Kaça aldın?

Scudo

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bir amcam durdurdu geçen, kaç para verdin dedi sence kaç vermişimdir dedim 1000 vermişsindir dedi 600 verdim dedim hadi ya dedi amcama 300 liralık market bisikletini 500 liraya kitlemişler.

• Beğen
Tepkiler: chnkrmz

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@ihsan onur şener

adamım süpersin :D

• Beğen
Tepkiler: Xoqo

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
Bisikleti ne için kullandığın önemli, amaç mı yoksa araç mı ? Yoksa her ikiside mi ? O zaman fiyata takılmalarına gerek yok.

Millet olarak hazıra o kadar çok alıştık ki. Elektrikli bisiklet diyorlar, bisikletle alakası yok. Aldığım bisikletin parasına, güzel bir motosiklet alabilirdim. Ama neden alayım abi ?

Aslında ülke olarak dünyanın en pahalı yakıtını kullanıyoruz. Arabaya binmek, motora binmek vs. bence enayilik. Uzun mesafeler için toplu taşıma araçları var zaten. Beyin bedeva..

emrah sökmenberk

Daimi Üye
Tepki
191
İsim
emrah
Bisiklet
Mosso
o kadar para verilirmi bir bisiklete senden bi b.... olmaz olum sen rahatsızsın o paraya 124 alırsın yok yok bu normal değil bla bla bla ben bir lastik fabrikasında işçi olarak çalışıyorum ve her daim bir dalga geçme çabası sürekli bir alaya alma çabası yok senin taytın nerde yok kamyonculara dikkat et yok uzaydan mı geldin falan filan bide böylesi var bu memlekette ağır badi idmanları yaparlar helal olsun denir ben işe bisikletle giderim(tomlamda 20 km) salak olurum ya ne diyeyim ki :)

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
Allah bize sabır versin valla

• Beğen
Tepkiler: fatihözüdoğru

Tolga_Cr32

Aktif Üye
Tepki
69
Bisiklet
Carraro
Valla 1.500 TL ye bisiklet aldığımı duyan bir arkadaşım " Neden motor almadın o fiyata Motor var " dediğinde

Sadece.. Ben bisikleti Spor, Kondisyon ve sağlık için aldım, beni biyerden başka biyere götürsün diye değil onun için arabam var dedim :) yetti

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
iyi demişsin. :) aynısını bende derim artık. iyi kapak olur

• Beğen
Tepkiler: Tolga_Cr32

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Çağatay Günet

çok fena yakalamışsın :D

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
Bisiklet sürmeyen bilmez adam ne yapsın okulumda bile birçok kişiye rastlıyorum böyle

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
ben grafikerim. patron wortstation pc alalım diyor. fiyatı 3 binden başlıyor.
henüz almadı.. tekrar aynı konuyu açarsa onunla gireceğim muhabbet muhakkak şöyle olacak.
" nee.? abi o senin dediğin pc 3 binlira haberin varmı. bilgisayarcılarda 300 - 500 liraya pc satıyolarya git ondan al. manyak mısın sen 500 liraya pc varken 3 binliraya pc mi alınır.
ne adamsın abi yaa. "
bunu demessem banada cihan demesinler :D

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@Çağatay Günet

Beni yanlış anlamayın ama bana öyle bi şey dese bir arkadaşım, daha arkadaşım olmazdı herhalde.
Kaska 1000 lira da verilse, verilen paraya acınmamalı.

• Beğen
Tepkiler: Çağatay Günet

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben de katlanırı şirkete ilk getirdiğimde "bu çocuk bisikleti de kimin yaa" demişlerdi. hey gidi günler...
ve ben her orta-uzun yol sürüşlerime dair resimleri gösterdiğimde, "valla abi takdir ediyorum, ama ben yapamam ki" ben de ona diyorum ki, "bu yaşta yapamazsın, sen 35 yaşına geldiğinde görüşelim" çünkü geçmişte ben de onların arasındaydım. beni 33 yaşımda bisiklete yönelten sadece internette okuduğum bir uzun yol gezisidir. iyi kurgulanmış, güzel resimlenmiş bir gezi.
etrafımızdaki insanlar bu konuların kıyısından hiç mi geçmemişler, herkesin mi etrafında aynı tip insanlar var, hep mi turist muamelesi?

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
malesef abi. bizim burada bisiklete çocuk oyuncağı muamelesi var hep.

• Beğen
Tepkiler: Xoqo

Onur K.

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Başlığı açan Cihan bey'e teşekkürler. Çok güzel olmuş, tüm yazılanları okudum, oldukça komik cevaplar geliyor. Daha birçok malzeme çıkar gibi. :)
Konunun açılışında bir çok ürünün yüksek fiyatına verilen tepkilerin sunulduğu örnek gerçek hayat ile "malesef" birebir aynı..
Üzülerek sölüyorum ama bu forumda bile, "ohaaaa o paraya motorsiklet alınır, (vespa vs..)" mantığını benimsemiş kullanıcılar var.
Tüm bunlar, üretim yerine tüketim toplumu olmamızın ve nesneye sadece maddi boyutu üzerinden değer biçiyor olmamızın acı sonuçlardır.

• Beğen
Tepkiler: chnkrmz

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
çok haklısın. ama neyseki fiyatı genede pahalı bulup. hayırlı olsun kardeşim. demekki baya kaliteli bisiklet almışsın güle güle kullan diye arkadaşlarda çıkıyo arada :)

• Beğen
Tepkiler: Mesut YB

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ülkemizde ki şu Kurtlar vadisi kafalıları götüreceksin Hollanda Belçika' ya görsünler medeni şehir nasıl oluyor ama bizimkiler oraya gidip
"Batının İyi Yanlarını" alırlar sadece.... ;)

Oğuzhan Kabaçalı

Aktif Üye
Tepki
41
Bisiklet
Scott
Birde daha Allahın selamını almadan 'bisiklet kaç para gardaş?' diyenler var. Yahu dün kızılayda gördüm birisini böyle bisikletli gittim yanına selam verdim. Daha selamı almadan 'bisikleti kaça aldın?' diyor. Kendine iyi bak diyip direk uzaklaştım. İnsanlar bir garip. Hani sadece bisiklet sürmeyenler değil bisiklet sürenlerde bi garipleşti son zamanlarda.

Tepki
1.236
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İki devre arasında geçen sıcak ve samimi konuşma : Devrem bisiklet aldım ! - Netcen devre pisleti ? - Öncelikle jantlarını söküp bir direk gibi dümdüz edene kadar ezeceğim sonra senin ....... ! La bebe aldık işte - Ne kadar verdin devre ? - Sonsuza kadar verdim devre - La ne kadar - 1500 TL- La devre toyota hilux alsaydık ya ava neyin iyi olurdu - Yakuzalar .....öpsün seni devre....