Kanser neden çoğaldı?

anıl şentürkk

Daimi Üye
Tepki
500
İsim
anıl şentürk
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@luneris Bahsettiğiniz çözüme bir de ben bir şey eklemek istiyorum, car-t denen ve aslında insanın kendi bağışıklık sistemine zarar veren bir virüsü (hiv) alıp içindeki zararlı maddeleri çıkartıp bağışıklık sistemi hücreleriyle birleştirerek car-t denen hücreleri oluşturuyorlar ve tekrar vücuda geri salıyorlar sonrasında bu car-t hücreleri kanserli hücreleri bulup yok ediyor ( yaklaşık 1 hafta içinde tamamen kanser temizlenmiş oluyor) bu bahsettiğim metod yalnızca lösemi tedavisinde denendi ve başarılı olundu hatta ülkemizde de yakın zamanda bu konu ile ilgili çalışmalara başlandı ve çokta uzak olmayan bir gelecekte tedaviye başlayacaklarını umuyorum.

Buraya car-t hücreleriyle ilgili izlediğim belgeselden bir alıntı bırakıyorum, isteyen olursa bu videoları kullanarak tamamına ulaşabilir diye düşünüyorum

(link)

Burada da Türkiye için car-t haberleri;

(link)

(link)

NTV'de tek başına %30 civarında etkili olduğundan ve diğer yöntemlerle birlikte ( kemoterapi vs.) kullanıldığında bu oranın %95 olduğundan bahsediyor fakar HT'de hiçbir ek yöntem kullanımından bahsetmeden -erken teşhiste- %95 oranında başarılı olabildiğinden bahsediyor. Aradaki fark çok büyük ve bu birazda haberciliğin ülkemizde nasıl yapıldığının kanıtı niteliğinde, bu kadar önemli bir konuda bile bilimsel dilden uzak dikkatsiz yazılar hazırlamak bana kalırsa çok büyük ayıp.

-ingilizce- Daha detaylı bir şekilde okuyup, anlamak isterseniz burada anlatılıyor.

(link)

Scudo

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
Bir ülkede adalet mekanizması çalışmıyorsa,bunun sorumlusu adalet bakanlığıdır..Aynı ülkede insanların sağlıkla ilgili sorunları çözülemiyorsa,o ülkedeki sağlık bakanlığı sorumludur..
Yani çevrenizdeki insanların kansere yakalanmasının nedenini,cep telefonu kullanmaya veya sağlıksız gıdalar tüketmeye veya ecnebilere yükleyemezsiniz..Bunlar ara nedendir..Ana neden sağlık bakanlığıdır..Çünkü sağlık bakanlığının görevi,halkın sağlıklı bir şekilde yaşamasını tesis etmektir..
Yani ben birkaç ay önce,sigara/içki kullanan,sağlıksız beslenen,hükümete toz kondurmayan kanserden ölmüş dayımı suçlayamam..
Açlık sınırının altında yaşamaya çalışan dayımın 50 yaşında kanserden ölmesinin ana nedeni,sağlık bakanlığıdır..
Burada X,Y partisi konu değil..Burada devlet denilen mekanizmadan bahsediyorum..
Bu adam hükümeti ölümüne destekleyenlerdendi ve 50 yaşında kanserden öldü..
Bir başka akrabam..44 yaşında bir bayan..Kanser ve durumu fena..
Burada konu çok ciddi ve kimse topu taça atmasın..Sorumlu bellidir..
Bugün devletin başında Akp değil de,Hdp olsaydı da,ben yine aynı cümleleri kurardım..Yanlış anlayacaklara şimdiden söyleyeyim de..
Bu insanlar devletin yanındalar ama devlet bu insanların çok genç yaşta ölmelerine engel olamıyor..Bu insanları yönlendiren devlettir..Devlet içinde yaşayan insanlar,devleti yönetenlerce yönlendirilirler..Bu ufak nüansları atlamayalım..Haliyle insanların sağlıklı olması,sadece kendi ellerinde değildir..
Sağlık bakanlığının görevi,sadece kamu spotu yayınlamak olamaz..Ya da sadece doktorları atamak filan..Halkın sağlığından sorumlusunuz..Bu tartışılamaz bir konudur..Halk sağlıklı değilse,sen de o zaman bu işi bilmiyorsun demektir..

