İstanbul Maltepe Veledrom pisti ve güvenlik zafiyeti

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
942
Bisiklet
Focus
@PianoMan Dün akşam her zaman olduğu gibi Velocity216 olarak velodromdaydık , iki grup halinde antrenman yapıyorduk.Dışardan daha yavaş tempoda dönen grubun başında ben vardım bütün antrenman boyunca.Tempo yavaş olduğu için bizim açımızdan bir sıkıntı oluşmadı her seferinde bizden yavaş birilerini geçerken arkamı kontrol ettim kimse yoksa sola doğru açıldım ve devam ettim.Kalabalık grup olmanın getirisi olarak potansiyel önüne çıkabilecek insanları yüksek sesle uyarmak gerekiyor ki ani bir yavaşlama halinde arka taraf birbirine girmesin.İçeriden daha hızlı olarak ( ortalama 40km ) dönen arkadaşlar için bu durum daha da önemli hale geliyor , geçecek yeterli alan olmasına rağmen yüksek ses ile soldayız diye uyarı yapılıyor gayet normal bir durum.Yüksek hızda sürenler kadar daha yavaş sürenlerin de dikkat etmesi gereken bir konu bu , eğer benden hızlı süren birileri varsa onlara yol vermek durumundayım diye düşünüyorum.

@ErzincanLee Salı ve Perşembe günleri oradayız , denk gelmek istiyorsan buyur gel.Egoist demek klavye başında kolay , yüzüme karşı da söylersin belki :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Scudo

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.414
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@akgulcemal inşallah bir dayağını yemek nasip olur 🤣 Millete ileri geri bağrımak yerine durup. gerek grup icinde gerek grup dışında insanlara nasıl davranması gerektiği hakkında kısa bir bilgi verebilirdiniz. zor olmasa gerek

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
866
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Veledrom kapatılmalı, kapatılmıyor ise yaş sınırlaması gelmeli. Mesela 5-15 yaş haricinde giremez gibi. Kask takmadan içeriye girmek, kay kay, paten, scooter'la içeride dolaşmak serbest olmalı. Güvenlik kulübesinin de kalkmasından yanayım!

Veledrom bu gençlere teslim edilmeli.

IMG_3892.JPG

BirLebowski

Forum Bağımlısı
Tepki
2.744
İsim
ERAY
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@PianoMan Dün akşam her zaman olduğu gibi Velocity216 olarak velodromdaydık , iki grup halinde antrenman yapıyorduk.Dışardan daha yavaş tempoda dönen grubun başında ben vardım bütün antrenman boyunca.Tempo yavaş olduğu için bizim açımızdan bir sıkıntı oluşmadı her seferinde bizden yavaş birilerini geçerken arkamı kontrol ettim kimse yoksa sola doğru açıldım ve devam ettim.Kalabalık grup olmanın getirisi olarak potansiyel önüne çıkabilecek insanları yüksek sesle uyarmak gerekiyor ki ani bir yavaşlama halinde arka taraf birbirine girmesin.İçeriden daha hızlı olarak ( ortalama 40km ) dönen arkadaşlar için bu durum daha da önemli hale geliyor , geçecek yeterli alan olmasına rağmen yüksek ses ile soldayız diye uyarı yapılıyor gayet normal bir durum.Yüksek hızda sürenler kadar daha yavaş sürenlerin de dikkat etmesi gereken bir konu bu , eğer benden hızlı süren birileri varsa onlara yol vermek durumundayım diye düşünüyorum.

@ErzincanLee Salı ve Perşembe günleri oradayız , denk gelmek istiyorsan buyur gel.Egoist G*tlek demek klavye başında kolay , yüzüme karşı da söylersin belki :)
hocam bağırma ile azarlama arasında ince bir çizgi var desek bile bağıran arkadaş o çizginin baya ötesinde çocuk azarladı, kimse kimsenin antremanına bişi demiyor diğer arkadaş da egoist g..lek derken sana yada grubuna demiyor ,böğürgeç arkadaşın tavrına diyor. Öyle gel burdayız şurdayız işine dönmesin , burası klavye delikanlığı mecrası değil insanlar olay hakkında tepki eleştiri, kişisel de değil

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
866
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@PianoMan
Eray hocam hem şehriyiz. Ben de Trabzon Akçaabat'lıyım. :) Boş ver takılma sen bu olanlara, veledrom çok ciddiye alınacak bir yer değil.

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.589
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şiddetle hiçbir şey çözülmez.Bir anlık öfke ile tüm hayatınızı kaydırırsınız.Sonra insan çok pişman olur.

BirLebowski

Forum Bağımlısı
Tepki
2.744
İsim
ERAY
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@PianoMan
Eray hocam hem şehriyiz. Ben de Trabzon Akçaabat'lıyım. :) Boş ver takılma sen bu olanlara, veledrom çok ciddiye alınacak bir yer değil.
Eyvallah ben de Tonya :) yok zaten tövbe bi daha salı perşembe gitmeyeceğim çünkü keyif için gittiğim biryerde keyfim kaçtı

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.589
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bizde İstanbul luyuz ne olacak ?

