İzmir

semdekor

Daimi Üye
Tepki
312
"Uzun zamandır yaşadığımız şehirde, İzmir’de pedal çeviriyoruz; kimi zaman eğlence,kimi zaman spor,
kimi zaman ise doğa ile başbaşa olmak için…

Bisiklet sevdasıyla biraraya gelmiş, birbirini tanımayan insanlar olarak en anlamlı kazancımız yeni dostlar
edinmek, zenginleşmek oldu."

Bundan 1 yıl önce bu sözcüklerle yola koyulduk.Ve yetinmeyip yanına, temiz bir dünyaya olan özlemimizi,nükleersiz,termik santralsiz bir dünyanın mümkün olduğunu;rüzgarın,güneşin hepimize yeten enerji kaynakları olduğunu söyleyerek yola devam ettik.Tarihe sahip çıkmanın onurunu yaşadık,dünya'nın Barış içinde yaşanılır bir yer olması için pedal çevirdik.Filmlerin içinden bisikletler geçirerek dostlarla bir araya geldik,sohbetler edip tartışmalar yaptık.

1 yıl içerisinde bisiklet kullanımı önemli ölçüde artarken yerel yönetimlerin ve ülkeyi yönetenlerin bu gelişmeye duyarsız kaldıklarını gördük.Yurt dışında bisiklet kullanımını arttırmak için yaratılan imkanları,yenilenen bisiklet yollarını gördükçe ülkemizde yaşanan bu duyarsızlığı görmezden gelmek ve tepkisiz kalmak olmazdı.Bisikleti ve çevreyi ayrılmaz bir bütün olarak görüyor ve bisiklet için yaşanan bu duyarsızlığın çevre için çok daha fazla yaşandığını görüyoruz.Karadeniz'de,marmara'da yapılması düşünülen termik santraller,ege'de akdeniz'de yok edilen ormanlar,bu arazilerin üstüne kurulan altın madenlerinin aslında altımızı oyduğunu görmek zor değil.

Geçen 1 mayıs'ta olduğu gibi bu 1 mayısta da 1 mayıs kortejinde bisikletlerimizle yer alacağız.Yukarıda saydığımız tüm olumsuzlukların farkında olduğumuzu,aslında hiçbir şeyi yutmadığımzı ve bu sorunların takipçisi olduğumuzu göstermek için bisikletlerimizi isyanımızın bir parçası yaparak havaya kaldırıyoruz,başka ülkelerde yaşanan meşhur İsyan fotoğrafını İzmir'de hayata geçiriyoruz!

Hayal et,,ortak ol,hayata geçir!

Scudo

İSMAİL POLAT

Daimi Üye
Tepki
48
Slm arkadaşlar
Ben her çarşamba saat 19:00 gibi üçkuyulardan Kaynaklara gidip bir çay içip dönüyorum...
Gelmek isteyen herkesi beklerim...

Tepki
40
@Bedreddin

Bisiklet çeşitliliği açısından perşembe akşamı bisikletçilerini size tavsiye edebilirim. Zira her çeşit mtb bisiklet (yarış bisikleti nadiren katılıyor) görebileceğiniz bir ortam olacaktır. Her perşembe saat 20:00 de göztepe iskelesinde toplanıyoruz...Görüşmek dileğiyle

Bedreddin

Aktif Üye
Tepki
94
Emre TAVKAYA, perşembe akşamı bisikletçilerini sık sık görüyorum ama genelde ben otobüste oluyorum. :( Yakın zamanda uygun bir gün ayarlayabilirsem uğramak isterim, teşekkürler davetiniz için.

Tepki
3
bi tane de benden

"sayın başkan merhaba,
vaktinizi almadan
direkt kısaca maruzatımı bildirmek istiyorum.
ben bornova lı bir bisikletseverim.
mümkün olduğunca ulaşımımı bisiklet ile yapmaya çalışıyorum.
Türkiye de her konuya öncülük eden ilklerin şehri İzmir imin avrupa standartlarında bisiklet ulaşımında da Türkiye ye örnek olmasını istiyorum.Bundan daha öncelikli konularınız vardır mutlaka ama en azından başlangıç olarak daha kaliteli asfalt ve trafik akışına paralel monte edilen geniş aralıklı yağmur mazgallarına ilgi göstermenizi tüm bisiletseverler adına arzu ediyorum. her an kullandığımız bisikletin tekerleğinin bu mazgallara girip takla atma tehlikesi yaşıyoruz.inanın dekoratif olarak döşenen kilit taşlarda bile yağmur birikmediği için daha güvenli yolculuk ediyoruz.
şimdiden ilginize teşekkür ederiz."

Bedreddin

Aktif Üye
Tepki
94
Son zamanlarda Güzelbahçe taraflarına gelen oluyor mu bilmiyorum ama Mithatpaşa Caddesi üzerinde şerit çizgilerini yenilediler. Bunu yaparken her yönde bir araba sığacak bir şerit bırakıp, bu şeritle kaldırım arasında kalan boşluğu - ki bir şerit genişliğinde değil - ayıracak kesikli çizgiler çizdiler. Acaba imza toplanarak belediyeye ulaşılsa bu boşlukların bisiklet yolu olarak düzenlenmesi isteği gündeme sokulamaz mı ki?

Belediye başkanını kişisel olarak tanımıyorum ama insanlara yukarıdan bakan birisi değil Güzelbahçe'deki etkinliklerde gördüğüm kadarıyla.

AliTürk

Üye
Tepki
33
Bende mail yolladım su bostanlıdaki bmx , skateboard ve paten sahasanında yenilenmesini yazdım ins. yenilerler. Bu konuyu actıgınız icn ayrıca tesekkur ederim..

Nail USANMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.175
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar selam.

25 Nisan Pazar günü Büyük Nif'e çıkıyoruz. Zorlu fakat çok keyifli bir parkurdur. Gelmek isteyen buyursun.
Görüşmek üzere....

Buluşma yeri: Karşıyaka - Alaybey tersane giriş kapısı, Bornova Kampüs giriş kapısı.
Buluşma saati:09:00 Karşıyaka - 09:30 Bornova

Önceki turdan resimler:
(link)

Hoşçakalın.

endneedless

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Carraro
bende mtb var ama yakında yarış bisikletim olacak inşallah sizlerle beraber gezi yaparız...

Tepki
6
bu gün amebeo hussar bisiklet aldım ikinci el 400 tl artık bende gerekli potansiyeli yakalayınca bucadan sizinle yola devam edicem :)

Tepki
18
Merhaba, Hatay semtinde oturuyorum, bisiklete daha bilinçli bir şekilde binebilmek, teknik anlamda bilgi sahibi olabilmek için foruma yeni üye oldum. Şu an kullandığım Bianchi Leopard bisikletimi 1998 yılında almıştım, çok sık kullanmadığım için henüz 1800km'de, hemen hemen değişeni yok. Aranızda bulunmaktan memnun oldum.

Nail USANMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.175
Bisiklet
Specialized
25 Nisan Pazar İzmir Bisiklet Derneği Foça Yeniköy gezisi.

Parkur : Karşıyaka İskele-Bostanlı-Seyrek-Maltepe-Bağarası-Yeniköy
Buluşma Saati: 08:45 – Konak İskele , 09:00 vapuru ile Karşıyaka’ya hareket
Buluşma yeri: 09:30 Karşıyaka Vapur İskelesi Önü
Grup Lideri: Özgür ÖZTÜRK 506 217 70 70 – Ata GEZEN 555 731 50 70

Harika gözlemeleri,katmeri,yayık ayranı ve şekerpare tatlısıyla ünlü Foça Yeniköy’e gidiyoruz.
Karşıyaka İskelede buluştuktan sonra Bostanlı-Sasalı yolu-Seyrekköy üzerinden Maltepe-Gerenköy’ü geçerek Bağarası’na varacağız.
Yeniköy’de verilecek yemek molası ve dinlenme sonrasında İzmir’e dönüş yapılacaktır.

