İzmir - antalya turu öneriler

xaresx

Üye
Tepki
31
700 800 km surup kilo alan ilk insan benmiyim yarin kusadasina yani son duragima variyorum.

• Beğen
Tepkiler: S.Koca
Scudo
Tepki
18
Bisiklet
Sedona
Merhabalar. Ağustos ayı içinde bende izmir antalya yapmak istiyorum. Sırt çantasıyla bu tur yapılırmı? birde 150 liralık bir bütce ayırsam dönüşte antalya ankara otobüs parasıda içinde yeter mi ?

Hkaraca42

Üye
Tepki
91
İsim
Hüseyin Karaca
Bisiklet
Carraro
@Çağrı Tuğrul Aslında yanınıza az para almanız rezillik gibi görünse de insan ilişkileri açısından çok güzel oluyor. 610 kmlik 4 buçuk gün süren parkurumda 80 lira para harcamış bunun 30 lirası sigara param, 20 lirası kamp alanı kalanıda ayran, soda vs için harcadım. İki kere dışarıdan yemek yedim. Genelde yöre insanı aç bırakmadı beni. Bu bir ölçüt olmayabilir ama daha fazla bütçeniz yoksada vazgeçmemenizi yola çıkmanızı öneririm. Ancak varsa daha fazla bütçe ayırma şansınız hesabınızda biryerde dursa iyi olur :) Sağlıcakla

• Beğen
Tepkiler: Çağrı Tuğrul
Tepki
18
Bisiklet
Sedona
teşekkür ederim cevap veren arkadaşlara biraz daha arttırıma gidebilirim o halde ama 1000 liralara felan bu seyahati yapamam. Olması gereken en ucuz seyahat olmalı tadına hkaraca42 arkadaşımızında dediği gibi paylaşarak varmak istiyorum. İnsanlarla konuşarak ve biraz ilkel bir seyehat olsun diye böyle bir yolu seçtim. tekrar teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: bulut ve Hkaraca42

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar yarın İzmir'den pedallamaya başlıyorum. İlk durağım Seferihisar olacak, muhtemelen kampı sığacığa bir yere atarım. Önerilere açığım

• Beğen
Tepkiler: BilalBeki

bulut

Üye
Tepki
23
İsim
hakkı b.
Bisiklet
Carraro
yanınıza para değil varsa maaş kartı ya da kredi kartı alın mümkün olduğunca para harcamamaya çalışın çok sıkışırsanız karttan harcarsınız ama kart var diye abanmayın sadece temel ihtiyaçlarınızı görün bu mevisimde karpuz ekmek üzüm gibi şeyler bile yeter biraz da peynir aldınız mı tamam maliyeti ne ki hele 2 kişi çıkarsanız tura daha ucuza gelebilir bende böyle bir tur düşünüyorum ama biraz kondisyon yapmak bir de yanıma 1 kişi bulmam lazım

• Beğen

xaresx

Üye
Tepki
31
bence baskalarina yuk olmadan seyat etmek lazim , insanlardan bazen kendiliginden yardim geliyor bu normal ama piknikcilerin veya denize girenlerin gozlerinin icine bakarak dilenen veya psikolojik baski yapanlara sahit oldum sonucda size verilen seylerde parayla alindi yani imkaniniz varsa paranizi harcayin yoksa calisin kazanin baskasinin sirtindan gecinmek guzel birsey degil.. sirf makarna yeseniz cig patatesde yeseniz gunluk 10 tlden asagisi mumkun degil..

bulut

Üye
Tepki
23
İsim
hakkı b.
Bisiklet
Carraro
@xaresx yazdıklarım yanlış anlaşıldı galiba ben başkalarına yük olalım dilenelim demedim ayrıca üzüm karpuz peynir bile iş görür dedim benim bahsettiğim yolda adam sana samimi bir şekilde çağırır ikram verirse güvenilir bir tipse yerisn yoksa ben zaten hayatta kimseden birşey isteyebilen birisi değilim en yakınımdan bile istemiyorum kaldı ki yabancılardan isteyeceğim

• Beğen

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar bugün turdaki ilk günüm, şimdi dinleniyorum. Akşama doğru ilk kampımı Seferihisar Sığacık tarafına atacağım. Saat 5 ile 9 arası yaklaşık 65 km yaptım, gece de uyumamıştım.Şuan gram yorgunluk yok, iyi ki tura çıkmışım diyorum, gerçekten insanı iyi hissettiriyor.

Sığacık tarafında olan varsa yazsın, görüşelim :)

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar,

Bu gece Özderedeyim. Yarın Selçuk'a uğrayıp Kuşadası yapacağım.

Yakınımda turlayanlar yazsın :)

• Beğen
Tepkiler: Murat19

engin güner

Forum Bağımlısı
Tepki
709
tura çıktınız mı ve neden otobüsle izmir

@Çağrı Tuğrul 150 lira üstüne 50 ekle ben siirte kadar gittim var sen hesapla yeterde artar bile sadece ocağın olsun kalacak yerin çözülsün yeter gidilir elbet

• Beğen
Tepki
18
Bisiklet
Sedona
Tura çıkmadım daha ise girdim bütçeyi biraz daha çoğaltıp eksikleri kapamak için. Eylül sonuna kaldı tur isim..izmirden antalya yapmak hayalim vardı hep onun için oraya cabuk ulaşıp ordan bisikletle devam etmek istedim.

umutcanv

Aktif Üye
Tepki
118
İsim
Umutcan Vurgun
Bisiklet
Carraro
@ogeday13

Dostum İzmirden başlayarak; Güzelbahçe seferihisar ahmetbeyli ve selçuk yolunu takip edip dönüşte ise torbalı, gaziemir üzerinden gedim. Eğer turun başında bunalmak istemyiorsan güzelbahçe rotasını iptal edip gaziemir torbalı selçuk kuşadası rotası üzerinden gitmeni şiddetle tavsiye ederim.
Zira güzelbahçe -seferihisar-kuşadası rotası 150m rakımlarda sürekli ama sürekli iniş çıkışlarla dolu. yıllarla bisiklet binen insanları bile zorladığını beni ise bitirdiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Eğer hala çıkmadıysan o yoldan uzak dur :D

• Beğen
Tepkiler: appendix

Alanyalı

Üye
Tepki
0
İsim
Bülent Kandemir
Bisiklet
Geotech
arkadaşlar merhaba. bende yaklaşık iki aydır kasım ayını bekliyordum.benimde hayalim antalyadan datçaya bir tur yapmak.daha önce Türkiye sınırından Selanik e kadar gitmiştim. Hava durumu güzel gözüküyor. Ancak 5 kasımda arkadaşlar 5 günlük bir dağ kampına gidelim diyorlar. İkisi arasında kaldım. Ben yalnız gideceğim.akşamlar serin olduğu için otel veye pansiyonda kalmayı düşünüyorum.Eğergidebilirsem bir haftalık bir tur olacak. Önerilerinizi bekliyorum

19tunahan93

Daimi Üye
Tepki
485
İsim
Tunahan
Bisiklet
Fuji
Konuyu hortlatıcam ama bir sorum olacak. Ben de Edremit-Antalya turu düşünüyorum fakat turumun bir bölümünde karar veremedim ve sizden yardım istiyorum. Milastan sonra Bodrum'a inip feribotla Datçayaa ver oradan Knidos'a gidip ilk günü bitirmeli, ardından Knidos-Marmaris mi yapmalıyım. Yoksa ilk günü Milastan-Akyaka Belediyesi(Bodruma uğramadan), ikinci günü Akyaka belediyesi-Marmaris-Ekincik köyü rotasını mı izlemeliyim? Düşünceleriniz nedir merak ediyorum.

semçanta

Üye
Tepki
49
İsim
Engin
Bisiklet
Mosso
@nonsteril

Merhaba, İzmir Fethiye turunu yaptıysanız bize görülecek ve kamp yapılacak yerlerle ilgili biraz deneyimlerinizi aktarabilir misiniz? Bizde eşim, ben ve kızım(2,5yaş) Mayıs ayında böyle bir tur yapmayı planlıyoruz ailece.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi