Kaliteli V fren papucu hangisi?

Aykuttasdelen

Forum Demirbaşı
Tepki
364
İsim
Aykut TAŞDELEN
Bisiklet
Cube
@sencar claris üzerinde gelen frenler ile 5-7sn bisiklet ivme kesmez iken sonrasında gömüyorum aha şimdi girdim korkusu yaşatıyor insanda aşırı bir güvensizlik yapıyor ki benim frenler şuan jant çemberine 0,1mm yakınlıkta sayılır ... aynı şekilde sora ve tiagrada ki frenlerde birbirine yakın ama 105 ve üzeri için geçerli değil bu söylediklerim ...

Sonrasında bu iş böyle olmaz yokuş aşağı hız kesemiyorum deyip baradine aldım... Aynı şekilde ayarlı ve aynı kuvveti uyguluyorum alet baradine ile resmen ABS ESP ARS EDL EBA/BAS EBD devreye girmiş gibi hız kesiyor daha ne olsun dedim :)

eski frenler 0 gibi olmasına rağmen sadece var ama görüntü olarak var diyebileceğim tarzda ve kalitede ...

şuan daha güvenli iniyorum ve daha dengeli frenliyorum durabileceğimi bildiğim içinse daha rahatım fren yokmuş gibi gitmek var birde durabileceğini bilerek gitmek var ...

Scudo

kuşlar gibi özgür

Bisiklet tutkunu ^^
Tepki
403
İsim
Barış
Bisiklet
Sedona
Baradine alüminyum kullanıyorum ama 3 ayda bitti. Ayda yaklaşık 200 km yapıyorum, sizce normal midir? :)

• Beğen
Tepkiler: ozankaymakci

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
@kuşlar gibi özgür
Ben 1000km ye yakın kullandım hala gidiyor.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Tepki
396
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
Benimde 500 km olmasina ragmen hala yeni gibi..dedigim gibi fren etkisi okadar zayifki %30 ancadir.
Alhonga hakkinda ne dusursunuz..ucuz ve bereketli papucmudur..:)
arkadasimizin Aliekspresteki paylastigi braden gayet guzel ve saglam duruyor..tr piyasamizda iki kati fiyatina satilmakta..galiba onlari alacam gibi.

epsilon91

Daimi Üye
Tepki
372
Yol fren pabuçları mtb ye göre daha kısa bunun uzun olanı yok mu?

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
sram shımano 105 vs vs hepsını kullandım elbette barandıne yerını tutamaz bide lastıgın iyiyse tabırı caızse zınkk diye duruyor.

bysutcu

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
Yusuf Emre
Bisiklet
b'Twin
Ben yeni baradine 3 renk e geçtim. Bisiklet ile gelen fren pabuçları takılıyken bisiklet kayıyordu fren mesafesi yüksekti. Baradine sonrası bisiklet artık duruyor...

• Beğen
Tepkiler: dodurgalı_06

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
bir kaç arkadaşım ile bu yaz sonuna doğru bir tura çıkmayı planlıyoruz. Diğer 2si disk fren kullanıyor V-fren kullanan tek benim frenlerim bitti bitiyor. Meşhur baradine 3 renk pabuçları geçmeyi düşünüyorum ön arka alırsam biraz ekonomik sıkıntısı olacak sadece arkaya alsam uygun olur mu bisikletin temeli mtb zaten ön fren pabuçlarım yeni gibi. Birde @Hazar Cengiz sizin Çinden aldığınız pabuçlar nasıl benim turda işimi karşılar mı ? Hazır Çinden alacaklarım varken uygun olursa onuda alabilirim.

efeozata

Forum Demirbaşı
Tepki
764
İsim
Efe
@MakRo

kilit noktayı işaretledim zaten frenlerinin çabuk bitmesinin nedeni bu. daha çok ön fren kullanılır çünkü frenlemede tüm ağırlık ön lastiğe biner. arkayı sıktığında ağırlık olmadığı çabuk kilitlenir ve çabuk duramazsın. kilitlenmemesi için hafif sıkarsın o teker de döne döne pabucu bitirir.

bende logan v fren var 1000 km oldu ön ve arka eşit aşınıyor. 1,5-2bin km daha gider. genelde tek fren kullanmam ikisini beraber sıkarım önü daha fazla olacak şekilde. ön freni sıkıp düşerim diye korkmayın bisikleti asıl durduran o.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@efeozata normalde tek fren kullanıyorum zaten eşit kullanıyorum yada kullanmaya dikkat ediyorum. Bir ara takla attım bu süre zarfında bisiklet sürmeyince bir arkadaşıma vermiştim oda yenisi verdi onun için frenlerim biraz daha yoksa gözünün içine bakarım bisikletin. Dış lastik, kelebek gidon, ön bagaj demirinden arta kalan ile bakacağım artık fren işine

Nurullaah18

Daimi Üye
Tepki
229
İsim
Nurullah
Bisiklet
Carraro
Baradine 959VC veya 955VC 30 TL ye değermi? Veya (link) aliexpresteki bu pabuçlar orjinalmidir kullanan varmı? 21 liraya falan geliyorda

• Beğen
Tepkiler: ollo

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@Nurullaah18 Evet melez bisikeltimde bunlardan kullanıyorum. Fena değiller ancak 3 renk baradine cidden efsane...Frenlemede gerçekçi bir etki yapıyor

Aykuttasdelen

Forum Demirbaşı
Tepki
364
İsim
Aykut TAŞDELEN
Bisiklet
Cube
@Nurullaah18 siyah kırmızı (yeşil,mavi) renkli olan modeli de 3 renk kadar iyi. Yani senin attığın link.

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.712
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
2.el aldığım bisikletimin üzerinde xt fren setine takılı shımano nun pabuçları vardı çok çok iyiydi o bittikten sonra bir daha bulamadım suan baradine kullanıyorum tavsiye ederim oda iyi

legolas99353

Aktif Üye
Tepki
201
Bisiklet
Carraro
3 renk baradine internetten hangi siteden alabilirim? Ayrıca bunlar kartuşlu mu?
Birde kartuşlu bir model aldıktan sonra tüm yol pabuç markalarını o kartuşa koyabilir miyim? Örneğin baradine marka kartuşlu bir pabuç aldım. Pabuç bitince swiss marka başka bir pabuçu baradine kartuşa takabilir miyim?

guardiny

Üye
Tepki
4
İsim
Burak
Bisiklet
b'Twin
Baradine 3 renk için en ucuz gördüğünüz fiyatı linkler misiniz ?

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@guardiny geçenlerde bende facebook üzerinden alacaktım çiftini 50ye veriyordu satan kişi kargo ve bankanın istediği hesap ücretinden internet üzerinden alsam 10 lira daha ucuza gelince vazgeçtim. Benim bulduğu bu var (link)
Birde bunun sadece kartuş olarak adlandırılan kauçuk kısmı satılıyor 14 liraya acaba onun montajı nasıl yapılıyor ? Ve son olarak MTB 955 34 lira iken MTB 960 15 lira arasındaki fark nedir ? Görsel olarak kauçuk renkleri aynı.