Hangi Antivirus Programı?

Hangi Antivirus Programı ?

• Toplam katılım
    141
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Taner James hayır virüs olayının kullanımla pek bir alakası yok. Şöyle ki, OS X işletim sistemi, Unix tabanlıdır. Yani root şifremi benim dışımda (kullanıcının kendi dışında) ikinci birisi bilmezse, kimse bir şey yapamaz, sızamaz. Virüsler de etkisiz kalacaktır. Sisteme girseler bile root bilmedikleri için kapı dışında kalacaklardır. Böylelikle o virüslerin pek bir esprisi olmayacaktır. Çünkü OS X, Unix tabanlıdır. Daha da zor olanı, Windows işletim sistemine virüs yazmak 2 saat ama Unix tabanlı bir işletim sistemine virüs yazmak 20 gün falan. Bu sebeple hiçbir virüs yazarı kalkıp da 20 gün boyunca virüs yazmaya uğraşmaz. Hadi yazdı diyelim. Root şifresine asla ulaşamayacağı için, aman aman bir etkisi olmayacakyır. Düşünün windows kendisine verilen her şeyi tanırken, Mac OS X "bu ne ya ben bunu tanımıyorum" diyebiliyor. Bunun en bariz örneği de şu an OS X üzerinde oynayamadığım Wolfenstein - Enemy Territory isimli oyundur. Windows tak diye içeri alırken, Mac almıyor bunu ben tanımadım diyor.

@BF Okuru hadi canım sen de yani :D

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BF Okuru doğrudur, anca varsa açığı arka kapıdan girerler :) benzer şeyler android, ios 'de geçerli, varsa açık root'lanır vs.vs. Windows bunlara göre daha geniş :) sözde güvenlik seviyeleri olsa da lafta :)

Bu anti virus programlarının versiyon güncellemelerin de açıklar dışında, virus tespit olayında bir şey değişeceği yok sonuçta aynı database, aynı virus imzaları, ha değişen versiyon yenilendikçe Windows 8, 8.1, 10 bıdı bıdıya uyumluluk olayı birde gui'leri güzelleşip daha çok sistem kaynağı sömürmesi :)

Anti virus programsız hayat güzel :)

MeTaLioNs

Daimi Üye
Tepki
211
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de 4 yıldır Norton 360 kullanıyorum. Yıllık 50 TL'ye alınabiliniyor. Pc'ye daha hiç virüs bulaşmamış olması bir yana, adres ve şifrelerimi kayıt eden kasa uygulaması bir yana fazlasıyla başarılı bir ürün. PC kasma gibi bir sorunu da yok.

Tepki
0
Bisiklet
b'Twin
Hocam bence HİÇBİRİ. Ben 2-3 senedir bilgisayarımı antivrüssüz kullanıyorum. Son 2 senedir bilgisayarıma hiç virüs bulaşmadı. Bu tür yazılımlar bilgisayarı ağırlatmaktan başka bir şey değil. Ben kişisel bilgisayarlar için konuşuyorum.

Şirket bilgisayarlarında olmalı tabiki. Ne olur ne olmaz. Muhasebe programlarının açıkları çok oluyor. O yüzden hem firewall hemde antivirüs şirket bilgisayarlarında kullanılmalı ama kişisel bilgisayarınız varsa tavsiye etmem. Ayrıca geçen gün bir makale okudum. Bu makale de benim dediklerimin uzun uzadıya yazılmış versiyonu;
(link)

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
mikrosoft sekuriti antivirus kullanıyorum.
zaten 6 ayda bir de pc nin imajını tazeliyorum.
canavar gibi hala kasa taşş taşş.
pc ye yabancı flash takmadıkça viruslerle hiç işim olmuyor

Reahax

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Recep
Bisiklet
Cannondale
360 Total Security.

Bedeva, kasmıyor, 3-5 tane farklı antivirüs motorunu içinde barındırıyor.

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
Kaspersky çok kasar bilgisayarı ama iyidir tabi ben ihtiyaç duymuyorum hiç birine :)

Tepki
24
İsim
Mehmet ÇAKIR
Bisiklet
Diğer
kişisel kullanım için bende anti virüs yazılımı kullanmıyorum , hiç virüs sorunum a olmadı,
internet ortamında ve external disklerde dikkatli ne yaptığınızı bildiğiniz sürece problem yok

emre0x5d

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Avast derim ben de.
Üç senedir tıkır tıkır çalışıyor, şu ana kadar sayısız tehditi engelledi. Üstelik ücretsiz.
6 yıllık laptopta da kullandım, hiç yavaşlatma yapmadı.
Antivirüssüz kullanmayın. Virüs girince sizin haberiniz olacak diye bir şey yok. Gizli gizli çalışır o arkada ruhunuz duymaz.

cpt.erhan

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Erhan
Bisiklet
Specialized
konuyu hortlayayım :D (link) 9,90 (bir yıl) almayı düşünenler için tavsiye ederim. Ucuz fiyat bedava kargo. Ben aldım memnunum. Windows 10 kullanıcıları için şöyle bir uyarım olacak cd içerisinde gelen yazılımı kuramıyorsunuz. Kendi sitesinden yeni sürümü indirdiğiniz zaman sıkıntısız kullanabiliyorsunuz.

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.089
Bisiklet
Kron
Kullanmiyorum, tavsiye etmem hic birini