İstanbul Maltepe Veledrom pisti ve güvenlik zafiyeti

BF Okuru

Üye
Tepki
2
cuma gecesi 12 gibi başlayıp cumartesi 12 gibi sonlandırmayı planlıyorum , burada bir konu açarım.. anadolu yolcuları olarak takım arkadaşlarım destek verecekler zaten. her türlü desteğe açıgım :)
Kolaylıklar dilerim, zor bir işe kalkışıyorsunuz, Allah yardımcınız olsun...

Scudo

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
tarihini yazarım , bu ay içersinde veledromda 24 saat dönmeyi planlıyorum.
Eger tamamlarsaniz, Turkiye 24 saat rekoru size ait olacak. Bildigim kadariyla boyle birseye kalkisan yok daha once. Simdiden tebrikler, kolay gelsin. Yemeyi icmeyi unutmayin. :D

• Beğen
Tepkiler: a.valverde

igneli

Üye
Tepki
36
İsim
Serdar
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
cuma gecesi 12 gibi başlayıp cumartesi 12 gibi sonlandırmayı planlıyorum , burada bir konu açarım.. anadolu yolcuları olarak takım arkadaşlarım destek verecekler zaten. her türlü desteğe açıgım :)
Daha önce böyle denemeleriniz oldu mu? Olduysa süresi nedir?

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.018
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
Kolaylıklar dilerim, zor bir işe kalkışıyorsunuz, Allah yardımcınız olsun...
abi teşekkür ederim.
Eger tamamlarsaniz, Turkiye 24 saat rekoru size ait olacak. Bildigim kadariyla boyle birseye kalkisan yok daha once. Simdiden tebrikler, kolay gelsin. Yemeyi icmeyi unutmayin. :D
öyle bir rekor derdim yok :) zaten 5.30 takımından arkadaşım sinan kargı önceden böyle bir challange yapmış ve 500km ile günü tamamlamıştı. benimde hedefim 500km yapabilmek.

Daha önce böyle denemeleriniz oldu mu? Olduysa süresi nedir?
hayır olmadı.

igneli

Üye
Tepki
36
İsim
Serdar
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
hayır olmadı.
24 saat süresini neye göre belirlediğinizi merak etmiştim. Birde ortalama hızınız ne olacak. Bununla ilgili veri tutacakmısınız. Kaç tur attınız, kaç km yaptınız, ortalama hızınız vs.

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.018
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
24 saat süresini neye göre belirlediğinizi merak etmiştim. Birde ortalama hızınız ne olacak. Bununla ilgili veri tutacakmısınız. Kaç tur attınız, kaç km yaptınız, ortalama hızınız vs.
hocam stravada hepsi olacak. nabız kadans hız. ne kadar beklemişim ne kadar sürmüşüm her şeyi görebilirsiniz. 1 günde yapabildiğim kadar yol yapmaya çalışıyorum saati ona göre belirledim.

igneli

Üye
Tepki
36
İsim
Serdar
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
hocam stravada hepsi olacak. nabız kadans hız. ne kadar beklemişim ne kadar sürmüşüm her şeyi görebilirsiniz. 1 günde yapabildiğim kadar yol yapmaya çalışıyorum saati ona göre belirledim.
İnşaallah başarırsınız. Şimdiden kolay gelsin size ??

Bertan12

Üye
Tepki
87
İsim
Bertan
rüzgar var iyi esiyor kapalı veledromda bile zor olan bir işi o açık veledromda yapmak için iyi sabır ve bünye lazım kolay gelsin diyelim

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.570
Bu surus icin tarihin cok iyi belirlenmesi lazim , malum hava durumu cok onemli ki , Serdar dostumuzun bunu cok daha iyi irdeleyecegine eminim.
Benim sahsen bu surusteki tek dusuncem , beslenme , aktif ve pasif dinlenme durumlaridir. Grup surusu de olacagi icin bu durum daha da onemli diye dusunuyorum.

• Beğen
Tepkiler: Özcan

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Özellikle veledrom denemelerinde sürekli aynı yöne dönmekten kaynaklı kan dolaşımı ve orta kulak sıvısı yer değişimi sorunları yaşamak muhtemel, bu tarz denemelerin kendine özel antremanları var, diyafram ve alt karın kaslarını düzenli kasarak kan dolaşımını vücudun üst kısmında tutmak, düzenli boyun hareketleriyle orta kulağı dengelemek vs. Kendinizin yüzde yüz hazır olduğunuzu düşünmüyorsanız kısa saatlerle başlamanızda fayda var ...

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
@srdrmrs hocam yanlış hatırlamıyorsam günde 1 öğün yemek yerginizden bahsetmiştiniz. Sizin bu denemeniz bana - her ne kadar yiyecek takviyesi alacak olsanız da bu kısmi görmezden gelerek - 1 litre benzin ile en uzun mesafe gitmeye calisilan araç yarışmalarını anımsatıyor.
Bu arada yapacağınız denemenin izafiyet teorisi ile bir değerlendirmesi acısından soyle bir paralel deneme yapilacak olsa ,acaba sizi tüm gün boyunca odasında oturarak, sehpa üzerine koyabildigi kadar yiyecek ve içecek tuketerek bilgisayar uzerinden takip edebilecek - tuvalet ihtiyacı konusunu bilemiyorum- çıkar mi ?
Bence stravada segment yarışlarına alternatif bir yaris/eglence/challenge öncülük yapıyorsunuz . Bravo ???
Kolay gelsin başarılar. Sağlıcakla pedallayın.

• Beğen

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.018
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
ilginiz için teşekkür ederim aslında yaptıktan sonra açıklamak istiyordum bunu ama kendimi tutamadım... beslenme ile kendimce cözümlediğim durumlar var. @Çağdaş78 evet bazı dönemler tek öğün beslendiğim oldu şuan o düzende devam etmiyorum. beslenme planım spor prgoramım gibi zaman zaman değiişiklik gösterebiliyor. fiziksel ve mental açıdan gayet hazır oldugumu düşünüyorum. oluşabilecek teknik aksaklıkarda arkadaşlarımın yanımda olması tabi ki bana zaman kazandıracaktır. çok aşırı rüzgar olmadıgı sürece denemeyi bu ay içerisnde yapmak istiyorum. antreman sırasında bacağımı incittim onun iyileşme süreci de önemli. muhtemelen aero bar takarım benim için daha rahat olur.

Özhan Akgöğ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.105
Bisiklet
Diğer
velodromda en fazla 100k çevirmiş biri olarak hem fiziksel hem de mental anlamda çok zor olduğunu söyleyebilirim.. Mental zorluğu pistte kalmayı başarabilmek. Yani bi noktadan bi noktaya gitme hedefi olmayınca yorulduğunuz an 200metrede bir gözünüze çarpan çıkışlar sizi çağırmaya başlıyor :)

Ben 100k yı bile baya zorlanarak çevirdim. Sıkıcı olmasının yanında fiziki anlamda da yorucu. Rüzgar ciddi anlamda çok etkiliyor. Yani sert bi rüzgarda maalesef tur atıyor da olsanız kısa aralıklarla hızın düşmesi ve tekrar hızlanmanız için enerji harcamanız dur kalk etkisi yaratıyor biraz.

Haricinde rüzgarsız hava bile olsa normal turlardaki gibi çıkış sonrası inişlerde bacaklarınızı dinlendirme durumunuz olmuyor. Her yıl 80k (200tur)luk en az bi sürüş yapıyorum. Ama o 80 k yı benzer ortalamada normal yolda çok rahat giderken velodromdan çıktığımda epey yorulmuş oluyorum :)

Yani burada tamamlayacağınız 24 saatlik sürüş normal yolda olacağından çok daha zorlu ve iyi bir başarı benim gözümde. Umarım başarırsınız.

MertV

Forum Bağımlısı
Tepki
1.502
İsim
Mert
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Akşam saat uçurtma girdi bugün :) Birinin boynuna takılmış ip... Yer yok koca sahilde...

• İnanılmaz
Tepkiler: necmeddin

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben bu konuyu açtıktan sonra forum üyeliğimi kapatmıştım. Ne kadar saçma bir konuymuş şimdi daha iyi anlıyorum. Niye yeniden üye oldum onuda şu an hatırlamıyorum.

