Hangi Forma Cebinde Ne Taşıyorsunuz?

cenktamay

Forum Demirbaşı
Tepki
272
Bisiklet
Canyon
Sol cebe enerji jeli, bar ve anahtar koyuyorum. Sağ cebe kilitli nylon içine cep telefonu, ehliyet, kredi kartı ve nakit koyuyorum. Orta cebe de hava durumuna göre ya yelek ya da rüzgarlık koyuyorum. Alyen seti, yama seti, yedek lastik levye gibi şeyleri sele altı çantada taşıyorum. Bir de o çantaya extra 20 tl koydum ki yolda parasız kalmayayım diye:) Minik pompam ise suluğa entegre zaten.

Scudo

andjustice4all

science rocks
Tepki
398
İsim
Doğu Mert A.
Bisiklet
KTM
sol : alyan - varsa evin anahtarı

orta

fermuarlı : paralar ve kartlar
fermuarsız : muz vb

sağ : telefon, eldiven varsa yağmurluk

cenktamay

Forum Demirbaşı
Tepki
272
Bisiklet
Canyon
(link)

Bu cantayi begeniyirum ama pahali. Burada benzerini ariyorum. Icine telefon para kart levye ic lastik falan konabiliyor. Bulan olursa haber verirse sevinirim bu arada.

Soner H. Arslan

Aktif Üye
Tepki
217
Bisiklet
Focus
Nokia c1-02, biraz nakit ve enerji bar. Bir de 750ml' lik tek bir suluk. 80-90 km' lik rutinimde bunlar disinda tek bir igne bile tasimadim ceplerimde ya da bisikletimin uzerinde. Inanilmaz keyif veriyor bana bu seklide yola cikmak. Sadece bisiklet ve ben.

Hazir kita yol yardim kiyagi gecen babama (emeklidir kendisi) ulasmak gibi bir endisem olmasa telefonu da sallarim lakin lastikler iste, izin vermiyor telefonsuz seyahate. Lastik patlayinca o gun de patlamis oluyor ki, boyle bir disiplinin bedeli o da.

Not: Bir kere de kimlik yuzunden sorun yasamistim ama inatla tasimamaya devam ediyorum.

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
ben ne yazık ki forma giyemiyorum, göbekten dolayı beden uymuyor bana onun yerine bi koşucu tişörtü aldım idare ediyor işte..
üstüne btwin uzun kollu ceket yelek gibi bişey giyiyorum onun da 2 tane cebi var, sağa telefonu, biraz nakit bir de banka kartını atıyorum sola da anahtar ve yağmurluk giriyor sonra yallah yola :D

eğer eve gideceksem (öğrenci evinden çıkıp ailemi ziyarete) sırt çantamı alıyorum yanıma telefonu yan cebe koyuyorum diğer herşeyi çantanın ön gözüne, büyük olan kısma da yağmurluk, haftasonu giymek için 1 parça eşya o kadar
uzun sürüşlerde sırt çantasını çok doldurmak yol bisikleti kullanıyorsanız eğer çok rahatsız ediyor bir keresinde 12-13kg kadar çantayla 40km sürmek zorunda bırakmıştım kendimi ve karşıdan 35-40km/sa hızla rüzgar esiyordu ve de yolun ilk 24kmsi rampa çıkıyordunuz bir ara "lanet olsun bu havaya bu bisiklete" gibi sözler söylesem de 3üncü saate girerken bitirebildim yolu :)

neyse çok konuştuk, kısaca sırtta çok şey taşımak iyi değil ;)

• Beğen
Tepkiler: Chucky-1

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
İki iç lastik de abim alıyor yanına. Sele altı çantasına da yama seti koyuyor. Genelde beraber çıktığımız için bu şekilde paylaşıyoruz malzemeleri.

uploadfromtaptalk1426167475645.JPG

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Sağa telefon ve cüzdan, ortaya iç lastik ve yiyecek bişeyler sola da kese içinde yama seti, alyan takımı ve levyeler. Duruma göre orta cebe biber gazı falanda koyabiliyorum

IMG-20150313-WA0008.jpg

Kesenin içindekiler de böyle. Yama ilacı, zımparası ve yamalar plastik kap içinde

IMG-20150313-WA0009.jpg

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konunun üstünden zaman geçti ama ben bir şey sormak istiyorum. Gördüğüm kadarıyla çoğunluk mini pompayı arka cepte taşıyor.
Benim aldığım mini pompa ise suluk kafesi deliklerine monte edilebiliyor ve de kafesin altına monte ediliyor. Şimdi niye kimse böyle kullanmıyor.

