Igpsport Bsc100s - 200 kullanıcıları kulübü

Tepki
4
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Atala
arkadaşlar BSC200 ün yön gösteren gps özelliği türkiye de çalışıyor mu ? hız ölcer vb özellikler için ekstra bir sensör almaya gerek var mı ?
edit

sanırım gerekiyormuş, vergi dahil sensör ile birlikte yaklaşık 60 euro a gelecekti. daha yeni başladığım için vazgeçtim 8 euroluk ufak bir hız ölçer aldım yerine. seviyeyi yükseltirsem bcs200 alacağım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Osmangazi43
Scudo

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.201
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
arkadaşlar BSC200 ün yön gösteren gps özelliği türkiye de çalışıyor mu ? hız ölcer vb özellikler için ekstra bir sensör almaya gerek var mı ?
edit

sanırım gerekiyormuş, vergi dahil sensör ile birlikte yaklaşık 60 euro a gelecekti. daha yeni başladığım için vazgeçtim 8 euroluk ufak bir hız ölçer aldım yerine. seviyeyi yükseltirsem bcs200 alacağım.
Haritalama yapmaz ama belli bir rotanın takibini sağlar. Hızı GPS temelli olduğu için uydu takibiyle verebilir ancak uydu bağlantısının olmadığı yerlerde (tünel sık orman vs) hız sensörü veri sağlar. Nabız, kadans, güçölçer sensörleri bağlanabilir.

• Beğen

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.463
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar, bu igpsport bsc100s modeli arabalarda olduğu gibi toplam km tutuyor mu? Mesela aldım 3-5 sene bisiklet sürdüm, kaç km sürmüş olduğumu görebiliyor muyum?

Bir de güvenilir bi ali express linki bekliyorum.
Teşekkürler...
DEEA1CAB-1DC2-4F3D-B8B3-70DE73CEEBFA.png

Uygulamada bu şekilde verileri tutuyor.

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.329
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
.

Son düzenleme:
  • Beğen

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.335
Bisiklet
Focus
bir haftadır bsc100 cihazını kullanıyorum düz rotalarda sorun yok ama tırmanış rotalarında bir süre sonra eğim göstergesi sıfırlanıyor ve toplam irtifa hiç artmıyor bununla kalsa iyi ama bu şürüş strava tarafından hatalı dosya olarak algılanıyor galiba ve stravaya atılmıyor bsc100 uygulamasında da yükseklik grafiğinde görünüyor belli bir noktada grafik yatay bir çizgi şeklinde bu durumu 3 sürüşte yaşadım, sürüşlerimden birinde stravaya 33bin km olarak atıldı sürüşüm evet yanlış duymadınız bu sorunları yaşayan başka arkadaşlar var mı büyük hayal kırıklığı yaşadım bu saattec435531a-78f9-48c5-9469-59ce1d2c1ecd.jpg

• Beğen

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.433
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bir haftadır bsc100 cihazını kullanıyorum düz rotalarda sorun yok ama tırmanış rotalarında bir süre sonra eğim göstergesi sıfırlanıyor ve toplam irtifa hiç artmıyor bununla kalsa iyi ama bu şürüş strava tarafından hatalı dosya olarak algılanıyor galiba ve stravaya atılmıyor bsc100 uygulamasında da yükseklik grafiğinde görünüyor belli bir noktada grafik yatay bir çizgi şeklinde bu durumu 3 sürüşte yaşadım, sürüşlerimden birinde stravaya 33bin km olarak atıldı sürüşüm evet yanlış duymadınız bu sorunları yaşayan başka arkadaşlar var mı büyük hayal kırıklığı yaşadım bu saatte316500 dosyayı görüntüle
Sunucuyu bağlı bir sorun olabilir. Geçtiğimiz günlerde, arkadaşlar yaptıkları sürüşleri strava atamadı, atan kişilerin aktiviteleri yarım yüklendi, ama bir süre sonra düzeldigini söylediler. Yükseklik konusunda gelince, cihazlar bu konuda tam olarak tutarlı değil zaten, kısacası ne kadar para okadar köfte 😬
bir haftadır bsc100 cihazını kullanıyorum düz rotalarda sorun yok ama tırmanış rotalarında bir süre sonra eğim göstergesi sıfırlanıyor ve toplam irtifa hiç artmıyor bununla kalsa iyi ama bu şürüş strava tarafından hatalı dosya olarak algılanıyor galiba ve stravaya atılmıyor bsc100 uygulamasında da yükseklik grafiğinde görünüyor belli bir noktada grafik yatay bir çizgi şeklinde bu durumu 3 sürüşte yaşadım, sürüşlerimden birinde stravaya 33bin km olarak atıldı sürüşüm evet yanlış duymadınız bu sorunları yaşayan başka arkadaşlar var mı büyük hayal kırıklığı yaşadım bu saatte316500 dosyayı görüntüle
Sunucuyu bağlı bir sorun olabilir. Geçtiğimiz günlerde, arkadaşlar yaptıkları sürüşleri strava atamadı, atan kişilerin aktiviteleri yarım yüklendi, ama bir süre sonra düzeldigini söylediler. Yükseklik konusunda gelince, cihazlar bu konuda tam olarak tutarlı değil zaten, kısacası ne kadar para okadar köfte 😬

