Hangi Antivirus Programı?

Hangi Antivirus Programı ?

• Toplam katılım
    141
Scudo

can ayan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.791
microsoft security essential

Oğuzcan Gedik

Aktif Üye
Tepki
54
orjinal windows kullanuyorsanız microsoft secruty essiansı direk ücretsiz indirin derim

TugayAydın

Aktif Üye
Tepki
60
kaspersky iyidir güzeldir, fakat rem kullanımı çoktur,pc ağırlaşır. ama yok benim pc uçuyor remi işlemcisi iyi o zaman kasperskya devam.

Tepki
4
Ben AVG kullanıyorum ancak 6. sıradaymış :)

En iyi virüs programının hangisi olduğu hem kullanıcılar hem de uzmanlar tarafından yıllardır hararetli bir şekilde tartışılan konulardan biridir.
2011 Antivirüs raporuna göre Listenin tepesinde güncelleme işlemi ise yalnızca saniyeler süren, yavaş çalışan sistemleri bile yormayan ve en sinsi 'düşmanlara' bile merhamet göstermeyen Bitdefender yerleşmiş,
İşte 2011 AntiVirus Yazılım İnceleme Ürün Karşılaştırmaları (AntiVirus Yazılım Değerlendirmesi) :
1-BitDefender Antivirus 2011
2-Kaspersky Anti-Virus 2011
3-Webroot 2011
4-Norton 2011
5-ESET Nod32 2011
6-AVG Anti-Virus Pro 2011
7-F-Secure Anti-Virus 2011
8-G-Data 2011
9-Avira AntiVir 2011
10-Trend Micro 2011

kaynak

Antivirüs dediğin,
1.Hemen hemen tüm virüsleri tanımalı. Bunun için sürekli güncel olmalı.

2. İyi bir antivirüs programı keylogger (klavyeden girilen tuşları email yada başka yolla kötü niyetli insanlara yollayan programcıklar, tuş kaydedici), trojan (Bu tür program bir çeşit virüstür fakat sadece bilgisayarımıza zarar vermez, bilgisayarımıza başkalarının erişmesine, girmesine neden olurlar, casusluk yaparlar), adware (sağda solda reklam penceresi açılmasına neden olurlar, yine bilgi toplarlar istatistiksel veriler tutarlar) gibi zararlı programları tanımalıdır.

3. İyi bir antivirüs programı bilgisayarı yormamalı; çok fazla işlemci kullanmamalı, ram de ve hardiskte fazla yer tutmamalıdır. Ayrıca tarama ne tanıma işlemini hızlı yapmalı.

4. Kendini otomatik olarak ve sık sık güncellemeli. Hatta her saat güncellemeli.

5. İyi bir antivirüs programı firewall’a (ateş duvarı, bilgisayarla internet arasındaki veri alışverişini kontrol eder, zararlı sitelere girişi engeller.

6. Zip, rar tipi sıkıştırılmış dosyaları tarayabilmeli.

7. İyi bir antivirüs programı microsoft excel, word yani office programlarına ve diğer makro kullanan (internet explorer gibi) programlarla entegre çalışabilmeli.
8. E-mail için spam koruması olmalı.

9. Veri tabanında kayıtlı olmayan fakat davranışından virüs olabilecek programları tanımalı.

10. Bulduğu zararlı dosyaları dikkatlice temizlemeli, çünkü bazı virüs programları bilgisayardan virüsü temizlerken önemli dosyaları da silebilmekte...

Kendinizi ve bilgilerinizi korumak için her zaman daha etkili antivirüsleri seçin,

Ömer Ertuğ

Aktif Üye
Tepki
105
Bisiklet
KTM
Nod32 nin seçeneklerde bile olmaması ilginç, bilgisayarı fazla yormaması, güncel kalması v.b. özellikleriyle her zaman ilk tercihlerimden birisidir. Nod32 dışında Norton' da son sürümlerde gayet başarılı.

Adem Gül

Forum Demirbaşı
Tepki
217
Kesinlikle ve kesinlikle Norton diyorum. Bende 2 program yüklü biri avast diğeri ise Norton. Avast virüsleri anında buluyor çünkü. Norton a gelince pc yi fazla kasmayan bi program. en son vatan computer da 200 tl den 100 tl ye kampanya ile düşürmüşlerdi.

Adem Gül

Forum Demirbaşı
Tepki
217
Aklımdayken ; Karspersky e diyecek sözüm yok çok iyi program ama her bilgisayar kaldıramıyor. Benim pc de çok kasmıştı. Oyun pc leri için uygun değil pek.

Cengiz ADANUR

Aktif Üye
Tepki
74
Virüs koruma yada internet güvenlik programlarıyla ilgili çok farklı değerlendirmeler her zaman olur, genel eğilim kişilerin kullandıkları programı öne çıkarmaları, hatta yüceltmeleri yönündedir. :) Bu tarz programların yetkinliklerini ölçen standart ve genel kabul gören bir otorite vardır - AV Comparatives! Bu arkadaşların web sayfasını ziyaret ederseniz burada internet güvenlik programlarının çeşitli kıstaslara göre (Detection-Performance-On demand-Removal vs.) yapılmış testlerini pdf olarak bilgisayarınıza indirip inceleyebilirsiniz. Her sene şampiyon değişmekle birlikte ben son 3-4 senenin ortalamasını alarak diyebilirim ki en güvenilir ve istikrarlı internet güvenlik programı Avira Premium Security Suite' dir. Eğer bu tür programlara para vermem, ayrıca bilgisayarıma korsan da bulaştırmam diyorsanız Avira nın ücretsiz (Avira Personal Free) sürümünü mutlaka bilgisayarınıza kurunuz, zira bu ücretsiz yazılım birçok orta sınıf lisanslı-paralı koruma programından daha iyi koruyacaktır bilgisayarınızı.
Elbette unutulmaması gereken, ne yaptığını bilen bilinçli bir bilgisayar-internet kullanıcısı en önemli güvenlik unsurudur bilgisayar için..

erendiz çetiner

Forum Bağımlısı
Tepki
1.074
Bisiklet
Corratec
Selam!
Ben lisanslı kaspersky 2012 12.0 kullanıyorum.Gayet başarılı bende memnunum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ESET'in ilk versiyonu olan 2.5 sürümünden beridir kullanıyorum, şuan ki versiyon 8.0.312.3 oldukça hafif ve çok kapsamlı bir güvenlik prg.

özel

Üye
Tepki
55
İsim
Umut
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Avast free versiyonlarını yıllardır kullanıyorum ve gayet memnunum. Antivirüs programlarından ziyade girdiğiniz siteler ve yüklediğiniz programlar ile gelen eklentilere dikkat ederseniz bir sorun çıkmıyor.

Ghost

Yoksa insan başıboş bırakılacağını mı sandı?
Tepki
478
İsim
Enes
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@BF Okuru bu eset internet olmadan çalışır mı ? Yani güncelleme yapmadan

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
avira ya devam yıllardır kullanıyorum

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ghost tabiki çalışır fakat, tehdit veri tabanını güncel tutmadıktan sonra yüklemeninde bir anlamı yok. İnterne yoksa boşver.