Kaskınızla alay mı ediliyor? O zaman içeri buyrun.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bisiklet kıyafetimle şimdiye kadar alay eden hiç olmadı. Adana da yol sorduğum bir garson abi maşallah Lance Amstrong gibi olmuşsun dedi o kadar o lafı da iyi niyetle söyledi. Bir de Göreme'de Güllüdere'den geçerken biraz hızlı gidiyorduk köy kahvesindekiler breh breh vay be dediler ama onlarda iyi niyetle dediler.

Scudo

bebeto_6149

Forum Demirbaşı
Tepki
110
herkes için cevap sana kemik atan oldumu dersin oda havlamayı keser baktın daha da havlıyogerekli işlemleri yapabiliyosan yaparsın ;)

Fırat Ayanyan

Forum Bağımlısı
Tepki
259
@bebeto_6149

ben bi denyo için bisikletten inmem :D senin dediğin çk güzel bi cewap olur geçen gün canıma kasteden bi taksiciyle bi dalaştık sorma ama o suçlu olduğu için fazla konuşmadı

Süleyman Onur Dülger

Forum Bağımlısı
Tepki
487
çoğu kişinin yazısını okudum güzel olmuş bende size şunu paylaşayım,
dün emmiogluyla turluyoruz,bir pastahaneye girdik poğaça alıyoruz kaskı çıkardım gidona taktım,adam bir yandan poğaçayı koyuyor pakete kaska bakarak-
-nereye gedeyonuz bakeem?dedi,biz de
-kent ormanına dedik,biraz gezicez.
-nerde orası yaw ben bilmeyom.
-osmangazi üniversitesini geçince,
-he o zaman sizin yolunuz uzakmış ben tutmayayım sizi şapganızda vamış,hadi bakem hayırlı yolculuklar:D:D
uzak dediği yol 2-3 km:Dve biz oraya gidip geri dönmiyecez herhalde:Dşapga dediğide kask:D

• Beğen
Tepkiler: Onur Kahraman

Fırat Ayanyan

Forum Bağımlısı
Tepki
259
yaşlılar genelde o japğayi nerden buldun laaa der :D sonra gülüyolar bende onlara gülüyorum

Erim

Üye
Tepki
4
Ben hiç takmıyorum valla. Tabii kasktan bahsetmiyorum, kask takanla alay edenden bahsediyorum :D

Bence herkes öyle yapmalı, yanından geçen adamın kafasına taktığı bir kaskla alay eden bir insan, zaten gereksiz bir insandır.

• Beğen
Tepkiler: ali karagönlü

ahmedseref

Forum Demirbaşı
Tepki
550
Dalga unsuru olmaktan çıkmıyoruz ama dalga unsuru hissetmekten çıkabiliyoruz.
Nasıl?
Yaşı sizden genelde büyük olanlar orta yaşlı ve ihtiyarlar garipsese de niyetleri kayhan arkadaşın dediği gibi kötü değildir.
Hatta eğlenceli bile olabilir. Ki genelde öyledir.
Fakat amacı sizi rahatsız etmek isteyen genelde aynı yaşlardaki insanlara hiç söz sarfetemeden geçip gitmek en iyisi bence.
Benim savunduğum bir şey var

Kask takmak bir özgüven ve özgürlük meselesidir.
Bugün bir köşe yazısı okudum
Başlığı: Haksızlığa direnenler özgürdür
.diyordu.
Siz de kaskı taktığınız ve dış seslere direndiğiniz sürece özgür ve özgüven sahibisinizdir.
Fakat bunu yaparken de esnek olmak, herkese karşı önyargılı olmamak sinir sağlığımız için en iyisi.
Karşınızdaki kişi %80-90 kötü niyet taşımıyor.
Bunu kafanızdan çıkarmayın.
Sadece hoşgörü ve önyargısızlık bakın ne kadar faydalı olacak size..

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
Kask alıcak param yok diye uzun süre gezip duruyordum kask satan dükkanları da sonunda kendi bütçeme uygun 40milyona MOON kask aldım, mahalleden çıkarken kaskı kayışlarından tutacak şekilde gidona asarak 50m aşağıya iniyorum, orada takıyorum, kask daha elimdeyken bile apartmanda yukardan yavrum benim şekle bak kask da almış gibi laflar duyuyodum, bozuntuya vermedim, tabi sinirlendim tabi 2 paralık amaçsız boş beyinli adama kendisini önemsediğimi hissettirmeden devam ettim yoluma.

