İzmir

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.068
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
O kadar yanlış yerden bakıyorsunuz ki. Konu nasıl topluma, insan olmaya, iyiliğe kötülüğe geldi şoktayım. tam tersi iyi niyetli takıldım orada ben. Övgü niteliğinde idi o yazılanlar hatta. ama takılın ya banane. bi daha da yazmam bi yere bişi
Metin kardeşim inanki böyle şeylere takılan bir insan değilim,lütfen yazmam felan deme burası herkese açık bir platform,yeri gelir bilgi paylaşımı olur yeri gelir esprili bir fotoğraf paylaşılır,devlet dairesi değil burası tabiki şakalaşıcaz unut bu konuşmaları,sanırım ben alınganlık gösterdim ve sana cevap yazmadım.
not:sormuştun cevabını vereyim :komik: avmde çalışıyorum bazı günler 1 de işe giriş yapıyor gece 10da çıkıyorum,o yüzden hafta içide sürme şansım oluyor,pazar herkes sürerkende bu sefer ben işte yardırıyorum :acpsnr:

Scudo

sauron

Aktif Üye
Tepki
58
İsim
sahin
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar, biraz daha kondisyon kazanınca Manisa'dan İzmir'e normal yol veya Menemen yolu üzerinden gelmeyi planlıyorum. En kolay hangi yoldan sahildeki bisiklet yollarına ulaşabilirim?

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.346
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Merhaba arkadaşlar, biraz daha kondisyon kazanınca Manisa'dan İzmir'e normal yol veya Menemen yolu üzerinden gelmeyi planlıyorum. En kolay hangi yoldan sahildeki bisiklet yollarına ulaşabilirim?
Zorluktan kastınız ne ona karar verin öncelikle. Yanınızdan geçen ağır taşıtlardan rahatsız olmazsanız Menemen üzeri daha düz bir yol. Diğer yolda Sabuncubeli var. Biraz tırmanmak gerekiyor. Ancak mutlaka yanınızdan ağır taşıtlar geçecektir, Menemen-İzmir arası kadar olmasada.

sauron

Aktif Üye
Tepki
58
İsim
sahin
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zorluktan kastınız ne ona karar verin öncelikle. Yanınızdan geçen ağır taşıtlardan rahatsız olmazsanız Menemen üzeri daha düz bir yol. Diğer yolda Sabuncubeli var. Biraz tırmanmak gerekiyor. Ancak mutlaka yanınızdan ağır taşıtlar geçecektir, Menemen-İzmir arası kadar olmasada.
Yok demek istediğim bu bölümler değil, örneğin Bornova'ya geldikten sonra Bostanlı'daki bisiklet yoluna nasıl gidebilirim ana yollara girmeden bu mümkün mü? Sadece ana yollara hakimim.
Bayraklı adliye tarafından bisiklet yoluna geçiş var mı? Bu tarz bağlantı noktalarını merak ediyorum.

• Beğen

Cemal Ç.

Tepki
20.346
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Sayın @sauron 12 yıldır İzmir'e bir aylığına geliyorum ve gördüğüm kadarıyla sürekli bir yenilik ekleniyor. En son anayollardan Bostanlı sahilde ki bisiklet yoluna bağlantı vardı. Yine bir güncelleme geldiyse bilemem.😅

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.068
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Bayraklı adliye tarafından bisiklet yoluna geçiş var mı?
Adliyenin oraya kadar geldiğinizi farzederek söylüyorum,dümdüz symrna meydanına gelin,altınyola çıkış köprüsünü konak yönüne doğru takip edin,tamda buraya dikkat edin altınyola çıkışın olduğu noktadan deniz kıyısına bisiklet yoluna bağlanan belli belirsiz küçük bir bağlantı yolu var,en kötü kaçırırsanız bariyerin üstünden deniz kıyısına geçiş yaparsınız.Sonrasında bu bisiklet yolu bazı yerlerde kesintiye uğrasada sizi kuş cennetine kadar götürür,iyi sürüşler
Not:2sene önceye kadar emiralem tarafından Manisa'ya gidiyorduk o kadar çok kamyon atraksiyonu yaşadıkki artık o tarafa sürmüyoruz.

B47U

Üye
Tepki
19
İsim
Batu
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Selamlar herkese, bende aranıza Karşıyaka'dan katılıyorum :)
Bu arada soru kısmına nasıl konu açabilirim? Herhangi bir buton çıkmıyor da

İyi forumlar.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.627
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Selamlar herkese, bende aranıza Karşıyaka'dan katılıyorum :)
Bu arada soru kısmına nasıl konu açabilirim? Herhangi bir buton çıkmıyor da

İyi forumlar.
Hoş geldiniz.
Belli bir etkileşime ulaşana kadar yeni konu açılamıyor. Arama yapıp sormak istediğinize uygun bir konu bulup onun altında sorabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: B47U ve Cemal Ç.

B47U

Üye
Tepki
19
İsim
Batu
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hoş geldiniz.
Belli bir etkileşime ulaşana kadar yeni konu açılamıyor. Arama yapıp sormak istediğinize uygun bir konu bulup onun altında sorabilirsiniz.
Hoşbuldum.
Teşekkür ederim.

ugurus

Daimi Üye
Tepki
434
İsim
Uğur
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
İzmir valiliğinin yaptığı duyuru
Yapılan toplantıda; Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden alınan verilere göre bölgemizdeki hava muhalefeti devam etmekte olup, kuvvetli rüzgar nedeniyle mağduriyet yaşanmaması için; Valiliğimizce 01.04.2022 Cuma günü saat 17.30’dan 03.04.2022 Pazar günü saat:22.00’ye kadar motosiklet, elektrikli scooter ve motor kuryelerin trafiğe çıkışlarına izin verilmemesine

(link)

Eren Sarp

Aktif Üye
Tepki
314
İsim
Eren
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle herkese selamlar, yarın İzmir'e otobüsle geleceğim ve yanımda yol bisikletimde olacak. Otogardan Halkapınar izban istasyonuna gideceğim, trafiğin yoğun olduğu yerler malum oraya kadar rahat ve güvenli bir şekilde nasıl gidebilirim?

Cemal Ç.

Tepki
20.346
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Bisikletli olacağınız için kırmızıyla kiralanmış yola girmenize gerek yok.
Screenshot_20220411-190756_Maps.jpg

Eren Sarp

Aktif Üye
Tepki
314
İsim
Eren
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
  • Beğen

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.627
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer

"Maraton İzmir kapsamında bu yıl ilki gerçekleştirilen SPORFEST etkinlikleri kapsamında, 15 Nisan 2022 Cuma, saat 19:00 da Kültürpark Lozan Kapısı girişinde tüm Bisikletliler toplanarak geniş bir katılım ve yol güvenlik önlemleriyle Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üzerinden Üçkuyular a tur yaparak Kültürpark' a dönüş yapıyoruz. Dönüşte Bisikletliler özel kurulacak İftar Sofrasının ardından müzik ve eğlence yapacağız. İzmir' e imza atacak bu etkinliği ajandaniza not almayı unutmayın ve sakın kaçırmayın.. "

http://instagr.am/p/CcQIfGksSFD/
DEĞİŞİKLİK:

Aynı tur, bir sonraki paylaşımda 17:00-19:30 arasında görünüyor:

http://instagr.am/p/CcSfoa4sIuu/
Zaten 19:00 başlangıçlı Kültürpark-Üçkuyular-Kültürpark turu yapıp iftar saati dönmek pek gerçekçi değildi.