alperr125

Daimi Üye
Tepki
266
İsim
Alper
Bisiklet
Merida
Bir çok yazıyı okudum ama @Cevat_MD hocam ne diyor onu da dinlemek isterim. konuyu uzmanından dinlemek lazım ben internet araştırmalarına (akademik çalisma olmadığı sürece) fazla inanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Cevat_MD

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@ahlaksız
Bu noktada kanser ve Küba örneği geliyor akıllara. Resmen mucize yarattılar kanser tedavisinde. Hatta kanser tedavisi ile yeni bir turizm kapısı açtılar.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@BerkEvren sağlık bakanlığının asli görevi hastalıklara çare bulmak değil,hastalık oluşumunu önlemek olmalıdır..
Türkiye'de geçmişte az hastane,az doktor,az teknoloji vardı ama bugünlerdeki gibi sürekli yakınlarımızdaki insanların kanser olduğunu duymuyorduk..

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@ahlaksız
Eğer sağlık bakanlığı doğru üniversite araştırmalarını destekler ve devlet gerçek sağlık araştırmalarına fon oluşturursa söylediklerinizin ikiside olur. Küba örneğini bu sebeple verdim. Kübada yapılan bir Kübalı ilaç firmasının değil, Küba sağlık politikasının başarısıdır.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BerkEvren
Küba'ya uygulanan Amerikan ambargosundan dolayı yaşadığı ilaç sıkıntısını çözmek için Küba Devleti;farmokoloji ve ecza sektörünü geliştirmek zorunda kalmıştı.Özellikle de yoğun puro kullanımından dolayı akciğer kanseri yaygın olduğundan akciğer kanseri tedavisinde Dünyadan bile ileriler.

• Beğen
Tepkiler: Triban
Tepki
19
İsim
buğra
Bisiklet
Giant
Konu güzel olmuş...Farklı bir bakış olsun;)Ülkemizde sanki artık kanserden çok yolda yürümek daha tehlikeli hale geliyor. Cezanın olmadığı yerde adalette yoktur. Kadınlarımız ,çocuklar,hayvanların gördüğü şiddet kanserden daha tehlikeli. Ülkemizde asıl maganda virüsü var gitgide yayılıyor ve daha ölümcüller. Bu virüste Ülkemize kızanlar olabilir bir Fazıl SAY hayranıyım ama ben bunu gerçekten ondan önce söylemiştim arabesk denen basit,kalitesiz müzik bile demek istemiyorum onun sayesinde girmiş ve şuan ki kendini sanatçı, siyasetçi sanan ve tv lere çıkan şebeklerle hızlı bir şekilde yayılmaya başladılar. Bu kanser türüne de Dikkat edin :(

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu kanser bela,markete giriyorsun yok aspartan,yok e- bilmem kaç,sitrik asit,raf ömrünü uzatmak için bol bol kimyasal katkılı mamüller ,zati hiç almadım,
Valla şekerden uzak duruyorum,şeker herşeyde var,tatlandiricilar ile işim olmaz,enerji içecekleri yasak,pastırma yararlı tabi aşırı yenmeyecek,tüm unlu mamüller bana yasak,protein tozu yasak,fruktoz yasak glikoz yasak gluten yasak,yani ekmek yok,iki öğün yemece sabah 12 akşam 18.00,ara öğünlerde iki avuç fındık,
D vitamini tereyağında halis tereyağı olacak,tahıllar yasak,kokoreç az,kuzu pirzola ve kuzu eti demirbaş,kefir,kaymak demirbaş ,yumurta demirbaş,ıspanak kuşkonmaz brokoli karnabahar demirbaş meyve az yenecek,çiğ köfte önemli,aşırı yeşil çay kas yorgunluğu yaratmakta ,soya yasak,paça,işkembe çorbası demirbaş,bal çok az,pekmez kışın gene çok az,şeker yüklü,kanser hücreleri şekeri çok sever,pilav insülünü azdirmakta az yenecek keza haşlanmış patates az yenecek,kuru fasulye,bakla mercimek az yenecek asitli meyve suları yasak ,çikolata yasak,sosis yasak,sucuk yasak,hazır dondurma yasak,zeytin demirbaş tam yağlı katkısız peynir ve lor peyniri yenecek,

