Hacamat

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

Kobebryant

Daimi Üye
Tepki
386
İsim
Erdem
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Diğer
Hacamat ile alakalı hadisleri burada tek tek yazacak değilim .. Hacamatı her yerde yaptırmayın, bu işte uzman olan yerlere gidin iyice araştırın vs. deseler tamam neyse. Bilimsel bir yeri yokmuş felan filan, sanırsın kendileri tıp biliminde çığır açmışlar! .. İman başka bir şey kardeşim, herkeste bulunmuyor (Hadislere inanmayanlara sözüm, başkası üzerine almasın) ..

Scudo

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.658
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Kafadan kan akınca insan rahatlıyorsa, kafa kesen.... neyse 😊 Hacamatsızken sen, sen değilsin.

2013 yılında geçirdiğim iş kazasından sonra benim kafama da böyle ampül gibi bir şey takmışlar ve kan çekiyormuş. :ssrtcbya: Demek böyle görünüyordum.:hımm:

hgercek

Daimi Üye
Tepki
840
Takkeli Levent Hoca Efendi'ye bi danışmak lazım :D

hqdefault.jpg

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.236
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hadislere inanmayanlara sözüm, başkası üzerine almasın
Bırakalım kim neye inanmak ya da inanmamak istiyorsa bildiği gibi yapsın, herkes kendinden mesul sonuçta..Bir insan ateistte olabilir budistte, müslümanda..Artık bırakmalıyız en iyi ben inanırım, o yüzden sende dediğime inanmalısın'ı..Deaş kafasında değilsek eğer, saygı göstermeliyiz, insanı önce şu bu diye kategorize etmeden, insan olarak görmeyi öğrenmeliyiz..
Ben ateistim arkadaşlar, ister alırsınız ister almaz, bu sizi bağlar, beni hiç ilgilendirmez...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
790
Hacamat ile alakalı hadisleri burada tek tek yazacak değilim .. Hacamatı her yerde yaptırmayın, bu işte uzman olan yerlere gidin iyice araştırın vs. deseler tamam neyse. Bilimsel bir yeri yokmuş felan filan, sanırsın kendileri tıp biliminde çığır açmışlar! .. İman başka bir şey kardeşim, herkeste bulunmuyor (Hadislere inanmayanlara sözüm, başkası üzerine almasın) ..
Arkadaşın dediği gibi sizde madem hadislere önem veriyorsunuz o zaman deve sidiği için bir zahmet görelim iman gücünüzü...

Kobebryant

Daimi Üye
Tepki
386
İsim
Erdem
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Diğer
Bırakalım kim neye inanmak ya da inanmamak istiyorsa bildiği gibi yapsın, herkes kendinden mesul sonuçta..Bir insan ateistte olabilir budistte, müslümanda..Artık bırakmalıyız en iyi ben inanırım, o yüzden sende dediğime inanmalısın'ı..Deaş kafasında değilsek eğer, saygı göstermeliyiz, insanı önce şu bu diye kategorize etmeden, insan olarak görmeyi öğrenmeliyiz..
Ben ateistim arkadaşlar, ister alırsınız ister almaz, bu sizi bağlar, beni hiç ilgilendirmez...
İnanmamanız sizin tercihiniz ben bunu yargılayacak konumda değilim, ayrıca inanmamanızı da eleştirmem bu ayrı . Benim sözüm inanmayıp, buna inananları eleştirip ahkam kesenlere. Yani şöyle bir kafanızı kaldırın bakın din adına tek bir adım atmayan insanlar, dinle alakalı her konuda ahkam kesmekteler. Benim tepkim buna, kimse Allah'a inanmak ya da peygambere inanmak zorunda değil, benim inancıma göre hepimizin hesap vereceği bir gün var o gün yargılama makamı gereğini yapar, bende onlar gibi bir kulum kendi derdime düşeceğim o gün :) ..

Arkadaşın dediği gibi sizde madem hadislere önem veriyorsunuz o zaman deve sidiği için bir zahmet görelim iman gücünüzü...
Önce bir o hadisi araştır, detaylarını öğren sonra akham kesersin.

hgercek

Daimi Üye
Tepki
840
Bence hiç bozmasınlar. 18 senedir bunlar sayesinde ateyiz olanların haddi hesabı yok. :D

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.658
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Öncelikle Türküm ve elhamdülillah müslümanım. İman eder ve inanırım ama asla zorda kalmadıkça sidik içmem. :D İnsan vücuduna zararlı zaten ama hayatta kalmak için içilebilir.
Dipçe: İçilebilirmiş yani. :hımm:

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.400
Bisiklet
Scott
"Kılavuzu karga olanın, burnu b.ktan kurtulmaz"

2012 yılında özellikle Suudi Arabistan'ı kasıp kavuran, bugün de bizleri tehdit eden Covid-19 salgınına yol açan SARS-CoV-2 virüsünün bir türevi olan MERS-CoV virüsü, develerden insanlara bulaşmıştı. Peki bu bulaşın en önemli sebebi neydi dersiniz? Deve sidiği içmek...

MERS salgınında, bu virüsü kapanların %40'ı öldü. Ebola'dan sonra bugüne kadar görülmüş en ölümcül salgınlardan biriydi.

O yüzden, "hadistir, sünnettir" diyerek bir şeylere girişmeden önce, bilim bu konuyla ilgili ne diyor, önce buna bir kulak verin. Kendinizin, sevdiklerinizin ve içinde yaşadığınız toplumun sağlığını tehlikeye atmayın.

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.139
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Esasen binlerce yıllık Hristiyan din tedavi (Hristiyanlıktan öncesi de vardır) yönetimidir. Fakat yaklaşık 300 yıl kadar öncesinde hiçbir yararı olmadığı, aksine birçok hastalığa kapı araladığı için terk edilmiştir. Bizimkilerin bunu anlaması için 300 yıl daha gereklidir.

Bir insan kendine bunu nasıl yapar anlamak mümkün değil. Matrix'te mi uymamak istiyorsun sen 😁

(link)

Grejuvayla mı, çılgın ateşle mi çektin kupayı mübarek 😀

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
790
Esasen binlerce yıllık Hristiyan din tedavi (Hristiyanlıktan öncesi de vardır) yönetimidir. Fakat yaklaşık 300 yıl kadar öncesinde hiçbir yararı olmadığı, aksine birçok hastalığa kapı araladığı için terk edilmiştir. Bizimkilerin bunu anlaması için 300 yıl daha gereklidir.

Bir insan kendine bunu nasıl yapar anlamak mümkün değil. Matrix'te mi uymamak istiyorsun sen 😁

(link)

Bu kupa çektirmemiş ki, buna uçaksavarla ateş etmişler...:koptum:

efeozata

Forum Demirbaşı
Tepki
764
İsim
Efe
İnanmamanız sizin tercihiniz ben bunu yargılayacak konumda değilim, ayrıca inanmamanızı da eleştirmem bu ayrı . Benim sözüm inanmayıp, buna inananları eleştirip ahkam kesenlere. Yani şöyle bir kafanızı kaldırın bakın din adına tek bir adım atmayan insanlar, dinle alakalı her konuda ahkam kesmekteler. Benim tepkim buna, kimse Allah'a inanmak ya da peygambere inanmak zorunda değil, benim inancıma göre hepimizin hesap vereceği bir gün var o gün yargılama makamı gereğini yapar, bende onlar gibi bir kulum kendi derdime düşeceğim o gün :) ..

Önce bir o hadisi araştır, detaylarını öğren sonra akham kesersin.
Bugün tıpta kullandığın her ilaç, her aşı, her tetkik tedavi yöntemi, sana göre "gavur" olan insanlar tarafından yapıldı. Omzundaki seni çocukluğunda korumuş olan o 2 aşı izi dahil.

Korona aşısı çıkınca, gavurun yaptığı aşıyı yaptırmak yerine, kan hüptürme, hacı çektirme, göze tükürme gibi yöntemlerle kurtulmaya çalışmalısın.

Korona yayıldığında ilk iptal edilen camide namazdı.

Şu anda tüm müslüman dünyası "gavurlar bir korona ilacı getirse de rahat rahat namaz kılabilsek" diyor. Korona aşısını bir "gavur" bulacak, ve aşı sırasının en önünde olanlar, onlara kâfir gözüyle bakanlar olacak.

Bırakın bu karanlık, gerici zihniyetleri artık. Tıpta hadisin yeri yoktur. Sadece ve sadece bilime yer vardır. Koronayı her akşam hoparlörden (yine "gavur" icadı) 45 dakika dua yayınıyla savmaya çalışınca milletin kafası iyice bulanmış. Madem dua yayınıyla hastalık defediliyordu, korona dışında hastanelerde türlü hastalıktan acı çeken on binlerce insan var. Şimdiye kadar neden onların acılarını dindirmediniz?

Son düzenleme:

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.807
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Abiler, kardeşler ve tüm Canlar şimdi spor dünyasından Ronaldo , ve hollywod da bir çok aktör ,aktris ve aktivist hacamat yaptırdı. Olayı din bağlamına bağlamak ve herhangi bir dini suçlamak bizim aseletimize ne kadar yakışmazsa karşı yorumda bulunan arkadaşları ötekileştirmek ve din dışı ilan etmekte bizim asaletimize yakışmaz. Bir müslüman bunu dini gereği üzerinede yapabilir şifa bulmak için de yapabilir. Aynı zamanda Çin, Rusya gibi öncesini ve yenisini bildiğimiz kominist ülkelerde de yapılıyor. Modern dediğimiz Hıristiyanlığın beşiği batı ülkelerinde de yapılıyor.
Konu başlığını açmaktaki niyetim hacamatın yaygınlaşmaya başladığını anlatmak ve her hacamat yaparım diyenlere karşı dikkatli olunması gerektiğini anlatmaktı.

@Voltaire resimdeki kafa hacamatını gördüm. Öyle bir hacamata da şahit olmadım. İllaki böyle sakat işleri yapıp adına hacamat diyen olur. Resme bakıldığında vakumlamayı nasıl yapmış düşünmedim değil. Başından beri anlatmaya çalıştığım olay Hacamatın er yada geç Tıp literatürüne gireceği fakat bu esnada sağlıksız işler yapılabileceğini anlatmaktı. Şimdi önüne gelen hacamat adında usulsüz ve sağlıksız işler yapıyor. İster kabul edelim ister kabul etmeyelim .

Şimdi bisiklet sporu açısından dizlerden ve ciğerlerden yapılan hacamatın rahatlattığını söyleyebilirim. Sırt bölgesi ve boyun bölgesinde yapılanlar ise kulunç ve el kol karıncalanmasına iyi geliyor.

Arkadaşlar bunu söylemek haddime değil , hiç bir müslüman cani, kelle alan olarak gösterilmez. Allah aşkına İslamdan gayrı her bir haltı olan insanları örnek gösterip kalp kırmayalım. Bizler şehitlere ve onların makamına inanan kişileriz. İslamda yeri olmayan zorunan dine sokulan ,kuralmış gibi aktarılan kötü dayatmalar hiç bir Müslümanı ne eksiltir nede alçaltır. İslam dini akıl dinidir. Modern tıp tekniklerinden sonra alternatif olarak hacamat yaptırmanızı tavsiye ederim. Birisi çıkıpta kardeşim bu sünnet derse ona saygı duymak lazım. Jentilmen olalım arkadaşlar lütfen.

@Mehmet Altuğ yorumlarının çoğuna katılıyorum. Niyetim incelensin ve kimse hata yapmasın. Eskiler yada yeniler demişden ziyade bizler için faydasını düşündüğüm diz hacamatı ve üst solunum yollarını açan tarama hacamatını sürekli yaptırdığım ve rahatladığım için tavsiye ettim.

Şimdi bazı tıp profesörleri çıkıp insanların çoğunu fıtık amaliyatı yaparak yarım ettik diye açıklamalarda bulundular bu ülkede. Modern tıp her hastalığa kaynak bulamadığı için insanlar alternatif yönlere gidiyorlar. Arkadaşlar her ne kadar acemi bir balıkçı olsamda amacım suyu bulandırıp balık avlamak değil. Birbirimize olacak saygı ve sevgimizi düşürecekse , eğer konuşamayacak kadar acizleşeceksek hangi konu başlığı olursa olsun sorunlar çıkacak. Cümlenize saygılar sunuyorum . İyi forumlar. :harika:

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.088
Bisiklet
Trek
Su forumda buyuk harf ile baslanmadigi icin mesaj siliniyor da evrensel bilimsel dayanagi olmayan, insan sagligi icin risk teskil edebilecek uygulamar acik acik ovuldugu halde forumda kalabiliyor sasiriyorum. Forum olarak bu kadar acik goruslu olmamizi cok takdir ettim.

Madem bu kadar acik gorusluyuz, esrarin kanser tedavisi sirasinda yan etkileri nasil engelledigine dair bir baslik acip konusmamiz da mumkun.

(link)

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.