Kastamonu

resitmix

Üye
Tepki
1
selam ben kastamonudan reşit.bisiklet kullanmayı seviyorum.siteyi daha yeni öğrendim.gerçekten güzel bi site

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru
Scudo

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Anadolu'nun her bir yanında arkadaşları görmek çok güzel. Aramıza hoşgeldiniz.. İyi vakit geçirmeniz dileği ile.

Sevgiler...

Tuncer Bayık

Daimi Üye
Tepki
308
Ben de yeniyim.Hatta bu forum olaylarının tam bi acemisiyim.Ama konu bisiklet olunca ilk defa bi foruma dahil oldum.Ben de Karabük'ten.Sana ve tüm arkadaşlara slm.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hoşgeldin Reşit, her sene 10-15 gün Kastamonu civarında oluyorum. Sen neresindensin Kastamonu merkezden mi yoksa ilçelerden mi? Görüşmek üzere, iyi eğlenceler...

abraxass

Üye
Tepki
1
hosgeldin reşitmix hemşerimsin :) ama ben kastamonuda değil lüleburgazdayım :( keske orada olsam :(

Tuncer Bayık

Daimi Üye
Tepki
308
Öyle şeylerden bahsediyorsunuz ki,şehir şehir gezmeler,hindistan'a gitmeler.Ben de kendimi bişey yaptım zanlederdim.Üç sefer yakın ilçelere gittim.yaklaşık 70-80 km toplam yakl.250 kmyol yaptım diye.Günlerdir düşünüyorum ben bu profesyonellere ne yazacağım, ne diyeceğim diye!Ne yapayım.Karabük bu konuda o kadar bilgisiz ve yoz ki ben de önce buranın halkını önce bisiklete alıştırmak için Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile konuşup hani İstanbuldaki gibi bir bisiklet şehir gezisi düzenledim.9 eylülde yapacağız saat 10-11 gibi. 50-100km lik bisiklet gezilerini de ancak hafta sonu düzenliyeceğim.Çünkü ben mesaili çalışıyorum.Sizlerin de yolu Karabük veya Safranbolu'ya düşerse görüşmek ve tanışmayı isterim.Bütün forumcu arkadaşlara selam ve sevgiler.

melih3576

Daimi Üye
Tepki
137
Arkadaşlar Kastamonuda yokmu bisiklete binenler?Sezonun açılmasına az kaldı,roller antremandan sıkıldım artık birazda cennet Kastamonuda beraber pedallayalım...

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
@melih3576

Aslında bilgilerime göre Kastamonu spor ve antreman için çok güzel bir yer. Oksijen oranı bol ve yüksekliklerde pedal çevirmek. Hatta Kastamonunun bir ilçesinde yarış atları yetiştiriliyordu. O bol oksijenden bol bol yararlanmak lazım. Bence en güzel yarışlara hazırlanma yeri olduğunu düşünüyorum. Keşke nasip kısmt imkan olsada bir sezona orada hazırlık yapabilsek. Ben zonguldak ereğlide yaşıyorum. Samsun bafralıyım. İnşallah kastamonu dan birilerine denk gelirsin.Kastamonu daki yol bisikleti yarışlarını az çok biliyorum. Fazla bi bilgim yok. Ama bulacağına eminim.Kendine dikkat et.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

Hakkımda öğrenmek istediğiniz herşey için

(link)

melih3576

Daimi Üye
Tepki
137
Merhabalar Mustafa Önder,farkındamısın buraya atılan mesajlara cevap olarak en az benimkine cevap yazılmış,gerçektende burası doğasıyla ve havasıyla bir cennet,heleki bisiklet için biçilmiş kaftan.Ancak buradaki insanlar ( yerlileri) bunun farkında değiller 'Saldım çayıra mevlam kayıra' şeklinde yaşıyorlar.Bugün çevre yolunda bisiklete bindim ve çam ağaçlarının kozalaklarının açılmasıyla orman 'çıt çıt' inliyordu resmen.Harika bir duyguydu ve bunu paylaşacak bir vatandaş yoktu.Neyse artık ben ve benim gibi ;doğa ve bisiklete düşkün arkadaşlar arttıkça paylaşımlarda artar diye düşünüyorum,sevgiler..

• Beğen
Tepkiler: MustafaOnderATiK

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
@melih3576

Aslında dediklerinize katılıyorum. Şöyle düşünebilirsiniz. Mesela bir gazeteyi elinize alınca siz kendinizin ilgi çeken kısımlarını daha çok vakit ayırıp incelersiniz , gerekirse yazılarını tek tek özenle okursun. Bu mesajlara karşılık vermekte öyle bişey. Herkes kendi bölgesinin veya kendisinin ilgisini çeken bölümlerle ilgili sayfaları gezer oraları takip eder ve oralarda fikirlerini belirtip kendince düşüncelerini paylaşır. Ama yinede kötümsememek lazım. Ben sizlerle arkadaş olmak isterdim. Keşke biraz maddi açıdan imkanım olsa , Kastamonu gibi güzel bir şehirde kamp yapmak isterdim. Bu sıralar kendime haftada 6 günlük bi program yapıyorum. Nasipse önümüzdeki haftadan itibaren düzenli sıkı ve disiplinli ciddi antremanlar yapacağım. Bu sezonumu sıkı ve güzel bir şekilde değerlendirip kendimi hem kondisyon hem form hemde güç ve teknik açısından iyice geliştirip nasipse seneye hedefim türkiyede ilk 20 - 25 e girmek gibi bir hedef koydum. Hedeflerim yüksek belki ama ona göre ciddi düzenli ve programlı istikrarlı ve disiplinli bir antreman yapmak gerek. Aslında Kastamonunun doğası havası tek kelimeyle herşeyi benim gibi birisine ve benim gibi ciddi ciddi hedefleri olan kişilere aslında tavsiye etmek istiyorum. Türkiye deki yarış atları da burada yetişiyor diyebiliyorum. Çünkü oksijen açısından yüksek bi orana sahip ve bunu aslında değerlendirmek lazım. Her neyse türkiyede bildiğiniz gibi ferdi ve imkanı olmayan kişilere pek adam yerine koyulmuo veya başarabileceğine pek imkan verilmiyor. Ama herşeyin hayırlısı. Önce kalbinle isteyeceksin. Sonra başarılıolabileceğine inanıp güzelce çalışacaksın. Herşeyin hayırlısı olsun. Tekrar fikir ve düşüncelerinizi paylaşmak dileğiyle...

Hakkımda öğrenmek istediğiniz herşey için:

(link)

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

melih3576

Daimi Üye
Tepki
137
Teşekkür ediyorum sana,umarım isteklerin kabul olur ancak sıkı çalışmalısın.Bu arada benim amacım uzun seyahatler yapmak.Mesela forumdan Serkan Taşdelen adlı bir doğa sevdalısı arkadaş kimi için saçma kimi için ise zahmetli bir seyehat aracı olan bisikletiyle Türkiye'yi dolaşıyor.Ne mutlu O'na.Umarım ilerleyen zamanlarda bende böyle bir seyehate çıkarım.Bende kış boyunca 45 dakikalık roller antremanı yaptım ve bu yıl geçen hafta 2 defa 2 şer saatlik tur yaptım ve kondisyonumun iyi olduğunu gördüm,havalar biraz daha ısınınca koşu+bisiklet düşünüyorum.Ben Beden Eğitimi mezunu olduğum için spor yorgunluklarına alışığım.Yani senin anlayacağın bu bir yaşam biçimi,sevgilar...

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
@melih3576

Gerçekten çok takdir ettim sizi. Hem tecrübelisiniz. Hem de bilgilisiniz. Gerçekten tekrar bilgilerimizi ve düşüncelerimizi paylaşmak dileğiyle. Şu antreman programımı hazırlayayım. Burada sizlerlede paylaşmayı düşünüyorum.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

Tuncer Bayık

Daimi Üye
Tepki
308
sevgili melih,ben de karabükte bisiklet kültürünü yerleştirmeye çalışıyorum.ben de geçen sene 70-80 km lik turlar yaptım.yenice,eskipazar ve eflani'ye gittim.Bu seneki hedefim bartın ve kastamonu idi.Sezonu henüz açmadım.Tanışırsak çok memnun olurum.

• Beğen

Tuncer Bayık

Daimi Üye
Tepki
308
Ereğli'li arkadaşım,ayrıca Ereğli de düşünüyorum.Ama daha geçen sene başladım bisiklet olayına.Gözüm keserse ve hafta sonu 2 günlük bir programla olabilir.çünkü sadece hafta sonum var benim.Senin ora accuk daha uzak.sizlerin varlığı bana katalizör oluyor.Seninle de tanışmak isterim.Hem bana fikir verirsin.Burada da bisiklet takımı oluşturup yarışlara hazırlamayı düşünüyorum.

• Beğen