Karbon bisiklet nasıl asılır?

Tepki
28
İsim
Burak Saatçioğlu
Bisiklet
Colnago
Merhabalar,
Karbon bisikleti duvara nasıl asabilirim? dik ve yatay asabiliyorum, ve nasıl bir aparat lazım bu iş için? Janttan asmaya kalksam sıkıntı olur mu?

Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Sedat Arda
Scudo

Sedat Arda

Aktif Üye
Tepki
105
İsim
Sedat Arda
Bisiklet
Specialized
Jant setinizin malzeme bilgisinden onu bilmiyorsanız,modelini söyeyebilirseniz ki yardımcı olabilelim,gidon ve sele'den asmak çözümlerden birkaçı...

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
asacak birşey bulup onu bez ile sarabilirsin

• Beğen
Tepkiler: Berke

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Ben de odanın duvarına bisikletin lastiklerini yuvarlak olarak kavrayacak eski yıgma tugla ile bombeli bir çıkma yapmayı düşünüyorum ama ileride.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben'de duvar askısı.Ancak bisikleti üstüne koyduğum zaman kablolara baskı yapıyor, iz çıkarıyordu.Askı'nın arasında büyük yumuşak bir yastık koydum şimdi o şekilde asıyorum.

Tepki
28
İsim
Burak Saatçioğlu
Bisiklet
Colnago
Bu da güzel çözüm hem de tavanın beton oluşu daha sağlam bir yüzeye sabitlemeyi kolaylaştırabilir.@halil ibrahim duran

Sedat Arda

Aktif Üye
Tepki
105
İsim
Sedat Arda
Bisiklet
Specialized
Overdesign bir hali var onun ama lastikten taşıtmıyor tüm kütleyi o güzel,en alttaki de ona yakın o da dönebiliyor yer kazancı sağlıyor ama işte ilki daha doğru taşıtıyor

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Konusu gelmişken sorayım bu çengel tipi askılara yol bisikletini janttan asmanin bir zararı var mı. Decathlondan bir askı aldım ama asmakta tereddüt ediyorum.

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
nerede okudum tam hatırlamıyorum tamamen hurafe de olabilir ama karbon bisikleti asmamak daha sağlıklı olur diye okumuştum

Sedat Arda

Aktif Üye
Tepki
105
İsim
Sedat Arda
Bisiklet
Specialized
@Yağız Gökmen Burak da sanırım dediğiniz sebepten ötürü açtı konuyu ama sıradan kadrodan düz bir şekilde asılma örnekleri paylaşılıyor,direk karbon un malzemesinden kaynaklı bir soru bu:harika:

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.305
Bisiklet
Scott
Karbon bisikleti asmamanın mantığı nedir ki?

Benim bildiğim, hidrolik fren tertibatına sahip bisikletleri ön tekerden kanca ile asmamak gerektiği; zira sistemin hava yapmasına sebep oluyor bu şekilde asmak.

Karbon kadroyu astığınızda en kötü ihtimalle ne olur? Askı kollarının kadroya temas ettiği yerlerde, kadro verniğinde aşınma olur. Zaten bunu engellemek için de, askı kollarının temas noktalarında kauçuk-plastik koruyucu kaplama oluyor. Yoksa herhalde hiçkimse, bu şekilde karbon malzemeye zarar verebileceğini düşünmüyordur :)

Sedat Arda

Aktif Üye
Tepki
105
İsim
Sedat Arda
Bisiklet
Specialized
@Mehmet Altuğ aynı noktadan uzun süreli uygulanan kuvvet karbonliflerde şekil bozukluklarına ve esnemeye sebep oluyormuşmuşmuş...Fakat bir bilen de yok ki bizi aydınlatacak:islik: