İzmir

Tepki
11
İsim
Onur ODABAŞ
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Independent35 Özellik olarak birbirlerine çok yakınlar ama ağırlık olarak Wildfire biraz daha önde bilgileri doğru ise. Rockrider'ı elememe sebebim tamamen shimano vites grubu olmaması. Black edition'da kilitli maşa var ve daha yeni üretim yılı olarak. Kendi adıma yeni olan ürünü seçerdim. Ürünlerin linkini paylaşsanız daha iyi olurdu. Tabii gidip görüp denemeniz daha iyi olur,içinize sinen hangisi ise ona yönelmelisiniz.
Hocam öncelikle yardımınız için tekrar çok teşekkür ederim.Bugün karar verip gittim Sundu Bisikletten sıfır Carraro Daytona 730 27,5 Jant 30 Vites (2020) Modelini aldım ve sanırım doğru seçimi yaptığıma inanıyorum.

Dosyalar

Scudo

safex

baspedala
Tepki
435
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Hami Bulut Abi profil fotoğrafında Güzelbahçe sularında mısın? :=)

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@safex Aynen. :) 2019'dan kalma. :)

huseyino

Üye
Tepki
24
İsim
Hüseyino
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bursa’da carraro sportive 324 beğendim sıfırı heryerden 400₺ indirimli. Bisiklete bindim ayktayken kadro tam apış arama hafif* değiyor (Bisikletin kadro boyu 52 / Benim boy 174). Satıcının Elinde başka yok ama tereddütte kaldım. Bu kadro bana uygun mu opsiyonlattım yarın İzmir’e dönüşte alacağım. Hatta izmirde bu model kalmamış, Bursa’da da sadece burda buldum. Fikirleriniz benim için önemli
@Hami Bulut hocam. Bursa’da carraro sportive 324 beğendim sıfırı heryerden 400₺ indirimli. Bisiklete bindim ayktayken kadro tam apış arama baskı yapmadan hafif* değiyor (Bisikletin kadro boyu 52 / Benim boy 174). Satıcının Elinde başka yok ama tereddütte kaldım. Bu kadro bana uygun mu opsiyonlattım yarın alacağım. Hatta izmirde bu model kalmamış, Bursa’da da sadece burda buldum.

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@huseyino İyi akşamlar hocam. Bisiklete binme fırsatınız oldu mu acaba? Pedala basarken ayak hizanız nasıldı acaba? Bir de hidrolik olan versiyonu mu? Maalesef firmalar sadece kadro ölçülerini veriyor şu boya şu olabilir demedikleri için bir şey diyemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Tepki
12
İsim
Emre Can
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
b'Twin
Selamlar, sigarayı bıraktıktan sonra bisiklete heveslendim ve çok sevdim bu işi. Gravel türü bi bisiklet aldım. Yavaş yavaş başladım. Hazır başlamışken gittiğim yolları da kaydedip youtube üzerinden paylaşayım dedim. YouTube üzerinden para kazanma amacı gütmüyorum. Kaynak mühendisiyim ve zaten kazanıyorum kendi mesleğimle. Amacım mental ve fiziksel olarak kendimi zorlamak ve bunu paylaşmak. 2 buçuk aydır sigara içmeyerek kendimi zorlamaya başladım bile. İzmirde arkadaşım olmadığı için tek başıma sürüyorum. Rotaları kendim belirliyorum. Düz yolda hız ortalamam 20-30km/h bu hızlarda sürerim diyen arkadaşlarla sürebiliriz.Bisiklete alıştıktan sonra bikepacking yapmayı da düşünüyorum batı kıyıları boyunca. Paylaşımlarım için Youtube ve Instagram da "full metal gravel" ismini aratabilirsiniz.

Herkese güvenli ve keyifli sürüşler dilerim.

huseyino

Üye
Tepki
24
İsim
Hüseyino
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Hami Bulut evet bisiklete bindim. 2 ayağımda yere tam basıyor dik ayakta dururken kadro üst boru Apış araya hafif değiyor değmiyor gibi. Ani duruşlarda risk mi

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@huseyino Bir sorun yaratmaz ama kadro borusundan önemlisi pedal en alt kısımdayken ayak şekliniz.
Screenshot_20200608-095641.png

Zaten dururken hangi taraftan iniyorsanız o yöne kayarsınız.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

safex

baspedala
Tepki
435
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Don'tworryIweldedit Güzelbahçe, Yelki de ikamet ediyorum. Bu taraflara sürüş gerçekleştirirseniz haber verin isterseniz, müsait olursam süreriz.

huseyino

Üye
Tepki
24
İsim
Hüseyino
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Hami Bulut resimdeki duruş da seleyi yükseltip alçaltarak oluşturulan duruş değil mi? yoksa burada kadronunda mı etkisi var.
Sanki eklediğiniz resim sele yüksekliği ayarı için doğru mu

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@huseyino Haklısınız ama selenin pozisyonu da size ipucu verebilir. Fazla alçak ya da yüksek kalması gibi.

• Beğen
Tepkiler: huseyino

huseyino

Üye
Tepki
24
İsim
Hüseyino
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Hami Bulut 👍 anladım, fikirleriniz benim için önemli. Sonuç olarak 52 kadro büyük geldi. Bir altı olan 48 ini buldum birazdan deneyip almaya gideceğim. Bunda 4cm gibi bir mesafe olacakmış.. ölçü şekline göre de 3-4 parmak mesafe yeterli dendi hep. Teşekkür ederim hocam

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut

ZirZop

Daimi Üye
Tepki
338
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
@huseyino 2000 TL civarı bütçe ile alüminyum kadro düşünüyorsanız Corelli nin bisikletlerine bakınız. Corellilerin hepsi alüminyum kadro ve fiyatları makul. grupsete fazla takılmayın, istediğiniz zaman upgrade edersiniz. Ama kadro önemli..

Korgi

Üye
Tepki
1
İsim
Korhan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Herkese selamlar bende İzmir’de aranıza katılmak üzereyim, toplu ulaşım kullanmak istemediğimizden işe aracımızla gidip geliyoruz ama trafikten bunaldığımız için bisiklet almaya karar verdik kendim için bir Scott sub cross20 eşim içinde Carrera sportive 226 (Lady kadro) ayrıttık inşallah bu hafta alıcaz.
Sizden yardım istediğim bir konu var.

Bugün sabah sahil bulvarında düz kadro bisiklet süren bir bayan görmemizle beraber aklamıza Lady kadro almakla acaba iyi mi yaptık kötü mü yaptık kararsız kaldık ve bu konuda sizlerin yardım ve yorumlarına ihtiyacımız var.

Şimdiden yardım ve yorumlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Umitulusu

huseyino

Üye
Tepki
24
İsim
Hüseyino
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Hami Bulut Hocam desteğin ve sabrın için teşekkürler. Sportive 324 size 48 olanı PARKUR bisikletten aldım. İlk sürüşüm, tünelden buca, orada işlerimi halledip Levente evime geldim. Gayet keyifli yokuşlu inişli çıkışlı biraz yorulsam da iyi ter attım :)
@ZirZop teşekkür edrim. Carraro sportive 324 aldım bugün. Çok sağolun