Kamp yapan müzisyen kayboldu... eşi: çadırı yırtılmış

Rip

Daimi Üye
Tepki
676
İsim
Rıza
Bisiklet
Corratec
Bizim ülkemiz gibi iptidai sayılabilecek toplumlarda geçerli olan önermeler maalesef gelişmiş toplumlarda tam tersi tezahür ediyor. @izterdek
Mesela İskandinav veya Baltık ülkelerinde ateist nüfus oranı yüzde 85'lere kadar çıkmasına rağmen suç oranları çok düşük. Bu adamlar kripto Müslüman olsa gerek.

Scudo

Rip

Daimi Üye
Tepki
676
İsim
Rıza
Bisiklet
Corratec
Ya ciddi ciddi adam Allah korkusu olmayınca direkt suç islenecegini sanıyor, ya da düşünüyor ki bu çok tehlikeli. Demek ki suça meyilli bir arkadaş. Kişi kendinden bilir işi hesabı.
Benim bir arkadaşım mesela ateist, her hafta sonu gidip kampçı öldürüyor. Hobisi bu. Korkusu da yok. Gelirken de kadınları taciz, tecavüz falan. Bisiklet almaz, çalar. Trafikte bisikletçilere çarpıp kaçıyor. Avrupa seyahatlerinde de camilere molotof kokteyli atıyor. Kokteylini yudumlarken tabi. Kendisi japon. Bak fıkra gibi oldu.

luckxor

Forum Demirbaşı
Tepki
1.108
Bisiklet
Focus
@Nolan

Hocam bak, ne yapacağız diyorsun? Birbirimize güvenmemiz lazım birbirimizi öldürmemiz, birbirlerimizi s....memek.. lazım diyorusun değil mi.? Evet çok doğru bir noktaya parmak bastın. Hiç düşündün mü Allah'ını seversen, bir kere olsun düşündün mü? Bu kadar bin yıl geçmiş insanlık nasıl ayakta kalmış, bir birlerini öldürüp tüketmemiş. Sonunda bir medeniyet oluşturmuş, düşün. İslamiyetten önce, Roma çağında eski Yunan, Mezopotamya ve Eski Mısır çağlarında insanlar nasıl bir arada kalmış? Bu adamlar müslüman değildi. Birbirlerini öldürmedi ve medeniyetlerin gelişmesinde adeta mihenk taşları oldular. Bu adamlar sence aileden öğrendikleri terbiye ile kime nasıl davranacağını öğrenmiş olarak, toplumu şekillendirmiş ve geliştirmiş olabilirler mi? Dinlerini sonradan öğrenmişler. Daha öncesine git ilk yerleşik topluluklara. Toplumu oluşturan nedir aile. Aileden alınan insani değerlerle toplum oluşmuş olabilir mi? Kendini düşün. Aklın sarmaya başladığı an (4-7 yaş arası) senin hayatını şekillendiren din miydi ailen mi? İnsanlar birbirlerini öldürmemeye, birbirlerine zarar vermemeye evrilmiştir. Bu kadar.

• Beğen
Tepkiler: berberci

izterdek

Üye
Tepki
86
İsim
ismayil B
Bisiklet
Ümit
@Rip

Bahsettiğiniz İskandinav, Baltık, ülkeleri ve Japonya gibi gelişmiş; fakat Allah inancı olmayan ülkelerde intihar oranı en yüksek. Evet başkalarını öldürmüyorlar ama kendilerini öldürüyorlar. Maddi imkanlar üst düzeyde lakin istatistikler böyle. 80 li yılların Azerbaycanında bir doktorun hikayesi anlatılır. Ülkede komünizm hüküm sürmektedir. Doktor bey ateist yaşıyor tabii. Fakat ölüm ve toprağa girince yok olma düşüncesi onu ve arkadaşlarını uyutmuyor. unutmak için her gece içiyorlar. Uyanınca tekrar içlerindeki tarifsiz boşluk göğüslerini yakıyor. iman ve ahiretle alakalı sağlam kaynaklardan bilgi ediniyor, müslüman oluyor.. Demek ki maddi zenginlik, fen, felsefe insanın ruhundaki boşluğu doldurmuyor. inanmayan insana aklı her daim " herkesi çürüten o mezara sen de gireceksin" diye izdirap veriyor. mizansen vardır : " uçak düşerken ateistlik biter." diye. Bu gün Avrupa ve abd medyası bizim gibi şiddet ve intihar vakalarını vermiyorlar. yasak çünkü. bizde ateist olduğunu söyleyerek intihar eden Mehmet Pişkin günlerce konusulmustu. Batıda belki her gün böyle kaç olay cereyan ediyor.. Geçen sosyal medyada görmüştüm. Osmanlı zamanında senede işlenen hırsızlık vakaları 20-30 ken, günümüz Türkiye sinde 400000. bunu o zamanın muhafazakarlığı ve günümüzün seküler yaşayışı ile açıklamak ve önceki mesajlarimdaki çareyi tatbik etmekle çözüme kavuşmak pekala mümkün.

