Katla gel !! Ankara

Scudo

mhd

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Açmış olduğunuz başlığın hayırlı olmasını dilerim. Katlanır bisikletlerle yapılacak turlara vesile olur inşallah. Mesajlar dan anlaşılan ilk tur Eymir Gölü olarak düşünülüyor. Eylül'ün ilk Pazar günü tur olabilirse İstanbul'dan katılabilirim. Ayrıca bu sıralar havaların sıcak gitmesinden dolayı katılım az olabilir.

Bilen arkadaşlar, Eymir Gölü'nü bisiklet turu açısından - Rampa, km, asfalt vb. - biraz bilgilendirirse çok sevinirim.

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@mhd merhabalar,
eymir gölü çevresi kısa tur ile ( bazı yollarra çatallanarak tekrar ana yola katılıyor, onlara hiç girmeden) 10,9km. Tamamı asfalt, bazı bölümlerde yola dökülen ufak çakıllar var ama ben hem katlanır hem yol bisikletimle turlar yaıyorum sorun olmuyor. %1-3 lük çok kısa eğimleri var, bir tane de dik bir yokuşu var ama toplamda 30m falan sanırım.
standart bir tempo ile (20km/s) yarım saatte rahat atılıyor. Ben yol bisikletiyle 20ye kadar iniyorum 4-5 tur tamamlıyorum.
hafta sonları 11 den sonra araç girişi de yasak, içerideki araçlar dışında araç da olmuyor. Zaten araç trafiği de tek yön. Verdiğim kaloriyi hemen geri alayım derseniz içerde köfte sucuk balık satan market-kafe tarzı yerler de mevcut.

başka sorunuz varsa yanıtlayabilirim

mhd

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
@Kazuya

Merhaba Emrah Bey,
Detaylı bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Güzel bir yere benziyor. En kısa zamanda gideceğim. Sizleri Ankara'lı olarak kıskandım diyebilirim.

• Beğen
Tepkiler: Kazuya

Jackhammer

Üye
Tepki
23
İsim
Burak
@Kazuya

oncelıkle konu cok guzel olmus, benım sorum katlanabilir bısıklet arayışı içindeyim, malum fiyatları cok pahalı, araştırdım coğu kişi yokuslarda sorun olabileceğinden bahsetmiş, ben arabanın arkasına atabılecegım ofiste ogle aralarında kullanacagım ve ana cadde olmayan tali yollarda sürebileceğim fiyatı da uygun bir bisiklet arıyorum, hazır bu vesile ile yardımcı olursanız cok sevinirim, saygılarımla.

• Beğen

mhd

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
@Jackhammer

Uygun fiyat olarak 700-800.TL aralığında Carraro Flexi 121'i öneririm. 21 vites bir bisiklet, dağ tepe demeden gezersin ama fazla hız yapamazsın. Yalnız 2015 modeli katlandığında aynakolun yere değme problemi var. Carraro firması sanırım bu sorunu 2016 modelinde giderecek. Forumu arayıp okursan bazı arkadaşlar katlarken pedal ve park ayağı ayarlaması ile bu sorunu çözmüşlerdi.

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@mhd ben teşekkür ederim.
vallahi eymirimiz güzel ama 10metre bile bisiklet yolumuz yok, bununla avunuyoruz:)

sinemaperdesi

Aktif Üye
Tepki
134
İsim
A. Ay
Bisiklet
Mosso
@Jackhammer Ben bisikletimi bakım için bisikletçiye götürmüştüm. Benim bisiklet ile uğraşırken katlanır bisiklet (Tern) kullanan bir sporsever geldi bisikletçiye. Giderken direksiyonun katlanır bölümü kendiliğinden birkaç defa katlanmaya çalışmış, epey büyük bir sorun. Bisikletçi uzman baktı etti, markasına vs katlanabilir kısımlarının çok kaliteli olmadığı konusunda vs direktiflerde bulundu. İşin kötü tarafı herkes de yapamıyor, servisine götürüyorsun. Demem o ki, çok yaygın olmayan bu bisiklet için, iş görür şeklinde düşünme, çıtanı düşük tutma. Canını emanet ediyorsun sonuçta. Yani çok kalitesiz bir ürün almanı çok tavsiye etmem. Mesajında yer alan kullanım alanlarına uygun normal city bike düşünebilirsin, ya da katlanır güzel olur ancak kararın ne olursa olsun bu işte kalitesizi tercih etmemek lazım.