Nigga

Daimi Üye
Tepki
337
İsim
Özkan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
@Kudret Kurtcebe Saygılar abim. "Tam yağlı katkısız peynir ve lor peyniri yenecek,halis tereyağı olacak"
Bunları bulmakda çok zor artık

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.978
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alperr125

Yazılanları okuyorum. Yanlış bilinen bir sürü doğru, doğru bilinen bir sürü yanlış var. Bu konuyla ilgili referans aldığım bir kitap var ki senelerce okuduğum tıp kitaplarından bile öğrenemediklerimi bu yaşımdan sonra bu kitaptan öğrendim. Bazı bölümlerini bir hekim olarak ben de anlamakta zorlandım ama ana hatlarıyla herkesin anlayabileceği bir dilde yazılmış.

Bir defa şurada anlaşalım. Kanserin tedavisi yoktur arkadaşlar. Küba'da bulunan ilaçlar, tıp ilmindeki ilerlemeler falan hikaye. Adamlar bir ilaç çıkarıyor ve belli bir hastalık için insan ömrünü 3 ay uzatıyoruz falan diyor. Üç ay uzatsan ne olur uzatmasan ne olur! Kanseri vücuttan söküp atabiliyor musun sen ondan haber ver. Bu iş ticarete dökülmüş. Son zamanların moda kanser ilacı (Halk dilinde akıllı ilaç diye geçiyor) her bir dozu 20 bin TL. On doz uygulansa 200 bin TL. Uzatsa uzatsa hadi insan ömrünü 1 yıl uzatsın. Kanseri söküp atabiliyor mu? Hayır! Ne yapıyor? İmmün sistemi biraz güçlendirip hastanın bir süre daha direnmesini sağlıyor. Fakat kanser hücreleri çoğalmaya devam edip farklı farklı yerlerden metastazlar yapmaya devam ediyor. Bu arada ilaç firmaları büyük paralar kazanmaya devam ediyor. Dahası bu paraları verip bir de kendinizi kobay olarak kullandırıyorsunuz. Çünkü bu aşamadaki her ilaç biraz da hastalar üzerinde denenen ilaçlardır. Burada sıkıntı çok büyük arkadaşlar...

Sağlıklı bir insan olarak bunları konuşmak kolay tabii ki. Aynı durumda olsam ve tüm servetimi şu dünyada 3 ay daha kalabilmek için harcar mıyım bilemiyorum. O üç ayda veya beş ayda, bu hastalık nedeniyle mutlaka gelmesi kesin olan ölümü beklemek mi yoksa ne olacaksa olsun deyip çekip gitmek mi? Bu verilmesi çok zor bir karar.

Günümüz bilim adamları artık kanseri yenmenin tek yolunun kanseri önlemekten geçtiğini söylüyorlar. Kanseri bir elmanın, bir muzun çürümesi gibi görüyor ve insanın sonsuza kadar yaşamasının mümkün olmadığından ölümü için gerekli nedenlerden bir olarak kabul ediyorlar.

Sizlere önereceğim Hindistan asıllı bilim adamının bu kitabını alınız ve okuyunuz. Tamamen bilimsel olarak yazılmış ve yukarıda da bahsettiğim gibi herkesin anlayabileceği bir dille yazılmış. Anlayamadıklarınızı yine forumda tartışırız. İnsanı kanser yapan, bazı arkadaşların yukarıda yazdığı onca gerçek varken, sigara denen bir illet toplumu zehirliyor iken, şu stres dolu yaşamın içinde, tedavisine gelene kadar kanser için daha çok yol alınması gereklidir. Buralara yazmakla bitmeyecek kadar.