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
(link) mesele buradan geliyor
(link) burada üsteki haberi kullanışsız yapıyor :D
Bu arada suçluları açıklıyorum
Meseleyi dine bağlayan kişi Nolanın 43.yorumu :D Bu suça yönelten kişi tahminimce 36 numaralı yorumcu olan caner adsız :D
izterdek ise geliştirme aşamasına getirip ve bunu aşırı yanlış anlayan Kerem Özbayrak ise konuyu iyice batırmış
Ve Kerem Özbayrak %99 meselesini açıp 2.suç işlemiş bulunmakta. Nolanda suçuna ortak olup konuyu iyice değiştirmiştir. Bu sadece başka dinsiz yoldaşımız olduğunu öğrendik :)
@Gölge Dağ Vicdan Allahtan gelir diyoruz açıkçası dinsizde olsan hristiyanda olsan yahudide olsan yine aynıdır bu :) Sorularımızın her yanıtı vicdanımızda yatıyor ne de olsa dinsiz bile vicdanını sorgular değil mi? izterdek arkadaşımızın şu son mesajı işte bu yöndeki mesajdır :D

Konuya dönersek
Maddeler olarak yazıyorum
1- Metin Kor'un çadırı düzgünce kesilmiş.
2- Ne ilginçtir ki ayakkabıları oradaydı
3- İçine bakıldığında içerisi pekte düzeltilip çıkartılmış değil
4- 22 haziranda konuşulup 23 haziranda kayıp olduğu söylenmiş
5- Metin Kor'un abisi ise "1 insan yalın ayak o dağa niye tırmanır? Ayağında kesik bile yok" dedi
6- Bu arada şöyle kafa karıştırıcı yorum var düşeli 9 gün olmuş böyle saçmalık olacağı yok tabi
7- Tamamen çıplak olduğunu da belirtmek gerek
8- Bu 500metrelik yeri normal tırmanması mümkün olmayan yeri nasıl tırmanır arkadaşlar bunu yanıtını arıyorum
9- Abisinin 1 hafta sonra geleceğim bekle beni demesi de var arkadaşlar bu durum olayı iyice arpaya sarıyor çıkış yolu lütfen :D Anlaşılan çıkmaz sokağa girmişim :D
derken bu olayın sebebi çok olduğunu yapanın bile neredeyse belli olabileceğini düşünüyorum. Abisi ya da abine yakın olan 1 kişinin bunu yapmış olduğunu düşünüyorum. Benim olay incelemem bu yönde arkadaşlar :) İyi geceler

Rip

Daimi Üye
Tepki
676
İsim
Rıza
Bisiklet
Corratec
@izterdek abi ülkenin yüzde seksen beşi ateist diyorum sen intihar vakası diyorsun. Adam mutsuzsa öldürsün kendini, o da onun seçimi. O şekilde huzura kavuşacağını düşünüyor. Sana zararı mi var? Ben suç oranları diyorum ki orada duruyor, done yani, sen adam efkarindan içiyormuş diyorsun. E sen hani çok korkuyordun içenden? Demek ki içince de suç işlemiyor adamlar, yani böyle bir korelasyon da yok. Osmanlı'da hırsızlık konusunda da elimizde doğru düzgün verilerin olmadığı gibi zaten tebanin da çalınacak doğru düzgün bir şeyinin olmadığını biliyoruz. Nüfus karşılaştırması ve Osmanlı mobeselerinin çalışmaması konuları hakkında bir şey demiyorum zaten. Ama bildiğim bazı şeyler arasında kardeş katli, küçük çocukların dağa kaldırılması, esir pazarlarında satılması, tren yapan minyaturler vs. gibi şeyler var. Azıcık mantıklı konuşun yahu.
@JusTiMe ben en başında dedim zaten. Olasiliklar belli, pr çalışması olmadığını anlamış bulunduktan sonra, kaza olamayacağını söylemiştim. Ha kaza nasıl olur, afedersiniz asit vb halusinatif ilaçlar eşliğinde saçmalamış olabilir. Bu da otopside çıkar zaten, tabi yapıldı ise.
Jandarmanın peşini bırakmaması gerekiyor.

