İki ayaklı köpeklerden kurtulmak için.

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
Siz başlıkta gerekli cevabı vermişsiniz zaten...

İt ile itlik yapılmazki...

Her önüne gelenle kapışmaya kalksak, hepsine de (gerek sözlü gerek fiziksel) cevap versek, it sürüsüne güç yetmezki...

Hem de birgün kangalın biri çıkar, 50 gram eti koparabilir...

Bu yüzden duymamazlık, görmemezlik yapacaksın...

Geçen hafta Acıbademden inerken arabanın biri (eminim bilerek, çünkü onun dikiz aynasından yüz ifadesini gördüm) hafif önüme kırdı, peşinden de hep beraber gülmeye başladılar...

Ne anladılar bilmiyorum, neydi gülecek konu... Sonra ışıklarda takıldılar, bastım geçtim yanlarından, bir daha da yakalayamadılar (yokuş aşağı olduğu için:) )

Dediğim gibi: Attığın konu başlığı bunları tarif için yeterli...

Scudo

Lütfü Çolak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.811
dün rumeli fenerine giderken, koç üniversitesine gelmek üzereyken bir tepe sonrası mola vermiştik.
yanımdan hızla bir araba geçti.

- Şişşşştttt

diyip geçtiler. ayıptır söylemisi içinde 4 tane afet-i dilruba vardı. :rolleyes:
niçin Şişşşştttt dediklerini öğrenmek için arkalarından pedal bastım ama yetişemedim. :D :D :D

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Şimdiye kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım.Ancak bazı bakışlar kıyafetlerimizi garip karşılıyor.Hakkaten garip garip baktıklarında bende tebessümle karşılık veriyorum...

• Beğen
Tepkiler: SerKaN2081

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@Lütfü Çolak

Lütfi bey, bir seferlik affetseydiniz :)
Bence bu olay bir taciz olayından ziyade sizin adınıza bir "iş kazası" olarak sayılabilir. ;)

Her iş kazası kötü olacak diye bir şey yokmuş demek ki..:rolleyes: :)

SElam ve sevgiler.

@H.Can DEMİREL

Sizin adınıza çok sevindim.:)
Umarım hep böyle devam eder.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Eğer Sıkıştırdıysa Para İstemek için vs. geliyorsa o sırada Aklınızda 2-3 İsim Bulun

Bağırın

HALİT ABİ , MUSTAFA , ERTUĞRUL ABİ

:D Adam Basıyor :D

Veya bakkala yakınsanız örnek.

Bakkal Ahmet veya AHMET ABİ :)

--

Yanınızda Bir Adam Geçiyorsa

bABA :D

//

Bunlar çok işe yarıyorlar Bir Kere Arkadaşımdan Anca Aldığım Rc araba Vardı :D Sokakta Kullanıyodum Aldı Kumandayı ver derken bağırdım :)

Tepki
15
@OnErAl

Yabancı bir bölgedeysen böyle davranışlar bazen ters tepebilir. :) Tacizcilerin tanıdıkları v.b kişiler çıkması halinde iş dahada zorlaşır :D Tabi bu tamamen şans meselesi...

• Beğen
Tepkiler: Ziya Yurdakul

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aslında Bisiklet bağlamak İçin Yanınızdakş Zincir Yararlı Olabilir. Onların yöntemleriyle yaklaşmalıyız :?

pythia

Üye
Tepki
109
Mesut gerçekten çok güzel bir konu açtın. Hele hele bayan olarak bizim hiç şansımız yok. Üstelik Alanya'da bisiklet kullanan o kadar çok insan olmasına rağmen. Sadece bön bön baksalar iyi. Burda değişik modelleri var onların. Tam karşınıza dikilip gel bana çarp modelleri mesela. Haaaa bir de altlarına dört teker çekince canavarlaşanlar. En son dört tekerli bir canavar bön bön bakmaktan frene basmayı unuttuğundan 3 ay kadar kolum ve bacağım alçılı yatmıştım. Ama asla yılmak yok. Yola devam. Bu sorunla ilgili çözüm önerilerinizi bekliyorum. Sevgiler.

sniper

Forum Demirbaşı
Tepki
557
belediyeyi arayıp aşılarının yapılmasını sağlıyorum... !!!

bu durumlarda karşımdakilerle muhattap olmamaya çalışıyorum... ilgili yerleri arayarak gerekli ceza ve uyarı işlemlerini yapılmasını rica ediyorum...

not: ilgili yerlerin coğunda cepten ulaşabilceğim bi arkadaşım olması bi rahatlık vermiyor değil hani....
saolsun onlarda ilgilenip sonucu bana bildiriyolar... işte o zaman bisiklete binmenin zevki bi başka oluyor...

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
herkesin başına gelen bir olay burda önemli olan bizim tavrımız cevap vererek onun yani o iki ayaklı köpeğin seviyesine düşmek hic hoş olmaz kafa göz girsen bu sefer hem sen hem bisiklet zarara uğraya bilir görmezden duymazdan gelip bir hayvan muamelesi yaparak uzaklaşıp gideceksinki o hepten kudurup salya sümük olacak bir örnek vermek gerekirse havlayan köpek ıssırmaz

• Beğen
Tepkiler: ahmetdogan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Gidon Borsusundan Emaneti Çıkarır..türkü çııra çııra giderim üzerlerine.

selcuktnt

Forum Bağımlısı
Tepki
302
bende tüm benliğim ve bisikletimle gereken neyse yaparım ama kavga hariç çünkü kavga sadece hakeden için verilir ve fiziksel kavgalar hiçbir zaman bana göre değildir ama başlık bile bence çok güzel bir karşılık :D

ahmetdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
446
Bisiklet
Marin
geçen sene yapdığımız bi turda dönüşde anayoldan gelmek zorunda kalmışdık.:( .neticesinde korktuğumuz vede herkesinde başına geldiği gibi bi çok laf dalaşıyla karşı karşıya kaldık..:eek: .bazen el sallyıp geçdik bazen de hiç bakmamak en iyisi sağılıklısı oldu bizim.:p .için.memlekette canı sıkılan oraya buraya saldırmaya hevesli öle çok 2 ayaklı varki..:D .VEkillere söleyip meclisde konu mu açtırsak ne yapsak..

Koray Karaman

Forum Bağımlısı
Tepki
752
ben genellikle küfür olarak cevap veriyorum ama onların seviyesinede düşmek istemiyorum .

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@Mesut Girgiç

Onlara kafa yormam, bisikletle giderken müziğimi dinlerim, zaten oldukça hızlı gittiğim tacizleri yetişemez :) Gerekirse onlara iyi ve olumlu düşüncelerimi gönderirim, onlar da kozmik olarak sorun yaratmaları gereken başka insanlara yönelirler.
İstatiksel olarak tek başıma iken tacize neredeyse hiç rastlamadım, hep başkalarıyla binerken olmuştur, bu da bindiğim bisikletlilerin diğer insanlar hakkında olumsuz ya da korku dolu düşünceleri yüzünden olayları çektiklerini düşünüyorum. Şahsen örnek vermem gerekirse, bazen tüm tahtakale esnafının arasından full bisiklet kıyafetlerimle bisikletle geçmişliğim olmuştur, ya da en ufak bir koruma önlemi almadan karadenizin dağları arasında tek başıma gps'imle köy köy dolaştığım olmuştur ama sorun yaşamamışımdır genellikle en fazla yanlarında durup yol sorarsanız nereden geliyorsun şekilnde sorular sorarlar :) ... Saçma gelebilir ama olumsuz olayları kendimiziniz düşünce sistemimizle kendimize çektiğini düşünüyorum, ne zaman bir kişi veya kişilere kötü düşüncelerimi gönderdiysem onlarla sorun yaşamışımdır, ne zaman korku dolu duygularla bir şeye yanaştıysam işler kötü gitmiştir. Ne zaman iyi ve olumlu duygular beslemişsem, korku yerine relax olduysam herşey iyi gitmiştir...

Koray Karaman

Forum Bağımlısı
Tepki
752
Mümkün oldukça olumlu bakmak her zaman en iyisi olacağından eminim.