izmirden bir kaç ufak fotoğraf ve 2 kötü haber:(

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@street

ben bakliyodum zaten böyle birşeyi hiç şaşırmadım :) yaptıklarını görmedin galiba hiç. normaldir. alışırsın :) bak seneye bi tane daha ekleyecek buraya. kırık p.2 resmi :D

Scudo

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
@gurkankas

hehe p2 nin şekli bazılarına kötü geliyor orası burası yamuk diye. neden yamuk sence gürkan, şekil olsun diye yamultmamışlar p2 nin orasını burasını. ve p2 el yapımı kırılan bisiklet el yapımı değildi ve kaynaktan koptu ve diğeride kaynaktan çatladı.
yani şöyle söyleyebilirimki şuan altımdaki kadro hem malzeme kalitesi hem açıların kalitesiyle hemde işçiliğiyle karşılaştırırsak voltageden en az 2 kat (voltagede işçilik olmadığı için ona bi karşılaştırma olmıycak) daha kaliteli bi kadro. yani voltage 1 yıldamı kırıldı p2 en kötü ihimalle 3 yılda kırılır(ki sanmıyorum) en iyi ihtimallede hiç kırılmaz. zaten 1-2 yılda kırılsa voltagenin en az 10 katı satmazdı.

• Beğen
Tepkiler: hsrv_khy

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
ya gürkan sağlam sele yok piyasada hem çok sağlam hem seat grap yerleri felan (ilerde belki lazım olur:D) var hemde çok rahat ondan değiştirmiyorum. yanında gelen seleyi kot pantolondan yapmışlar :D

• Beğen
Tepkiler: hsrv_khy

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@boxtubing
evet , kırılan scott voltage, 9 ay önce :D özelliklemi seçiyorsunuz eski konuları :D

Onur Dokmetas

Aktif Üye
Tepki
62
street dj bölüme pek bakmazdım ama şöyle bir göz gezdirdikten sonra kırılan voltage kadroyu merak ettim konu biraz ileri çekilecek ama olsun :)...
öncelikle şunu söylemeliyim kırılmayan kadro yoktur her metalin bir ömürü vardır tabi alüminyum, cr-mo çelige göre daha kısa sürede yorulur bu nedenlede alü kadrolara pek sıcak bakamıyorum özelliklede dj, street gibi sert kullanılan alanlarda zaten dikkat ettiyseniz çok az alü bmx kadrosu var.Eminimki arkadaslar kadroları tam anlamıyla kullanıyorlar acaba cr-mo kadroyu nekadar sürede catlatacaksınız onu merak ediyorum ama kesin alü kadrodan 2-3 kat ömürlü olurlar.Bide kullandıgınız maşaların boyu nekadar bilemiyorum genelde o tür yerlerden kırılma yüksek maşa kullanımından oluyor.masa nekadar yüksekse bisikletin önü okadar havaya kalkıyor ve bogazı kadrodan ayırmak için olusan güç okadar artıyor... ha bu demek degil kadro sırf masanın boyundan dolayı kırılmış sadece buda bir etken.Ama helal olsun güzel kırmışsınız kadroyu :)

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
kullanılan maşlar 100mm dir.
benimde önceki mesajlarda dediğim gibi kırılmıycak kadro yoktur. ve evet cromo kadrolar alülere göre daha dayanıklı oluyorlar ama 2-3 kat değil. eğerki bire bir aynı yapılırlar ise ever 2-3 kat sağlamlık elde edilebilir ama cromolara dikkat ederseniz çok ince yapılmışlardır. yani koşullar aynı olduğunda 2-3 kat sağlamlık kesin ama kalın alü kadrolarla ince cromo kadrolar arasındaki sağlamlık farkı pek fazla değildir çünkü alü street kadrosu daha çok var. bu daha sağlam olduğu anlamına gelmiyor fakat aradaki farkın çok olmadığını gösteriyor.

Onur Dokmetas

Aktif Üye
Tepki
62
dedigine göre kadrolar arasında pekte fazla bir fark yok buna bende katılıyorum ama şunuda dikkate almak lazım.Alüminyumun kaynagı zordur ve kaynaktan çok çabuk deforme olur ve bu deforme olan yerlerde kaynak bölgesinin tam dibidir, çelikte ise bu daha azdır.Zaten kadrolar boruların ortasından degil genelde kaynak diplerinden kırılıyor bu yüzden çelik kadroların ömrünün alüye oldukca uzun olacagı düşüncesindeyim

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
o kırılma yeri kadrodan kadroya değişir. boruların yapısına göre değişir. arkadaşım chase 3 kırdı tamda borunun ortasından kırıldı. kaynak yerinden kırılmadı. voltagede kaynak yerinden kırıldı. başka bi arkadaşım ise sedona kudroyu yine kaynaktan değil ortadan kırdı bir başkasıda arka taraftan kaynak yeri olmayan yerden kırıldı. bende arka taraftan kırdım alü kadroyu kaynak yeri olmayan yerden. yani nereden kırılıcağı kadronun yapısına bağlıdır kaynağın zorluğundan değil. tabikide cromo lar daha sağlam ama çok da değil ozaman dh kadrolarını cromo yaparlardı. ve önemli olan kaynağı yapan cihazın verimidir. küçük sanayilere giderseniz 500-600 liralık kaynak makinaları vardır. ama o kaynak makinaları demiri demire kaynatırlar sadece. babamda ise 8 milyarlık bi kaynak makinası var ve her metali kaynatmak için farklı elektrotlar mevcut yani doğru parçayı doğru aletle doğru şekilde kullandığınız zaman hiç bir şey zor değildir. eğerki bu voltage kaynaktan kırıldıysa demekki scott kaynak yapmayı bilmiyor sonuçta çoğu kadro tam ortadan kırılır kaynak yerinden değil.

Onur Dokmetas

Aktif Üye
Tepki
62
scott kaynak yapmayı bilmiyor lafı biraz garbime gitti :)... Dostum ben makina tasarımcısıyım bu tür seyleri kafadan söylemiyoruz hesaba kitaba dayandırıp analizlerini yapıyoruz...Şöyle karşılıklı olsakta uzun uzun şu konuyu tartışsaydık neyse iyi forumlar :)

emre güven

Daimi Üye
Tepki
749
allah korusun yolda giderken kadronun böyle kırıldıgını düşünemiyorum cok kötü olur valla:( kazasız sürüşler.pedalseverler...

hikmet

Aktif Üye
Tepki
38
beyler kırılan yz3 den haber var mı ?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@hikmet

kırılan yz3ün yerine ltd verdiler, çatlak yz1i ise ata bisiklet alıp kadronun sahibine(ujur) parasını iade etti.