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@Jackhammer katlanır bisiklet hernekadar çok çok uzun turlarda bile kullanılsa da, biraz keyif işi. Yani yokuşları performanslı olarak çıkmak zor. Ben dahon vybe 7ca kullanıyorum. 7 vitesli. küçük yokuşlarda problem çıkartmıyor ama özellikle uzun ve dik yokuşlar çok problem. dahası bunları inmek de problem çünkü 30km/s i geçince pedal çeviremiyorsunuz.
ama siz anladığım kadarıyla zaten katlanırı performans için değil, keyif için şehir içinde kullanmak için istiyorsunuz..sizin için biçilmiş kaftan diyebilirim. dilediğiniz yere gidersiniz, yorulursanız taksiye dolmuşa atlar dönersiniz.

fiyat kısmı göreceli elbet ama, 1000-2000 civarı ise 20inch dahon/tern önerebilirim. Forumda kullananlar var genelde memnun.
1000 tl altı ise temiz ikinci el arayabilirsiniz.

bu başlıkta konunun çok dağilmaması adına sizi şu konuya yönlendireyim:)
(link)

• Beğen
Tepkiler: sinemaperdesi

mhd

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
@Kazuya Ankara'da bisiklet yolunun olmamasına çok üzüldüm. Umarım en kısa zaman da yapılır. Siz bizi Eymir'e davet ettiniz, biz de sizleri Kadıköy-Pendik sahil bisiklet yoluna davet ediyoruz.
Görüşmek üzere.

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@mhd çok teşekkür ederim, forumda hep bahsediliyor, kedi-ciğer hesabı dinliyoruz. İnşallah birgün gelirim ben de:)
Umarım en kısa sürede eymire gelirsiniz birlikte pedallarız

• Beğen
Tepkiler: mhd

Jackhammer

Üye
Tepki
23
İsim
Burak
@Kazuya @sinemaperdesi yorumlarınız ıcın cok tesekkur ederım, benım amacım hızlı gıtmek degıl, keyıf amaclı hem esım hem ben kullanayım, arada eymırde gezelım, arabanın arkasında sureklı dursun ıstedıgım an cıkarayım dusuncesındeyım, evet cok dezavantajı var pratık olması benı ceken bır konu, ama dogru o fıyata da ıyı sayılabılecek bır sehır bısıkletı de alınabılır, Ankara da decathlon harıcı katlanabılır bısıklet satan bır yer varmıdır bıldıgınız? en azından alıcı gozuyle sok bır kez bakayım ıstıyorum

• Beğen

mhd

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
@sinemaperdesi

"çok yaygın olmayan bu bisiklet için" Tern katlanır bisikleti mi kastediyorsunuz. Tern; Dahon, Brampton, Bike Friday gibi katlanır bisiklet konusunda bir dünya markasıdır. Dünya da ve ülkemiz de çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Katlanır kısımlarının kalitesiz olması mümkün değil. Sanırım bisiklet ustanızın katlanır bisiklet konusunda fazla bir bilgisi yok.

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@Jackhammer Şuan yol bisikletine sarmış durumdayım ama katlanırım hep bagajda:)

ankarada bir çok yer var satan, hepsi de güvenilir yerler.
İlk aklıma gelenler;

• Beğen
Tepkiler: Jackhammer

Jackhammer

Üye
Tepki
23
İsim
Burak
@Kazuya işte hocam bende sureklı bagajda tasıyacagım ve arabay ıle gıttıgım yerde hemen cıkarıp bınebılecegım bır bısıklet bakıyorum, bu duruma en yakın katlanabılır olan modeller uyuyor, soyledıgınız yerlere bakacagım, tesekkurler.

• Beğen

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@Jackhammer ben teşekkür ederim, umarım hemen alır aramıza katılırsınız

mhd

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
@Kazuya

Çok teşekkürler. Eymir'e geleceğim zaman haber vereceğim.

• Beğen

bekoli1903

Üye
Tepki
75
İsim
Bektaş
Bisiklet
Dahon
Dün dahon mu d8 bisikletimle Konya yolu Ankara kapısını bilen bilir 55 km hızla gittim.Yanlış bişeydi.Ama hepte aklımdaydı Bu bisikletle kaç basarım diye.Tabi ilk ve son belki.Çünkü tekerlekleri küçük en ufak bir dikkatsizlikte bu hızda savurabilir.Zaten bu tarz bisikletler aşırı hızlar için üretilmiş değil.Yokuş performansı olarak ben cinnah yokuşu seymenler parkı taraflarını zorlanmadan çıkabiliyorum.Normal bir mtb nin 3.vitesi benim bisikletin 1.vitesine tekabul ediyor.40km den sonrada pedal boşa dönüyor bayağı bi yumuşuyor.Zaten bu tarz bi bisiklete binen kullanıcılar hızdan daha ziyade şehir içi rahatlığını aramakta.Ben dahonumdan memnunum