Kaç basar abi

yunusoymak

Üye
Tepki
12
Yaklaşık 2 hafta önce incirli-merter arası E-5'te körüklü arkası 73.0 km/h yaptım (MTB ile). Baktım bizim körüklü 90'ı bulacak, vazgeçtim. Hemen arkasından çıktım, çıkar çıkmaz da tabi ki şiddetli rüzgara maruz kaldım. Ama Allah'a şükür tecrübe herşeyi telafi ediyor.
Keyifli sürüşler, iyi ve güvenli hızlar dileğiyle...

• Beğen
Tepkiler: Ertan ABA
Scudo

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
antalya geyik bayırında adı üstünde 2 hafta olmadı specialized epic ile 99.45 yaptım.müthiş bir duyguydu.yaşamanızı tavsiye ederim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ben sakarya kampüsten aşağı inerken 69 gördüm. müthiş bir duygu.

yunusoymak

Üye
Tepki
12
gümüşsuyu yokuşunu çıkarken 40 km/h görmüştüm, motosikletli biri "ne yapıyorsun ya" demişti...

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
819
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
AZ RİSK ÇOK HIZ İÇİN

1-Kask şart
2-Yol tek yönlü olmalı
3-Bildiğimiz bir yol olmalı(önceden en azından bir kez geçmiş olmalıyız ki olası çukur ve tehlikeleri bilelim)
4-Yola sağdan soldan araç ve yaya akışı ihtimali olmamalı(tek tarafı duvar olan yollar gibi)
5-Hız yapılacak yolun kenarlarında arabalar park etmiş olmamalı yani yolun etrafındaki geniş bir alan net görülebilmeli ki yola çıkma ihtimali olan şeyleri görebilelim)
6-Gözlerin yaşarıp görüşü bozmaması için iyi bir bisiklet gözlüğü olmalı.
7-Hafif ayakta olmalı ve elcikler sıkı tutulmalı ki, dengemiz olası çukur, taş, kedi ve tavuklardan bozulmasın ve darbeyi absorbe edelim.
8-Bisiklet çok yeni ya da çok eski olmamalı.
9-Çok sağlam frenler,iyi bir vites ayarı ve iyi bir teknik.(Kötü vites ayarı yüksek pedal devirlerinde ani vites atımlarına veya zincirin en üst dişliden dışarı atmasına sebep olup bütün dengeyi bozabilmekte ki çok tehlikeli)
10-Aydınlık bir hava.

Yol bisikletim ile 83km/s (Eskişehir Kanlıpınar inişi)
Dağ bisikletimle 76km/s (İzmit Toki Konutları asfalt yol inişi)

• Beğen
Tepkiler: nuriaktürk

Said Ergöktaş

Forum Demirbaşı
Tepki
197
MTB ile;
1)düz asfalt yol:70km
2)yokuş aşağı asfalt:80km
3)yokuş aşağı arazi(toprak-taşlı yol):65km

bunlar hatırlayabildiklerim(son zamalar binemeyince biraz zaman geçtide) bunlar 1-2 km aşağı veya yukarı olabilir...
hafif kadrom gelsin çok daha yükseklerini yapacam..

by-berker

Üye
Tepki
11
ben kros bisikletimle 53 yaptım bi motorcu gel kapışalım dedi tmm dedim yokuş aşağı baktım geçiyo 30 geçme bak bende geçmiyorum dedim bana manyak herif 50 ile gidiyosun dedi bi baktm km ye gerçektende 50 imiş demekki altımdaki yol bisikleti olsa ince lastikli 70 80 yapardım

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Yokuş aşağı 71.1 'i gördüm ve frenlere asıldım.

H.Can DEMİREL

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
ayakta sürmek biraz daha dengeli olur gibime geliyor ve mümkün oldukca yola bakmak cukurlara dikket etmek benim bildiklerim bunlar baska teknik konular varsa arkadaslar yazarlar sanırm

coskunyp

Üye
Tepki
0
arkadaşlar ben en fazla 82 yaptım ama çok zorlandım ayaklarım balık eti oldu!!!!:D

acartaylan

Daimi Üye
Tepki
35
corratec x-vert deore marka bisikletimle kırklareli/babaeski de--yanılmıyorsam müsellim köyü ne girerken 67km hız yaptım. bir kez daha denemek istemem--zira o hızda düşmek son kez düşmek olabilir değil mi?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@sws

Gerekli önlemleri almazsan olur da zaten :).
Yüksek hız gerçekten çok tahlikeli, dikkatli olmak lazım.

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@H.Can DEMİREL
Ben olsam frenlere asılmazdım valla:) Her zaman bu fırsatlar ele geçmiyor..
Selamlar, sevgiler..

• Beğen
Tepkiler: Uğur Taşdemir

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@gürsel

Aman Gürsel Abi kötü örnek oluyorsun :). Herkesin tekniği senin gibi yüksek olmayabilir ;). Kişi kendini bilmeli :).

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
70i geçtiğimi hatta 80e yaklaştığımı hatırlıyorum..ama her 60ı geçtiğimde aklıma felaket senaryoları geliyor.ufak bir teknik arıza olsa bu hızla bir düşsem kaç metre sürüklenirim, dahası bu sürüklenme sonunda hayatta olurmuyum gibi endişeler yaşıyorum.bu yüzden temkinli davranıyor frenleri kullanıyorum..

arkadaşlardan biri deneyim arttıkça gözükara sürüşler azalıyor diye..haklı yani :)