Igpsport Bsc100s - 200 kullanıcıları kulübü

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.989
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Kadir Eskici 'nin (link) sonrası şimdiye kadar forumda hiç bahsi geçmemiş bu modelleri alan birçok kişinin olacağını düşünüyorum. Bu başlık altında deneyimlerimizi, sorularımızı ve değerlendirmelerimizi paylaşabiliriz diye düşündüm. @MakRo ile sabahtan beri yaptığımız istişareler sonucu birer tane Bsc100 aldık. Bu kullanacağım ilk km saati olacağı için neyin ne olduğunu anlatma şansım pek yok. O yüzden ürün özelliklerini inceleyebileceğiniz (link) de paylaşarak kenara çekiliyorum :)

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
Hız, kadans gibi aksesuarlar yok. Onun için de link verebilir misiniz?

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.989
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Dediğim gibi ilk yol saatim olduğu için tecrübem yok. Henüz sadece saati edinmiş durumdayım ama boş geçmeyip saatin satıldığı mağazada gördüğüm sensörleri paylaşayım. Hem bilen birisi iş görüp görmeyeceğini söyler belki. Ya da başka önerisi olan varsa onu da değerlendirebiliriz.

(link)

(link)

Bu saat uydu bağlantısı yoluyla hızı ölçebilse de "sensör verisinin yeri bir başka oluyor" şeklinde yorumlar okumuştum.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.989
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bu arada saatin yanında gelen aparata alternatif olarak 3d yazıcıdan basılabilecek çok güzel tasarımlar da buldum. Belki faydalanan olur. (link) (link) Başka versiyonları da biraz arayarak bulunur ama endurocu olarak benim dikkatimi çekenler bunlar oldu.

Kadir Eskici

Forum Bağımlısı
Tepki
1.741
İsim
Kadir
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Mustafa Zeybek hocam ben de bcs100 siparişi verdim. Gelince tabi ki tecrübelerimi paylaşırım. Bu saati almamdaki en büyük etken cihazın piyasaya yakın zammada çıkmış olması. Yani yeni bir ürün. İçinde 5 farklı gps modülü var. Youtube'daki bütün inceleme videolarını izledim. Ektra hız sensörü olmadan çok kaliteli bir şekilde gps üzerinden hız bilgisini veriyor. Ayrıca saatin konum izlemesi çok başarılı. Sapma oranı çok düşük. Bataryası diğer marka modellere göre kağıt üzerinde düşük ama yeni bir ürün olduğu için optimization başarılı ve ışık kapalı halde 40 saat pil ömrü sunuyor.

Çin malı diğer tüm modelleri inceledim aliexpresseteki. Bu model hem uygun fiyat hem de kaliteli. Bi arkadaştan geçici olarak cycplus m1 modelini alıp kullandım geçici olarak. Gps i çok yavaş buluyordu. İçinde altimetre yoktu ve eğim ve elevation bilgisini sallamasyon şekilde veriyordu. Ayrıca çok kabaydı şekil olarak.

Ben 11 yıldır aktif bisiklet sürüyorum ve şimdiye kadar hep strava için cep telefonundan kayıt açtım. Herhangi bir sensöre ihtiyacım olmadı. O yüzden en ucuz ve kaliteli olanı sipariş verdiğimi düşünüyorum. Umarım ilerde sorun çıkmaz ve uzun yıllar kullanırım.

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.201
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba ben de Bsc200 modelini kullanıyorum. Başka bir konu altındaki mesajım:

"Daha önce 6 ay kadar Garmin Edge 530 kullanmıştım.
Bir ay içinde janttan giyime ayakkabıya tüm ekipmanı tekrar düzmek zorunda kalınca bilgisayar noktasında biraz bütçe daraltmak durumunda kaldım.
Yol bilgisayarı almayı düşünen tüm arkadaşlara İGP Sprotun yeni BSC serisine bir göz atmalarını tavsiye ederim.
TRY 1,426.80 50%OFF | IGPSPORT iGS620 iGS520 iGS320 iGS50S bisiklet kablosuz bilgisayar ANT + bisiklet kilometre bisiklet ritim sensörü bilgisayar aksesuarları
(link)

Ben bu cihazı teslim aldım ve şimdilik navigasyon özelliği biraz kısıtlı da olsa genel tatmin düzeyini yüksek buldum.
Strava senkronizasyonu çok iyi, telefon uygulaması çok iyi, firmanın söylediğine göre isviçre yapımı farklı bir çip kullanmışlar, uydu sayısı arttırılmış, malzeme kalitesi çok iyi, tasarım çok şık.
Ekran 8 bölümlü ve tamamen özelleştirilebilir, isteğe göre veri sayfası eklenebiliyor, bildiğin garmin.
Climb pro segment Explore gibi eklentiler yok.
Antrenman programları sunabiliyor, telefondan bildirim alıyor.
Edge 130 muadili olabilir belki.
Aleti belki iki ay kadar kullanıp bir kaza bela olmazsa bu kez almışken dokunmatik olsun diyip garmin 830 alırım diyordum ama nesi yetmeyecek diye de merak ediyorum.
Ez cümle ekonomik garmin düşünen bir baksın."

Son düzenleme:

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.989
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Kadir Eskici Hayırlı olsun. Benim de aklımda bir tane kadans bir tane nabız sensörü alıp hız hesabını saatin kendine bırakmak var. Kadans için aldığım sensörü bir defalığına hız için kullanıp verileri karşılaştırırım ama saatin kendi yapacağı hesaplamaya güvenebilirmişim gibi geliyor. İzlediğim videolara göre kendi uygulaması gerçekten muhteşem. Batarya ömrü oldukça uzunmuş ve hızlı bir şekilde şarj oluyormuş. Gördüğüm eksilerinden bazılarını da yazayım:

Ekrandaki veriler özelleştirilebilir olsa da komple istediğimiz gibi değil de bize sunulan seçenekler doğrultusunda seçim yapabilmemiz. Popüler saatlerle yapılan karşılaştırmaya göre anlık eğim ve anlık yükselti verileri %5 kadar sapıyormuş. Son olarak kullanım kılavuzu yetersizmiş. Bana göre kayda değer bir eksisi yok.

• Beğen
Tepkiler: Kadir Eskici

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.941
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Hız, kadans gibi aksesuarlar yok. Onun için de link verebilir misiniz?
Aynı satıcıdan:
(link)
(link)
(link)

İşin kötü yanı, süper fırsat ürünleri sepete eklenmeden sadece tek başına alınabiliyor, o nedenle aynı satıcıdaki bu ürünler topluca alınıp kargo avantajı sağlanamıyor.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.989
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Aliexpress' e gelen son vergi düzenlemesi olayıyla birlikte (verginin doğrudan ödeme ekranında alınması) ücretsiz kargolu ürünlerdense kendi fiyatı düşük, kargo ücreti yüksek ürünler daha karlı oluyor. @Spartiat ın da dediği gibi toplu alım şansı ya da paket halinde satış olmayışı büyük dezavantaj. @MakRo bana şu (link) yollamıştı. Kalitesi konusunda bilgim yok maalesef. Ben de kadans - hız ve nabız ölçer konusunda tavsiye bekliyorum.

samet akkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
3.663
İsim
Samet Akkaya
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
(link)

Bu sensörün ikisinide hız sensörü olarak kullanabilir miyim ? İki farklı bisikletime ayrı ayrı takacağım. Olabilir mi ?

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.201
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Nabız sensörü olarak (link): 2 Yıl boyunca kullandığım bu bandın yeni tasarıma sahip olanını aldım geçenlerde, hiç üzmedi.
Hız ve kadans sensörü olarak ben şu şekilde ikili bir set aldım: (link) : Bu da şimdilik gayet yeterli geldi henüz yalnızca kadans sensörünü bağladım, hıza ihtiyaç duyar mıyım emin değilim çünkü gördüğüm kadarıyla gps olayını çok iyi yapmışlar.

Ekleme: cycplus modelleri pil kapağındaki bir mandalla isteğe göre hız veya kadans olarak ayarlanabiliyor. Yani mandalı çevirip göbeğe bağlarsanız hız, aynakola bağlarsanız kadans olarak tanıyor cihaz.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.989
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
(link)

Bu sensörün ikisinide hız sensörü olarak kullanabilir miyim ? İki farklı bisikletime ayrı ayrı takacağım. Olabilir mi ?
evet pili çıkarıp takınca hangi moddaysa diğerine geçiyor. 2li paket alıp 2 ayrı bisiklette birer sensör olarak kullanmak mümkün. 2 montaj aparatı 2 sensör alırsanız hızı gpsten ölçüp kadansı sensörle ölçersiniz. Benim de düşündüğüm bir seçenek.

@Samet M. paylaşım için teşekkürler, göz atacağım.

• Beğen
Tepkiler: Samet M.
B

BF Okuru

Misafir
Merhaba, cihazın gps ten hız ölçmesiyle, sensörden hız ölçmesi arasında cihazın şarj tüketimi açısından bir fark oluşuyor mu?

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.204
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Evet bende bir nevi güncelleme olması adına fiyatı da uygun gelince BC100 modelinin siparişini verdim. Şu anda sürüşlerimde IGS50S kullanıyorum onu toplu set olarak almıştım. Sadece cihazı güncelleyip kalan sensör ve aparatlar ile kullanıma devam ederim diye düşünüyorum. Ben ürünü alırken bir de sonraki alışverişim de geçerli olacak şekilde 45 liralık indirim kupon gelmişti, bugün aktif olmuş. Gelen kupon ile de 1 adet silikon kılıf ve koyucu cam almayı düşünüyorum. Ürün geldiğinde arada ne gibi bir fark olduğunu görmüş olurum. Önceki cihazda sık ormanlık alan içinde yol dışına çıkmadıkça kopma olmadı. Örnek rota (link) yeni aldığım cihazda 5 farklı uydu durumu bu gibi durumları en aza indirecektir.
(link)

Dosyalar

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.422
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MakRo Ben de IGS50S kullanıyorum şuan. Farklarını gerçekten merak ediyorum. Burada paylaşırsanız sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

Wéndigo23

Aktif Üye
Tepki
386
İsim
Celal
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende igs10 var biraz geç bağlanıyor ilk seferde cihazı 15 dk falan önce açıyorum sürüşe kadar buluyor konumu kopma falan yaşamadım hiç 3 senedir kullanıyorum bsc200 ilgimi çekmedi değil

__bisiklet__sever__

Tatlı Su Bisikletçisi :)
Tepki
363
İsim
.
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben aldım ancak suan gümrük işleminin başlamasını bekliyorum 👍 (4 gün oldu inşallah sorun çıkmaz) alınca inceleme yazısı yazarım

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.201
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Derken renkli ekranlı ve haritalı BSC300'de duyurulmuş.
Yeni serinin yeni üyesi, bekleniyordu zaten.
Şimdilik Japonya fiyatını görebildim sadece 21.000 yen. Aynı sitede BSC200 modeli 11.000 yen, biraz fikir verebiliyor.

__bisiklet__sever__

Tatlı Su Bisikletçisi :)
Tepki
363
İsim
.
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben aldım ancak suan gümrük işleminin başlamasını bekliyorum 👍 (4 gün oldu inşallah sorun çıkmaz) alınca inceleme yazısı yazarım
Bayram arifesinde bilgisayar elime ulaştı hemen gelir gelmez kısa bir test sürüşü yaptım. Daha uzun bir sürüş yapınca detaylı bir yazı yazayım