Hafif kaza

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
bu gün 42 km yol yaptım bursa da olanlar bilir botanik park diye bir yer var oraya gittim akşam üstü saat 22:00 civarıydı kaan diye bir arkadaş da geldi beraber turladık biraz mosso mtb si vardı daha sonra ayrıldık ben tek turlamaya başladım son turumu atıp eve dönücekdim (çekirge de oturuyorum) 10 km/s hızla giderken ailenin yanından bir anda çoçuk önüme fırladı bende refleks olarak 2 frene birden asıldım ama popoyu da hafif kaldırınca ön fren daha baskın geldı yarım takla attım hemen kalkıp çocuğa baktım oda düşmüştü ağlıyordu tabi bayağı bir kontrol ettim çocukda birşey yok du ailede suriye li çıktı :) özür diledikden sonra kendime bakdım bende de birşey yoktu sıra geldi bisiklete :) kaldırdım arka teker kitlenmiş di kadronun arka demirlerinde hafif çizik oluşmuş daha sonra arka freni açtım ( v fren ) sanırım papucların ayarı bozuldu tekeri çevirdim herhangi bir yamukluk yok arka fren iptal eve döndüm ucuz atlattım çok şükür :)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
geçmiş olsun, ucuz atlatmışsınız. aileler çocuklarına sahip çıkmıyor. birkaç hafta önce benim de başıma benzer bir olay geldi. neyse ki çocuk kaldırımdan inmedi. ben de hızımı düşürmekle kaldım.

bu arada 10km/s giderken takla atılıyor mu yahu?

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
@cumali55 hocam aniden ön tekeri kitlediğinizde ve popoyu seleden kaldırdığınızda atılıyormuş ama tam takla değildi benimki yarım yan düştüm aslında :)

nbacıshaquılle

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
@cumali55 Duruma göre değişir hidrolik frenle az takla atmadım ben de :) Önüme birden çocuk çıkmıştı benim de çocuk bi sağ bi sol yaptı ben de sağa sola kaçamadım çöp kutusuna girmiştim elimi vurmuşum.

ElcaSeJawS

Forum Bağımlısı
Tepki
575
İsim
fatih
Bisiklet
Cannondale
Atılıyor atılıyor oyle bısıkletten ucarak dusmuyosun ama caprazlama one dogru omzun ustune guzel bır dusus oluyor :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Gecmis olsun , reflex olarak fren kismak tehkikeli olabiliyor gercekten , ben takla atmayi engellemek icin arka frenim cok sertken , on freni cok daha yumusak ayarliyorum. Beyin genelde ayni oranda sıktırıyo ellere , fren kollarini , sag el arkayi 3 cm sıkınca sol elde 3 cm sıkıyor gibi , tabi on fren gevsek olunca teker kitlenmiyor boylece. Bilmem ne kadar ise yarar bir yontem, ama ben boyle kullaniyorum ☺

S-Works

Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi
Tepki
423
İsim
Bayram
Bisiklet
KTM
Geçmiş olsun. Çocuklardan uzak durmak lazım ...

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
@ATALAY16 geçmiş olsun. geçenlerde yeni bisiklerimi aldığım gün istanbul yeşilköyde aynı senaryonun baş kahramanı bendim yalnız takla atarak çozuğa çarpmaktan kurtuldum :)

(link) ankete beklerim.

dodobir

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
Kerem
Bisiklet
Cube
Gecmis olsun. Bu tarz cocuklarin sebep oldugu kazalari cok duymaya basladim malesef.

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
@furkan.zaman mantıklı hocam ben popoyu kaldırmasaydım muhtemelen takla atmayacaktım da ayağa kalkınca ağırlık gitti tabi :)

@Mehmet K T N saolasın abi

@dodobir aynen sorumsuz anne babalardan kaynaklanıyor malesef

@İbrahim Akgül saolun hocam ankete katılmıştım daha önce :)

@becoca saolun hocam aynen

@pohuman aynen allah korudu

• Beğen
Tepkiler: İbrahim A.