İronlar kilisede !!! (2 temmuz 06-Sille/Konya)

Konu, 'Yerel/Bölgesel Bisiklet Grupları' kısmında Mesut Girgiç tarafından paylaşıldı.

 1. Mesut Girgiç

  Mesut Girgiç Onursal Üye

  Kayıt:
  28 Mart 2006
  Mesajlar:
  4.526
  Beğeniler:
  12.624
  Şehir:
  Konya
  Seviye:
  İronlar kilisede (Sille/Konya).
  Tarih: 2 temmuz 2006. Pazar.
  Bu hafta iron-dede(Alaettin Abi) nin doğum yeri olan Konya nın Sille(Siyata) mahallesine gidiyoruz. Sille çok eskiden Konya dan daha büyük bir yerleşim birimiymiş. Konya dan buraya alış veriş için ticaret kervanları gelir gidermiş.
  Sille yi size tanıtmaya , medyada özellikle Zara’nın Türkiye ye duyurduğu anomim bir Sille türküsünü hatırlatarak başkayalım.

  Bu meşhur “Sille Türküsü” anonimdir.

  Şu sille den aman gece geçtim
  Görmedim annem annem annem
  Acı da tatlı aman sular içtim
  Ölmedim annem annem annem
  Amanın sille sille sille sille
  Çektiğim çille çille çille çille

  Şu sillenin aman ufak defek daşları
  Bir omuzdan bir omuza saçları annem
  Annem annem annem annem annem
  Amanında sille sille sille sille
  Çekdiğim çille çille çille çille

  Bayramda gelsin akeline kınalar
  Yakayım annem annem annnem
  Sen sallan da hayti boylarına bakayım
  Annem annem annem annem annem
  Amanında sille sille sille sille
  Çekdiğim çille çille çille çille

  Meraklısına antik notlar:

  Sille (Siyata) : Sille Konya il merkezinin 8 km. kuzeybatisindadir. Bugün merkez belediye hudutlari içinde olup, sehir otobüsü çalismaktadir. Erken Hiristiyanlik döneminin de önemli bir merkezidir. Bu dönemden baska Ak Manastir diger adi ile HAGIOS Khariton (St. Chariton) olmak üzere bir çok manastir kesisler tarafindan kayadan oyularak yapilmistir. Bu manastirlar dünyada kurulan ilk manastirlar arasindadir.

  Ak Manastir: Genis ve magara gibi kayadan olusmus olup, magaraya itaf edilmis bir kilisesi, 6-7 sapeli ve bir çok hücreleri vardir. Bu manastirda bulunan Mikael Hommenos ve Mikaeles oglu Abraham'a ait mezar taslari Konya Arkeoloji Müzesinde teshir edilmektedir.

  Sille Aya-Elena Kilisesi

  Sille, Konya Ili, Selçuklu Ilçesine bagli kent merkezine 7 km. uzaklikta bir yerlesim yeridir.

  Isa'nin dogumundan 327 sene sonra Bizans Imparatoru Constantin'in annesi Helena, Hac için Kudüs'e giderken Konya'ya ugramis, buradaki ilk hiristiyanlik çaglarina ait oyma mabetleri görmüs, hiristiyanlara Sille'de bir mabed yaptirmaya karar vermistir.

  Mihail Arhankolos adina bu kilisenin temel atma töreninde bulunmustur. Kilise asirlar boyu onarimlar görerek günümüze kadar gelmistir.
  Kilisenin iç kapisinin üstünde Yunan harfleriyle yazilmis Türkçe bir tamir kitabesi kilisenin tarihi hakkinda bilgi vermektedir. Bu kitabe 1833 tarihlidir. Ayni kitabenin üzerinde ise kilisenin dördüncü tamiratinin Sultan Mecit döneminde gördügünü belirten üç satirlik bir kitabe daha bulunmaktadir.

  Kilise düzgün kesme Sille Tasi ile yapilmistir. Avlusunda kayalara oyulmus odalar bulunmaktadir. Kilisenin kuzeye açilan kapisindan dis nartexe girilir. Burada kadinlar mahfeline çikan iki yönlü tas merdivenler yer almaktadir. Kilisenin ana kubbesi dört fil ayagi üzerinde olup, kilise üç sahinlidir. Kilisenin içerisinde ahsaptan içerileri alçi süslü bir vaaz kürsüsü ile apsidle ana mekani ayiran ahsap alçili kafes bir sanat saheseridir. Kubbe geçislerinde ve tasiyici ayaklarda Hz.Isa, Hz. Meryem ile havarilere ait resimler bulunmaktadir.

  Daha Sille ye yaklaşırken buranın çok eski bir yerleşim birimi olduğu hissediliyor. Yolumuzun solundaki mezar taşları dahi belki en az yüz yıllık zira hepsi eski yazı.
  [​IMG]


  Sille ye girişte levhalara göre yolumuzu seçiyoruz.
  [​IMG]


  Ekibimiz Sille içinde ilerliyor.
  [​IMG]


  Sol tarafımızda kaya kiliseleri görmeye başlıyorsunuz.
  [​IMG]


  Mağaraların olduğu tepeden Sille manzarası
  [​IMG]


  Gerek kaya kiliseleri, gerek mağaralar gerekse Aya Elena kilisesi için halk ağzından bilgiler edinebilmek maksadıyla iki yöresel rehber ediniyoruz. Bunlardan ilki Rehber Ali. Küçük Ali nin bildiklerini anlatması için karşılık olarak benim kendi bisikletime dokunmasına ve tutmasına izin vermem yetiyor. Ali tüm bildiklerini bir çırpıda anlatıyor. İkinci rehberimiz ise Aya elena’nın bekçisi olan Osman amca. Kiliseyi bize gezdiriyor ama her ne hikmetse Hristiyanlığa kaymamızdan korkuyor.
  [​IMG]


  Neyse, gezimize kaldığımız yerden devam edecek olursak. Bölgedeki pek çok mağaradan üç tanesinin ismini öğrenebildik: Sekili mağara(bu mağara kendi üzerine üç kat, katlanarak devam ediyormuş), tren yolu mağara( bu mağaranında çok uzun, dar ve tünel gibi olduğunu öğrendik), kral oturağı mağara(eğer bu mağarada korkmadan kilometrelerce ilerleyebilirseniz sonunda duvara oyulmuş bir taht’ın görüldüğünü öğrendik).
  [​IMG]


  kaya kiliselerden ve kaya yerleşim birimlerinden değişik manzaralar.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  bu yörede pek çok(sanırım 7 ) kilise varmış. Aya elana ve adını öğrenemediğimizi bir diğer kilisenin(küçük resim) görüntüleri aşağıdadır. İlk resimde kilisenin bahçesindeki ağacın gölgesinde Bekçi Osman amcayı görüyorsunuz. İron-atmaca bilmem ciddi bilmem şakadan, bana soruyor.
  -Mesut Abi, ben de kiliseye girebilirmiyim?
  Ben:
  -Abdestin yoksa dışarda kal.
  Atmaca:
  -Mesut Abi, sen içerde namaz mı kılcan?
  Ben:
  -Tamam, istiyorsan sen de gel. Anlaşıldı ömründe hiç kiliseye girmemişsin.
  İçeriye girdikten sonra, Atmaca benden yukarıdaki esprili sorunum rovanşını alıyor.
  Atmaca:
  -Mesut Abi, duvarlardaki resimlerin üzerinde Ziya, Asiye gibi isimler yazıyo. Resimdeki insanların adı mı onlar?
  Ben: (Atmacanın espri yaptığını anlıyorum ama maalesef espriyle karşılık veremiyorum. Tarihi değerlerimize saygısı olmayan ve üzerlerini kazıyarak adını yazanlardan nasıl bahsedilirse Atmaca’ya öylece açıklıyorum olayı. Not: yukarda yazılı isimlerin diğer sahiplerini tenzih ediyorum)
  [​IMG]

  [​IMG]


  Kilisenin içini geziyoruz. İç kısımda karşılaştığımız bir ahşap kabartma, daha sonra dışarda gördüğümüz bir tabeladaki çiftbaşlı kartal resmiyle çağrışım yapıyor.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kilisenin içindeki bir bilgi tabelası ve içerden çekilmiş başka bir resim.
  [​IMG]

  [​IMG]

  Aşağıdan devam ediyor...
   