• Beğen
Tepkiler: Eshquia™

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
866
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@PianoMan

Salı,Perşembe gruplar ağırlıklı olarak geliyor. Gidilecekse erken gidilmeli. 19:30 ve sonrasında yoğunluk çok oluyor.

• Beğen
Tepkiler: BirLebowski

BirLebowski

Forum Bağımlısı
Tepki
2.744
İsim
ERAY
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti

@ErzincanLee Salı ve Perşembe günleri oradayız , denk gelmek istiyorsan buyur gel.Egoist G*tlek demek klavye başında kolay , yüzüme karşı da söylersin belki :)
Hocam bi de sizin grubu da bişi demedi kimse, hatta atlamayım sizde orda iseniz şahit oldunuz birbirlerine de küfür ile bağırıp çağırdılar , siz gayet normal sürdünüz

ErzincanLee

Tepki
2.414
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@PianoMan Abi benim gruba lafım yok aynı şeyi bende yapsam. yanlış haa kurduğum lafta doğru bir cümle olmayabilir. gidicem yayıla yayıla dönecem pistin etrafında =D belki gruptaki tecrübeli arkadaşlarda bir kaç teknik bilgi verir. Bağırıp çağırmadan 😜

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
942
Bisiklet
Focus
@ErzincanLee Neden sürekli bir dayak beklentin var anlamış değilim açıkcası , dün akşam kimseye bağırmadım , uyaran arkadaşların tavrını tam olarak bilmiyorum.En önde giden kişi arkadakilerin güvenliğinden sorumludur eğer ki 40 ile gidiyorsam önümde 30 ile giden kişiyi sağa çekilmesi için uyarmak durumundayım.Orası bir pist ve burayı kullanan insanların az çok kurallardan haberdar olması gerekir.

@PianoMan ''Gel burdayız'' lık bir durum yok ortada , salı ve perşembe günleri zaten oradayız , ben orada süren grubun bir parçası olarak bu söylemi üstüme alınırım kusura bakmayın.Tanımadığınız insanlar hakkında böyle şeyler yazamazsınız(ErzincanLee nin yazdıklarından bahsediyorum).Genel olarak velodromun daha kalabalık olduğu zamanlarda da sürüş yapmış birisi olarak söylüyorum bu tarz olaylar yaşanabiliyor ara sıra ama kimsenin diğer sürücülere karşı şiddette eğimli olduğunu düşünmüyorum.

BirLebowski

Forum Bağımlısı
Tepki
2.744
İsim
ERAY
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ErzincanLee Neden sürekli bir dayak beklentin var anlamış değilim açıkcası , dün akşam kimseye bağırmadım , uyaran arkadaşların tavrını tam olarak bilmiyorum.En önde giden kişi arkadakilerin güvenliğinden sorumludur eğer ki 40 ile gidiyorsam önümde 30 ile giden kişiyi sağa çekilmesi için uyarmak durumundayım.Orası bir pist ve burayı kullanan insanların az çok kurallardan haberdar olması gerekir.

@PianoMan ''Gel burdayız'' lık bir durum yok ortada , salı ve perşembe günleri zaten oradayız , ben orada süren grubun bir parçası olarak bu söylemi üstüme alınırım kusura bakmayın.Tanımadığınız insanlar hakkında böyle şeyler yazamazsınız(ErzincanLee nin yazdıklarından bahsediyorum).Genel olarak velodromun daha kalabalık olduğu zamanlarda da sürüş yapmış birisi olarak söylüyorum bu tarz olaylar yaşanabiliyor ara sıra ama kimsenin diğer sürücülere karşı şiddette eğimli olduğunu düşünmüyorum.
Hocam mutabıkım , şu konuda itirazım yok empati yapabiliyorum, soldayız demek duysun diye bağırmak ben de dahil kimsenin zoruna gitmez. Ama ağzındaki salyayı göre göre uza , yürü orda sür , Allah Allah diye bağırmak hem de tam dediğiniz gibi tanımadığınız insanlara beni bozar. @ErzincanLee tavır için demiş demese iyiymiş . Yine altını çiziyorum başta da belirttim bir gruptan 2 kişi bu tavırda idi, diğer kimse bişi demedi , normal olan insan da demez. Ben de size uza diye bağırsam sizin de hoşunuza gitmez. Ama solundayım dikkat gibi amacın uyarmak olduğu bariz olan durumlara itirazım yok

ErzincanLee

Tepki
2.414
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@akgulcemal gel yüzüme söyle diyorsunuz ben mim sizle sorunum yokki. Benim kullandım cümle hoş olmayabilir. anlık düşüncelerimi buraya yazmamın klavye erkekliğiylede alakası yok,. Ben gelicem, Allah nasip ederse. Allaha emanet olun.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

BirLebowski

Forum Bağımlısı
Tepki
2.744
İsim
ERAY
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@akgulcemal gel yüzüme söyle diyorsunuz ben mim sizle sorunum yokki. Benim kullandım cümle hoş olmayabilir. anlık düşüncelerimi buraya yazmamın klavye erkekliğiylede alakası yok,. Ben gelicem, Allah nasip ederse. Allaha emanet olun.
Özetle klavye başında yanlış anlaşılmalar oluyor,Uzatmamak kalp kırmamak gere. @ErzincanLee gideriz beraber tanışırz biz de , bence @akgulcemal de iyi tarafı seçmiş bisikletçilerden.