- yol bisikletinde öyle taşımak ne bileyim riskli mi ?
- birşeyleri mi bozuyor ?
- o tip pompalar kalitesiz mi de tercih edilmiyor?
- yoksa sadece racona mı ters :)

Makul bir sebebi varsa ben de cepte taşıyayım

• Beğen
Tepkiler: Ali Demir

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
abi kadroda suluktan başka her şey bisikletin görüntüsünü, cazibesini bozuyor.
büyük çoğunluk bu nedenle pompa ve sele altı çantaları yol bisikletine monte etmiyor. :) ben her şeye rağmen sele altı çantası kullanıyorum, büyük rahatlık:p

Murat abiyle hisler ayniymis, 1 dk farkla :)

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@Gökhan Toros

Ben o kurala maalesef uyamıyorum... Ama benim sele altı çantam minicik, bıdıcık bir şey... Öneririm herkese de :).
(link)

http://www.rashmihospital.com/Albums/Misc/IMG_1174.JPG

Ama "Kural #5" her zaman takip ettiğim bir kuraldır :).

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Gökhan Toros

aaaahhhh. Gerçekten velominati kuralları varmış :)
(link)

(link) // No European Posterior Man-Satchels.
Saddle bags have no place on a road bike, and are only acceptable on mountain bikes in extreme cases.
(link) // No frame-mounted pumps.
Either Co2 cannisters or mini-pumps should be carried in jersey pockets (See Rule #31). The only exception to this rule is to mount a Silca brand frame pump in the rear triangle of the frame, with the rear wheel skewer as the pump mount nob, as demonstrated by members of the 7-Eleven and Ariostea pro cycling teams. As such, a frame pump mounted upside-down and along the left (skewer lever side) seat stay is both old skool and euro and thus acceptable. We restate at this time that said pump may under no circumstances be a Zefal and must be made by Silca. Said Silca pump must be fitted with a Campagnolo head. It is acceptable to gaffer-tape a mini-pump to your frame when no C02 cannisters are available and your pockets are full of spare kit and energy gels. However, the rider should expect to be stopped and questioned and may be required to empty pockets to prove there is no room in them for the pum
(link) // Spare tubes, multi-tools and repair kits should be stored in jersey pockets.
If absolutely necessary, in a converted bidon in a cage on bike. Or, use (link)e
(link)// Humps are for camels: no hydration packs.
Hydration packs are never to be seen on a road rider’s body. No argument will be entered into on this. For MTB, they are cool.

Bence üye olmak isteyen herkese bu kurallardan kısa bir quiz yapıp sadece başarılı olanları foruma kabul edin :D :D

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
sol cebe telefon. diğerleri boş

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
@Emre Akkanat
Hayır sorun olmuyor

Ömer Ş.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
https://www.bisikletforum.com/proxy.php?image=https%3A%2F%2Ffbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net%2Fhphotos-ak-xaf1%2Fv%2Ft1.0-9%2Fp480x480%2F11351184_894336353941268_4320429542589186912_n.jpg%3Foh%3De2248e759da91e24159d24f83c530908%26oe%3D55F1DA99%26__gda__%3D1438665342_390b5b0b1595b0000b0dbf025067a819&hash=90fef4f74dd08ac7519c5d8ad6204614

• Beğen
Tepkiler: Sozenen ve CandanC

farukbursali

Aktif Üye
Tepki
160
İsim
Faruk Bursalı
Bisiklet
Mosso
Ben çanta almak istiyorum 75 cm lik abus un sas kilidi var levye pompa cüzdan telefon anahtar seti falan derken en mantıklısı bana çanta gibi geldi ama çanta her zaman rahat olurmu bilmiyorum gerçi belden bağlantısı falanda var. Kadro çantalarını kullanan beğenen varmı onada çok şey sığabilir gibi sanki ama bisikletten inice alıp taşıması falanda çanta gibi rahat değil onunda çok kafam karıştı böyle yazınca dostlar :uzgnm:

çanta :