'' haziran ayı kartepe ''

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Tuğba Anbanazli

şimdi kartepe olayı hem zor hemde performans isteyen bi tırmanış olayı tam 21 km bunun 14 km si asfalt 7 km si ise offroad olmakta 9 tur yaptım bu 10 uncu olacak ve her defasında bana hep çetin gelir kartepe zirve gerçekten zordur....
aynı günde gidecek farklı grup arkadaşlar gider nerden gider haydarpaşadan gidecek en kestirme budur adapazarı treninin kapasitesi 15 bisiklettir fazla almaz sabah o trene 07.30 da binilir ve derbentte inilir başka bi durum daha vardır doğu ekspresi bu tren 50 bisiklet alır ama arifiyede durur ve gerisin geri 20 km pedal basarak kartepe zirve yoluna gelinir ......
evet gidiş böyle dönüş ise tam bi çiledir neden 10 dedim ...çünki hepimiz farklı vagonlara doluşacağız 10 kişi birbirini göremeyecek ikili ikili girilecek 12 kişiye çıktı fakat gelemeyecek 2 kişi var sonuçta kapasite 10 kişidir dönüşte perişan olmamak için ,diyelimki bizden farklı bi grup geldi onlar 10 kişi o vakit benim yapacağım olay ise şu olur tek başıma basarım 20 km giderim arifiyeden doğu trenine biner dönerim tabi saat 23.30 da geliyor tren çalışan arkadaş çok olduğu için bu durum onlara ters bana ters değil bi başka durumda şudur izmite kadar pedal basmak ve ordan trene binmek çünki izmitte tren boşalır ....
sonuçta sorun geliyor dayanıyor trenlerdeki yük vagonu olmamasına bunlar en az 50 bisiklet alacak ve dönüşte adapazarı trenlerinde 50 bisiklet alacak yük vagonu olacak tcdd böyle bi olayı yapmaz yapamaz ....ek masraftır ....

Scudo

Tui Lui

Daimi Üye
Tepki
487
İsim
Tuğba
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kudet Abicim , keşke sözkonusu sorularımı bu başlık altında değilde bir başka tur başlığı altında sorsaymışım,tüh. Bu söylediklerin süper mantıklı ama bu kontenjan meselesi Bostancı-Sabiha Gökçen turu yapılsa da oluyor, Stelvio geçidi turu yapılsa da oluyor.Daha genel bir soruydu aslında....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Tuğba Anbanazli

ha şimdi anladım durumuda ne diyeyimki bilememki....
dönüşte adapazarı treninin kapısında iki bisiklet bile zor durmakta ben bisikleti havaya dikiyorum başka türlü olmuyor yani harbiden çile dönüş ,ama kartepe için değer ne yapalım...

:eek: :eek: :eek: :eek:

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
Tuğba'nın yorumlarına katılıyorum. Kontenjan meselesinin temeli nedir. Kask olayında, bisiklet kaskı sadece başı korur, yüzü koruyamaz, bu nedenle yüz, göz, burun ve dişler savunmasızdır. En garantisi motosiklet kaskıdır.

Tui Lui

Daimi Üye
Tepki
487
İsim
Tuğba
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bişey deme sen, demeden de süpersin Kudret abi ;) umarım kontenjanı dolmayan bir turda karşılaşırız bu yaz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@turanza

katılıyorum ama ihtilal yapmak lazım ..silah zoruyla adapazarı trenlerine 50 bisiklet kapasiteli yük vagonları koydurmak gerekiyor...
motosiklet kaskı valla doğru .......

:D :D :D :D

Tui Lui

Daimi Üye
Tepki
487
İsim
Tuğba
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bir ara kontenjansız bir tur düzenleyelim mesela, böylece yıkılmış olur bu kanı.Gelmek isteyenlerde çekinmez bu meseleden dolayı. Ayrıca performans meselesi çok kişisel, kişi kendini performansını bilir, ona göre katılır zaten.
Geçen sene ben Ankara'da yaşıyordum, orada her hafta Kızılay'da buluşup bir yerlere giderdik, 80 kişi olduğumuz zaman bile olmuştur...Bir sakıncası olmuyordu yani.

• Beğen
Tepkiler: iskender şerit

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
Tuğba hanım katılmak istiyorsa benim yerime gelebilir, ben trenle gelmicem çünki gölcükten tek geleceğim.

Tui Lui

Daimi Üye
Tepki
487
İsim
Tuğba
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
O tarihte İstanbul'da olamayacağım için katılamayacağım, ama katılmak isterdim doğrusu.Kartepe'nin rotasından korktuğumdan değil yani.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Tuğba Anbanazli

tuğba sen kaçırdın görkem ada turu düzenledi valla bayağı kalabalık oldular gene şubat ayında bi tur düzenledi 35 kişi idik yalnız yapılacak yer önemli.....
şimdi malum biliyorsun belgrad dönüşü bebek girişi tıkanmakta ortaköyde trafik durmakta farklı bi güzergah yok 80 kişi değil 107 kişi gittik belgrada hiç unutmam 3 yıl önce polisler çevirdi bizi ...emniyetli bisiklet yolları için bi gün şeytan diyorki yat bisiklet ile yola zincirle kendini bi yere açamasınlar zincirleri, green peace gibi ,beşiktaştan sarıyere kadar bisiklet yolu lazım ve poyraza kadar da üsküdardan beykoz yönüne ama nerde ..kelle koltukta ....
ankara derli toplu istanbul çorba olmuş artık kördüğüm trafik...
evet performans konusundaki düşüncelerini paylaşıyorum kişisel olmadan herkezi memnun etmek olayıda yalnız dediğim gibi bi tur düzenlerken seçilecek güzergahın emniyetli olması gerekmekte neden çünki dönüşte dağılmalar olmakta ....kapasite aslında 15 sahil yolları için konuşuyorum çünki grup dağılır....ne zaman emniyetli bisiklet yolları yapılır 50 kişi gider o vakit

Tui Lui

Daimi Üye
Tepki
487
İsim
Tuğba
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
O konuda hak vermemek imkansız, trafiğin durumundan bende muzdaribim. En azından kontenjan mevzusunun''şehir içi'' turlarda ve ''Kartepe'' için sebebini anlamış oldum.Ama mesela geçen yıl İznik turu vardı, gene böyle kontenjan vardı.Ben Kontenjana takıldığım için katılmamıştım ki, sonradan otobüsle dönen arkadaşlar bile olmuş. Biz sonra 3 kişi gitmiş, hatta o seninde girdiğin yol üstü mimik şelalede serinlemiştik.Kanımca o tur kontenjana gerek duyulmaması gereken bir tur mesela , yol oldukça müsait.

Demek istediğim; illaki İstanbul bisiklet için elverişli değil, illaki Kartepe kolay bir rota değil ve bunun dışında da zorlukları var.Ama bisikletin yaygınlaşması için,bahsettiğin elverişli bisiklet yollarının yapılması için kalabalık bisikletli gruplar olmalı yollarda, mümkün olduğunca yaygınlaşmalı bisiklet kullanımı.
Ben yine de uygun rotalarda kontenjansız turların artması taraftarıyım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
liste güncelleme.............
kontenjan 12 kişi dedik -19 haziran..

1- hasan -korsan -maskot kartepede geronimo...tüylü kask ...........
2- kudret .........bakırköyden raporlu.....
3- eren tublek.......
4- cengiz .....röpörtaj üstadımız..yönetmen..
5- mehmet..ser..
6-aydın...
7-engin özen ---weylandt ın anısına gelecek.
8- volkan çelik
9-turanza....
10- ali kıran
11- serkan eriş..

bir kişilik yer vardır....

saat 07.30 haydarpaşadayız .....
derbentte ineceğiz bir km sonra 21 km rampa çıkılacak kuzu yaylasına kadar 14 km rampa orda toplanacağız zirveye 7 km kalıyor birlikte dalıyoruz 1640 a....

SerkanEriş

Bisiklet Meraklısı :)
Tepki
170
İsim
Serkan Eriş
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
kusura bakmayın ben gelemiyorum. Kartepe faliyeti hevesinden 19 unda unuttuğum bir programım varmış.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@SerkanEriş

liste güncelleme.............
kontenjan 12 kişi dedik -19 haziran..

1- hasan -korsan -maskot kartepede geronimo...tüylü kask ...........
2- kudret .........bakırköyden raporlu.....
3- eren tublek.......
4- cengiz .....röpörtaj üstadımız..yönetmen..
5- mehmet..ser..
6-aydın...
7-engin özen ---weylandt ın anısına gelecek.
8- volkan çelik
9-turanza....
10- ali kıran

iki kişilik yer vardır....

saat 07.30 haydarpaşadayız .....
derbentte ineceğiz bir km sonra 21 km rampa çıkılacak kuzu yaylasına kadar 14 km rampa orda toplanacağız zirveye 7 km kalıyor birlikte dalıyoruz 1640 a....

ceplerden haberleşme sağlayacağız.....kartepeye kadar ferdi çalışmalar olursa iyi olur özellikle rampalı yollar ...bu kartepe turunu düz yol sanmayın üstelik sıcakta çıkmak son derece tuz ve sıvı kaybına sebebiyet verecek .....yanımıza aşırı ağırlık alamayız bel çantaları......ağır sırt çantalarına gerek yok......en önemli sıvı sudur ..yol üzerinde çeşmeler vardır...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/227086_210548962311019_100000677512973_651656_8138352_n.jpg

bu günkü poyraz turunda mehmet ser gerçekten iyi bi performans gösterdi hasan keza öyle...engin özen de aynı şekilde.......
listedeki diğer arkadaşların durumu hakkında bilgim ise eren tublek bu turu yapacak .......

ali kıran, volkan çelik, ve aydın hakkında pek fazla bilgi edinemedim .....
ve bugünkü poyraz turunda kartalın performansı kartepeyi alır diyorum kendisi bu foruma üye imiş ama şifreyi unutmuş...
bu yüzden giremiyor...

:) :) :) :) :) :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/229281_170231409697470_100001318357031_363888_2617550_n.jpg

kartepe prosedürü yolu bilen iki kişi kovboy hasan ve ben....

hasanın sorumluluğunda olanlar....

1- mehmet ser
2- eren tublek...
3- aydın ...
4- cengiz....

benim sorumluluğumda olanlar...

1- turanza...
2- engin özen
3- volkan
4- ali kıran...

Hasan Bahri Toros

Forum Demirbaşı
Tepki
684
Bisiklet
Scott
@Kudret Kurtcebe

Abi ben ekibimle sana pusu kuracam kartepede ona göre :D :D :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kartepe prosedürü yolu bilen iki kişi kovboy hasan ve ben....

hasanın sorumluluğunda olanlar....

1- mehmet ser
2- eren tublek...
3- aydın ...
4- cengiz....

benim sorumluluğumda olanlar...

1- turanza...
2- engin özen
3- volkan
4- ali kıran...

evet 19 haziran dedik......saat 07.30 da haydara gelecekler....
saat 08.15 trenine bineceğiz...saat 10.21 derbentteyiz....
hasan , ben , cengiz, mehmet, aydın, eren, engin, volkan, alidir,

turanza dost derbente gelirse bizle buluşur saat tam 10.21 de derbentte oluruz ..derbent tren istasyonundan maşukiye bir km ....15-20 dakika kültür fizik yapacağız hemen girmeyeceğiz 21 km lik rampaya ..dönüşte 19.30 treni var acelesi olan önden binebilir ama acelesi olmayan bi sonraki tren ile gidebilir tabi -21:48 .

son iki kişi ,kontenjan 12 kişi demiştik 11 kişi istanbuldan geliyor kartepe futbol takımı..joker turanza...

engin özen

Aktif Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
kudret abi senin arkanda kösülüyorum sana yetişecem diye.. yarı yolda bayrağı çektirmezsin umarım :)