Hesabımın silinmesini istiyorum

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe
Aynen abi strava paylaşımı yapanlara gösteriş için diyen bi tayfa var onlara selam olsun bu cevabın

Scudo

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Kudret Kurtcebe
Selamlar kudret abi ,
Napiyosun keyifler iyi insallah?
Konuyu okudum ama tam anlamadim mevzuyu., sanki yönetimin karari imis gbi konusmusun kisisel mi forum yonetiminle alakali mi tam anlasilmiyor abim

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Çağdaş78

Acaip bir şekilde yakaladın beni valla çok haklısın,askerde onbaşı idim gerçi,yanlız hakikaten performans disiplin gerektiren bir olgu,yani iş zor yaşamını disiplin altına alan bisiklet sporunda başarıyı yakalar bu olayı sevmek kendini disiplinize etmek demek ,valla bu filim beni çok etkilemiş idi son sahne çok etkileyici idi,

@mariokaldato

Yok yok ,raşit benim kararım bu,artik bundan sonra böyle durum ,

@mariokaldato

Raşit iyiyim yaşam devam ediyor makara dönüyor bir yerde bitecek ,her an ölecekmis gibi,ama hiç ölmeyecekmis gibi yaşa,
ne güzel dedi peygamberimiz

Aşağıya serkanın mesajını aldım.

Fakat karşı taraftaki (Anadolu) gruplar forumda kesinlikle yok :D Çok sağlam gruplar var karşıda. 1-2 kez sürdüm onlarla çok elit insanlar gerçekten de :cool: "Oo dostum şapkanı nereden aldın çok güzelmiş yea" şeklinde sorulup "Bunu geçen yıl İtalya ziyaretim sırasında aldım adamım" şeklinde cevap alınan gruplar çoğunlukta o yakada :D:eek: Ama çok sağlam sporcular ve triatletler var o tarafta :asik:

Evvet aynen serkan ,dediğin doğru onlarla işim olmadı olmazda,zenginliğin getirdiği zuppelikmı dersin bunun adına ya da entellikmi,neyse onlar önemli değil tabi,altlarında 15.000 liralık bisikletleri ile anca tuzla yaparlar,
Mal sahibi mülk sahibi hani bunun ilk sahibi,o yalan bu yalan ,hadi birazda sen oyalan,
3 yıllık giant tcr çizik içinde ,olacak tabi,
Yanlız dediğin tipler velocity ve peloton istanbulda yok,,,,

@Ali Kılıç 35.5

"Burjuva çocuklarının haftasonu eğlencesi olarak algıladığı bisiklet sporuna saygı duymuyorum. Bisiklet bir ulaşım aracıdır." diyorsun meselâ. Sana ne kardeşim, isteyen istediği gibi sürer gibi yanıtlar geliyor. Sen de başka bir antitez sun, kanıtlamaya çalış falan yok. Ama yok. Kolay olanı seviyor herkes. Hemen linç...

Şöyle diyelim,
Bisiklet amsterdamda gerçekten ulaşım aracıdır,işine herkes bisikleti ile gider,markete vs vs ,bu bakımdan bir nevi araçtır,
Ikinci durum ise bisiklet sporunun farklı bir bulvar olması,kişi bunu seçmekte özgürdür,ama bu yol zordur yılları alır,bunu türkiyede ne kadar insan hobi olarak yapıyor bilemem tabi,bisiklet sporu derken 50 km durmadan tempolu sürüşü kastediyorum keza 60 ve 100 km ,çok zordur teknik bilgi lazım beslenme önemlidir

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@Kudret Kurtcebe
İşte benim de söylemek istediğim tam olarak bu idi. Bir fikre karşı başka bir fikir ile mücadele edilir. O fikri söyleyeni linç ederek mücadele edilmez. Sizin gibi nitelikli insanların soyu tükendi maalesef. Ortaya koyabilecek bir antitezi olanlar, yâni o birikime sahip olanlar, bunu ortaya koyuyor. Eee bilgi birikimi olmayan da küfür ediyor, aşağılıyor ve linç ediyor. Eğer benim o mesajımdaki ifadelere sizinki gibi makul eleştirel yanıtlar gelseydi ciddiye alıp yanıtlardım. Ama buna gerek bile görmedim.

Uzun mesafe dayanıklılık turları konusundaki fikirlerinize katılıyorum. 100+ ve 200+ için ciddi hazırlıklar yapmak gerekir. Zaten ben de sizin bu forumdaki 200+ turlar ile ilgili konularınızı takip ederek öğrendim pek çok şeyi. Ve bu sene iki adet 200+ tur yaptım. Bence uzun mesafe turlarınız ve bu turlarda edindiğiniz tecrübeleri anlatan bir kitap yazmalısınız.