Tüm-Hastalıkların-Sahı_kapak.jpg

Paraya kıyın ve bu kitabı alın okuyun. Çevrenizdekilere de tavsiye edin. Sizlerle paylaştığım bilgilerin kaynağı da bu kitaptır.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Cevat_MD
İşte yukarda mesajımda yazdığım entropi mevzusu bu. Canlı cansız tüm sistemler için geçerli bir yasa. Toplumsal olgulardan, hastalıklara tüm evreni anlayabilmek için mükemmel bir anahtar aslında. İnsanlar arasında barışı korumak, hücrede yıkımı (ölümü) önlemek ; hepsi düzensizliğe karşı düzen getirme çabası

• Beğen
Tepkiler: Cevat_MD

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@BerkEvren

Adama derlerki,arkadaş şu dünyada birbirinizle savaşacağınıza oturunda tıbbi çalışmalara para ayırın,yok olmaz efendim olurmu,5000 yıldır savaşıyoruz birbirimizle,yeni köye adet getirmeyelim,bu dünyada tüm zenginlik iki ailenin tekelinde olur ise adalet asla gerçekleşmez,30 trilyon dolar paraya bak ,bu parayı kontrol eden dünya nüfusunun yüzde 50 'sini kontrol eder,onun içinde asla huzur olmayacaktır,açgözlülük devam ediyor, hep banacılık prim yapmaya devam ediyor

el_Aksa_1903

الأقصى
Tepki
1.255
İsim
İsa
Bisiklet
Mosso
Ne demiş ibni sina "Az ye"! Yedikten sonra hazmoluncaya kadar, başka bir şey yeme. Zira şifa, yemeğin hazmolunmasında yatar. İnsanın sağlığını bozan, yemek üzerine yemek yemektir.
Her hastalığın şifası vardır onu bulmaktır mühim olan, kemoterapiyi reddedip kanseri yenen insanlar tanıyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@el_Aksa_1903

Katılıyorum,birde hızlı hızlı yemek doğru değil yavaş yemek hazmederek yemek ve günde 2 öğün yemek

soner kalaycıoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
946
İsim
soner
Başlangıç
1968—69
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
Azrail evimizin kapisinda bizi bekliyor.yasantimizdaki(birey,toplum) veya genlerimizdeki hatalardan hastaliklar olusuyor.3.000 cesit hastalik bizleri bekliyor.biz onlari davet ediyoruz.ecel gelmis cihane,bas agrisi bahane..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@soner kalaycıoğlu

Katılıyorum,her ölümlü ölümü tadacak,ama yaşarken bize kiraya verilmiş bedene genede iyi bakar isek daha az ızdırapsız bir son bizi bekleyebilir,örnek uykuda ölmek gibi.

Tepki
22
İsim
Cemal
Bisiklet
Carraro
@TuTKuN Soner yalçın'ın Saklı Seçilmişler diye bir kitabı çıktı onda bu kanserle ilgili her şeyi yazmış, dünyayı yönetenlerin ürettikleri Rockefeller diğer yahudi gıda şirketleri ve onlara hizmet eden kuruluşların Türkiye'ye ithal sokulan malların hepsinde kanserojen madde var, bu kitapta ve Sözçü gazetesinin 17 ocak 2018 tarihli bir makalesinde açıklamışlar bir oku derim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@predator82d

Katılıyorum,neden?
Kesin olan şudur,teroristler bellidir
Bunlara ceza yağdırdılar ama nafile ,halk sahipsizdir,vatan millet sakarya için düşmanı ezer geçeriz,amenna,ama bu vatanın evlatlarını zehirleyen gıda sektörüne ceza yazdırmak çözüm değildir,kapatacan,ve doğal gıda marketleri açacan,ayrıca tarımda doğal ürün yetiştirilmesi esas olacak.dışardan tohumluk alınmayacak,doğal tohum olacak ,hayvancılık geliştirilecek,dışardan ithal yiyecek asla alınmayacak,alınırsada kesin denetim olacak,halka ucuz et yerli olacak sıhhi olacak,yiyecekler pahalı olmayacak,ayrıca gelelim ilaç sektörüne yerli olacak,doğal ilaçlar şart ,kimyasal katkılı ilaçların insan yaşantısına katkısı nedir ,insan yaşantısının kalitesini arttırmak tıbbi devrim ile olurda hikaye tabi,

Ronin45

Forum Bağımlısı
Tepki
2.678
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
avcılık/toplayıcılıkta kalsaydık iyiydi :)

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren