İzmir - antalya turu öneriler

xaresx

Üye
Tepki
31
şuan çanta tamır setı gıbı seylerı hazırlıyorum sanırım alanya mahmutlara otobusle ulasıcam sonra ızmıre kadr nereye gıdebılırsem ama yolda ınternetım olmıcak dandık bır telle gıdıcem cunku yurtdısından getırdıgım telım trde kapatıldı ))

birde merıda 100 aldım 2. el fakat 3. vıtese gecerken zorlanıyor bazen gecmıyort ne yapmalı

Scudo

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
@xaresx bisikletçiye git küçük bir bakım yaptır bence, zincir, vites, ftenleri kontrol ettir.

Bisiklet üzerinde gördüğün küçük sorun sana turda büyük sorun çıkarabilir

• Beğen
Tepkiler: KuzeydenGaliba

xaresx

Üye
Tepki
31
zaten servısınden aldım pendık efordan )))

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
Keşke bisikletçide bir tur atsaydın.
3. Vitese geçmiyor derken, ön dişli 1de iken mi 3e geçmeye çalışıyorsun değil mi?

Yani aşağıdaki kurala dikkat ediyor musun?
uploadfromtaptalk1435826598483.jpeg

• Beğen

xaresx

Üye
Tepki
31
bu resım ne demek )) pek bısı anlamadım alloy aktarıcılar var kırıgı çatlağı gorumuyor servıs yenı bakım yapmıştı ,,,2 den 3 e cevırmek yetmıyormu degısmesı ıcın yada 2 den 3 e nasıl atlarım her vıtese gecemıcksem nıe 27 vıtes dıyorlar bunlara ))

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
Bir arka dişli var birde pedalın olduğu yerde de ön dişli. İki dişli zincir çapraza düşmeyecek. Yani arka dişli 9daysa ön dişlinin 3te olması gerekiyor.

Arka 1-2-3 dişlisiyle ön 1. dişli

Arka 4-5-6 dişlisiyle ön 2. dişli

Arka 7-8-9 dişlisiyle ön 3. dişli şeklinde yapacaksın vites geçişlerini :)

• Beğen

xaresx

Üye
Tepki
31
böylelikle sadece 9 mu dusmus oluyor vıtes sayısı , 3 dil biliyorum ama bu seye yenı basladıgımdanmıdır nedır pek ıı anlamadım ))) bırde kopek kovucu tavsıyenız , karakoyde 55 tl turkmalı kovucu vardı ıse yarrmı

sımdı resme bır daha baktım analadım dedıgını ))) ama 27 vıteslı degıl 9 vıteslı olmuyormu boyle ondekı 3 dıslı sadece karsısındakı 3 dıslıyle eslesırse 3x3=9 oluyor

• Beğen
Tepkiler: Murat19

tuna ünüvar

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Sedona
@ogeday13
Kamping yeri var. Dün yürüyüş yaparken gördüm dalyan kamping diye biyer. Burdan takip ettigime gore genelde dalyana gelen bisikletciler orda kamp kuruyolar. Bende burda pansiyon isletiorum. Yerim müsait olduğu sürece dedigim gibi misafir edebilirim.

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
@tunaünüvar kampingin yeri tam olarak nerede az çok biliyorum Dalyanı.

Buarada hangi pansiyon?

Ben gül pansiyon da ve doğa otel de kalmıştım :)

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
İşe yarar, ama ben tura çıkarken almayacağım mesela çünkü o köpek olayını deneyimlemek istiyorum :)

Sonuçta havlayan köpek ısırmaz :)

xaresx

Üye
Tepki
31
kopek olayını nasıl bırsekılde denıcen abı ))) lastıgı veya benı sırırsa cok sıkıntı olur sonra veya kopek kocu yerıne spreymı tasısam ruzgar altındaysam ıse yarar heralde

BerkNG750

Üye
Tepki
9
İsim
Muratpaşa
Bisiklet
Salcano
Ben Antalya dayım çıralıya inecekmisin . Alanya ya gideceksen Antalya merkezde bir müddet yardımcı olurum ve eşlik ederim :D

xaresx

Üye
Tepki
31
bana soruyorsanız benım amacım ızmıre kadar gıtmek ama .... cocuklugumdakı pınokyo bısıklet harıcınde bır bısıklet tecrubem yok uyarayım

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
@xaresx sen garanti olsun diye al bir tane köpek kovucu :) spreyden kovucu daha iyi. Speryin etki etmesi için köpeğe yakın olman gerekiyor, ama kovucuda uzaktan da müdahale edebiliyosun :)

xaresx

Üye
Tepki
31
şmdi alışverişe gidiyorum aklıma gelen herşeyi almaya çalışcam

tuna ünüvar

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Sedona
@ogeday13
Çarşı dedigimiz barlar sokaginin bitiminden 100 mt. Kadar daha devam edirseniz kampinge variosunuz. Aslinda biraz karanlikti dun :) emin olamadim ama orda diye tahmin ediyorum :). Ben pamukkale pansiyondayim pazaryeri tarafinda.

serkanoz87

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
serkan özdemir
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ufak bir tavisye olarak söke kuşadası bölümünde eski doğanbey var, oraya mutlaka uğra derim, eski rum evlerinin bulunduğu çok güzel bir köy, dilek yarımadasını da gezebildiğin kadar gez derim

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
@serkanoz87 önerin için çok teşekkür ederim dediğin yeri rotama ekliyorum hemen :)

Tepki
27
İsim
mesut
Bisiklet
Scott
@ogeday13 ben de 3 ağustos gibi yıllık izne çıkıp planları yapıyordum.. hedefim fethiye'ydi.. hatta bugünlerde aynı konuyu ben de açacaktım.. isterseniz izmir otogarda buluşup beraber pedallayalım..

xaresx

Üye
Tepki
31
biskleti Alanaya antalyaya uçak veya otobüsle taşıtabilirmiyim , bu işin yolları sırları nelerdir