Son düzenleme:

ugurus

Daimi Üye
Tepki
434
İsim
Uğur
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Çok güzel programlar. Çeşke katılabilsem . En azından bir tanesine katılmayı deneyeceğim . Teşekkürler paylaşım için . Düzenleyenlere de Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: seko35.50
Tepki
0
İsim
SEVGİ DAMLA
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Diğer
Selam, şehiriçi kullanım için bisiklet araştırıyorum. Muhtemelen 2.el alabilirim ama kriterler veya önerilere ihtiyacım var. Kullanımım kısa mesafe olacak
Şimdiden teşekkürler /Karşıyaka /İzmir

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.627
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Selam, şehiriçi kullanım için bisiklet araştırıyorum. Muhtemelen 2.el alabilirim ama kriterler veya önerilere ihtiyacım var. Kullanımım kısa mesafe olacak
Şimdiden teşekkürler /Karşıyaka /İzmir
Öneriler için öncelikle bütçenizi ve tarz, marka, kullanım şekli gibi tercihlerinizi belirtmeniz lazım.
Şehir Karşıyaka ve mesafe kısa olunca tüm şehir bisikletleri ve katlanır bisikletler uygun oluyor ve bazı tercihler ile bütçe aralığını bilemeden doğrudan bir öneri yapmak çok zor.

Karar vermenize yardımcı olmak için aşağıda bazı konulara link veriyorum. Linkleri bu bahar aylarından sonraya verdim, yaklaşık olarak güncel bisiklet alım sezonunun başlarından itibaren okuyabileceğiniz şekilde.

Şehir/tur bisikleti seçim rehberi konusunun son birkaç sayfasına, mesela bu baharın başlangıcından beri geçen kısmına, yaklaşık şuradan sonuna kadar göz atın: (link)

Diğer konu daha isabetli ama burada da öneriler olduğundan yine bu bahardan itibaren Bisiklet önerileri konusuna yazılmış olanlara göz gezdirin, yaklaşık buralardan itibaren: (link)

Bir de yerli markaların şehir bisikletleri sayfalarındaki modellere bakın:
  • (link)
  • (link)
  • (link)
  • (link)
  • (link)
Bu konularda geçen çeşitli karşılaştırmalar ve model önerileri ile üreticilerin modelleri arasında beğendikleriniz olursa, en azından birkaç model seçebilirseniz onları karşılaaştırarak seçim yapmanıza yardımcı olmak daha kolay olur.

Tercihleriniz Mosso ve Carraro'lara yakın olursa da şu iki konunun son sayfalarını incelemeniz kararınızı biraz daha netleştirmenizi sağlar: (link) ve (link)

Tercihleriniz katlanır bisikletlerden yana olursa da şu konunun son sayfalarına göz atabilirsiniz: (link)

Bir de Karşıyaka'da bulunduğunuz yere göre Bostanlı tarafında Sundu ya da Kadans bisiklet ya da Karşıyaka tarafında Joker ya da Seda bisiklet gibi elinde çok bisiklet bulunduran satıcılara giderek hem kafanızdaki modelleri canlı görme hem de deneyerek doğru kadro boyunuzu bulma şansı elde edebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: ugurus

bis212

Aktif Üye
Tepki
72
İsim
Ahmet
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bir arkadaşımla yapacağımız Ege turunda, Foça'dan sonra Hatundere İzban istasyonuna sürüp oradan İzmir'e geçmeyi düşünüyoruz. İzmir'de çok vakit geçirmeyi planlamıyoruz. İzmirden sonra Bademler üzerinden Seferihisar'a süreceğiz. İzban'a bindikten sonra Güzelbahçe tarafına (oradan Bademler'e süreceğiz) nasıl en rahat şekilde geçebiliriz? Vapur'a binmemizi önerir misiniz? Hatundere'den Güzelbahçe'ye geçerken yolumuzun üstü ve kullanacağımız metro ya da vapura yakın güzel bir yeme içme mekanı öneriniz olur mu?

• Beğen
Tepkiler: ugurus

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
461
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti