İzmir

Scudo
Tepki
2
İsim
Fyrkan35
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
Bornovada ve yakınlarında Mtb/downhill yapmak için alanlar ve rotaları

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.186
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Bornovada ve yakınlarında Mtb/downhill yapmak için alanlar ve rotaları
Yıllar önce çiçekliköyde bir mtb parkuru vardı,hafta sonları gidip hoplayıp zıplardık,hatta senenin belli zamanları iniş yarışları yapılıyordu,son durumu bilmiyorum.

Batuhan B.

Aktif Üye
Tepki
133
İsim
Batuhan Bora
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yıllar önce çiçekliköyde bir mtb parkuru vardı,hafta sonları gidip hoplayıp zıplardık,hatta senenin belli zamanları iniş yarışları yapılıyordu,son durumu bilmiyorum.
hocam ben de size bir soru sorayım eski İZMİR MTBciyim diyorsanız. şuanda çatalkayadan ve ya ss1 gibi parkurlardan inenlerle nasıl iletişime geçebilirim sizin bildiğiniz
bir başlık var mı.

evyoruk

Üye
Tepki
2
İsim
Evrım
Başlangıç
1951—52
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Arkadaşlar Mavibahçe AVM içindeki park yerinde kamera var mı ? Veya katlanır bisiklete sorun çıkartıyorlar mı ? Belediyenin yaptığı park yerlerinde kamera gözüme çarpmadı.

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.186
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Arkadaşlar Mavibahçe AVM içindeki park yerinde kamera var mı ? Veya katlanır bisiklete sorun çıkartıyorlar mı ? Belediyenin yaptığı park yerlerinde kamera gözüme çarpmadı.
Kamera var ama yinede güvenme buradaki güvenliğin kendine faydası yok,daha geçen hafta çakal denilen kekonun konseri vardı kitle felaketti ve apaçiler birbirini bıçakladı biri öldü,güvenlıkten bıçak nasıl soktularsa artık,ben avm içinde çalıştığım mağazaya koyuyorum katlanır bisikletimi,elinizde bisiklet ile takılın kafanız rahat olsun.

evyoruk

Üye
Tepki
2
İsim
Evrım
Başlangıç
1951—52
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Kamera var ama yinede güvenme buradaki güvenliğin kendine faydası yok,daha geçen hafta çakal denilen kekonun konseri vardı kitle felaketti ve apaçiler birbirini bıçakladı biri öldü,güvenlıkten bıçak nasıl soktularsa artık,ben avm içinde çalıştığım mağazaya koyuyorum katlanır bisikletimi,elinizde bisiklet ile takılın kafanız rahat olsun.
Elimde oluyor ise zaten sıkıntı yok.Haklısınız maalesef güvenlik olarak çok eksik var.Genelde gittiğimde açık alanda oturuluyor veya sinema için gidiliyor zaten.Acaba sinema içinde nasıl bir durum olur Gittiğimde sorarım bakalım ne diyecekler.

DEV

Üye
Tepki
23
İsim
acagtek
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar,

Karagöle giden yol güvenli midir?

Hem yaban hayvanı anlamında hem de geç saatte vardığımda (örn 22-24) problem yaşar mıyım?

Bilgisi olan aydınlatırsa memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler.

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.186
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Merhabalar,

Hem yaban hayvanı anlamında hem de geç saatte vardığımda (örn 22-24) problem yaşar mıyım?

Şimdiden teşekkürler.
Bisikletle çıkacaksanız gündüz hatta sabah erken çıkın,hem sıcağa kalmaz hemde sabahtan köpekeler pek ortalıkta olmuyor,yol güvenli bazı yerlerde çukurlar derin inerken dikkat,fakat sokak köpekleri olur olmaz yerden çıkabiliyor özellikle akşam vakitleri,tepede gece tilki çakal domuz ve yılki atı popülasyonu var,başka hayvan pek olmaz,gölde çadırla kamp imkanınız var.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç. ve DEV

Mythshaman

Daimi Üye
Tepki
465
İsim
Bora KARA
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar,

Şimdiden teşekkürler.
Sadece Karagöl degil bu tarz yerlerde ozellikle hava karardigi zaman yuruyus, bisiklet tarzı yavas seyahat ettiginiz zamanlarda yanınızda muhakkak Edc tarzı kaliteli bir çakı yada bıçak (10cm namlu boyu yeterli olur) biber gazı ve bisiklet isiklandirmasi harici olarak Edc tarzi kucuk bir el feneri bulundurmanız lazım.

Gerek dört gerekse iki ayaklı tehlikelere karşı savunmasız gitmek risk almak olacaktır. Edc ekipmaninizi bisiklette degilde muhakkak uzerinizde bulundurmalisiniz ki olasi ani bir kotu gelismede bisikleti atıp yaya olarak kacmaniz icap edebilir.

Gonul ister tabiki biz bisikletci camiasi gibi duzgun insanlarin atesli silah tasiyabilmesini, fakat 6136 denen meret, daha 3 yillik Türk vatandasi olmuş elin suriyelisine sartlara haiz diye tasima yetkisi verirken bizim gibi normal vatandasa vermiyor.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç. ve DEV

DEV

Üye
Tepki
23
İsim
acagtek
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@seko35.50, @Mythshaman

Paylaştığınız bilgiler için tekrardan teşekkür ederim.

Karagöl'e henüz gitmemiş olanlar için aydınlatıcı oldu.

@Mythshaman
Bir sorum daha olacak. Eğer cevaplamaya vaktiniz olursa daha da aydınlatıcı olur.

Konuyu bilen bir başka üye de cevaplandırabilir tabi.

