İzmir

Tepki
6
İsim
Berkin
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Merhabalar
İzmirde kilo vermek için ve bisiklet kullanmayı sevdiğim için sürmek istiyorum. Bisikletim iyi bir bisiklet değil marka yönünden fakat beğeniyorum.
Atatürk Stadyumu yakınlarında oturan bir kişiyim acaba metro ihtiyacı duymadan konağa nasıl bağlanabilirim böyle bir şey bisiklet ile mümkün mü tavsiye verebilir misiniz?
Her gün Özdilek - Atatürk stadyumu arası yol yapmayı düşünüyorum Metro falan kullanmak istemiyorum malum zaten insanlar zor sığıyor bir de ben meşgul etmiyeyim.
Tavsiyelerinizi bekliyorum

Scudo

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.610
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@fabyanenstx35
İzmir'de yenisiniz sanırım. En bilindik yol, anayolu takip ederek rahatlıkla Konak'a varırsınız. Tabi aşırı dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: fabyanenstx35
Tepki
6
İsim
Berkin
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@CmlCLK
Yeni değilim 19 yaşındayım 19 senedir İzmirdeyim :) fakat Yollar hakkında pek bilgim yok teşekkür ederim kafamda halkapınarın arkası gıda dan çankaya ya bağlanırım gibime gelmişti ama bakalım artık sağolun gene de Anayol da ki haklarım ve nereden gideceğim konusunda pek bilgim yok yol kenarından gitmeyi deneyeceğim teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

Cemal Ç.

Tepki
20.610
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@fabyanenstx35
O civarları biliyorsanız daha kolay. Gıdadan, Telekom binası vardı sanıyorum orada, onun önünden Tepecik üzerinden çok rahat varırsınız o zaman. Yinede dikkatli olun çünkü oralar hep işlek yollar. On yıldır İzmir'de olmadığım için ayrıntılı bir rota düşünemiyorum. Her yıl geldiğimde bir yol değişikliği görüyorum. Geçen yıl az daha suçlu olduğum halde (yolun tek yöne döndüğünü bilmiyordum) kavgaya giriyordum ?.

• Beğen
Tepki
6
İsim
Berkin
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@CmlCLK
:) Allah korumuş teşekkür ederim tavsiyeniz için

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

ozips

Aktif Üye
Tepki
309
İsim
özalp
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
En güvenlisi alsancağa çık sonrasında bisiklet yolundan veya gene ana yoldan dewam. Tepecik tarafının trafiği sakat. Tabi bir kaç denemeden sonra en rahat rotayı kendin belirlersin.

Cemal Ç.

Tepki
20.610
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@ozips
En temizi bisiklet yolu ama oraya varana kadarda mecbur anayoldan gitmesi lazım. Hız sınırı 50 km/sa. ama dinleyen kim? Yalan yok bende dinlemiyorum. Genelde trafik nasıl akıyorsa öyle giderim. Ben daha önce çok defa sürdüm o yollarda, bir sorunla karşılaşmadım. Bu demek değildir ki hiç bir şey olmaz ?. Atatürk stadının önünden doğru Alsancak limana, oradanda bisiklet yoluna girdin mi gözünü Üçkuyular iskelede açarsın ?.
Bozyakada oturuyordum. İkiçeşmelik üzerinden Alsancak'a, bisiklet yoluna girer gözümü Üçkuyular'da açardım ?. Hey gidi günler, hey gidi İzmir ?.

boing

Üye
Tepki
282
Başlangıç
1960—61
Bisiklet
Diğer
İzmir'in kuzeyine giden otoyol tam bir ölüm tuzağı gibi (D-550 (E87). Bu yolu kullanarak Aliağa, Bergama, Çandarlı'ya filan gidiyor bisikletçiler. Nasıl cesaret ediyorlar anlamıyorum. Geçenlerde Menemen'in kuzeyindeki Belen köyünden batıya sürdüm, Buruncuk diye bi kasabaya geldim. Buraya kadar sıkıntı yok, köy yolları zaten harika. Neyse Buruncuk'tan sadece Gediz nehrini geçip karşı tarafa geçmek için bir kaç yüz metre anayola girmem gerekti. Aklım havsalam almadı, Buruncuk kasabasının orta yerinden bu anayol geçiyor ve bir tane bile trafik ışığı koymamışlar. Tırlar, kamyonlar son sürat kasabanın orta yerinden geçiyor. Hız sınırına uyan filan yok, uçuyor herkes. Çoluk çocuk oyun oynuyor yol kenarında, bisiklete biniyor filan. İnsanlar karşıdan karşıya geçebilmek için arabaların bitmesini bekliyor. Ölümlü kaza olmaması bir mucize. Yola çıktım sürüyorum, yanımdan dibimden tırlar geçiyor son sürat. Resmen sinirlerim bozuldu o bir kaç dakikalık süreçte. Neyse ki köprüyü geçtim hemen sağdan toprak yola girdim tekrar köy yollarına daldım. Keşke gidebileceğim her yere köy yolları üzerinden gidebilsem.

Tepki
6
İsim
Berkin
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@CmlCLK
198711
Direk sağ taraftaki kaldırım üzerinden de sanırım bağlanabilirim liman caddesine işte merak ettiğim de aslında oydu hani bu yola gerek kalmadan daha güvenli bir şekilde halkapınarın arkasından oraya bağlanabilir miyim diye ama sanırım tek çözüm bu olucak hızlı hızlı hemen burayı geçmeye bakıcaz ya da :) teşekkür ederim tekrardan

Serkan.Sezer

Komedon
Tepki
227
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu bölümler pek çok kez HİM'e yazıldı ama yılmadan tekrar tekrar yazılmalı diye düşünüyorum. Oralarla ilgili sıkıntı ne kadar çok dile getirilirse belediye o yatırımı o kadar ön sıraya koyacaktır.

ozips

Aktif Üye
Tepki
309
İsim
özalp
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@halil45tr ben alsancağa gideceksem melez deltası piknik alanından sonra bisiklet yolundan değilde anayola çıkıyorum, ordan dewam ediyorum. Çünkü bisiklet yolundan gidersen yolun en solunda kalıyorsun ve tüm arabalar yokuş aşağı çok hızlı geliyor, tekrar sağ şeride geçmek bana daha tehlikeli geliyor. dediğim gibi arabalarla birlikte en sağ şeritten bende salınıyorum aşağı :ssrtcbya:

yusuflvd

Üye
Tepki
23
İsim
bahadır
Bisiklet
Mosso
@fabyanenstx35

Merhaba ,
bende hemen hemen her gün göztepeden ışıkkentte bisikletle gidip geliyorum.Benim rotam göztepe sahilden cumhuriyet meydanına kadar bisiklet yolu daha sonra içeriye girip gar ve havagazı fabrikasının önünden halkapınara çıkıyorum.Benim en riskli gördüğüm yer eski DGM binasının önüne gelirken yeşildere baglantı noktası orayı da sakin ve kontrollü geçince sıkıntı olmuyor.Bu rota bisiklet için sorunsuzdur kullanmanızı tavsiye edebilirim.Tabi bu arada ben sabahları biraz erken yola çıkıyorum sabah trafigim rahat akşam için ise bunu soylemem pek mümkün değil :)
iyi pedallamalar.

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
874
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
@fabyanenstx35
@halil45tr
BEn direk köprüaltı bisiklet yolundan geçiyorum tek sıkıntılı yer liman çıkışındaki ışıklar orası da tüm yolu biri vuracak diye sağa yatık gelmekten İyidir ;)

• Beğen
Tepki
6
İsim
Berkin
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@mhtozel
Tam olarak nereyi kastettiniz halkapınarın orada bisiklet yolu var mı?

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.156
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@ozips aynı şekilde anayolu kullanıyorum,hem daha temiz,hem iniş daha güvenli,köprü üstündeki bisiklete ayrılan yol bira şişe kırıkları ve köprü ayağının sabitleme vidaları sürüşü zorluyor

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
874
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
@fabyanenstx35
Yok Alsancak’taki bisiklet yolunu kastetmiştim. Genelde basmaneden Alsancak gara ordan liman tarafına meles deltasına doğru giderken ışıklardan karşıya oradaki bisiklet yolundan da bayraklı yada bornovaya doğru gidiyorum. 198745

Aslında tekrar baktım da Alsancak stadındaki bayraklı tarafına geçiş dönmek yolunuzu çok uzatıyor. Ben hep Karşıyaka tarafından düşündüğüm için yakın gibi geldi.

engin huz

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
b'Twin
arkadaşlar merhaba 3 adet katlanır bisikletim var .kendim eşim ve kızım binecek .trafikten uzak binebileceğim güzel bir güzargah var mı

• Beğen
Tepkiler: erman35 ve mhtozel

Cemal Ç.

Tepki
20.610
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@engin huz
Ulaşım yönünden sıkıntı yaşamazsanız İncialtı'nı öneririm. Özellikle kent ormanında keyifli sürüşler yapabilirsiniz. Tabi çocuk olduğu için orayı önerdim.