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@Rip ne iyi dedin ya:) Ama iş yok bizimkilerde şu yoruma bak hele ki "Olay yerine çıkınca zaten neyin ne olduğunu gördük. Oraya niye çıktı, ne için çıktı? İnsan üstü bir durum. Yalın ayak bir insan o dağa niye tırmanır? Ayakları bile kesilmemiş. AKUT ve oradaki yetkililer, ‘Buraya resmen ışınlanmış.’ dediler. Zaten çıktığı yerin yaklaşık 20 metre üzerine çıkmaya çalışsanız, büyük dağcı halatı veya kazıklar, çekiçler olmadan tırmanmanız mümkün değil.”" üzgünüm ama harbiden ahmak bunlar :S

izterdek

Üye
Tepki
86
İsim
ismayil B
Bisiklet
Ümit
@JusTiMe

Aramızda hakemlik görevi görecek birisi lazımdı. bu görevi üstlendiğin için teşekkürler. :)

@JusTiMe

Aramızda hakemlik görevi görecek birisi lazımdı. bu görevi üstlendiğin için teşekkürler. :)

opera mini kullanıyorum da mesajlar bazen iki kere gidiyor.

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.386
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yazmayım diyorum çıkıntılık etmeyeyim diyorum duramıyorum. Konunun dinle zerre alakası yok. Din yorumlayana göre farklılık gösterir. Vicdanı temiz bir insan dinin güzel ahlak felsefesini kendine felsefe edinebileceği gibi yapığı kötülüklere karşılık ibadet ve tövbe kavramlarıyla vicdan rahatlatabilir. Gerçek din bu değil diyerek bir yere varamazsınız çünkü din devamlılığını ve kitlesini artırma ve en önemlisi kitleleri yönetme amacında olduğundan mükemmel olamaz. Tüm ilahi dinler için konuşuyorum. Olay insanlık olayı da değildir çünkü insandan başka hiç bir hayvan nedensiz öldürmez. Bir hayvan başka bir hayvanı öldürüyorsa ya karnını doyurmak ya korunmak ya da soyunu güçlünün hayatta kalmasıyla seçilimsel evrimde yol alabilmek içindir.

Bana göre insan hep aynı 1000 yıl öncede aynıydı. Vicdan duygusundan yoksun, insanlığın çoğunluğunu hesaba katarak ruh hastası olarak teşhis konmamış bir dünya insan var. Eskiden nüfus daha az, birbirimizden haberimiz daha azdı. Nüfusun artmasıyla bu tip hastalıklı insan sayısı da arttı, teknolojiyle bu tip haberlere ulaşımımız da arttı. 15 yıl önce olsa gazetelerin 3 sayfa haberi olurdu, şimdi sosyal medyada her an karşımıza çıkıyor.

Bu nedensiz öldürenler, çocuklara tacizde bulunanlar vs tipler ne dinle, ne eğitimle düzeltilemez, hatta sayısı bile azaltılamaz. Olay ruhsal hastalık. İnsanoğlu çözerse bu olayı teknoloji ile bu tip insanlarının tespiti ve kimseye zarar vermeden tipti tedavisiyle çözer.

Son zamanlardaki çocuk cinayetleri, bu olaydaki bulguları değerlendirmem ve hala bu çağda orta çağın karanlığını aratmayacak din tartışmalarının yapılmasına istinaden yazıyorum.

Rip

Daimi Üye
Tepki
676
İsim
Rıza
Bisiklet
Corratec
@Ziya On Road bunu ben de diyecektim de asmayalim da tedavi mi edelim tayfasına cevap yazmak uzun olacak diye demedim. Bence de her şey ama her şey genetik. Tabi ki ortam etkisi ile baskilanan veya şahlanan duygu ve yönelimlerden bahsetmek mümkün ancak bunun bir kaynağı var. Mesele bu kaynağı bilme noktasına erişmek.
Tabi bu durum beraberinde hoş ve etik olmayan bir sürü sorunsalı da beraberinde getirecek. Oraya girmiyorum.