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.335
Bisiklet
Focus

yüksekliği ve eğimi doğru vermesini ben de önemsemem ama bu sürüşü strava kabul etmeyince sıkıntı çıkıyor işin tuhafı komoot da görünüyor ama stravaya yüklenmiyor

• Beğen

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.433
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yüksekliği ve eğimi doğru vermesini ben de önemsemem ama bu sürüşü strava kabul etmeyince sıkıntı çıkıyor işin tuhafı komoot da görünüyor ama stravaya yüklenmiyor
Bir süre bekleyin tekrar denersinz, belki strava kaynaklı bir problem vardır

• Beğen

TalhaB.

Daimi Üye
Tepki
645
İsim
Talha Bölükbaşıoğlu
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dün sürüş yaptım sıkıntısız yükledi bende.

STRAVA:

WhatsApp Image 2024-04-24 at 13.34.03.jpeg

Igpsport Uygulaması:

WhatsApp Image 2024-04-24 at 13.33.02.jpeg

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.335
Bisiklet
Focus

STRAVA:

316541 dosyayı görüntüle

Igpsport Uygulaması:

316542 dosyayı görüntüle
benim bugünkü sürüşümü de yükledi ama yüksek tırmanma olan sürüşlerde sorun oluyor sürüşün bir noktasında eğim sıfır gösteriyor yükseklik artışı duruyor ve bu sürüşü stravaya yüklemiyor kendi uygulamasına da eksik yüklüyor yani bu cihaz barometreyle mi yoksa gps lemi yüksekliği ölçüyor bilmiyorum ama sorunlu

• Beğen

Peregrine

Daimi Üye
Tepki
706
İsim
Peregrine
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
benim bugünkü sürüşümü de yükledi ama yüksek tırmanma olan sürüşlerde sorun oluyor sürüşün bir noktasında eğim sıfır gösteriyor yükseklik artışı duruyor ve bu sürüşü stravaya yüklemiyor kendi uygulamasına da eksik yüklüyor yani bu cihaz barometreyle mi yoksa gps lemi yüksekliği ölçüyor bilmiyorum ama sorunlu
Barometre ile ölçmeye başlayıp GPS'e bağlanınca kalibre edip devam ediyor. Barometre sensör deliği bir şekilde tıkanmış vs olabilir mi? (iğne falan sokmayın aman dikkat)

Bu cihazı ben ilk aldığımda kol sakatlığım sebebiyle sürüşe çıkamadım, yürüyüşte açıp denedim (auto pause kapalı vs) telefon ve spor saatinin ölçtüğü mesafenin 2/3'ünü gösterdi toplam mesafe olarak ama harita üzerinde bakınca gittiği yol vs eksik yok. Sanırım auto-pause kapalı da olsa belli bir hızın altında durmuş olarak algılıyor. Bisiklet sürüşünde ise hiç bir sorun olmadı, geçen kolum biraz daha iyi olduğu için çıkabildim, 22 kilometrede diğer cihazlarla 40 metre fark çıktı ki normal, o kadar şaşar zaten GPS.

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.335
Bisiklet
Focus

STRAVA:

316541 dosyayı görüntüle

Igpsport Uygulaması:

316542 dosyayı görüntüle
Barometre ile ölçmeye başlayıp GPS'e bağlanınca kalibre edip devam ediyor. Barometre sensör deliği bir şekilde tıkanmış vs olabilir mi? (iğne falan sokmayın aman dikkat)

Bu cihazı ben ilk aldığımda kol sakatlığım sebebiyle sürüşe çıkamadım, yürüyüşte açıp denedim (auto pause kapalı vs) telefon ve spor saatinin ölçtüğü mesafenin 2/3'ünü gösterdi toplam mesafe olarak ama harita üzerinde bakınca gittiği yol vs eksik yok. Sanırım auto-pause kapalı da olsa belli bir hızın altında durmuş olarak algılıyor. Bisiklet sürüşünde ise hiç bir sorun olmadı, geçen kolum biraz daha iyi olduğu için çıkabildim, 22 kilometrede diğer cihazlarla 40 metre fark çıktı ki normal, o kadar şaşar zaten GPS.
yani bu cihazda barometre var öyle mi , o zaman barometre bir sorun yaşıyor ama sürüşün başında değil ortasında kapanıyor 2 sürüşümün yükseklik grafikleri bir sürüşümde kesilmiş sonra yeniden gelmiş diğer sürüşte kesilmiş sürüş sonuna kadar gelmemiş

Dosyalar

• Beğen

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.204
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

Evet yürüyerek bir kaç kez bende kullandım. Özellikle tırmanış olan noktalarda yürüme hızı düştüğü için o bölgeler harita hat olarak gözükse de toplam mesafe farkı oluşuyor.
Cihaz ile : (link)
Telefon ile : (link)
bunlara ilave telefon verisini indirip wikiloc üzerinden yüklediğimde de 16,97km olarak çıkıyor yine telefon verisi en doğruya yakını veriyor yürüyerek kayıt alındığında.

Peregrine

Daimi Üye
Tepki
706
İsim
Peregrine
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur

yani bu cihazda barometre var öyle mi , o zaman barometre bir sorun yaşıyor ama sürüşün başında değil ortasında kapanıyor 2 sürüşümün yükseklik grafikleri bir sürüşümde kesilmiş sonra yeniden gelmiş diğer sürüşte kesilmiş sürüş sonuna kadar gelmemiş
Evet sizin grafiklerde bir tuhaflık olduğu kesin, cihazı sıfırlamayı ve uygulamayı komple kaldırıp yeniden kurmayı bir deneyin derim.

Düzenleme:

Bende durum aşağıdaki gibi ama tabi daha fazla sürüşe çıkıp her seferinde problem olmayacağını görmem lazım.

Son düzenleme:

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.335
Bisiklet
Focus
igpsport a attığım maile gelen cevap;
Thank you for writing to us.

We apologize for the inconvenience caused by the display issue on Asscent.
Our engineers are working diligently on the matter and are planning to release a new firmware to resolve the issue.

The updated firmware is expected to be available in June. Could you please wait until then for the solution?

If you have any further questions or concerns, please don't hesitate to contact us. We are here to help you.

yazılımda sorun olduğunu haziran ayındaki güncellemeyle düzelteceklerini söylüyorlar

Townsend

Üye
Tepki
17
İsim
Joshua M.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Single Speed
Evet, birkaç gün önce Ascent'imde görüntü sorunları yaşadım ama şu anda her şey yolunda. Güncelleme bir ay içinde olacak ve bence bu oldukça uzun bir süre.

• Beğen

Equaties

Üye
Tepki
1
İsim
Burak K.
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
merhaba arkadaşlar bende igpsport bsc100 kullanıcısıyım, strava üzerinden avg power değerini ben göremiyorum bunun için herhangi bir ayar mı yapmam gerekiyor yoksa ssleri atan herkeste powermetre mi var :)

• Beğen

TalhaB.

Daimi Üye
Tepki
645
İsim
Talha Bölükbaşıoğlu
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merhaba arkadaşlar bende igpsport bsc100 kullanıcısıyım, strava üzerinden avg power değerini ben göremiyorum bunun için herhangi bir ayar mı yapmam gerekiyor yoksa ssleri atan herkeste powermetre mi var :)
Ben de powermetre yok ama kadans sensörü var ordan ve boy kilo endeksinden tahmini bir değer alıyor olabilir.

Şöyle de bir açıklamaları varmış, tahmin ettiğim gibi:

(link)

Peregrine

Daimi Üye
Tepki
706
İsim
Peregrine
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
güncelleme geldi umarım sorun çözülmüştür
Umarım probleminiz düzelmiştir. Güncelleme yapınca sensör bağlantıları ve yaptığınız ayarlar cihazdan sıfırlanıyor mu?