Karbon bisiklet nasıl asılır?

Doğan_Öztürk

Forum Demirbaşı
Tepki
1.145
İsim
doğan
Bisiklet
Canyon
arkadaşlar karbon liflerine zarar verebilmek için min. 50 derece sıcakte 10 gün boyunca aynı noktaya 50 kg üstü yük binerse belki %0.0000000000000000001 ihtimalle deformasyon olur. onun dışında hiçbir şey olmaz eğer olursa üretici firmaya küfür içerikli geri dönüş maili atabilirsiniz gönül rahatlığıyla ;)

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Onur Çakmak
Scudo
Tepki
28
İsim
Burak Saatçioğlu
Bisiklet
Colnago
@Mehmet Altuğ aynen uzun süreli sabit kuvvet karbon kadro da esneme yapıyor. Çok uzun süreli bisiklet turu bile karbon kadroyu yorar catlama riskini arttırır diyorlar bu sebepten ötürü sormak istemiştim ama @Dogannn dediği değerler doğruysa bu kadar kafaya takmayabilirm :)

• Beğen
Tepkiler: Doğan_Öztürk

mustafa tanrıverdi

Daimi Üye
Tepki
236
İsim
Mustafa
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,
Karbon bisikleti araba arkası taşıyıclıar ile taşınırsa sıkıntı olabilir mi? İkinci el bisiklet satışlarında bunu özellikle belirtenler var bisikletim hiç portlar ile taşınmadı vs. diye.

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.176
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Merhaba,
Karbon bisikleti araba arkası taşıyıclıar ile taşınırsa sıkıntı olabilir mi? İkinci el bisiklet satışlarında bunu özellikle belirtenler var bisikletim hiç portlar ile taşınmadı vs. diye.
Bir kaç şehirdışı seyahatimde taşıdım herhangi bir sıkıntı yaşamadım,eğerki doğru monte ederseniz,sallanıp darbe alacak şekilde taşırsanız tabiki zarar görür.Özellikle üst borudan asıldığı için sıkı ve çizilmeyecek şekilde monte etmeli,ben bezlerlede takviye yapıp sarsıntıdan direk etkilenmemesini sağlıyorum,hatta ağırlığı azaltmak adına tekerlekler sökülüp o şekilde bile taşınabilir.

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.232
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yarıslarda ama en ust nokta yarıslardan soz edıyorum, en ust sevıye bısıkletlere; mekanıkcılerı dısında (o da yarıs anına kadar, yoksa mekanıkcıler de dahıl) salkano muamelesı yapıyorlar.. Illakı denk gelmıssınızdır.. Yapmıyorlar mı? Hele kı yarısta zıncır araya gırmeye, lastık patlamaya, gıdon furştan ya da sele, borusundan kurtulmaya gorsun...Ucan tekmelerle dalıyorlar..

• Beğen
Tepkiler: yavuzkosar

yavuzkosar

Kendi halinde bir yaşayan.
Tepki
3.130
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gereksiz kaygı yapmayın, güzel ve doğru monte edildikten sonra bir sey olmaz dostlar.

• Beğen
Tepkiler: Can Çelik

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.078
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yarıslarda ama en ust nokta yarıslardan soz edıyorum, en ust sevıye bısıkletlere; mekanıkcılerı dısında (o da yarıs anına kadar, yoksa mekanıkcıler de dahıl) salkano muamelesı yapıyorlar.. Illakı denk gelmıssınızdır.. Yapmıyorlar mı? Hele kı yarısta zıncır araya gırmeye, lastık patlamaya, gıdon furştan ya da sele, borusundan kurtulmaya gorsun...Ucan tekmelerle dalıyorlar..
Ceplerinden para çıkmadığı için, herşey sponsorları geliyor. Takım kendi cebinden ödemiş olsa bak bakalım hangisi o şekilde davranabilir 🤣

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.232
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ceplerinden para çıkmadığı için, herşey sponsorları geliyor. Takım kendi cebinden ödemiş olsa bak bakalım hangisi o şekilde davranabilir 🤣
Mutlaka Semih abi, öyle ama vallaha içim acıyor, yarıştan sonra bisikletlerin takım araçlarına bir koymaları var, ağlarsın 😵‍💫 genelde takımlar vazgeçiyor bisikletlerden ya da kompenentlerden ama markaların da imajı var sonuçta.. tersi durum yaşandığı oldu mu acaba ?