Bisikleti atıp yaya olarak kaçmak için gelişebilecek ne gibi ani durumlar var?

Mythshaman

Daimi Üye
Tepki
465
İsim
Bora KARA
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@seko35.50, @Mythshaman

Paylaştığınız bilgiler için tekrardan teşekkür ederim.

Karagöl'e henüz gitmemiş olanlar için aydınlatıcı oldu.

@Mythshaman
Bir sorum daha olacak. Eğer cevaplamaya vaktiniz olursa daha da aydınlatıcı olur.

Konuyu bilen bir başka üye de cevaplandırabilir tabi.

Bisikleti atıp yaya olarak kaçmak için gelişebilecek ne gibi ani durumlar var?

Yani kötü senaryo olarak aklıma gelen ilk hayvan saldirisi, bisiklet uzerinde savunmasiz kalirsiniz. Grup hayvan saldirisi olabilir aniden. Bisikleti atip sirtinizi bir tepe yada agac tarzi birseye yaslamaniz gerekebilir, ki bu durumda hayvan yada hayvanlara asla arkanizi dönmemeniz gerekir. Yine uzerinizde tasidiginiz biber gazi ve caki ile kendinizi savunursunuz.

Gecmiste bir guvenlik arkadas vardi fabrikanin 5 tane kurt kopegi parcalayarak oldurmustu arkadasi, dakikalarca isirdilar, iskence gibi bir ölüm oldu, kulubesine kadar gidemedi, uzerinde bir cakı yada biber gazı olsaydi hayati kurtulacakti malesef. O olay gelir hep aklima.

Yine iki ayakli sarhos it ugursuz olabilir, bisikleti almaya yeltenirler son ana kadar savunma yapmayin bisikleti isterlerde verin ve hemen kacin beklemeyin. Boyle bir durumda durursaniz size sararlar, bisikleti atip hemen agaclik alana kacin yolda araclari varsa pesinizden gelebilirler cunku.

Ayni sekilde sizi gozune kestiren birisi yada birileri aracla direk hamle yapabilir ustunuze, bu yuzdende aniden bisikleti atip kacmak zorunda kalabilirsiniz, boyle bir durumdada bisikleti hemen atip kacin agaclik ormanlik saklanacak bir yer bulun yola yakin ic taraftan kacin.

Caki yada biber gazida kactiginiz alanda israrla pesinizden geliyorsa son careniz, biber gazi cok Ajite bir saldirgani durdurmayabilir, bicak kullanmak durumunda kalabilirsiniz. İhtimali az ve kotu bir senaryo ama basiniza gelmeyecek diye birsey yok, gelen saldirganda bos olmayacaktir.

Son care ben ölecegime o ölsün mantigidir. Allah korusun tabiki.

• Beğen
Tepkiler: DEV ve Cemal Ç.

DEV

Üye
Tepki
23
İsim
acagtek
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Uzun uzun ve detaylı yazmışsınız, emeğinize sağlık.

Karagöl tabiat parkına gitmek isteyenler için benimkiler hariç önceki 3 mesaj gayet açıklayıcı.

Ben de uygun bir zamanda gidip dönebilirsem, kayda değer bulduğum detayları muhtemelen bu başlıktan aktarmaya çalışacağım.

Son düzenleme:

Batuhan B.

Aktif Üye
Tepki
133
İsim
Batuhan Bora
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bisikletle çıkacaksanız gündüz hatta sabah erken çıkın,hem sıcağa kalmaz hemde sabahtan köpekeler pek ortalıkta olmuyor,yol güvenli bazı yerlerde çukurlar derin inerken dikkat,fakat sokak köpekleri olur olmaz yerden çıkabiliyor özellikle akşam vakitleri,tepede gece tilki çakal domuz ve yılki atı popülasyonu var,başka hayvan pek olmaz,gölde çadırla kamp imkanınız var.
hocam konuyla biraz ağlakasız ama hangi mağzada çalışıyorsunuz

• Beğen
Tepkiler: seko35.50

__bisiklet__sever__

Tatlı Su Bisikletçisi :)
Tepki
361
İsim
.
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaslar selamlar, izmirli bi arkadas 9-12k butce arasında trekking bisiklet almayi düşünüyor.(daha dogrusu kendisi yeni başlayacak bisiklete sundu bisiklete gitmis force 950 onermisler. Ben de ona mtbyi bosver duz masa trekking al diyorum)
Izmirde bisiklet almak icin hangi bisikletçileri önerirsiniz?
Izmirde sadece bir kere bulundum o yuzden hangi bisikletciler iyi bilmiyorum.
Ayrica yeni baslayan birine x2 aynakol önerir misiniz?(trekkinglerde bi tek peugeot t10x2 ve kardesi bianchi t0010x2 var)

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.186
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Arkadaslar selamlar, izmirli bi arkadas 9-12k butce arasında trekking bisiklet almayi düşünüyor.(daha dogrusu kendisi yeni başlayacak bisiklete sundu bisiklete gitmis force 950 onermisler. Ben de ona mtbyi bosver duz masa trekking al diyorum)
Izmirde bisiklet almak icin hangi bisikletçileri önerirsiniz?
Izmirde sadece bir kere bulundum o yuzden hangi bisikletciler iyi bilmiyorum.
Ayrica yeni baslayan birine x2 aynakol önerir misiniz?(trekkinglerde bi tek peugeot t10x2 ve kardesi bianchi t0010x2 var)
Karşıyaka Alaybeyde Seda bisiklet var,dürüst esnaf yardımcıda oluyorlar her konuda,birde karşı tarafta Doruk bisiklet var onlarda işlerini düzgün yapan insanlar.