İzmir - antalya turu öneriler

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar,

Ağustos ayı gibi İstanbul'dan otobüsle İzmir'e, İzmir'den yola çıkarak Antalya yapacağım.Bu benim ilk turum olacak. Yavaş yavaş rotamı çizmeye başladım. Ancak bu güzargahta tur yapmış tecrübeli arkadaşlar rota önerileri bekliyorum.

Bu arada kaba taslak çizdiğim rotama ilaveler, düzeltmeler bekliyorum.

1.png

2.png

Scudo

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
Yok mu bilgilendirme yapacak :)

xaresx

Üye
Tepki
31
bende aynı rotaya çeşme ve alanyayıda katarak bu günlerde geniş bir zamn dilimine yayaral yapacağım , yol arkadaşlığı kabul edilir

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
Çeşme değil de turu alanyaya kadar uzatabilirim. Tur da tahmini. Minumum 3 hafta olarak planladım

xaresx

Üye
Tepki
31
izmirden çeşmeye pek mesafe yok ki ...gerçi siz ağustosta gideceksiniz ben bisikleti hemen alıp çıkmak istiyorum

Tepki
6
Bisiklet
Lapierre
Ben de Ağustos 7 sinde Muğla dan başlayıp Antalya yada Alanya da bitecek 15 günlük bir tur yapıcam güzel planlarım var heycan bastı vallahi yanlız da gitmek içime sinmiyor ama yapacamr. 1 haftalık tek başına yaptığım Artvin Turu beni cesaretlendiriyor
Facebook adresim
cannas081

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: ogeday13
Tepki
102
İsim
Burak Tekerli
Bisiklet
Fuji
2 hafta önce benimde izlediğim rotaydı. Fakat kaş ta yaralanmamdan dolayı tamamlayamadım :) Yolu genel olarak tarif edeyim :
İzmirden Sökeye kadar yol genel olarak düz. Bafa gölünün kenarında inişli yokuşlu bir yol var. Akyakadan Göcek e kadar da yolun eğimi sizden yana olacak. Fethiyenin girişindeki rampalar yorucu .Fethiye kalkan arası düz sayılır.Kalkan Kaş arası genel olarak iniş fakat yol çok TEHLİKELİ!! Yol deniz kenarından gidiyor.Fazlasıyla dar olan yolun kenarındaki çakıl taşları kaymamı ve yaralanmama neden olmuştu .Aman fazla hız yapmayın ve arabalara dikkat edin! Tur için çok güzel bir rota. İyi yolculuklar :)

xaresx

Üye
Tepki
31
giden yaralaniyor veya kaza geciriyor tirstim

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
Biz her türlü önlemimizi alalım, kurallarımıza uyalım, dikkatli olalım. Sonuçta şehirlerarası yolda bisiklet sürmenin bilincine sahip olmamız gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: erendiz çetiner

xaresx

Üye
Tepki
31
sıfır tecrübeyle yola cıkıcam tavsiyeleriniz nedir

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
@buraktekerli konaklamayı nasıl yaptın? Çadırla yaptıksan nerelerde kaldın? Biraz daha detay verir misin :)

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
@xaresx benim de şehirlerarası tecrübem yok, ama forumları blogları okuya okuya neler yapman veya yapmaman gerektiğini anlıyosun.

Bence bol bol oku, sor soruştur :)

xaresx

Üye
Tepki
31
okuyacak zamnım yok yarın gıdıcem ,dogru durust bısıklete bıle bınmedım bugun ılk bısıjkletımı alcam 2. el merıda 100 ve basıp gıdıcem )))

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
Hocam zamanımız varsa bence biraz kondisyon yapın derim, çünkü günde minumum 50 km sürceksin. Eğer kendine km hedefi falan da koyduysan ona ulaşmak için vücudunu zorlarsın, bu da Allah korusun sakatlanmana yol açabilir.

Bence acele etme....

xaresx

Üye
Tepki
31
bır hedefım yok kmde 30 da olabılır yavas yavas artırabılırımde azbucuk sporla ılgım var kendıme dıkkat etmeye calısırım

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
O zaman iyi, hedef olmayınca daha rahat edersin. Sporla da ilgin varsa en azından kramp girmesi falan da olmaz.

Yolda hür dikkat kesil, kaskına arkanı görmen için küçük bir ayna tak derim, işe yarıyor.

10 km de bir 5 -10 dakikalık molalar ver.

Son olarak tekrar söylüyorum bütün algıların açık olsun. Kazasız belasız, bol keyifli eğlenceli bir tur yaparsın inşallah :)

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
50 km abartılacak bir rakam değil bu güzergahta. Rahatlıkla alınabilir. En kötü yokuş falan denk gelse yürüyerek çıksa yine alır. Cesaretinizi kırmayın kazalardan dolayı da. Fethiye-Antalya yaptık bizde tedbirli olduğun müddetçe herşey güzel geçer.

@xaresx kondüsyon olarak olmasa da teknik bilgi açısından ihmale gelmez uzun tur. Insan olmayan yerlerden geçeceksiniz. Saatlerce bekleseniz araba gelmeyecek belki bu sebeple temel teknik bilgilerinizi pekiştirin bence.

xaresx

Üye
Tepki
31
temel teknık bılgı derken ne oluyor bunlar ? cok ulke gordum ama bısıklet ole patdıye baslayacagım bırsey bırazda mecbur kaldım .. pek korkum yoktur elımdende her turlu ıs gelır ...o yuzden aksılıge karsı yanıma alet edavat almam gerekı heralde....