Burada birkaç arkadaşın yazıları ve yaptığı kazalardan sonraki delinmiş haliyle kasklarının fotoğraflarını koyduğunu gördüğümde zaten iş kafamda bitmişti yani, kesinlikle alıcaktım artık ve alırken kimseden fikir almadım, sadece alırken nasıl bir kask almam gerektiği konusunda yalnızdım, yardım edicek arkadaşım yoktu, şansa dükkanından aldım kaskı, hatta ilk siftahımı da katıldığım şehiriçi turlardan biriyle yaptım, görüş aldım kaskımla ilgili beğeni de aldı. Almasa da zaten benim beğenimi aldı zaten de :)

Evdekilere kasksız bisiklete bindiği için kafasını kaldırıma vurarak ölen adamın hikayesini ve o fotoğrafları gösterdim, yani bu biraz da sizin sayenizde oldu. Kask almak yalnız çok zor bir iş alımgücü konusunda. Adamın birine gittiğimde 30liralık kaskın kendisinde olup olmadığını sorduğumda 160liralık kaskı sunuyordu önüme, ki bisikletçilerin çoğunda 50-150$ arası fiyatlarda bisiklet var, kask bisikletten pahalı.20liralık kask da alınır cinsten değildi baktığımda, üstünden o plastikleri deri gibi kalkıyo yavaş yavaş, yani alıcak adam da 1ay takıp da çöpe atacağı malı almak istemez, dayanıklı olsa bu sefer de bisikletten pahalı kask takmak istemez. Ben açıkçası istemem.

Muhakkak herkesin araştırıp bulacağı kendi dişine göre bir kask vardır, polisprt chaos kaskı da yakından gördüm, ona da elim uzanabilirdi güzel bir kask fakat herkes sonuçta veremeyebilir bir kaska para.

Böyle olmasıyla zaten hal böyleyken pahalı diye almayıp da gerek yok o masrafa diye düşünceye giren çoğunluktaki bisikletçiyle beraber azınlıkta kalan biz kask takanlar da farklı veya garip görünüyoruz belki de bu yüzden.

Bence bu nokta önemli; yani kask almaya hevesi olanın da hevesini kaçıracak uçuk fiyatlarda kasklardan daha uygun fiyatlarda orta kalite kaskların da çok zor bulunması da bir mesele bence..

(link) gayet sağlam kask, biçimi de çok güzel, çeken vatandaş biraz uzaktan çekseymiş anlarsınız daha iyi ama fırsat bulursam buraya çeker koyarım..

• Beğen
Tepkiler: gokhancan

Ahmet Gürkan

Daimi Üye
Tepki
328
Bisiklet
Sedona
kask alma işini maddi darboğaz nedeniyle ben de birkaç aydır erteliyordum ki geçen hafta kaza geçirdim, az kaldı mortu çekiyorduk... iyileşince ilk iş kask almak olacak, hemde iyilerinden... isterse bütün dünya g.tüyle gülsün umrumda değil... kırılan kafa benim, onların değil...

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@Ahmet Gürkan

büyük geçmiş olsun, aynen kimseye göre yaşamıyoruz, kendimiz için takıyoruz kaskı.Öyle adamlar zaten 60-70m ötedeki bakkala bile arabayla giden adamlar, bari Allah sonlarını kötü yola inşallah düşürmez de, o zaman fakirliğe düştüklerinde katlanmaları zor olucak bu hayata..

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Gürkan

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@celil.mayaoglu

Kendi düşüncelerinizin insanı olmak. Kısacası size göre gayet olumlu bir düşüncenin bir baskası trafından olumsuz olarak karşılanması sizi etkilemesin.

Kısaca size pasif direniş anlayışından bahsetmek istiyorum. Tepkinizi sessiz kalarak dile getirmeniz şeklindedir.

Örneğin biri ile aranızda bir tartışma geçti ve size vurdu. Bu durumda ne yaparsınız? Refleks olarak kesinlikle karşılık verirsiniz. Cunku öğretilen ve öğrenilen karşılık vererek onurunu korumaktır.

Bu anlamda kesinlikle pasif direniş hareketi temel düşünce yapısını topraklarında güneş batmayan imparatorlukları bile derinden sarsmıştır.

Pasif direniş sistematik bir şekilde tepkisiz halarak aynen istediğiniz şekilde devam etmektir.

Böylece karşıt düşünce yapısının saldırgan yapısına karşı ağar bir darbe vurmuş olacaksınız.

olayı daha derinleştirmeden pasif direnişin tepkiyi insanca dile getirmek oldugunu soyleyelim.

Sizin kaskınızla dalga geçen birisine tepki vermemeniz onu derinden üzecek ve yaptığı hareket pişmanlık duymasını kısaca düşünce yapısının bile temellerinden sarsılmasını sağlayabilir.

hatta abartıp onu kaale almadgınızı belirtecek şekilde gülmeniz gerçekten saldırgan yapısına buyuk bir darbe vurur.

Yalnz bu hareket tarzının her zaman ve her yerde işe yaradığı soylenemez.

ancak zamanında büyük britanya imparatorlugunu bile dehsete düşürmüştür.

Size tavsiyem insanların olumsuz dusuncelerine tepki vermemeniz. Bunu kesinlikle bir kez veya 2 kez daha denerler eğer onları gülerek teşekkür ederim diye yanıtlarsanız bunu bir daha yapamayacaklardır. :))

saygılar.

Ahmet Gürkan

Daimi Üye
Tepki
328
Bisiklet
Sedona
gökhan beye katılıyorum bu konuda. her ne konuda olursa olsun yaptığımız işin doğruluğundan eminsek, başkasının kör düşüncelerine karşı kendimizi savunma zorunluluğumuz yok. biliyoruz ki biz doğru olanı yapıyoruz; olması gerektiği gibi yapıyoruz, başkasını buna ikna etmeye çalışıp zaman kaybetmemek lazım. O tip insanlarla girilen her münakaşanın sonu b.ka çıkar.

sezarr38

Aktif Üye
Tepki
26
ben nedense inip kavga ediyorum:D geçen dayak yiyordum bir daha bilmediğim mahallede kalkışmam bu tür işlere:D:D:D

fatih ulusoy

Aktif Üye
Tepki
112
@celil.mayaoglu

ben de önceden sadece tayt giyerdim antrenmanlarda ama şimdi tek çıkıyorsam antrenmana taytın üstüne şort fln giyiyorum çünkü bi aralar bi yerde okumuştum sapancadaydı galiba bi grup kürekçi tayt giyiyor diyo adamlar tekme tokat dövmüş kürekçileri arabalarına zarar vermiş bi dolu da laf etmiş bende fazla gitmiyorum sonra banada 8-10 kişi gelcek :D adamların söyledikleri sözler ''ne biçim erkeksiniz siz, müslümanda mı değilsiniz alahtan korkun'' gibi sözler

• Beğen
Tepkiler: zodijackyl
Tepki
4
Kask konusunu sonuna kadar izledim,ben yarışçı modu'nda olmasamda yıllardır bir sandalyeden daha çok 'sele'ye oturduğum için kask siparişimi verdim bile...'Sağlığım mühimse gerisi teferruattır'...Böyle bilirim böyle düşünürüm...Saç beyazlama oranı %55 olan "beyaz saçlı amca"nızdan saygılar sevgiler....

seykem

Aktif Üye
Tepki
52
Aslın da konu ulkemizin hazın bi o kadar da acıklı konusuna geldi bakıyoruz bi arkadasımız ulkemizin carpık dusunce yapısından oturu tayt ının uzerine sort gecirmek zorunda kalıyo bi arkadasımız kask icin (mahalleliler diyecegim ben bunlara) dert anlatmak laf anlatmak zorunda kalıyor biz hangi ulkende yasıyoruz size soruyorum ,ulu onder ATATURK umuzun kurdugu CUMUHURİYET imiz demi yoksa humeynı ya da kaddafi ya da arap krallagı gibi gerici ve gercekten uzak yasayan somurlmeye mahkum bıraklımıs kafatasının icinde ki boslukta bulunan o muazzam organın ne ise yaradıgını bilemeyen toplumların liderlerinin , sumurge ulkeleri tarafından atanarak kuruldugu bi ulkedemi yasıyoruz halkalarımız bunlara bi sekilde alısacak arkadaslar biz dunyanın cok gerisinde kaldık uzuluyorummm :Arkadaslar ,:(

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
geçen gün adamın teki aaa bisiklet maskesi dedi:D çocuklar yarıştanmı geliyorsun abi fln diyor.ilk zamanlarda çok dalga geçerlerdi ama sonra sonra herkez alıştı.motorsiklet sürerken kask takana gülmiyorlar bize niye gülüyorlar?

zodijackyl

Üye
Tepki
10
@fatih ulusoy

hiç bahsetme abicim ben sakaryada okuyorum o yuzden tayta pek sıcak bakmıorum :(:(