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.386
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Rip Tedavimi edelim tayfasına benim cevabım şu olur. Doğal hayatta yani hayvanların dünyasında soyun devamında istenmeyen, hastalıklı, güçsüz bireyler ya öldürülür yada ölüme terk edilir. Biz insanları hayvanlardan ayıran, insanlık denilen kelimenin anlamının bir parçası da bu durumda verdiğimiz tepkilerle ayrışır. Bu çok ince bir noktadır. Örnek vereyim bir geyik sürüsünde hastalıklı birey yaşatılırsa tüm sürüye hastalık bulaştırarak sürünün yok olmasına sebebiyet verme ihtimali vardır. Ama biz insan oğlu bir çok hastalığa aşı bulup beraber yola devam edebilme gücündeyken, kolaya kaçma sansına sahip değiliz.

Yukarıda dediğim gibi biraz bilim kurguya kaçacak ama son 5 yıldaki ilerlemeye bakarak insanlığın bu tipleri önceden tespit edeceği zamanların gelmesi gerekiyor. Hala orta çağ tartışmaları yapan ülkeme bu gelişmeler hangi çağda uğrar bilinmez.

• Beğen
Tepkiler: Rip

orcunek

Üye
Tepki
154
İsim
Orçun
Bisiklet
Bianchi
@izterdek her şeyi dine bağlamak zorunda mısınız acaba ? Dini müslümanlık olmayan vicdanlı, temiz dürüst namuslu ve bizim din adamlarımızın bazılarından çok çok daha iyi insanlar olamıyor mu? Boşverin allah aşkına din adı altına sığınıp her haltı yiyor insanlar müslüman olunca görüş farklı mı oluyor. Hıristiyan, yahudi, müsevi vb. yada dinsiz olup dürüst ve namuslu olan milyonlarca insan var o zaman bunlar da insan mı değil de bukadar iyi olabiliyorlar? Din konusunu bir kenara bırakın konunun yeri burası değil bu konuda camilerde hocalar var zaten bunu da geçtik kutsal kitabımız var dinimizi öğrenmek isteyen açıp okur araştırır. Konu nun dinle alakası yok konuya dönelim diyoruz dediğin lafa bak :) konu cinayet intihar kaza yada her neyse birçok farklı şekilde adlandırılabilir ama tek adlandırılmayacak şey din dir bu konu için. Lütfen bu din muhabbetini kenara bırakın din din diyoruz ama ufacık masum bir melek dinimizin bütünlüğünden vahşice katlediliyor. bunu yapanda müslüman değilmi ? derdimiz dinimize laf etmek değil ama her şeyi dine bağlamak biraz cahillik den öte değil malesef.

• Beğen
Tepkiler: berberci

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Arkadaşlar yazdığınız yorumları gönder tuşuna basmadan önce son bir kez okuyup "ben ne yapıyorum acaba?" diye bir sorun kendinize, çünkü kontrolsüz yorumlar var bu sayfada. Bir kontrol edin, konuyu kilitlemek istemiyorum. Bir kişiye 10 uyarı puanı verip yorumunu sildim ve konudan uzaklaştırdım şimdilik sadece

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
(link)
Okumanız tavsiye edilir çok şüpheli bir durum ya

Gencevi

Üye
Tepki
27
Bisiklet
Ümit
burada gençler önce dedektif sonra polis ardından savcı ve de yetmemiş HAKİM olmuşlar, birikimleriyle de FİLOZOF lukta karar kılmışlar :)

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin

izterdek

Üye
Tepki
86
İsim
ismayil B
Bisiklet
Ümit
@orcunek Sanırım daha fazla yazmamalıyım. Kendimce makul cevaplar verebilirim. konu dallanıp budaklaniyor. Yeri burası değil. Ölen muzisyene Allah'tan rahmet diliyorum.

@orcunek Sanırım daha fazla yazmamalıyım. Kendimce makul cevaplar verebilirim. konu dallanıp budaklaniyor. Yeri burası değil. Ölen muzisyene Allah'tan rahmet diliyorum.

