İzmir

Tepki
89
İsim
Emre Doğan
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@CmlCLK
Evet, ancak yola girişte "bisiklet giremez" uyarısı görmüyorum. Bu konuyu en iyi Karayolları Müdürlüğü bilir ancak onlara sorup da uyandırmayalım tabela falan koyarlar sonra :koptum:

Scudo

emreertuna

Üye
Tepki
145
İsim
Emre Ertuna
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006
Sanırsam günlük antremandan bahsedilmemiş alıntı yaptığınız postta.
Şayet günlük 15-20 km antremanla(haftalık 140 km) bırakın uzun mesafeyi, başarılı normal bir gran fondoyu çıkarmak bile eziyet olur.
Limontepe'den çıkıp, Güzelbahçe'ye inebileceğin veya tam tersini izleyebilceğin rota var, sırasıyla G.bahçe-Küçükkaya-Payamlı-Kavacık-Tirazlı-Limontepe şeklinde.
Bugüne kadar yaptığın en keyifli antremanları orada yaptım İzmir'de. Pazar antremanları için tavsiye edebilirim.
Daha hafif diyorsan, Çeşmealtı'ndan Özbek'e inip ister Ovacık-Bademler üzerinde, istersen Çamlı üzerinden Güzelbahçe'ye dönerek hem düzde antreman yapıp hem de araya tatlı tepeler serpiştirebilirsin.

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006
Tepki
89
İsim
Emre Doğan
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@frknltngl
900 ultra var sanırım. Aynakol ruble oranı o yokuşta üzebilir. :hımm:

• Beğen
Tepkiler: frknltngl

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@hamlet2006
üstad izmir ,kasaba,manisa,izmir yaparsan fazlasıyla tatmin olursun giderken belkahve dönerken sabuncubeli ;)

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İzmirli bisikletçilere sual: Güzelbahçe'de oturup her gün bir hale uğramadan bisikletle Alsancak' a gidebilirmiyim.

emreertuna

Üye
Tepki
145
İsim
Emre Ertuna
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mehmetsunu
Güzelbahçe'de oturuyorum. Her gün bir hale uğramadan rahatça Alsancak'a gidip gelebilirsin

cemkurkcu

Üye
Tepki
136
İsim
Cem Kürkçü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Emre Doğan

Dün baktım varmış. Egekent-2 de evim. Cevreyolunu kullaniyorum. Harmandali cevreyolu girisini (Menemen'e dogru) hemen geçince tabelayı koymuşlar. Yayalar, bisikletler, at arabaları ve birkaç simge daha vardı girilemez olarak.

Tepki
89
İsim
Emre Doğan
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cemkurkcu
Üzümdüm şimdi valla. Gerçi şimdiye kadar hiç problem çıkmadı. Hatta bisiklet gruplarını çok gördüm o yolda. Bakalım...

OgulcanGuven

Aktif Üye
Tepki
191
İsim
Oğulcan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese iyi akşamlar.
Senelerdir içimdeki hevesi bu hafta sonlandırıp eğer ayarlayabilirsem bisiklet almayı istiyorum.
Torbalı civarından birileri var mı birlikte turlayabileceğimiz? Veya bu civarlarda bana tavsiye edebileceğiniz antreman rotaları var mıdır? Gerekirse izban ile ulaşım sağlayabilirim.

Ahbasbay

Üye
Tepki
6
İsim
Ali
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba dostum torbali da bisiklet turu için bana yazabilirsin ben neredeyse her sabah antreman yapıyorum. Bir bisiklet topluluğu muz var torbali bisiklet klubu. İstersen seni oraya da ekler herkesle tanışmanı sağlarız. Tekerine taş değmesin iyi günler

cemkurkcu

Üye
Tepki
136
İsim
Cem Kürkçü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Emre Doğan

Otoyol polisi o bölgede bulunmuyor pek. Sanırım o güzergahta kamera da yok. Ben de en azından Seyrek girişinden Atatürk Organize Sanayi girişine kadar kullanmak istiyorum ama yoncaların bulunduğu yerler çok tehlikeli.

• Beğen
Tepkiler: Emre Doğan
Tepki
89
İsim
Emre Doğan
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cemkurkcu
Çok rahat yol, bir tehlike yaşamadım şimdiye kadar.

• Beğen
Tepkiler: cemkurkcu
Tepki
64
İsim
Diyar Tunçyüzlü
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar diyeceğim ile alaklı başlık bulamadım.bugün izmir hafif yağmurluydu yavaş hızda seyrederken pasaport iskelesinin yanındaki siyah beyaz yola girmek zorunda kaldım 2 3 dh li maganda yüzünden sırtımda iki mavic jant yola iyi girmiştim müziğim ile beraber lastiklerim maxxis mofo çok iyi durumdalar ve yağmurda iyi tutuyorlar tam magandalar gitmişken yola gireyim diye çok hafif bir manevra yaptım yapmaz olaydım yer ciddi söylüyorum sabundan daha kaygandı bisiklet bir anda avuçlarımdan kaydı ben ve bisiklet yeri boyladık Allah'tan jant olmayan tarafa düştüm janta doğru düşsem yüzüm yarılırdı mermer zeminlere hele hele ıslakken asla girmeyin mtb bile kayıyorsa yol bisikletlerine ne olur bilemiyorum dh li magandalar dememin sebebi bisiklet yolunda hareket denemeleri ve düştüğümde gülerek devam etmeleri. Bacaklarım ellerim kürek kemiklerim ağrıyor ciddi manada çok sert düştüm izmirde yaşayan herkes dikkat etsin o yola.iyi akşamlar

OgulcanGuven

Aktif Üye
Tepki
191
İsim
Oğulcan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok geçmiş olsun. Ben de bugün kordona inmeyi planlamıştım, yağmur dolasıyla vazgeçtim. Yağmurlu havalar bizler için tehlike olabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: DiyarBronzface

Kunget

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Emre
Bisiklet
b'Twin
İzmir'de taksicileri şikayet edebildiğimiz bir yer var mı? İstanbul'daki "Beyaz Masa" gibi. Biraz önce taksi ile otogardan yurduma geldim. Onun bildiği 60₺ tutan yoldan değilde benim bildiğim 35₺ tutan yoldan geldiğimiz için tüm yol boyunca arkadaşın kaprislerini çektim. Yol yakınken garaja dön söyleneceksen dedim dönmedi de. Ona 1.000₺ verseler bile benim söylediğim yoldan gitmezmiş. Otobüs hattı hariç başka yerden gidemezmiş. Ne hikmetse dön ısrarıma rağmen paşa paşa 35₺ olan yoldan da geldi kendileri.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
@Kunget 3 sektor vardir:
Tarim: Bitki ve hayvanlardan ürün ve fayda elde etme şekli.
Sanayi : Cansizlardan ürün ve fayda elde etme sekli.
Hizmet: Elde edilen urun ve faydaların uzerine katma deger konulup yada konulmadan insanlar arasında dolaşımı.

Maalesef ülkemizde hangi sektörde çalıştığının farkında olmayan çok. Nasıl ki devlet kurumları , belediyeler konusunda " görevi zaten, yapması gerekir " diye düşünüyorsak. Hizmet sektöründe bulunanlardan da aynı beklentinin olduğunun farkına varılması lazım. "Yapmayacaksan o pozisyonu işgal etme yeter nasılsa başka birisi düzgünce yapıyor. Yeterki sen aradan çekil. " Doktor,eczacı,garson,taksici,esnaf,memur,polis , .....
Üstelik bu sektörde bulunabilmek için eğitim , yetki- izin belgeleri alıyor, belli bir meslek odasına bağlı olması gerekiyor, gerektiğinde denetleniyor, sicili tutuluyor, çeşitli vergi, harç, hava parasi ,aidatlar ödüyorlar......
Tüm bunlara rağmen kendini kral zannedenleri ise hiç çekilmiyor.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Evet belirtilen günlük antrenmandır. 2500 km yarışacak olan ultra mesafeciler haftalık 400 km nin altın düşmemeli, yoksa yarışta bütün yokuşlarda yürürler... :harika::)
Ben kışın, günlük en az 70-80 km ve 1000m kazanımlı antrenmanlar yapıyorum. Ultra yarışında çok faydasını gördüm...

Ultracılar sizi biraz gaza getireyim ; 16,5 km yokuş antrenmanımın ilk 10 km si ort %5 ve son 5 km nin ort eğimi % 10. Bunu sezon başında haftada iki defa çıkıyordum...