Bu forumda spor, beslenme, antrenman, vs pek çok konuda çok nitelikli yazılar var. Bunlar derlenmeli ve bir kitap olarak basılmalı. Kitapta konuları yer alan arkadaşlara da eşit miktarda telif ödenmeli. Bir yılda çok rahat 1000 kitap satılır diye düşünüyorum. Çünkü bisiklet sporu üzerine doğru düzgün yazılı kaynak yok gibi bir şey.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ali Kılıç 35.5

(link)

Valla bu konu kitap gibi olacak zatı,
27 temmuz 2022 yılında 65 yaşa basana kadar açık olacak bu konu,nedeni 60 -64 katagori yarışlarına dahil olacağım,ekonomik duruma göre ,
burada yarista ne yaptım her şeyi anlatacağım,65 artı devam ederse 2023 de gran fondoda gene olacağım

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@Kudret Kurtcebe

Allah uzun ömürler versin.
Çevir çevir nereye kadar diyen herkese seni örnek gösteriyorum. Nazar değmesin.

• Beğen
Tepkiler: efaruk

Atas

Üye
Tepki
48
İsim
Lütfü
Bisiklet
b'Twin
Sürekli takip eder (günlük 2-3 saat minimum) ama mesaj çok az yazarım şu an 5-10 olmamıştır özellikle boş yapanlardan gına geldi bazen o kadar boş yapıldığını görünüyorum ki hani diyorum klavyeye rasgele basmış bunlar çıkmış heralde diyorum ne oran var ne orantı o yüzden yazmıyorum sinir kat sayımı artırmamak için bazı adamlar mahallenin çamur çocuğu gibi olmuş cevap bile vermiyor kimse aman bulaşmasın sıçramasın üstüme uğraşamam diye.
(boş yapmaktan kasıt bilgisizlik değil ukalalık, jant rulmanından bahsederken konunun Fransız peynirimi iyi kars peynirimi iyi ye dönmesi)

İkinci sıkıntı ise herkes çok biliyor kimse bilmiyor hadi gene sen bil ama en azından saygın olsun içinden he de geç neden kavga dövüş sırf bu tavırlar yüzünden sosyal medya kullanmayan adamım ben sohbet etmeyi bile beceremeyen bi toplum olduk çıktık vatan hainliği dışında ortak bi noktada buluşulmayacak konu olmadığını düşünen biriyim

Kudret abi sende biraz fazla sert mizaç a sahipsin sanırım 2 hafta kadar önce Fındıklı da vatan sokak civarında seni gördüm (sanırım sendin yani) seslenip tanışalım dedim sonra 'ulan neden antrenmanımı bölüyorsun' falan der diye vazgeçtim :D şaka bir yana iş yerim acıbadem de gelirsen o taraflara çayımı içmeye beklerim abi tanışırız hem :)

Yazılanları tekrar etmiş yada konuyu dağıtmış olabilirim kusura bakmayın yanlız olmadığımı görmek, bunları yazabileceğim bir başlık olduğunu düşündüğüm için yazdım sürç-i lisan ettiysem affola...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Atas

Haha yok öyle bir durum ,,,,dediklerine katılıyorum,sert mizacım olduğu doğru,
Ama nedenleri var tabi,

@Atas

Fındıklıda gördüğün bendim,

@Atas

Forumda tek sıkıntı sürekli performans yapan grupların olmayışı,biliyorsun gran fondo yarışları 2016 senesinden beri devam ediyor,benim şikayetim ise bu yarışlara katilan grupların forumda konularının olmaması ,onlarint yarış sonrası izlenimleri tecrübeleri çok önemli,dikkat ediyorumda yarışlarda gruplar var ne hikmetse dağılıp parçalanmaktalar,burada tüm performans grupları bence olmalı bu benim için önemli onların yarışta ne yaptıkları beni ilgilendiriyor

Tüm forumda olan arkadaşlar ,
Gezi yapan ,resimleri paylaşanlar ,bence makbul ,onlar laf üretmiyor ,
Forumda sürekli olma durumunu muhafaza eden malesef az,eskiler yok ,tekrar yinelerken forumda performans sürücülerin çoğalması dileğiyle diyelim

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Abi kusura bakmayın da bir markanın yaptığı indirimler hakkında "Bazı ürünleriniz indirimli haliyle bile pahalı" dediğim için koca bir ay - 30 gün ban yedim. Dün cezam sona erdi ve tekrardan foruma kavuştum neyse ki. Almış olduğum ilk cezaydı ve kanıma dokundu açıkçası. Tartışma yaratan ben olmadığım halde, doğruları söylediğim için yalnızca ben uzaklastirildim.

Bundan sonra etkiye sütlüye karışmayacağım zaten :)

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
@scottrek
Aslında benim için çok yararlı bir ceza oldu. "Her doğru her yerde söylenmez" sözünün ne kadar anlamlı olduğunu, içinin ne kadar dolu olduğunu anladım. Sponsora muhalefet olmanın hayırlı bir sonuç doğurmayacağını az çok biliyor olmam gerekirdi :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Forum kurmanın amacı nedir ki? Kitaplarda yazmayan bilgiyi, tecrübeyi, denemeleri, yanılmaları, başarıları, fikirleri paylaşmak değil mi? Kaldı ki bu forumun adı performans bisikletçileri değil. Herkes bisiklete yarış kazanmak için binmiyor ki. Ben mesela bisikletimle yemek dağıtıyorum. Yoksa neden tek alamet-i farikası katlanmak olan bir bisiklete sepet takıp katlanmasını engelleyeyim? Benim işime öyle geliyor da ondan. Belki buradan bir kaç bir şey öğreniriz, belki bisiklet ile ilgili başımıza gelen şeyleri paylaşırız diye geldik ama yanlış oldu galiba :D