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.572
İsim
Çağdaş
Şu hale bak .. bu veledromda 24 saat/ 500 km yapan arkadaşı hatırladım . Hatta bu performansin belediyeye bi sekilde ulastirilip ilerisi icin hem Serdar Bey hem de bu tarz performansları yapacak gencleri ozendirici sponsorluk yada destek alinmasini onerirken geldigimiz hale bak.
Bir de şu anki durum. Bizde bireyler tez canlı ve çabuk uyum sağlar iken nispeten devlet ve kurumları ( emniyet, sağlık, belediye...) insanalrın toplu gösteri yapması hariç geri kalan çoğu şeye karşı ağır reaksiyon gösterir. Biraz daha olgunlaşmasını bekler yada sorumlu görevli şahıslar görmezden gelir vs. Burası için de bastan yeterli bir on görü haklı olarak yapilamamis . Oldukça rağbet var sanırım. Bunun için de sonrasında ise bir düzenlemeye gitmemiş. Ileride biraz sorunlar artarsa belki üzerinde düşünürler. O zaman da en kolayı yasak koymak olur. Bkz.. Covid 19
Şu sıralarda takip ettiğim karavan ve kamp sayfaları var. Karavanın kuralsız ve bedava her sahili sahiplenmek olduğunu zanneden birkaç kişi yüzünde artık onlara bakış açısı suriyeli göçmen olmak üzere . Ya pahalı tesislere mahkum oluyorlar yada yasak ve şikayetlerle kamp yaptıkları yerden cikariliyorlar. Ama hala atık sularını çöplerini dökenler var.
Bu veledromda da kurumlar en kolay yol olarak ya paralı sisteme yada yasaklamaya giderler haberiniz olsun. Belki belli bir sayi uzerinde gelen gruplar randevulu yada randevusuz giderse onlar icin belli bir saat belli bir kismi tahsis edilir. Ilave olarak gelen herkesin kurallari okuyup ona uygun davranmasi saglanir. Maalesef sahipsiz kalan heryer icin gecerli bir durum var parkta insan olmaz ise tinerci sahiplenir, sokakta kimse uyarmaz ise gece son ses arabayla dolasir, .... Nasıl yeşil alanlar duman altı olunca mangal yasaklandı.. Birlikte yaşamayı beceremiyoruz sanırım.
Kolay gelsin. Mevcut tesisin kıymetini bilin.
Ek not : birsuru şey yazmaya çalışınca karıştı yazı. Neyse galiba herkes anlaştı. O zaman tatlı yiyin bari..😁😁😁

sekerpare.jpg

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
866
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@PianoMan

Eray hocam sana karşı bu sözleri kim söyledi bilemiyorum, o yüzden kişi hakkında yorum yapamam. Ancak velocity216 grubunun bir çoğu pırlanta gibi, düzgün insanlar ve arkadaşlarımız. Yeni katılanlar oluyor elbette. O an grup sürüşü esnasında yapılan hız sebebiyle, “kaza vb. durumlar olmaması için” tedirgin olup uyarı yapıyorlar.

Söylenenleri ve kişiyi tabi ki savunmuyorum.Senin adına da üzüldüm, anlayabiliyorum. Dediğim gibi olan bitene çok takılma, her zaman gel veledrom’a beraber sürelim, sohbet edelim.

• Beğen
Tepkiler: Ozz ve Özcan

BirLebowski

Forum Bağımlısı
Tepki
2.744
İsim
ERAY
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@PianoMan

Eray hocam sana karşı bu sözleri kim söyledi bilemiyorum, o yüzden kişi hakkında yorum yapamam. Ancak velocity216 grubunun bir çoğu pırlanta gibi, düzgün insanlar ve arkadaşlarımız. Yeni katılanlar oluyor elbette. O an grup sürüşü esnasında yapılan hız sebebiyle, “kaza vb. durumlar olmaması için” tedirgin olup uyarı yapıyorlar.

Söylenenleri ve kişiyi tabi ki savunmuyorum.Senin adına da üzüldüm, anlayabiliyorum. Dediğim gibi olan bitene çok takılma, her zaman gel veledrom’a beraber sürelim, sohbet edelim.
Eyvallah hocam çay içelim mutlaka

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Gönül ister ki, size küfür eden veledrom efendüleri dünyada derece yapsalar, göğsümüz kubarsa, hepten size burda çıkışsak.