• Beğen
Tepkiler: orcunek

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
Kamp ve avcılık tecrübelerim bana olayı oldukça farklı bir pencereden görme imkanı sağlıyor. Öncelikle ülemizdeki çobanlar oldukça dost canlısıdır. yanına gidip sohbet ederseniz , ekmeğini yemeğini çayını sizinle paylaşır. Tahminim rahmetli kamp atmadan önce illaki bu çobanlarla tanışmış ve yakınlarına kamp atacağını beyan etmiştir. Çadır kurabildiğine göre , çobanlar tarafından tehlikeli bir şahıs olmadığına kanaat getirilip , rızalarını almıştır.

Arkadaşlar bir yerde çoban klübesi veya çadırı varsa , Öncelikle av tüfeği ve illaki köpeğive hatta köpekleri de vardır. silah köpek ikilisi sadece vahşi hayvanlar için değil aynı zaman ülkemizde çok yaşanan hayvan hırsızları içindir. Köpek olan yere ayı asla yaklaşmaz. Ancak işin içinde yaban domuzu varsa herşey değişir.

Yaban domuzu , herşeyi yiyebildiği gibi aç kalınca çöplerden bile beslenebilir. Gece görüşü oldukça zayıf bir hayvandır. Eğer çadır kurduysanız ve dışardan aydınlatmadıysanız , gece karanlığına görmeyerek çadıra çarpar. Çadır senetik bezden olsada bir insanın kolaylıkla yırtamayacağı kadar dayalıklı kumaştan yapılır. brandadan yapıldıysa hayatta elinizle yırtamazsınız.

Ancak bir domuz bu türlü bir kumaşı rahatlıkla yırtar. Dişini takarsa tereyağ gibi keser.

(link)

Dişini takamasa bile 100 kiloluk bir domuz ,İçinde insan olan bir çadırı topaç gibi çevirecek kadar güçlüdür.

Tahminim olay şu şekilde gelişti.

Bir yaban domuzu çadırı göremedi ve çadıra veya çadır iplerine takıldı. Domuz panik yapıp çırpınmaya ve çığlık atmaya başladı. yaban domuzu sesini daha önce hiç duymadıysanız , hiç bir şeye benzetemeyebilirsiniz. Kulağınızın dibinde bu sesleri çıkartan ve çadıra dolanmış bir domuz panikle çadırdan kurtulmak için debenelenecektir.

İçerde olan için ise durum çok daha vahim. ne olduğunu anlayamadığı ve tanımlayamadığı sesler çıkartan bir ŞEY çadırı sallıyor. O panik ve kokruyla yine tahminim adrenalin patlaması yaşamıştır.

Adrenalin patlaması yaşayan bir insan en profesyonel sporculardan bile daha performanslı tepkiler gösterebilir. Koşayamacağı kadar hızlı koşar, kaldıramayacağı ağırlıkları kağıt bebek gibi fırlatıp atabilir, tırmanamayacağı ağaçlara veta yerlere maymunlardan bile hızlı çıkar.

Rahmetli o panik , korku ve adrenalin patlamasıyla , akutu bir şasırtacak kadar dik yükseliğe bir anda çıkmış olmalı. Ta ki gevşek bir zemine basıp veya taşa düşene kadar.

Diyeceksiniz ki eğer dediğin gibi olduysa Jandarma veya Akut izlerden domuz vb hayvan saldırısını anlayabilirdi. Bölgede yağmur yağdıgsa hiç bir şey anlayamaz arkadaşlar. Çünkü gevşek zemin ve yağmurda hiç bir şeyin izi kalmıyor.

Özetle benim teorim yaban domuzu. Rahmetlinin ayaklarınında hiç yara olmamasını ise , olay anında kaçarken , ayağında sandalet veya terlik olabileceğine yoruyorum. Düşme esnasında bir şekilde ayağından çıktıysa yağmur suyuyla kaybolmalarıda gayet olasıdır.

Kaçak kazı yapan kişilerce veya yasadışı madde satış yapan kişişlerin satışına denk gelmiş olması ihtimalini , çobanların varlığından dolayı pek olası görmüyorum.

Canoguz1

Üye
Tepki
11
İsim
can
Bisiklet
Diğer
@AmatörBisikletçi-01

Bu kadar varsayıma gerek yok.Adam çadırda uyuyormuş gelmiş bi hayvan saldırmış yırtmış saniyeleri içinde apar topar kaçmış.Cüzdanını mı yanına alacak o can havliyle saçmalık