Kastamonu-Samsun 400 III

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
SİNOP AYANCIK-SAMSUN BAFRA 160 km

Bir gün önce yapılmamış olan 57 km bu güne sarkınca,işin rengi değişti.Hoş,her halükarda 198 km bitmeyecekti ya (160.km de bitti) mesele nasıl biteceğiydi.

Normalde Sinp'un içine girmeden bir yerlerden Gerze Samsun yönüne devam edecektim ancak sonradan göreceğim gibi,bu levha daha batıdan gelenlere değil,Sinop'tan çıkanlara hizmet ediyor.Bu bana bir saat ve çok değerli güç stoğu kaybettirdi.Zira o sinop manzaralı tepelere bir kez daha çıkmak zorunda kaldım.Aslına bakarsanız,şehre giriş yerimiz de sanırım yanlıştı ya,geçti artık.Yolda tanıştığım,daha önce de bahsetmiştim,Hamza kardeşimle burada ayrılıyoruz.O İneboluya otobüsle dönecek;benim ise daha çekilecek çilem var.

Yol yapımı,toz,çöp,bisikleti sürebileceğim şeridin dışında bir yer yok.Kamyonlar deli gibi sağımdan solumdan geçiyor.Tepede büyük bir fabrikayı bitirene kadar karşıya geçip bisiklet elde yürüdüm.Öyle ki,iki kamyon karşılaştıklarında,her ikisinin dingil mesafesi,yol sınır çizgilerinde;e,ben nerede gideyim.Adamlar da haklı olarak asılıyor kornaya.Ben ise,yarım saat önce yediklerimi (bir kaç dilim,belki yarım ekmek,turşu,tuz ve kola) yürüyerek hazmetmekteyim ancak sinir katsayım yükselmekte.Saat olmuş 15.00,ben daha Samsuna gideceğim.Ölme eşeğim.

Neyse,öyle böyle derken sinpo'u çok gerilerde bıraktım.Bu arada yol öyle bir genişledi ki,ben bu yaşımda,böyle geniş yol görmedim desem yeridir.Bu hafif tırmanışlı yolun sonunda ciddi bir köpek saldırısı daha atlattım.Bu arkadaş oldukça asabiydi ancak bir kaç gün önce sosyal medyada da yer alan kadının birinin bağırarak ayı'yı kaçırma sahnesini gördükten sonra,beş saniyede yedim onu.Isıracağımı anlayınca kaçtı.Bildiğiniz,inip kovaladım zevk için.Burası yol,benim bölgem.alfa olan benim dostum,sen değil! Üstelik o beni ısırsaydı haber olmazdı ancak benim onu ısırmam hayli büyük bir etki yaratırdı:"Bisikletli adam köpeği ısırdı.Köpeğin sahibi "Davacıyım" dedi.Hass...

Hazır buraya gelmişken başka bir bilgi paylaşayım.Bir inek,bir at bir eşek kadar değerimiz yok derken bazen,söz gelimi sanılabilir.Oysa gerçekte de böyledir.İnsan mal olmadığı için para etmez.Kamyon beni altına alsa hikaye.Ölüp gideriz yollarda.oysa bir eşeğe çarpsa davalık olur zira eşek bir "Mal" dır ve para eder.Yollarda izlerde büyük baş hayvanlara çarpıp ölümüne yol açan sonra da sahiplerince rehin alınan pek çok kamyon şoförü şehir efsanesi değildir.Yollarda bir eşek kadar hükmümüzün olmadığı bir gerçek anlayacağınız.

Allahım yine çıkıyoruz.Bu kez fena zira göz alabildiğine yol gözükmekte ve sonu yok.Ayrıca suyum da tükendi.Bu bölge diğer güzergahlar gibi yeşillik ve dağlık değil.Susuz kalırsam işim zor.Güç bela 35 km yol aldıktan sonra güzel bir sahilde mola veriyorum,2-3 km sonra Gerze olmalı.Şimdi buraya dikkat !

Gerze'ye girişte belediye yoğun yağış ve fırtına anonsu yapıyor,hem de durmadan.Tepemde bulutlar dönenmekte.İlk benzinlikte durup,pompacıyla sohbet ediyorum;o da doğruluyor.Haberlerde dinlemiş,orta ve doğu karadenizde fırtına ve sağanak yağış var diyor.Saat 16.00 iki buçuk saat daha giderim diyorum içimden.
Yenikent'i geçtim mi tamamdır.Bu noktada 0'dan 385 e çıkılan bir geçit var.Sinop'ta abartmadan aldığım gıda,Gerze'de iki hazır kek,asitsiz kola ve bir avuç fıstıkla,havayı karartmadan Yenikent'i atlatır,hatta Yakakent'e bile ulaşabilirim.

Saat 17 cıvarı ve ilk yağmur damlası göğsümden içeri düşüyor.Çıkışın başlarındayım ancak temkinliyim.Zira yağmurluğumla,sırt çantamın kılıfını kadronun üst borusuna lastile bağlamıştım.Saniyeler içinde kamufle oluyorum.Telefon ve fotoğraf makinesi (Bir kare çeksem mi? ) o kareler yüzünden bu haldesin,diyorum kendi kendime.Ota bota durup fotoğraf çekmeyeydin,şimdi Samsunda çay bahçesinde otobüs saatini bekliyor olurdun!

Normalde hava kararmaması lazım ancak yoğun yağış ve bulutlanma görüş mesafesini kısıtlıyor."Dikmen" diye bir tabelanın yanından geçiyorum Altimetre 255 te ve hızla tırmanmakta.Yağmur eşliğinde şimdilik fırtına yok;tüm ışıklarımı yaktım.Kaskın ön ve arkasında,yağmurluğumda,selealtı çantamda,arka çatalda sanırım 6-7 yanıp sönen kırmızı var.Önümü görüyorum,tek korkum arkadan gelen araçlar.Bereket onlar da çok temkinli.

Yağmur her noktada etkili değil,bir yere geliyorum zemin tamamen kuru,hemen ardından yağmura giriveriyorum.İnişe geçtiğimi pek anlayamadım zira yö duygum zayıfladı.Bu halde iniş adama hatim indirtir.Solumda güzel manzaralar var,hissediyor ancak gözümün ucuyla bile bakamıyorum.Bu saatten sonra zaman her şeye gebe.Çook dikkatli olmak lazım.Birktirdiğin her bir damla tecrübe,ihtiyaç anında yakacağın her bir dirhem rezerv yağ,işte şimdi lazım.

Allah kimseyi bu yolda bisikletle ve yağmurda bırakmasın.Yusuff,yusuff yani.İlk kez solumda denizi hissediyorum ancak hala biraz yüksekteyim.Psikolojik olarak denize yaklaşmak istiyorum;orada sığınabileceğim bir yerler mutlaka vardır.

Bu arada, kask'ı zamanında çıkartıp kapşonu çekeydim,şu an sırtıma sızan sular girmeyecekti ya,olsun,yağmur özellikle bacak kaslarımı hızla soğutarak,laktik asit birikmesini biraz olsun geciktirdi.Bu da baba hayati bir kaç km kazandırdı.Gülme krizi tuttu aniden,sinirlerim bozuldu...Yenikentten çıktım Yakakent'e mi varmak üzereyim,yoksa tam tersi mi,tabela falan yok,ya da göremiyorum.

Normalde kullanmadığım,sadece bu yolculuk için taktığım km saatimde mesafeleri kontrol edebiliyorum ancak bu neye yarar,nereye varacağım,kaç km var.Tur hazırlığım sırasında hatırımda kalan o up uzun düzlüğün başlangıcı Yakakent olmalı ancak bu kadar kısa sürede oraya varmış olamam.

