişi verdim. Peşin fiyatına 9 taksitle 12331 TL ödedim. Hatta Maximum karta kampanya olduğu için buna ek olarak 500 TL ekstrede indirim, 200 TL de Maxi Puan olacak :) Ürünüm şu anda kargoda. Muhtemelen PTT Kargo ile geldiği için cuma veya cumartesi teslim edilir.

Wako

Üye
Tepki
0
İsim
Yiğit
Bisiklet
Whistle
Amazon Türkiye'de Geroni markasının Floki adlı katlanır bisiklet modeli satışta hâlihazırda. Rakiplerine göre bariz fiyat avantajı sunuyor ancak kurulum, yetkili servis, garanti ve ürünün sağlamlığına yönelik müşteri geri bildirimine rastlamak çok güç. Ne kadar ekmek, o kadar köfte mantığıyla hareket edip hiç bulaşmamak mı lazım acaba, ne dersiniz?

Bu doğrultuda kadrosu ve ekipmanı sağlamlığıyla bilinen, satış sonrasında kullanıcısını yarı yolda bırakmayacak hangi marka ve modeli önerirsiniz? Amacımız arabanın arkasına atıp sahil ve bisiklet yolu gibi parkurlarda fazla uzun olmayan sürüşler gerçekleştirmek. Sözün özü minimum bütçeyle, alınabilecek en sağlam/sorunsuz model tavsiyelerinize açığım. Şimdiden teşekkürler arkadaşlar. :)

Xenopshobe

Üye
Tepki
1
İsim
AYKUT
Başlangıç
1952—53
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Triathlon
Elektrikli almak isteyen kişiler rks rs 3 de bir baakbilir.

s0n3r

Üye
Tepki
203
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar uzun zamandır Carraro flexi 121 kullanıyorum ( 1500-2000 km olmuştur). Geçen hafta memlekette kullanmak üzere 2. el carraro flexi 107 alıp oradaki eve koydum. Haftasonu 50 km kadar kullandım.
Her iki bisiklette çok kaliteli. 107 bir tık daha kaliteli( malzeme olarak) ama 21 vitesin eksikliğini çok hissettim.
Tavsiyem;

olmazsa olmazlar;
21 vites olması
viteslerin kolların shimano olması
Carraro, Bisan gibi düzgün markalardan olması

Olursa iyi olur dediklerim;
Mümkünse arka ve ön teker quick sökülebilen göbekli olsun. Mandallı. Quick remove diye geçiyor sanırsam.
kelebek vites dediğimiz altus tarzı vites değiştme mandallı modeller
Bagaj ve çamurluk.
Zırhlı lastik

Benim fikrim piyasadaki en iyi fiyat/performansı bisiklet carraro flexi 121

Carraronun katlanır bisikletleri varken dahona o kadar para verilmez. (benim fikrim)

İlave not araştırırken;
Bianchi F021 gördüm tam ideal bisiklet olabilir, bir bakın fiyatı şuan 10200 TL