Nail USANMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.175
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar selam.
İzmir Bisiklet Derneği Mayıs Gezi - Tur programı belli olmuş:

01 Mayıs 2010 Cumartesi , Şehir ve Doğa Turu

Karşıyaka İskelede buluştuktan sonra Altınyol Turyağ durağı arkasından Bayraklı bisiklet yoluna geçerek Melez Deltası ve devamında Alsancak 1.Kordon’dan bisiklet yoluna çıkıyoruz.Pasaport ve Konak güzergahındaki bisiklet yolunu takip ederek, sırası ile Göztepe İskele,Üçkuyular İskele istikametinden Kent Ormanına ulaşıyoruz.Kent Ormanı içindeki patika yoldan İnciraltı, daha sonra Sahilevlerine ulaşıyoruz.Sahilevlerinde verilecek yemek ve dinlenme molasından sonra Üçkuyular iskelede turumuzu sonlandırıyoruz.Arzu edenler tur sonrası Dernek merkezimizi ziyaret edebilirler.
Parkur : Karşıyaka-Bayraklı-Alsancak-Pasaport-Konak-Göztepe-İnciraltı-Sahilevleri
Buluşma yeri : Karşıyaka İskele
Buluşma Saati : 09:30
Zorluk derecesi : Kolay – Düz,kısmi anayol ve genellikle bisiklet yolundan
Mola : Sahil Evleri – Sahil Cafe
Grup Lideri : İsmail Atılgan 539 638 90 64 – Ömer UZ 536 888 32 88

02 Mayıs 2010 Pazar , Emiralem Gezisi

Parkur : Bostanlı-Çiğli-Balatçık-Menemen-Emiralem
Buluşma yeri : Karşıyaka İskele (Konak tarafından gelecekler 08:30 vapuru ile Karşıyaka’ya geçecektir)
Buluşma Saati : 09:00
Zorluk derecesi : Kolay – Düz,kısmi bisiklet ve ana yoldan
Düz ve asfalt olan Menemen yolunu izleyerek Emiralem’e varıyoruz.Bahçeler arası yapacağımız gezi ve çilek ziyafeti sonrasında yemek ve dinlenme molası verilecektir.Ardından İzmir’e dönüşe geçilecektir.
Grup Lideri: İsmail Atılgan 539 638 90 64 – Ata GEZEN 555 731 50 70

15 Mayıs Cumartesi , Şehir Ve Doğa Turu

Karşıyaka iskelede buluştuktan sonra bisiklet yolunu kullanarak Bostanlı iskelesine varıyoruz. Burdan bineceğimiz arabalı vapur ile üçkuyular iskelesine ulaşıyoruz.İnciraltı kent ormanından geçerek Bahçelerarası yolundan Balçovaya çıkıyoruz.Yol üzerindeki fırın ve marketten yiyecek içecek temininden sonra Prenses otelin arkasında yer alan baraj yolu üzerindeki yeşil alanda vereceğimiz yemek ve dinlenme molasından sonra, dönüşe geçilecektir. Turumuzu Üçkuyular iskeleden bisiklet yoluna girerek Konak iskelede sonlandırıyoruz.
Parkur : Karşıyaka- Üçkuyular- Balçova – Konak
Buluşma yeri : Karşıyaka İskele (10:00 Feribotu ile Üçkuyular’a geçilecektir.Üçkuyular İskele’den katılacaklar 10:30′da burada olmalıdır.)
Buluşma Saati : 09.30
Zorluk derecesi : Kolay – Düz, bisiklet yolundan kısmi ana yoldan.
Mola : Balçova baraj yolu üzeri
Grup Lideri : İsmail Atılgan 539 638 90 64 – Ata Gezen 555 731 50 70

16 Mayıs Pazar Urla İskele – Kuşçular – Demirci

Konak iskelede buluştuktan sonra Narlıdere Güzelbahçe üzerinden Urla merkeze ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz kahvaltı ve çay molasının ardında Kuşçular üzerinde Demirciye varıyoruz.
Demircide vereceğimiz yemek ve dinlenme molası sonrası İzmir’e dönüş gerçekleştirilecektir.
Parkur : Konak - Güzelbahçe – Urla – Demirci
Buluşma yeri : Konak İskele
Buluşma Saati : 09.30 (Karşıyaka tarafından gelecekler 09:00 vapuru ile Konak’a geçecektir.)
Zorluk derecesi : Orta,düz yol, zaman zaman ters rüzgar olabilir.
Mola : Urla merkez.
Grup Lideri : Özgür ÖZTÜRK 506 217 70 70 – Ata Gezen 555 731 50 70 – Ömer UZ 536 888 32 88

22 Mayıs Cumartesi, Şehir ve Doğa Turu

Karşıyaka İskelede buluştuktan sonra Altınyol Turyağ durağı arkasından Bayraklı bisiklet yoluna geçerek Melez Deltası ve devamında Alsancak 1.Kordon’dan bisiklet yoluna çıkıyoruz.Pasaport ve Konak güzergahındaki bisiklet yolunu takip ederek, sırası ile Göztepe İskele, Üçkuyular İskele’den geçerek Kent Ormanına ulaşıyoruz. Kent Ormanı içindeki patika yoldan İnciraltı daha sonra Sahilevlerine ulaşıyoruz. Sahilevlerinde verilecek yemek ve dinlenme molasından sonra Üçkuyular iskelede turumuzu sonlandırıyoruz. Arzu edenler tur sonrası Dernek merkezimizi ziyaret edebilirler.
Parkur : Karşıyaka-Bayraklı-Alsancak-Pasaport-Konak-Göztepe-İnciraltı-Sahilevleri
Buluşma Saati : 09:30
Zorluk derecesi : Kolay – Düz,kısmi anayol ve bisiklet yolundan
Mola: Sahil Evleri – Sahil Cafe
Grup Lideri : Özgür ÖZTÜRK 506 217 70 70 – Ömer UZ 536 888 32 88

23 Mayıs Pazar , Kaynaklar Köyü Gezisi

Parkur : Konak-Varyant-Üçyol-Karabağlar-Hipodrom-Buca-Kaynaklar Köyü
Buluşma yeri : Konak İskele Önü
Buluşma Saati : 09:30 ( Karşıyaka’dan gelecekler 09:00 vapuru ile Konak’a geçecektir. )
Zorluk derecesi : Normal – Düz ve,zaman zaman yokuş anayol üzerinden
Grup Lideri : Özgür ÖZTÜRK 506 217 70 70 – Ata Gezen 555 731 50 70 – Ömer UZ 536 888 32 88
Konak İskele önünde buluştuktan sonra Varyant-Üçyol-Karabağlar yolundan Buca Hipodrom’a çıkacağız.Çevik Bir Meydanını geçip otoban bağlantısına vardıktan sonra Sebze Hali yolundan Kaynaklar Köyü’ne ulaşıyoruz.Köyde verilecek dinlenme ve serbest zaman sonrasında dönüş yapılacaktır.

29 Mayıs Cumartesi , Şehir ve Doğa Turu

Parkur : Doğal Yaşam Parkı turumuz bisiklet binmeye yeni başlamış bisiklet severler ve düz yoldan keyif alan bisiklet dostları içindir.
Buluşma Saati : 09:30 ( Konak tarafından gelecekler 09:10 vapuru ile Karşıyaka’ya geçecektir.)
Zorluk derecesi : Kolay – Düz ve bisiklet yolundan, ters rüzgar olabilir
Mola: Kaklıç Köyü, İbrahim Bey’in kahvesi
Grup Lideri : Özgür ÖZTÜRK 506 217 70 70

30 Mayıs Pazar , Bornova – Çiçekliköy -Yakaköy – Ulucak köyü – Belkahve Turu

Parkur : Bornova Kampüs-Manisa Yolu-Çiçekliköy-Yakaköy-Ulucak Köyü-Belkahve
Buluşma yeri: Konak İskele 08:30 * Karşıyaka İskele 08:30
Toplanma Yeri : Bornova Kampüs Önü – 09:15 ( 09:30’da hareket edilecektir.)
Zorluk derecesi: Normal – Düz ve,zaman zaman yokuş anayol üzerinden.
Grup Lideri: İsmail Atılgan 539 638 90 64 – Ata Gezen 555 731 50 70 – Özgür ÖZTÜRK 506 217 70 70 – Ömer UZ 536 888 32 88
Bornova kampüs önünde toplanıldıktan sonra, Manisa yolu izlenerek Çiçekliköy’e gidilecektir. Köy kahvesinde verilecek olan molanın ardından, Yakaköy ve Ulucak köyünden gecilecektir. Dönüş sırasında zamana ve talebe göre, Kavaklıdere köyün de kısa bir mola verilebilir.

Hoşçakalın.

tolg...

Aktif Üye
Tepki
38
Bisiklet
Mosso
5. BERGAMA BİSİKLET ŞENLİĞİNE DAVET.Kent içi ulaşımının bisiklete yer verilerek yapılmasını, Trafikte Güvenli Bisiklet Yollarımızı, Bisiklet Park Yerlerimizi istiyoruz. Amacımız Bergama’da şehir içi ulaşımında bisiklet kullananların sayısının artmasıdır. Bu amaçtan yola çıkarak, Bergama Bisiklet Topluluğu olarak 22 Nisan Dünya Günü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı kapsamında bisiklet şenlikleri düzenlemekteyiz. Bu yıl yapacağımız 5. Bergama Bisiklet Şenliğinde “en az 100 yetişkin bisikletli birlikte pedal çevirmeye var mısınız?” kampanyasını başlattık.5.Bergama Bisiklet Şenliğinde yetişkin tüm bay ve bayan bisiklet severleri bekliyoruz. Sadece yetişkinlerin katılımı ile gerçekleştirmeyi planladığımız bu şenlikte çocuklar anne ve babalarıyla birlikte katılabileceklerdir. Bu şenliğe komşu ilçelerden Kınık, Soma, Dikili’den ve İzmir’den Katılım bekliyoruz. Şenliğe katılacak olanların isim ve soyadı, cep telefonu, mail adresleri ile birlikte önceden bilgi vermeleri kampanya olan ilginin artmasına katkı sağla yayacaktır. 15 nisan 2010 tarihine kadar katılacaklarını açıklayanların sayısı 56 ya ulaşmıştır. Şenliğin Tarihi : 24 Nisan 2010 CumartesiToplanma yeri : : Bergama Cumhuriyet MeydanıToplanma saati : 12:00Şenliğin kapsamı : Toplanma yerinden ikişerli düzen alınarak konvoy halinde yola çıkılacaktır. Belirtilen güzergâhta bisikletle, toplu halde hareket edilerek güzellik ılıcasına kadar gidilecektir. Güzellik ılıcasında Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldıktan sonra daha önce yapmış olduğumuz “Sağlıklı Yaşam için Bisiklet” konulu slogan yarışmasına katılan öğrencilere ödülleri verilecektir. Yapılacak törenin ardından ikişerli düzenle konvoy halinde belirtilen güzergahtan geri dönülecektir.

BERGAMA BİSİKLET TOPLULUĞU
Ayrıntılar için : (link)

bicylerace

Daimi Üye
Tepki
188
Geçen sene bayağı bir neşeli geçmişti şenlik, umarım şimdiki daha da kalabalık olur:in:

styli

Üye
Tepki
17
mrb dostum bende Bucakoop.tan.. seninle birlikte gelmek isterim.. aslında ben her akşam 18:30-19:00 arası çıkıp 1-1,5 saat dolaşacak arkadaşlarda beklerim... birbirimizle haberleşirsek güzel olur ....