Veledrom'un girişine güvenlik kulübesi koyup başına 3 tane güvenlik görevlisi diktiler. Bence çok gereksiz bir hareket olmuş. Buradan yetkilileri kınıyorum! Bırakın herkes özgürce kaykay ile paten ile girsin. Çoluk çocuk torun tombalak kask takmadan hızlı gidenlerin önüne atlasın. Güvenliğe hiç gerek yok. Güvenliğin kaldırılması için cimer ve ibb beyaz masa'ya yeniden yazı yazacağım!

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Akşam saat uçurtma girdi bugün :) Birinin boynuna takılmış ip... Yer yok koca sahilde...
Vay anasını ben de 23:00'da o velodromdan geçtim şansa bak! İpe takılan kişiye geçmiş olsun, umarım ciddi yaralanmamıştır ve hayati tehlikesi yoktur.

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.117
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bazı kişiler için dayak cennetten çıkmadır,konuşarak bir şey anlatamazsınız,tek çare zor kullanmaktır. Böyle insanların Dünyanın oksijenini boşuna tüketmelerini istemiyorum cidden.
Dün akşam Maltepe Veledrom'a uğradım. Pistte bir kaç tur attıktan sonra MTB parkuruna girdim. Tam başlayacakken bir baktım ki birileri pisti karşıdan karşıya geçmek için kullanıyor. İki girişi olması buna sebep oluyor. Neyse deyip sesimi çıkarmayıp geçip gitmelerini bekledim. Bir de baktım ki 10 dakika sonra tekrar öbür tarafa geri dönüyorlar. "Hanımlar ,burası bisiklet pisti,buradan böyle geçilmez " dedim, çok anladıklarını sanmıyorum çünkü öküzün trene baktığı gibi bakıp devam ettiler. MTB parkurunda biraz vakit geçirdikten sonra ,son bir kaç tur daha atıp çıkmak için piste çıktım. Ulan tam 2. turu atarken,35 km hızla gidiyorum ve bir de baktım ki salağın birisi sırtında çantası ve rejisör sandalyeleri ile pat dedi piste yürüyerek dalıverdi,korna çaldım. Ben yavaşlayarak "burası bisiklet pisti,buraya böyle giremezsin" deyince ,"nereden geçeceğim" dedi. Ben de "buradan geçilmez sığır" diye bağırdım,o ara güvenlikler geldi. Bizim sığır ,güvenliklere de tartıştı ve zorla dışarı çıkardılar.Yüz binlerce metre kare alan varken "nereden geçeceğim" diyor sığır. Gel de çıldırma..
Güvenlik görevlileri de çok şikayetçi,giriş kapısını teke indirilmesini istemişler ama kabul edilmemiş,yaş sınırı zaten yok,tek şart kask takmakmış. İBB'nin acilen oraya bazı kurallar koyup,uygulanmasını sağlaması gerekiyor.

MertV

Forum Bağımlısı
Tepki
1.502
İsim
Mert
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1,5 ay önce bende 3 4 kişiyle burun buruna geldim. İbb nin bisikletleriyle mtb parkuruna girmeler, ters yönde gitmeler vs vs. Güvenlik bi saatten sonra orda durmuyor, şikayet ettim yazdım fazla güvenlik koyun diye ama sanmıyorum...
Rahat antreman yapıyım diye gecenin bi yarısı gidiyorum ama oda işe yaramıyor.
Ondan önceki olayda da yazdım buraya, uçurtma uçuran vardı ya, ipi birinin boynuna dolanmak üzereydi...

• Beğen
Tepkiler: Burak Altaç

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu alan yüzünden piknik yapmaya gelen insanlar rahatça istedikleri yerden geçemiyorlar. Ayrıca, paten, kay kay, rc araçlar, martı vb. araç gereçleri o alanda kullandırmıyorlar, o zaman daha küçük bir yer yapsınlar, ne gerek var kocaman piste. Bence veledrom kapatılmalı, kapatmıyorlarsa bu alanı mangal yakmak için kullandırabilirler!

• Beğen