İstanbul Maltepe Veledrom pisti ve güvenlik zafiyeti

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
Velocity216 nın velodrom kullanımı ile ilgili yazısı.

(link)

Maltepe Velodromu’ nu kullanacak arkadaşların mutlaka okuması gerekir diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: musAKka
Scudo

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@Serkan Mıstınoğlu
Bu fotoğraftaki bisikletçileri söz konusu velodromun yapısını bilmeden eleştirenlere gelsin: O velodromun ortasında MTB'ler için toprak parkur da mevcut. Fotoğrafın çekildiği yer o MTB parkuruna giden beton yolun çıkışına denk geliyor. Velodromun girişi ile velodromun içindeki toprak parkurun girişi karşılıklı olarak konuşlanmış. Yani velodrom girişinden toprak parkura geçecek olan bisikletler velodromu enine keserek parkura girmek zorunda. Parkura girecek olan bisikletlerin yapması gereken velodrom girişindeyken soluna bakıp bisiklet gelmediğinden emin olduktan sonra karşıya geçmeleri. Aşağıdaki fotoğrafta parkura giden beton yolun girişi ile velodrom girişinin karşılıklı olduğu görülebilir:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Knight Rider

Merhaba, bahsettiğiniz alan içerisine giren olduğu gibi, girmeyenlerde fazlasıyla mevcut. Önceki fotoğrafları kaldırdığım için görmemeniz normal.
Unutmadan belirtmekte fayda var. Toprak alan içerisinde yüz üstü çok sık yere düşen ve yaralanan insan var. Bir çoğu kask takmadan bu alana giriyor. Özellikle de Belediyenin kiraladığı ağır bisikletler ile buraya girip, ilk rampa’da uçarak yere düşen insanları birilerinin uyarması şart.

magnetroN

Üye
Tepki
26
İsim
Omar
Bisiklet
Cannondale
@berberci

"Ya da it-kopuk tipler kot pantolonla gelip kendilerince eğlenmesinler orada"

Ben katlanır bisikletimle çok sık girer gezer dolaşır sıkılınca çıkarım.Ve üzerimde çoğunlukla KOT PANTOLON olur.Ben senin yukarıdaki cümlenden ne anlayayım ben şimdi?

Bu arada ifşadır konuyu açan arkadaş KURAL JANDARMASI dır dikkatli olun onun olduğu mekanlarda da edebinizle takılın kovdurulur, attırılır rencide edilirsiniz.

magnetroN

Üye
Tepki
26
İsim
Omar
Bisiklet
Cannondale
Yoo gayet iyi anladım sadece yapılan yakıştırma ve bağdaştırmayı anlamsız ve garip buldum dile getirdim

Çok güzel özetlemiş arkadaş kısa ve net

"halka açık bir mekanda profesyonel anlamda beklentiyi yüksek tutmanın da bir manası yok"

Ne zamanki bir kuruma, merciye bağlı ücretli bir veledrom açılır o zaman dilediğinize giydirin (o zaman sizi tutabilene aşkolsun farkındayım)

@magnetroN

Bu mesajım için konuyu açan arkadaştan özür diliyorum konu ile kendi mesajları arasında yanlış bağlantı kurmuş ve haksız yere kendisine iğneleyici mesaj yazmışım saygılar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Arkadaşlar merhaba, forum benim için artık amacının dışına çıktı ve gerçekten anlamsız bir yer haline geldi. Bu şahsi düşüncemdir ve bu nedenle üyeliğimi kapatıyorum. Kendinize iyi bakın ve bisiklet ile kalın.

Bertan12

Üye
Tepki
88
İsim
Bertan
iki ay boyunca pendik kadikoy arasi gittim geldim bir defa bile gormedim veledroma ne zamanki sahil seridinin biraz hizli surmek icin guvenli olmadigina kanaat getirdim girdim internete velocity 216 sitesinde kurallar yaziyor ne tarafa dogru trafik akar nelere dikat edilmeli Sprint cizgisi nasil kullanilmali ondan sonra girdim. Boyle insanlari gorunce cok mu fazla dusunuyorum acaba diye soruyorum kendime

Burada fakir edebiyati yapip nesinden rahatsiz oluyorsun diye soranlar kapisinda kurallar yaziyor okumadan girmek sadece sizin zihniyetteki insanlara mahsus sanirim

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Artık veledromun kuzey (kara tarafı) girişinde hep güvenlik oluyor; kasksız kimseyi içeri almıyorlar, güney (deniz tarafı) girişten kasksız giren olursa da çıkartıyorlar.

Fakat güvenlik zaafiyeti hala var; çünkü veledromu bisikletçiden çok triatletler kullanıyor, onların da çoğu kurallara uymuyor. Bisikletin en pahalısı, kaskın en fiyakalısı onlarda ama sürmeyi bilmiyorlar, onlara ne yapmalı?

Pawcraft

Daimi Üye
Tepki
520
Artık veledromun kuzey (kara tarafı) girişinde hep güvenlik oluyor; kasksız kimseyi içeri almıyorlar, güney (deniz tarafı) girişten kasksız giren olursa da çıkartıyorlar.

Fakat güvenlik zaafiyeti hala var; çünkü veledromu bisikletçiden çok triatletler kullanıyor, onların da çoğu kurallara uymuyor. Bisikletin en pahalısı, kaskın en fiyakalısı onlarda ama sürmeyi bilmiyorlar, onlara ne yapmalı?
kendilerine yüzbinkoş denir

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.127
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
veledrom 7/24 açık değil mi?

uslsy

Marstan Katılan İlk Vejetaryen Üye
Tepki
2.653
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@fathwow

Yaptığınız şey tam olarak arabası daha lüks olduğu için, kavşakta öncelik hakkının kendine olduğunu sanan, hatta yolun komple kendisine ait olduğunu sanan insan modeli :naslyany:

Böyle bir şey mi olur yahu? "Onların bisikleti dandik, velodromu işgal ediyorlar" :acpsnr:
Şu yorumun absürtlüğüne gel. O yol da araç sürmenin kuralları olduğu gibi veledromun da kuralları var. Bir akış yönü, sistemi var. Buna uymayan pist dışına. Tabikide. Yazmış olmak için yazmak ne kolay.

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.602
@Pawcraft cok haklisiniz ama isten erken gelmissiniz , bir ter atayim diyorsunuz , aksam saatlerinde yani 16:00 - 17:00'den sonrasi , sahilde trafik cok beter oluyor. o yuzden bence en guvenli yer, o saatlerde :)

Pawcraft

Daimi Üye
Tepki
520
@Pawcraft cok haklisiniz ama isten erken gelmissiniz , bir ter atayim diyorsunuz , aksam saatlerinde yani 16:00 - 17:00'den sonrasi , sahilde trafik cok beter oluyor. o yuzden bence en guvenli yer, o saatlerde :)
evet şimdi boşuna ayak diretmeyeyim. Dediğiniz gibi sabahın körü skalasının dışına çıkınca sahilde egzost yemek ve araç tacizi yaşamaktansa velodrome'da dönerim daha iyi.
Zira yaptığım oldu benim de ve çok sıkıldım, ona istinaden yazdım yukarıdaki mesajımı.

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.127
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
@srdrmrs tarihler uygun olursa , 24 saat olmasada , ben de edebildigim kadar eslik etmek isterim. :)
cuma gecesi 12 gibi başlayıp cumartesi 12 gibi sonlandırmayı planlıyorum , burada bir konu açarım.. anadolu yolcuları olarak takım arkadaşlarım destek verecekler zaten. her türlü desteğe açıgım :)