Aslında güldüğüm şey bir tekerleme.O kadar levha arasında iki kez Dikmen tabelası görüyorum.Malum asıl Dikmen Ankaradadır ve bir de tekerlemesi vardır."Ankaranın dikmeni,gelirsem bir daha ..... beni",şeklinde devam eder.

Elbette bunu durumdan şikayetçi olduğumdan değil,işime yarayacak bir levha görmek için çırpınırken,hiç işime yaramayan levhayı iki kez görünce-ki birinde Dikmen 13 km yazıyordu,asla unutmam-gülme krizine girdim.Bu arada yağmur durdu,ya da ben yağmurdan çıktım.Hepsinden önemlisi sahile ulaştım.Bu,bir daha dağ geçit yok demek.Basar giderim demek.

Tahmin ettiğim gibi Yakakente geldim.Demek ki o yüksek geçidin olduğu yer Yenikentti.Burada da yol çalışması var.Yediğim her şey bitti tükendi.Vücut artık gerçek bir yiyecek istiyor.Az ilerde solda Gulf diye bir benzinlik var ancak hızlıyım ve yol da kuru.Ayrıca sağımda da güzel bir yer gelecek,hissediyorum;geliyor da.

Burada yol 90 derece bir mahalle arasına giriyor.Döner dönmez öyle bir tümsek var ki,yüreğim ağzıma geliyor zira o sıra ayağa kalkmış ve ağırlığımı öne vermiştim.Düşmekekten kıl payı kurtuluyorum.İleride yol aydınlatması da mükemmel.Ayaklar ilk sinyalini verdi.Sol baldırım hafif hafif çekiyor.Ayak uçlarımı pedala bastırıp geriyorum;nafile,kramp girdi girecek.

"Yakakent güzel,yol da burası hiç bitmesin" Türküsünü söylerken,elbette öyle bir türkü yok,sağımda bir benzin istasyonuna dalıyorum.Halimi fotoğraflamak için yağmurluğumun altındaki,yine yağmur kılıfının altına koyduğum sırt çantamın fermuarlı cebinden makinamı çıkardığımda,o ilk yağmurda,kask salaklığımdan ötürü içime sızan yağmur sularının nereye gittiğ anlaşışlıyor.Derhal SD kart ve bataryasını çıkartsam da,olan olmuş belli ki.Sadece yolda kullandığım eski ve para etmez telefon öyle alık alık ve kup kuru bakarken,hemen yanı başındaki fotoğraf makineme olan olmuş.

Eve geldiğimde ilk işim elbette SD karta bakmak oldu.Her şey yolundaydı.Fotoğraf makinasını ise otobüste yanıma alıp,açıkta nemini gidermesini sağladım.Aslında görünürde bir şey de yoktu ya,evde fönle sağını solunu kuruttum;açılmadı.(Geri zekalı,içinden çıkarttığın bataryasını taksana? Taktım,I ıh.Battı balık yan gider,bir de şarja takıp on dakika sonra deneme amaçlı bastım açıldı,çaktım çekti.Sadece lensinin temizlenmesi gerek,onu da bir yerde yaptırırım artık.

İşte,benzincideki halimi fotoğraf karesine aktaramadım ancak siz hayal gücünüzü kullanarak bunu yapabilirsiniz.

Soğuk ve rüzgar da arttı.İçime sızan yağmur kurumuş olsa da,yağmurluk ve 10-15 dk yüksek tempo terletmiş olmalı ki, soğuyunca sırtıma da bir ağrı girdi.Burada beklemenin bir faydası yok.Sırtım ağrıya,baldırım çeke 3-5 km daha gittim.Bir benzinlik daha,üstelik bir de lokanta kahve arası bir yer var.Derhal üstümü değiştirip yol kıyafetlerimi giydim.Ayaklarıma da çoraplarımı geçirip,birden yolcu moduna girdim.Bir önceki istasyondan aldığım her ne varsa bir çırpıda tükettim.Bir büyük,bir de küçük çay ve bir de ikisi birarada'yı (toz halinde) mideye indirip,yarım saatlik bir dinlenmenin ardından,sırtımdaki ağrıya çözüm bulamasam da,baldırımdaki çekme yok oldu.Aslında bu daha beter olmadan önceki son iyileşme hali;fırtınadan önceki sessizlik gibi.Sonu ya kas yırtılması ya lif atması,biliyorum.

Yola koyulduğumda bunları düşünüyordum ki tüm vücudum bu stabil hale geldi.Sıfır yorgunluk hissi falan,ne o lan,öldük te haberimiz mi yok,nedir yani?
Neyse ne,gidiyorum işte Alaçam'ı da geçtim.Buralarda henüz yağmur yok ancak eli kulağında.Batıdan geliyor,benimle birlikte...

Sen 340 km yol gel,onca in çık,km lerce tırman,tam dümdüz yolda 35-40 basıp gidecekken oldu mu bu?
Evet dostlar,olur.Zaten bunun için yollarda değil miyiz? Bir haftasonunda evde ne yapacaktım,bakın neler yaşadım.Değer mi değmez mi varın siz karar verin.Benim pilim Bafra'nın bitiminde bitti.Bittiğine de ne çok sevindim bilemezsiniz.Aksi halde bu inatçı karakterim,ciddi bir sakatlığa yol açacaktı.
Bafra'nın çıkışında yağmur çiselemeye başlamışken bisikletten indim,arkama bakarak yürüyorum,
-Daradiri,hayırdır abi?
-Nereye?
-On Dokuz Mayıs'a kadar gidiyoz...19 Mayıs mahalle falan olmalı,diyorum içimden.Dışım,tamam diyor,olsun.Buradan iyidir.
Kamyonetin arkasında inşaat malzemeleri ve bir kaç kalas var."Öne gelsene abi,diyor delikanlı,"Bir kişilik yer var"
"Devam et" diyorum,bisiklet ezilir,çizilir.
Ezilirse ezilir,çizilirse çizilir,onun çok ta .... ama benim için öyle değil.Işıl ışıl bir caddede duruyor kamyonet,öndeki diğeri inerken,şoför,"Ben az ilerden dönücem abi napayım? diyor."İneyim,diyorum,ancak beni inşaat malzemesi satan bir yere götür de,bisikleti paket yapayım.Böyle ne minibüs ne taksi alır"( iç ses)
-Tamam,diyor.Çok geçmeden kapatmakta olan bir nalburdan 5-6 m naylonla bant alıp,bisikleti yarı yarıya küçültüyorum.Bolca teşekkür ettikten sonra bir yarım otobüs duruyor ışıklarda.El ediyorum,
Otobüs terminaline gider mi?
Oraya gidiyoruz abi.
-Mükemmel
Ben arkada motor var sanırdım,meğer orada bagaj varmış.Düşünüp şaşırdığın şeye bak.Biniyorum,terminale gelmem yarım saat sürmüyor.Bildik tanıdık bir firmadan 23.59 otobüsüne biletimi alıyorum.Neden 23.59 ki,keşke sorsaydım.Terminal son derece temiz ve lüks.Orta yerdeki büfede iki tane karışık tost peş peşe götürüyorum.Dolabın üstünde gördüğüm süs biberinin turşusu bile deli acı.Ardından çay,çay ,yine çay.sonra gidip bir dükkandan bir çift çorap alıyorum.Ayakların durumu malum.
Sonra bekleme yerlerinden birine kurulup,Kastamonudan buraya gelinceye kadar başımdan geçen maceraları ard arda diziyorum.Elbette,bir gün önce planladığım halde yapmadığım o 57 km yi,genel toplamdan çıkararak.Ne tesadüftür ki,sonradan baktığımda,Bafra çıkışında,kamyonete bindiğim nokta ile Samsun arası da, tam 57 km.Şayet 2. gün Ayancıkta kalmayıp o 57 km yolu gitseydim-ki gidebilirdim-Bafra'dan sonraki macera hiç yaşanmayacaktı.Olsun,iyi ki Ayancıkta kalmışım.Demek ki bu macera yaşanacaktı ve bir vesile gerekiyordu.
Genel veriler şöyle:
Kastamonu-İnebolu-Sinop-Bafra 357 km harita verisi
Km göstergesi 368 Sinop'a giriş ve çıkış ve şehir içlerindeki kullanımlardan kaynaklı.
Yükseklik artışı yaklaşık 5500 m.Bir başka deyişle % 1-15 arasında tam 5500 m çıkmışım.
Kastamonu çıkış 08.30-İnebolu varış 15.30 90 km için çok gibi gözükse de,bu rotada iki tane geçit var.Bu,aynı gün içinde iki tane sabuncubeli,ya da azapderesi tırmanmak gibi bir şey.
İnebolu-Ayancık da yine yaklaşık 7 saat
Ayancık Bafra 11 saat (Bunu saymam)

Bu da III etap videosu.

Bir başka turda görüşmek dileğiyle
By DK

Scudo

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Anlatım çok güzel olmuş, atmosferi öylesine hissettim ki kasktan su girerken ben de ıslandığımı hissettim, tam o sırada da soda içiyordum ki o da kazara üzerime döküldü ve mizansen tamamlandı :) Köpeklerle ilgili meseleye de çok güldüm, birkaç arkadaşımdan da benzer şeyler dinlediğim için demek ki bisikletten inip onlara doğru bağırarak koşunca hayvanlar gerçekten ürküyor. Böyle giderse köpekler Dazer taşımaya başlayacaklar :)
Paylaşım için çok teşekkürler Derya Abi, sağlıklı günlerde hep turlarını paylaşman dileğiyle :)

• Beğen
Tepkiler: Derya Keçeci

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Yusuf Z. Şipal

Teşekkürler Yusuf kardeşim.Gerçekten de en irisinden en sünepesine bir çok köpekle karşılaştım.Kangal'ı ayrı tutarsak,hiç biri başedemeyeceğimiz tür değil.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf Z. Şipal

five

Part time turcu
Tepki
3.962
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Derya Bey tekrar merhaba,

Hem yeni geçtiğim yol olduğundan hem çok heyecanlı anlatımızından, samimiyetinizden, aldığınız keyiften hem de tüm zorluklara rağmen üzerine üzerine gitmenizden, okuduklarımdan çok keyif aldım. Yolda sırılsıklam olmayı çok iyi bilirim Tekirdağ'da sağanak yağmur altında Kumbağ yönünde ben de kendi kendime konuşmaya başlayıp geri dönmüştüm.

Ben Gerze'den sonraki yokuşlara tercihiniz üzerine devam ettiğinizi düşünmüştüm ama yazınızdan anladığım kadarıyla (pilim bitti ve hiç bitmesin dediğiniz yol ifadelerinden ve deniz kıyısına inme isteğinizden ) aslında düz yolu tercih etmiştiniz. İşte burada ben de size tatlı bir sitemde bulunayım. Ben size Gerze'den sonra sahil yoluna inin demiştim ya :) Şaka bir yana yine yağmuru yerdiniz ama daha az riskli bir yoldan devam ederdiniz. Tabi sonuçta mesafe fazla değişmiyor ama yol dümdüz devam ediyor. Tabi isterseniz tünelde yağmurun dinmesini de bekleyebilirsiniz. :)

Bizimle bu güzel macerayı paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Son tur yazımın devamında bahsettiğim rotanı fotoğraflarını da paylaşacağım.

Not : Sizin bisikletinizin üzerine titrediğiniz gibi ben de bisikletimin üzerine titriyor ve bu özenin sebebini çok iyi anlıyrorum. :)

• Beğen

ulaş kaya

Forum Bağımlısı
Tepki
405
Bisiklet
Cannondale
Turun sonuda harika geçmiş abi senin açından.

Paylaşımın için çok teşekkür ederiz.

Gözümüz gönlümüz açıldı.

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Derya abi iki gündür çok kıskanıyorum seni :) anlatımın şahane ve biliyorum ki anlatmadıkların daha da şahanedir.İlk fırsatta bir çay içelim bu böyle olmayacak :)

• Beğen

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Five,sahil yolundan neresini kastediyorsun anlamadım.İzlediğim rota bu ve hiç bitmesin dediğim yol da Bafra'ya uzanan düzlük.Gerze'den sonra çizdiğimden farklı bir rota bilmiyorum,şimdi kafama takıldı ve merak ettim doğrusu.Ayrıca "Hiç bitmesin" dediğim yer sanırım yakakent sahiliydi.Zira oldukça aydınlık ve henüz sağanak başlamamıştı.Beni bitiren yer yenikent teki 380 m lik tırmanış.Yani diyorsun ki onun alternatifi vardı.Yanlış mı anladım?

https://www.bisikletforum.com/a/img62/2585/99879150.jpg

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ferhat köse

Tamamdır Ferhat,geldiğinde haber ver,çayın kralını içeriz.

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Derya Bey, iste simdi Türkiye yagmur yeme rekoru kirmissiniz! :) Bisikletin en güzel yanlarindan birisini yasamissiniz. Bunlar da olmasa güzel havanin güzelligi kalmiyor zeten. ( Bir haftadir gök delindi burada zaten, bana teselli verdiniz)

Yavuz.M

Üye
Tepki
383
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Trek
Derya Bey kışkırtın bakalım bizi ;
bilesiniz ki başımıza geleceklerin sorumlusu sizsiniz :)

anlatımınız ,bir sonraki turunuzu sabırsızlıkla beklemeyi gerektiriyor.Ayaklarınıza sağlık, tebrikler.

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Derya abi harika bir anlatım olmuş, biraz cefalı bir tur yaşamışsın ama onunda keyfi başkadır :) Umarım bir turda yollarımız kesişir, çayımızı çorbamızı öyle içeriz. Teşekkürler...

• Beğen

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
Tek başına tur belkide yaşam koturmacasında hele siz şöyle bir durun deyivermek belkide. İki tekerin özgürlüğünü doğanın tüm zorluklarına rağmen iliklerine kadar hissemek. Çıkılmaz gibi özüken rampalarda pedala kuvvet veren bacaklarına ricada bulunmak, insanın sele üstünde vücudunu yalayıp geçen rüzgarı hissetmesi harika duygular bunlar. Karadenizde uzun yıllar geçirmiş birisi olarak sunumun müziği için diyecek birşey harika. Kardeşim herşey için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: five

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
Son gün adrenalin tavan yapmış anlaşılan,tekrar teşekkürler bu güzel anlatım için.
Bu arada otobüs saatinin 23.59 olması ile ilgili olarak tahminim, 24.00'ün gün dönümü olması nedeniyle, biletin hangi güne ait olduğu konusunda sıklıkla sorunlar yaşanıyor olabilir.Özellikle yurdum insanı için, hele de bilet çok önceden alınmışsa hangi günün gecesine ait olduğu oldukça karmaşık olmalı:)sanıyorum firmalar böyle bir çözüme gitmiş ve gereksiz açıklamaların da önüne geçmiş olmalı.Hatta gece 01.00 seferlerinde bilete not düşülüyor,şu günü şu güne bağlayan gece diye:))

Ankara'ya selamlar...

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@five

Evet ben bildiğim ana yolu takip ettim.Gerze'den sonraki 380 m tırmanma olmasaydı,gece 21 sularında Samsun'da olurdum.Öte yandan,ikinci fotoğraftaki yol kullanılmıyorsa o havada zifiri karanlık olmaya aday zira o dakikalarda göz gözü görmüyordu.Neyse oldu bir kere.Oldu derken,sol baldırım boydan boya bandajlı ve özel ısıtma uyguluyorum.Son etabın armağanı.Haftasonuna kadar düzelir.Tüm yanıtların ve ilgine teşekkürler.

@ihtiyar

Evet haklısınız.Hem yağmur yeme,hem de yağmur damlalarına kafa atma rekoru kırdım.Gerze çıkışında yağmurluğun kapşonunu kask'ın üzerine
geçirme geri zekalılığı yapmayaydım,ince ince dnuma kadar ıslanmazdım ya neyse.Haklısınız zaten bunları yaşamak için turlara çıkıyoruz.

@caglacicek

İnsanlar böyle kışkırmalı:Kışkıra kışkıra çoğalalım.Bakın 370 km ye yakın yol yaptım sadece Bir bisikletli ile karşılaştım.Ben teşekkür ederim.

@Tamer KAMIŞLI

Umarım Tamer kardeşim.

@Cüneyt HOCAOĞLU

Sevgili Cüneyt,öyle güzel yazmışsın ki,diyecek sözüm kalmadı.Çok teşekkür ederim.

@Okan Örs

Bilgi için teşekkürler Okan.Akıl akıldan işte böyle üstündür.Ayrıca selamını Ankara'ya ilettim bilgin olsun:)

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
ne diyim ki derya abim... maddelersem daha kolay olur sanki =)

1- çok az kişinin turunu takip ediyorum... birinci neden, birileri pedal çeviriyo, keyif sürüyo (keyiften kastım herşeyin yolunda gitmesi diil elbet, en keyiflisi belki de zorluklarla baş edebilmek) ben oturduğum yerde beğensem n'olur beğenmesem n'olur... takip etsem n'olur, etmesem n'olur.... (kıskanıyorum tabi ki =)... ve kendime eziyet etmemeyi tercih ediyorum =) )

2-ama bazı isimler varki.. öyle bi anlatıyorlar ki o yolları... yani okumamak elde diil =) bazen 3 satır okumaya tahammülüm yok ama, senin kitabını bi solukta okurum ben =)

derya abim, fotoğraf koymak yerine videoklip hazırlamak fikrini çok beğenmiş olsam da... hiçbiri senin cümlelerinin yerini tutamaz... teknolojiye karşı diilim ama, "insan teknolojiye karşı" bence... tüm fotoğrafları geçelim... hala fırtınayı yaşıyorum ben =)

bi de yollar giderek azalmıyor sanki... yani insan gitikçe daha çok gidesi geliyor... gittikçe bu yollar uzuyor sanki =)

pedalını bu forum olmasa da çeviriceksin zaten derya abim... o yüzden tüm bu satırları yazarken gösterdiğin sabra daha çok teşekkür ediyorum...

iy'ki varsın =)

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu övgü dolu sözler için çok teşekkür ederim Candan.emin ol yazdıklarım,yaşadıklarımın sadece beş'te bir'i.Turun tamamını,bir önceki İstanbul maceramda olduğu gibi kendi bloğumda yazacağım.Şu ara yazmaya yeterince fırsat bulamıyorum.Bir kaç gün içinde hepsi hazır olacak.Haftasonu gel de Vahit abinin orada bir görüşelim.Ferhat ta gelirse Ankara buluşması II tadında olur:)

Diğer yandan Mağaracı arkadaşlarla ilgili tesadüfe şapka çıkarıyorum.oradaki yazını yanıtladım.

• Beğen
Tepkiler: CandanC

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
ben zaten vahit abinin dükkandan çıkmıyo gibi bi durumdayım derya abim... =)
cem'e de haber bırakıyorum... sen gelir gelmez beni arıyo, ben de damlıyorum dükkana =)

• Beğen

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Derya Abi yazınızı okurken o kadar çok anı gözümde canlandıki... Ne deyim pedallayan ayaklarınıza, yazan ellerinize sağlık...

• Beğen