 2. #2
  Mesut Girgiç

  Mesut Girgiç Onursal Üye

  Kayıt:
  28 Mart 2006
  Mesajlar:
  4.526
  Beğeniler:
  12.624
  Şehir:
  Konya
  Seviye:
  Kilisenin bodrum katında iron-mesut’un araştırmacı bisikletciliğin (ironman arge grubu) gereği olarak yaptığı araştırma ve taraştırma neticesi çok ürkütücü buluntulara rastlanıyor.
  [​IMG]


  Hemen koşup Osman amcanın yanına gidiyoruz. “Osman Aga, o antika kemikler kimindir acaba?” diye soruyoruz. Osman amca bize “siz ne kadar meraklı bisikletçisiniz öyle, yoksa şuu meşhuuuur Gonyalı ironman ekibindenmisiniz? diyor. Biz de tevazu göstererek, “Tövbe de Osman Aga onlar kiiiim, biz kim” diyoruz.
  Neyse, daha sonra Osman Aga, bize mezar buluntularının çıkarıldığı yeri tarif ediyor ve sıcağın altında ha babam de babam tekrar dağa tırmanıyoruz.
  İşte kaya mezarlar.
  [​IMG]


  ve kaya kilisesinden başka bir manzara
  [​IMG]


  Kilise muhabbetine doyduktan sonra Sille nin içinde gezmeye karar veriyoruz.
  İşte Sille de sokak manzaraları
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  iron-dede nin doğduğu ev buradaymış ve bu mahallenin adı Mormi imiş.
  [​IMG]


  Kerna mahallesinde köy çamaşırhanesi ve halk hamamını izliyorsunuz. Kerna: “testi ocağı” anlamına geliyormuş.
  [​IMG]


  Sille konağı denen ve Sillenin eski yeme-içme-geleneklerini yaşatmayı amaçlamış bir işletmecinin kurduğu lokantayı dışardan görüyorsunuz. (Ben buraya daha önce gelmiştim ama yemeklerini çok nostaljik bulmamıştım)
  [​IMG]


  Belediyenin restore ettiği ve eskiden okul olan bir bina. Şimdi Kültür Evi olarak hizmet veriyor. Bu bina, her hafta Salı ve Perşembe günü akşamları ilgili her vatandaşa kapılarını açarak tepegöz veya VCD ile yada sohbet şeklinde tarih ve kültür üzerine bilgilendirme etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Kültür evinin kenarındaki yavru-ironlara dikkat ediniz.
  [​IMG]


  Silleden ayrılarak baraj gölüne gitmeye karar veriyoruz. Ayrılırken gördüğümüz bir tarihi hamamın restore ediliyor olması bizi mutlu ediyor.
  [​IMG]


  Sille den uzaklaşırken, Sille nin batı kıyısından çekilmiş bir resim.
  [​IMG]


  ve işte Himmet Ölçmen Baraj gölü. Göl kenarında çadırlı kamp kurmuş çevre dostu doğacıya ve gölün batı kıyısına(karşı kıyı) komşu Gevenli dağının yamacındaki villaya dikkat ediniz. Çadırı görünce çok seviniyoruz ancak villayı görmemiz bizi betonlaşma ve doğa katliamı adına üzüyor.
  [​IMG]


  ironman ekibi ve göl manzarası.
  [​IMG]

  [​IMG]


  Aynı zamanda bir mesire yeri olan baraj gölü civarında bisikletli bir gurupla karşılaşıyoruz. Hemen kaynaşıyoruz. Aşağıdaki fotoğrafta da ergin-iron adaylarını görüyorsunuz. (ekiple spontane karşılaştığımız için kasksız , eldivensiz, gözlüksüz ama mangallı oluşlarından ironman arge pictures inc. Sorumlu değildir.)
  [​IMG]

  Not: Bir müddet şehirlerarası seyahatte bulunacağımdan yukarıdaki yazı ve fotolarıma göndereceğiniz güzel mesajlarınıza cevap vermekte gecikebilirim. Bu sebeple kusuruma bakmamanızı rica ederim. Saygılarımla..
   
 3. Soner Sarihan

  Soner Sarihan Onursal Üye

  Kayıt:
  17 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  3.953
  Beğeniler:
  8.830
  Şehir:
  İznik
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Abant yolculuğunuzda ve orada yapacağınız bisiklet yolculuklarında mutlu anlar geçirmenizi dilerim.
  Sille geziniz hakkında kısa değerlendirmem. Bizim gibi tur yaptık ta , işte şunları yaşadık, bakın bunlarda çektiğimiz fotoğraflar tarzındaki anlatımdan kurtulamayan amatörler için, ( sille tokat dayak yemiş gibi ) bir gezi nasıl anlatılır dersi oldu.

  Yüzümüz kızardı.:(
  Bizde geziyoruz diye,
  forumda anlatıyoruz diye,
  fotoğraf çekiyoruz diye,
  seviniyoruz kendimizce.

  İronman ustamızın ellerine , ayaklarına sağlık. :in:

  Küçük ironlar ve ergin ironların konya da fizlilenmeye başladığını görmekten memnun olduk.
   
  Mesut Girgiç bunu beğendi.
 4. Serkan Taşdelen

  Serkan Taşdelen Onursal Üye

  Kayıt:
  27 Şubat 2006
  Mesajlar:
  2.692
  Beğeniler:
  5.220
  Şehir:
  Türkiye
  Seviye:
  Sevgili İronlar. Sille'yi bizlere tanıttığınız ve gezdirdiğiniz için çok çok teşekkürler. Sille'yi Şubat 2001 Atlas Dergisinde okumuştum. "Sille'nin varı yoğu" başlıklı bir konuydu. Sille'de hala o gösterdiğiniz kayalıklarda birkaç ailenin yaşadığını duymuştum. Hala yaşıyorlarmı bilemem. Ama o mağaraların bir özelliğide yazın serin kışın ise sıcak olmasıymış.
  Ufak bir nokta sizinde son fotoğrafınızda gösterdiğiniz bisiklet grubu. Türkiye'de hiçbir kentte olmadığı kadar bisiklet ve motorsiklet varmış Sille ve Konya'da. Bu sevgili İronman grubu için ne kadar güzeldir.
  Yıllar sonra tekrar bizleri Sille'ye götürdüğünüz için çok çok teşekkür ederim.

  Sevgiler...
   
  Mesut Girgiç bunu beğendi.
 5. #5
  Mesut Girgiç

  Mesut Girgiç Onursal Üye

  Kayıt:
  28 Mart 2006
  Mesajlar:
  4.526
  Beğeniler:
  12.624
  Şehir:
  Konya
  Seviye:
  Ataruh hocam, tevazu gösterdiğinizi bilmesem kendiniz hakkında söylediklerinize inanacağım neredeyse..
  Sadece engin tevazuya değil, aynı zamanda kuvvetli bir ikna kabiliyetine de sahipsiniz, (yukarda görüldüğü üzere)..:) :) :)

  Bu gece sabaha karşı Abant için yola çıkarım inşallah.. ;)
  Sizlerden ayrı yaşayamadığımdan son dakikaya kadar Konyada internetin başında kalacağım.. :D
   
 6. #6
  Mesut Girgiç

  Mesut Girgiç Onursal Üye

  Kayıt:
  28 Mart 2006
  Mesajlar:
  4.526
  Beğeniler:
  12.624
  Şehir:
  Konya
  Seviye:
  ehehehe sevgili Serkan kardeşim,
  sen ironman arge pictures inc (araştırma ve geliştirme) ekibinin ne yaman bir dergi arşivi olduğunu ve ne yaman gezici bisiklet dedektifi olduklarını bilirsin.. Sanırım konuyu senin açmanı istediğimizi sezmiş olacaksın ki, bu vesileyle kendi bilgi ve birikimini konuşturarak konuya çok güzel sosyal bir boyut da kattın.. çok çok teşekkürlerimi sunarım..

  Aslında ironların anlamadığı şey yok, sadece bir senin haritalarına, bir de ataruh hocamın uydu fotolarına güçleri yetmiyo:D

  Biz gideceğimiz yeri ıncık mıncık araştırmadan gitmiyoruz. O bahsettiğin aileyi de bulduk. Ancak ailenin manevi duygularını incitmeyelim diye foruma gönderdiğim resimlerin arasına koymamıştım. Ancak yine de kişilerin resimlerini değil de sizi aydınlatması bakımından bizim tesbit ettiğimiz mağaradan bozma evlerin kapısının fotosunu gönderiyorum. Belediye sosyal konutlara nakil edilene kadar bu aileye olduğu yerde elektrik ve su bile bağlamış.

  --------
  Haa bu vesileyle şunu da diyeyim, kilisenin bodrumunda benim yakaladığım kemikler güncel insan kemikleri değil, tamamen antik kemikler olup, Arkeologlar tarafından karbon analiziyle yaş(yüzyıl) tesbiti yapılmak üzere alınmayı bekliyorlarmış. Yani o kemikler sahipsiz ve rastgele atılmış kemikler değiller. Ama bizden birşey kaçmaz, böyle yakalarız olayı..
  -------

  Şimdi senin o bahsettiğin insanların yaşadığı Mağara ev:

  [​IMG]
   
  Serkan Taşdelen bunu beğendi.
 7. bikergrrl

  bikergrrl Bisikletkolik

  Kayıt:
  18 Ocak 2006
  Mesajlar:
  1.106
  Beğeniler:
  799
  Seviye:
  valla ironman.1 beycigim giderayak yaptiniz yapacaginizi :D ellerinize, pedaliniza saglik :D

  abanttan dort gozle bekliyoruz hikayelerinizi, fotograflarinizi
   
 8. #8
  Mesut Girgiç

  Mesut Girgiç Onursal Üye

  Kayıt:
  28 Mart 2006
  Mesajlar:
  4.526
  Beğeniler:
  12.624
  Şehir:
  Konya
  Seviye:
  Valla çok doğru, açelya hanım şu Abanta da bisikletle gitmeme izin vermedi ya.. Ben de bari gidereyak yapıyım yine yapacağımı diye Pazar sabahı tuttum yolunu Sille' nin.. ve sonuç yukardaki gibi oldu. Hem valiz v.b. hazırla hem de foto kes, yazı hazırla derken biraz aceleye geldi. Metin kısmının esprileri azıcık yetersiz gibi geldi sonradan :D

  Bakalım abanttan ne hikayeler çıkaracağız. Bisikleti katladım, büktüm, eğdim, yamulttum ama kırmadan ve zorla arabanın içine sığdırdım. Abanttantta bakalım eski haline getirebilecem mi?

  Abanttan sonra belki İstanbul a da uğrayabilirim. Onun için bisikleti arabanın dışında bir port bagaja koymadım. Otobanda >120 ile gitme durumları olabilir diye.
  Bir yada iki günlüğüne oradaki dostlarımı da görmek istiyorum. Ama kısmetse tabii. İstanbulda eş-dost dışında özellikle bisikletforum dan tanıdığım kişilerle görüşmeye çalışacağım. 8-9 temmuz Cumartesi - pazar günü yeşilbisiklet'e uğramayı düşünüyorum. Sahibi Gürsel beymiş sanırım.. ironmesut ona ustam falan diyor. Onu çok seviyor galiba, bakalım biz de bir görelim, balık pişirme konusunda da ustamı acaba? :D :D :D

  Neyse, bikergrrl hamfendiciğim size cevap yazarken nedense aklıma hiç diyecek bir şey gelmiyor. 2500 kelimeden sonra tıkılıp kalıyorum.:D :D :D

  Konu balıktan, yemekten açıldı, şimdi gider gider konu sizin iştahsızlığınıza falan da gelir en iyisi ben artık susiyim. :D
   
  bikergrrl bunu beğendi.
 9. bugra_ozer

  bugra_ozer Yeni Üye

  Kayıt:
  15 Haziran 2006
  Mesajlar:
  31
  Beğeniler:
  23
  Şehir:
  Ankara
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  diyecek kelime bulamıyorum gerçekten çok güzel bir gezi olmuş
   
  Mesut Girgiç bunu beğendi.
 10. ThePoorWanderer

  ThePoorWanderer Aktif Üye

  Kayıt:
  4 Haziran 2006
  Mesajlar:
  167
  Beğeniler:
  96
  Şehir:
  Kayseri
  Seviye:
  Fotoğraflar ve brifing için teşekkür ederiz. Güzel bir gezi.
   
  Mesut Girgiç bunu beğendi.
 11. bikergrrl

  bikergrrl Bisikletkolik

  Kayıt:
  18 Ocak 2006
  Mesajlar:
  1.106
  Beğeniler:
  799
  Seviye:
  valla ironman beycigim pazar balik dediniz ortaligi alt ust ettiniz :D ben de 2 gun once istaya geldigimden beri mangal diye bizim cocuklarin ensesinde soluyorum, yani geldim geleli soyle bir keyfiylen karnimi doyuramadim anlayacaginiz :p :D hic belli olmaz sizin sofraniza musallat olabilirim :D :D :D

  eheheheh saka bir yana, gelirseniz mutlaka haberimiz olsun, yesilbisiklet benim oturdugum yere (bisikletle :D ) uc dakika :D
   
  Mesut Girgiç bunu beğendi.
 12. #12
  Mesut Girgiç

  Mesut Girgiç Onursal Üye

  Kayıt:
  28 Mart 2006
  Mesajlar:
  4.526
  Beğeniler:
  12.624
  Şehir:
  Konya
  Seviye:
  Sayın bikergrrl hamfendiciğim, selamlar.
  Şu andan Abant tan net e giriyorum. Kullandığım bilgisayar sanırım Milattan sonra ama pentium imparatorluğundan önceki bir dönemine ait. Yani antika bir şey, bu makinaya sabreden kesin cennetlik. İnanın su mübarek satırları belki yarım saatte ekranın kendini yenilemesini bekleye bekleye yazabildim. Ahhh ah, şu dostların hatırı olmasa..

  Şu malum balık konusunda bir iki kelime laf yapıp gidecem. Şimdi size de bu vesileyle sormuş olayım.
  2-3 gün kadar önce Gürsel ustama maille sordum. "ustam 1 hafta sonra İstanbula gelirsem sizinle görüşebilirmiyiz, bana randevu verirmisiniz?" dedim. kendisi de bana aynen şöyle cevap yazmış.
  ustamın mesajı:
  "Randevuya gerek yok, iki elim kanda olsa beklerim, zaten buradan ayrılamıyoruz. "

  Ben yukarıdaki mesajı şöyle çözümledim. Yani Gürsel Bey, sizce de bana şöyle demek istememiş mi?
  Benim anladığım şu:
  Mesutcum, bir öyle yemeği vakticümbür cemaat (maile) çıkıp geliniz. Randevuya ne gerek var. Balık temizlediğim için iki elim biraz kan olmuş ama sorun değil yıkarım. Ayrıca sizin gibi değerli ve gözütok dostlarla her öğlen yemeğinde beraber olduğumuz için de zaten dükkandan ayrılamıyoruz.Dükkan sizin.

  Sayın bikergrrl hamfendiciğim ne dersiniz? umarım ustamı yanlış anlamamışımdır.

  Biz sanırım abanttan bir otobüs dolusu geliriz. Sizde birkaç konu komşuyla gelirseniz belki bizim kalabalıklığımız göze batmaz. Ustamın yerinde görüşmek üzere..:D
   
 13. #13
  Mesut Girgiç

  Mesut Girgiç Onursal Üye

  Kayıt:
  28 Mart 2006
  Mesajlar:
  4.526
  Beğeniler:
  12.624
  Şehir:
  Konya
  Seviye:
  Güzel yorumunuz için en içten teşekkürlerimi sunarım. :)

  Sayın TPW,
  umarım Sille gezimizde sizin zengin fotoğraf arşiviniz için katkıda bulunacak bir kaç kare yakalayabilmişizdir. :D
   
 14. Süleyman Şatır

  Süleyman Şatır Bisikletkolik

  Kayıt:
  22 Mart 2005
  Mesajlar:
  1.158
  Beğeniler:
  2.879
  Şehir:
  Fatih / İstanbul
  Seviye:
  Yine güzel, esprili bir anlatım, yine çok güzel fotoğraflar... Vallahi böylesi, Atlas dergisinde, belgesel kanalları Discovery'de, National Geographic'te bile yok... Ellerinize sağlık... Abant Gölü ve çevresi ile ilgili yazı ve resimleri merakla bekliyorum...
   
  Mesut Girgiç bunu beğendi.
 15. Ender Alıcıoğlu

  Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

  Kayıt:
  5 Haziran 2006
  Mesajlar:
  2.430
  Beğeniler:
  4.173
  Şehir:
  Antalya
  Seviye:
  Sevgili Mesut kardeşim
  Gene bize süper bir bilgi gezisi hazırlamışsın. Unutmadan hemen sorayım ? Seni tanıdığım kadarıyla, şu mağaraları görünce aklıma geldi . İmkanın olsa kesin şu tren yolu mağara ile kral otıurağı mağarayı bisikletinle gezmek istemişsindir. Bekçiye kesinlikle bana izin verde bir gideyim , demişsindir gibi geliyor bana.
  Senin tur yazıların hakikaten alışkanlık yapıyor. İnsan senin yazıları okumadan geçemiyor.
  İyiki buradasın .Ellerine ve ayaklarına sağlık senin ve ekibinin
  İşlerinde başarılar dilerim. Bol pedallı , sorunsuz geziler dilerim. Hoşçakal.
   
  Mesut Girgiç bunu beğendi.
 16. otec

  otec Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  10 Şubat 2006
  Mesajlar:
  958
  Beğeniler:
  792
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  saklambaç mı oynuyosunuz Mesut abi :D merak ettim; resimde gördüğümüz mağaranın yüksekliği, genişliği ne kadar. bisiklet için yeterlimi yani.. :)

  [​IMG]

  gezi hakkında fazla söyleyeceğim bişey yok. güzel, süper. bayıldım (hakkaten) vs, vs. gibi..

  sevgiler..
   
  Mesut Girgiç bunu beğendi.
 17. bikergrrl

  bikergrrl Bisikletkolik

  Kayıt:
  18 Ocak 2006
  Mesajlar:
  1.106
  Beğeniler:
  799
  Seviye:
  vallahi ironman beycigim siz abantlardan o ilkel aletle nete giriceksiniz de ben sizi yesilbisikletin arka bahcesindeki balik partisinde yalniz mi birakacagim?? kesinlikle olmaz, hem acelya hanima da su bisiklet turlari konusunu acmak icin uygun bir vakit olur diye dusunuyorum ;) siz beni besleyin, ben ikna kabiliyetimi son zerresine kadar kullanayim :p

  :D
   
  Mesut Girgiç bunu beğendi.
 18. Murat CER

  Murat CER Onursal Üye

  Kayıt:
  11 Ekim 2004
  Mesajlar:
  2.072
  Beğeniler:
  1.265
  Seviye:
  abi çok keyifli bir gezi hazırlamışsınız bizlere :)
  emek veren elleriniz ayaklarınız dert görmesin inşallah ;)

  güzel bir bilgilendirme ile de süslemişsiniz gezinizi hepten harika olmuş :)
  havanın ne kadar sıcak olduğu fotoğrafların parlaklığından belli, mukavemetinize sağlık..

  umarım abantta geçecek günleriniz de çok çok keyifli olur.
   
  Mesut Girgiç bunu beğendi.
 19. cambaz24

  cambaz24 Aktif Üye

  Kayıt:
  20 Mart 2006
  Mesajlar:
  168
  Beğeniler:
  98
  Şehir:
  Erzincan
  Seviye:
  Mesut abi ve sevgili iron grubu gerçekten muhteşemsiniz. mükemmel bir organizasyon. Çok çok tebrik ediyorum sizleri...:in:
   
  Mesut Girgiç bunu beğendi.
 20. #20
  Mesut Girgiç

  Mesut Girgiç Onursal Üye

  Kayıt:
  28 Mart 2006
  Mesajlar:
  4.526
  Beğeniler:
  12.624
  Şehir:
  Konya
  Seviye:
  Abi selamlar,
  Özellikle sizin beğenmeniz, bizim gezi notlarını ve fotolarını çok meşhur turizm dergilerinin yayınlanlamasından daha çok mutlu ediyor bizleri..

  Abant' ı da bu şuur ve kararlılıkla didik didik geziyorum, foto luyorum.
  İstanbulda iseniz 8 temmuzda yeşilbisiklette görüşmek dileğiyle(bir aksilik çıkmazsa)..