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
@seydieser sizin yazılarınızı farkedemedim. Ve gerçekten de kullandığınız bisiklet ve kullanım şekli aklıma gelmezdi. Biraz bahseder ve foto paylasirsaniz çok faydalı olur. Birebir etkisi olmasa da ilham alacağımız yada farklı bir bakış açısı yakalayacagimiz kesin.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Çağdaş78 bu konu altında paylaşım yapmak konunun dağılmasına sebep olabilir. Ama dediğim gibi bisiklete sadece bisiklete binmek için binenlerdenim. Altımda 2 tane motor var ama ben şehir içinde lokantadan paket servisleri bisiklet ile yapıyorum, bisiklete tutkum var diyemem ama binmek beni hafifletiyor. Yani kilo anlamında değil rahatlatıyor :D Hafta sonları ya da mesai sonrası bir iki saat biniyorum. Hepsi bu. Arada fotoğraf da çekip atıyorum, çok yakışıklı kerata.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@seydieser

Burada bir noktayı parmak basalim bisiklet forumda yol bisiklet yarışları diye bir konu var ,bu konu beni ilgilendirmekte ha bunun için ayrı bir konu açtım oda her pazar Pelotonistanbul ile idman diye ,neden ,çünki idmansiz hiç bir yarışa giremezsiniz,bisiklet forumda yarış ile ilgili konu var ise o konu performans 'i gerektirir,bu forumda performans yapan gruplar yoktur,yani onların konuları 'bir amaç için çalışan gruplardan bahsediyoruz,laf ebeligine gelince herkes birinci,ama peloton idmanına gelince herkes arazi,ha burada herkes kendi öz eleştirisini yapacak bende dahil,benim tavrım serttir bunu kabul ediyorum,yarışmak hırs gerektirir hırsıniz yoksa yarismayacaksınız ,sizi bilemem anladığım kadarı ile performans iddaniz yok,olabilir saygı duyarım,bisiklet forumda yol bisiklet yarışları konusu var olduğu müddetçe ve gran fondo yarışları devam ettiği müddetçe burada idmanlarım devam edecektir,kendini bisiklet sporuna adamış adamlara lafım yok,bisiklet sporu derken kısa mesafede durmadan basan buna göre idman yapanlar anlaşılmalıdır
kriterlerini bu forumda paylaşanlar nezdimde aynen bisiklet sporunu icra edenlerdir,yüksel kılıç 1949 doğumlu tüm gran fondolarda yarışmis istanbul triatlon Kulübüne üye amatör bir sporcudur,alaydan gelen ve asla bisiklet sporunu birakmayanlar beni ilgilendirir aynı zamanda eski milliler istanbulda onlar ile zati irtibattayim,2019 senesine hazırlık safhaları olacak çünki kartepe tırmanış yarışı türkiyede ilk kez inşallah gerçeklesecek forumda performans gruplarının çoğalması dileğiyle ,,,,,,,,saygılar sunarim

(link)

Bu konu beni ilgilendirir yani bisiklet forumda en fazla bu konuya ağırlık veririm

(link)

Aynı konu içinde , yarışlar öncesi idman konusu, bütün kış açıktır

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
@Gökhan Akkaya bey, Delta Bisiklet forumun tek sponsoru ve tek destekçisidir. Hatta daha da ileri gidip, forum bugün hala varsa Delta Bisiklet sayesinde vardır bile denebilir. Kalem kalem maliyetleri bilmiyorum ama bu çapta bir siteyi ayakta tutabilmek için aylık yüzlerce lira, yıllık ise on bin liraya yakın masraf gerekmekte. Ve Delta Bisiklet bu yükü üstlenen tek sponsor. Kısacası Delta Bisiklet, diğer tüm firmalardan daha ayrı bir yere sahip bisikletforum için. Buna bir gönüllülük diyebilirsiniz. Tıpkı benim yaptığım gibi, ben de gönüllü bir yöneticiyim.

Artık bu detayları öğrendiğinize göre ve Delta Bisiklet'in bu forum için yaptıklarını bildiğinize göre, bundan sonraki indirim duyurularında, indirimler hoşunuza gitmese bile, daha sağduyulu davranacağınızı umut ediyorum. Bunu hak ettiklerini düşünüyorum. Forumun tüm masraflarını karşılayıp, bu platformu sorunsuzca kullanmamıza ön ayak olan firmanın indirim duyurularında yine bu forum üzerinden kötülenmesi yukarıda anlattıklarım sebebiyle zaten etik bir davranış değil. Bir nevi yiğidi öldürün ama hakkını yemeyin demeye getiriyorum. Gerekli hassasiyeti gösterebilecek birisi olduğunuzu bildiğim için size uzun uzun ve detaylı yazdım :harika: