Hangi Şehirde Hangi Rampa?

Kamil

Daimi Üye
Tepki
63
Yukarıdaki yokuşla ilgili detayları Şehir dışına çıkamayanlara(Ankara için) konumda anlattım.Not:Yazı biraz uzun.

Scudo

mcyc

Daimi Üye
Tepki
147
Edirne' de "Kıyık Bayırı(yokuşu)" çok işlek bir cadde yani tehlike var ama hem trafik çilesini hem de çıkarken elinizde bile taşıdığınız bisikletin yorgunluğunu, inerken duyduğunuz haz tek seferde alıp götürüyor.

Tepki
36
Ankara cinnah yokusu eskiden iniside vardi 73km/saat hizi gormustum ama en onemlisi cikista tam dolu bir O302 sollamistim,yine ankarada eskisehir yolu kenarinda cinar sitesi inisi orasi da cinnah kadar dik degil ama yol cok genis ve hic tehlikesi yok 70km/saat (bunlar dag bisikletimle)
Antalya adini yanlis hatirlamiyorsam Tunektepe 7 km`lik bol virajli bir yol sonunda 700m rakima ulasiliyor. Cikisi cok zevkli insani bir hayli zorluyo ama inisi daha fazla zorluyo duzluk diyebilecegim kisa bir yer var 86km/sa hizi gordum yol bisikletimle ama tum inisi zorlayarak inilirse boyun agrisi yapiyo ve frenler bayagi zorlaniyo bir de antalya girisinde basi virajli sonu duzluk bir inis var. 90km/saat hizi gordum ama onume bir kamyon alarak (bu da yol bisikletimle).

Tepki
1
Merhaba Arkadaşlar, Bursada Uludağ otelleri aşıp Alaçam köyünden aşağıya doğru çok güzel bir iniş var :)

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
Ortaköy-Ulus arasındaki Portakal Yokuşu. Bu sabahki antrenmanımda Oğuz Özçelikle 7 tekrar yaptık. Yokuş 100 m irtifa kazandırıyor ve tam 2 km uzunluğunda.

http://img410.imageshack.us/img410/5585/10042007pu2.jpg

Altan Kalay

Forum Bağımlısı
Tepki
271
gökova-akyaka sakar geçidi tırmanışı...
....12km..%10-15 eğim...
çiçekli-ula çıkışı...eğim çok dah fazla mesafe aynı.

muğlalı bisikletçilerin kur atlama parkurları....

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
@edi55

devlet hastanesinden mezarlıga dogru cıkan yokustan mı bahsediyorsunuz yoksa cekirgeye dogru giden kısımdan mı ?

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
bursa'da benim çalıştığım süper bir rota var. önce acemlerden direk yukarı çekirge meydanına kadar tımanıış, sonra çelik palasa iniyorum, ordan yukarı muradiye daha sonra devlet hastanesi tırmanışı. ardından yine iniş heykele doğru. pttye vardığımda sağa dönüp (ulucaminin karşısı) temenyerine tırmanıyorum. biraz düz gittikten sonra son olarak teleferik istasyonuna tırmanıyorum.(bazen zeyniler patikasına da vurduğum oluyor) daha sonra eve doğru iniş başlıyor. temenyeri parkı civarında da soğuyorum. yokuş interval için birebir...tavsiye ederim.

sonerboom

Üye
Tepki
4
antep'te karşıyakanın tepesini tavsiye edrim ama sabah saatlerinde o saatlede çocuklar hala uykuda oluyo(oralarda dogum kontrolünden haberi olmayan birsürü aile varda:))

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
fatih abi edi55 in cıktıgı bayırda ben yuruyerek cıkmaya useniyorum ve bazen tum cekirgeyi dolanıyorum bence rotona ssk bayırınıda ekle bursaya ilk geldigimde o bayırı deneyecem edi abi fakat cıkabilecegimi sanmıyorum :(

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
@kcuk_

direk çekirgeye çıkanı. Ama fatih benim tırmandıklarımı tek ayağı ile tırmanıyor o ayrı.

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
abi o bahsettigin rampadan ben yuruyerek cıkmaya useniyordum sizinle bir de organizasyona katılmayı dusunuyordum bari burda iyice antremanlarımı sıklastırıyımda rezil olmuyım :)

serkan771

Üye
Tepki
7
eskişehirde bozdağ yokuşu.çıkışı baya bi zorlayıcı ama iniş mükemmel...

ZaRaKi

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
SeRHaT
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@serkan771

bozdağdan sarıcakaya ya kadar olan kısım mükemmel, in in bitmiyor. max. 87.6 yı görürken fazla zorlanmadım. keskin virajlar olmasa çok daha hızlanılabilir. fotoğraf, hamamların otaraftan bozdağın zirvesindeki vericilere giden kısmından.

http://img148.imageshack.us/img148/4738/dsc00409customtl8.jpg

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
İzmir Üçkuyular-Esendere-Efemçukuru-Kavacık toplam 38 km %2-30 eğim var değişken.İrtifa 2mt->1700 mt ye.Çıkış 1saat 58 dakika İniş 37 dakika.En yüksek hızım 121,5 km/sa.

byloft

Aktif Üye
Tepki
98
gaziantep de ipek yolu hem çok uzun hem iyi bi yokuş pedal atmadam 40 km ye ulaşrsnz :))) ama araba çok geçiyor

Atila Filmer

Forum Bağımlısı
Tepki
923
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
hiç gitmedim ama "ankara'nın dikmeni, bidaha gelirsem..." diye devam eden bir söz vardı muhtemelen biri bisikletle cıkarken söylemiştir. :D :D :D

istanbulda da anadolu kavağından beykoz'uun tepelerine tırmanan yokuş bağırtıyor :)

eniskaratut

Forum Demirbaşı
Tepki
159
antalya altınyaka rampası 36 km ayağakalkınca bisikletin pati atmasına yetecek kadar dik

kartal_92

Üye
Tepki
8
izmir-bostanlı-teleferik-manastır-dağ inişi çok güzeldi yolu pek göremedim ama 50km yi rahat geçmişimdir sonrasını sormayın etkili düştüm:d

Shark

Üye
Tepki
3
Isparta'da Şuhut-Senirkent arasındaki Bozdurmuş Beli 1700 Mt rakım, % 16 eğim düm düz iniş.Sağ taraf da 300 mt. ucurum sol tarafta dağ var. Kontrollü Fren yaparak inerken 86,4 ü arkada 25 kg. bagajla yol lastikleri ile gördüğüm bir rampa. İniş Muhteşem yalnız disk freni olmayanlara tavsiye arada durup soğumalarını beklemek. Yoksa pabuçlar eriyo!