Hangi Şehirde Hangi Rampa?

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
819
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
@baymineral

O yolun inişi de güzel ama eğimi yetersiz, yani 100 değil 75 bile yapılamaz denilebilir.Zamanında çok denemiştim:)

Scudo

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
Arkadaşlar Bursa da Demirci köyü(mahallesi) üzerinden bayraklı tepe(şehit er fırla dede türbesi) 5km de 550metre rakım tırmanışı ve toprak.İnsan yeniden doğmuş gibi oluyo valla.

Ahmet Göker Derya

Forum Demirbaşı
Tepki
451
Arkadaşlar Ankara'da bence en iyi rampa geçen sene açılan İncek'ten Çayyolu'na inen rampadır. Hiç trafik yoktur ve ayrıca asvalt yepyenidir. Fazla asılmadan bile 70 ve üstü hızları görebilirsiniz,ben bu şekilde 83'ü gördüm. Hız bağımlılarına tavsiyemdir. Kötü yanı ise çıkması çok dertli.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
@elise111s

Yok ya.. Rüzgar ne zaman ben orda olsam önümden esiyor.. Buna rağmen fazla pedal çevirmeden 66.5 görmüştüm. Kuzey rüzgarlarının estiği günlerde bahsettiğim hızlara çıkılabilir ama hız tehlikelidir :)

avidus

Üye
Tepki
11
@edoganer

Kesinlikle katılıyorum; Hacettepe den 2 3 km sonra Angora evlerinden Uludağ et lokantasına kadar olan yokuş muhteşem, 80 km'nin üzerine çok rahat çıkılabiliyor. Tavsiye ederim; ancak Uludağ Et lokantasını görünce frene basın ki ısıklardan karşıya uçmayasınız.

Not: 2 sene önce o yokuş çok daha dikti; ama belediye 2 operasyon yaparak o yokuşu biraz daha düzeltti.

Ayrıca Çayyolunu Gölbaşına bağlayan ara yol var orasıda gayet düz ve %27'lik bir eğime sahip, yaklaşık 6 km. Ben ne zaman Oran sitesine gitsem o yolu kullanırdım, gidiş hızım ortalama 11 km dönüş hızım 60 km :D, Atılım üniversitesinin yanından 5 pedalla Çayyolu köyüne girmek gayet zevkli. (hoş jandarmadan sonra 2 km'lik bi yokuş var onu saymadım :D)

hasan6010

Üye
Tepki
23
bursa gündoğdu çıkarken cok zor ama inerken çok güzel virajları çok iyi yani teknik çalışmak için birebir.

Ali AKTAŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
993
Denizli-güzelpınar köyü 250 rakımdan 1200 e çıkıyorsunuz (14km) asfalt
Denizli-uzunpınar kasabası 300 rakıman 1250 ye çıkıyorsunuz, (12.5 km)asfalt
Denizli- çamlık merkez den Çakıroluk mevki 350 den 1650 rakım (14 km) toprak
denizli-göveçlikten göktepe 600 rakımdan 1600 rakıma (11 km) toprak

daha çook var. var mı benim gibi yokuş çıkmaya bayılan ??

öyle çok yokuş var ki burda.

• Beğen
Tepkiler: bfatih
Tepki
7
Adapazarı - Sakarya Üniversitesi kampüsü için yeni bir yol yapıldı 3km civarı bir uzunluğa sahip. eğim çok yüksek, trafik yok, kavşak yok, viraj yok, engel yok, köpek yok, insan yok, düz asfalt. pedalsız 100 km üstüne çıkılabilir. bisikletine ve kalbine güvenen varsa öneririm.

Ahmet Gürkan

Daimi Üye
Tepki
328
Bisiklet
Sedona
Ankara AOÇ'de, Devlet Mezarlığından AOÇ istasyona inen 2+2 ağaçlı bir yol var, kısa ama oldukça zevkli bir iniş parkuru... tali yol olmadığı için tehlikesi fazla olmayan bir yol.

arabaci

Üye
Tepki
23
@ozyurterdem

Bende bu yolu yazmak için girmiştim :D Eğim gerçekten çok yüksek, çok kısa zamanda 200 metre gibi bir irtifa kazandırıyor, ilk kısımları kadar dik olmasa da, kampüs girişine kadar olan devamında bir 50 - 60 metre daha yükseliyorsunuz. Asfalt çok kaliteli, titreşim, hoplama, zıplama yok. Tekerlerinizin balansı iyiyse yağ gibi kaydığınızı sanarsınız. Ancak trafik yok demek biraz abartılı olur. Spor arabalı şımarık üniversiteli arkadaşlar genelde çok süratliler. O yüzden biraz dikkatli olmak gerek. Özellikle de aşağıdaki resimde görülen son bölümde. Burada frensiz inmek sanırım yapılabilecek en büyük çılgınlıklardan biri olur. Daha dün akşam son 100 metreye kadar frenle 40 km/h hızla indikten sonra frenleri bırakmamla birlikte iki saniye içinde 60 km/h hıza ulaştım ki burada eğim neredeyse sonlanmıştı. Bence rahatça 120 km/h ulaşılabilir.

huseyin kılıc

Forum Bağımlısı
Tepki
242
malatya gölbaşı arasında erkenek yokuşu yaklaşık 28 km sırf iniş 1510 metreden
hekimhan malatya karayolunda hekimhan rampası 22km lik iniş
e tabi bunların çıkışıda var biyandan :D kamyonlar saolsun :D

bfatih

Üye
Tepki
45
Bisiklet
Sedona
Bolu'da Karacasu'dan Seben Daginin doruguna kadar olan yokus. Yaklasik 800m den 1600m ye cikiyorsunuz, toplam yol 12km. Isterseniz Golcuk'te mola verebilirsiniz.

Ayrica yine Bolu'da Sarialan yaylasindan Kartalkaya'ya olan yokus. Rakim 1400m den 2000m ye. Toplam mesafe yanlis hatirlamiyorsam 6km.

Ankara'da da Hacettepe'yle Bilkent arasindan Beytepe koyune cikan yokus. Toplam mesafe 5km civari. Rakim da tahminimce 850m den 1150m ye.
Inis meraklilari burada cok iyi hiz yapabilir. Bisikleti biraz birakinca 60a cikiyo. Cok daha fazlasi cok kolaylikla gorulebilir ama ben denemedim.

bikernomad

Daimi Üye
Tepki
234
İda/Kaz dağlarını kuzeyden güneye inmek oldukça ilginç.Ya da toroslarlarda inenler bilir.Yokuşun da;inişin de ne olduğunu.:(
Yakınlarımda bir iniş var.Ölçmedim.Sanırım 25 Km.filan olmalı.Sütçüler Ayvalıpınar'dan biraz sonra, Kesme yol ayrımına kadar.'''Burada Çay Sarp Dağının eteklerinde bir Kanyonun içinden akar. Eğer yanınızda bir kanonuz yoksa yol sizi solunuzdaki dağa doğru götürür.'''ALT YAZILI FOTOGRAF

(link)
Buradan inerken kendinizi zaman tünelinden geçer gibi hissediyorsunuz.Bir de kelimenin anlamını bilenler için ''mutlak sezsizlik'' var.Onu ancak doğayla bütünleşen bilir.Bu duyguyu ne Barbaros bulvarı verir.ne de başka bir kalabalık.