Gravel bisiklet sayfası

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mhtozel geçen hafta memlekette olduğumdan hiç bakamadım. Sanırım affetmezdim. Kısmet :)

• Beğen
Tepkiler: mhtozel
Scudo

Kemal55

Üye
Tepki
3
İsim
Kemal
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Diğer
@Kobebryant hayırlı olsun. Ben de bakıyorum aynı bisiklete, 2019 bulmak zor görünüyor 2020 modeller çıkmış. Tanıdık vasıtasıyla Almanya’dan getirtmek istiyorum. Size ne kadara maliyeti oldu acaba. Güle güle kullanınız.

Kobebryant

Daimi Üye
Tepki
386
İsim
Erdem
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Diğer
@Kemal55
@Kemal55 Almanya’da bir çok şehirde ki bayilere tek tek mesaj atmıştım ben ve 2 yerde bulabilmiştim sadece bana uygun kadrosunu ..
Ben 1420 Euro’ya aldım (KDV iadesi de aldım kendim gidip aldığım için) .. 2020 modeller sanırım Eylül ayında çıkacak diyorlardı, alacağınız kadro boyunu biliyorsanız internetten yine araştırın belki 2019 modelde bulabilirsiniz ..

• Beğen
Tepkiler: Kemal55

Kemal55

Üye
Tepki
3
İsim
Kemal
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Diğer
@Kobebryant cevabınız için çok teşekkür ederim, boyum 179cm kasık boyu 80 cm size göre nuroadın hangi boyunu almalıyım.

Guanzo45

Aktif Üye
Tepki
78
İsim
Mehmet
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Diğer
Yeni bir bisiklet alacağım ileride süspansiyon olmayan MTB ile gravel bisiklet arasında kararsızım.

Drop bar sevmiyorum bütün gravel bisikletlerde var sanırım. Sizce aşağıdaki linkte yer alan MTB'yi mi alsam yoksa aynı fiyatından gravel mi alsam kararsızım.

(link)

Genellikle şehirde kullanacağım haftas onları şehirdeki uzaklıkta bulunan kasabaya gideceğim bazı yollarda asfalt bozuk.

Kobebryant

Daimi Üye
Tepki
386
İsim
Erdem
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Diğer
@Kemal55
@Kemal55 Bu tarz bir bisikleti alırken kol uzunluğunuzdan, oturduğunuzda dizlerinizin yere mesafesine kadar bir çok ölçüm yapıp, alacağınız bisikletin geometri ölçülerine bakıyorsunuz, bu konularda uzman değilim bana da o zaman bir arkadaşım bir link vermişti (video tamamen ingilizce idi) o videoda ki ölçümleri yapıp ona göre kadro seçmiştim .. Boy ve iç bacak boylarımız aşağı yukarı aynı 56 kadro almıştım ben ama bu tarz bisikletlerde 1cm bile önemli deniyor o yüzden gerekli ölçümleri yapıp ona göre bir kadro alabilirsin (ilk başlarda boy ve bacak ölçüsü ile 53 kadro alacaktım ama ölçümlerden sonra 56 kadro aldım doğru kadro önemli) ..

• Beğen
Tepkiler: Kemal55

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu arkadasimiz forumdan birisi mi acaba?
Guzel bir sey yapip, carraro g2 yi tanitmis , emegine saglik :)

Guanzo45

Aktif Üye
Tepki
78
İsim
Mehmet
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Diğer
@mhtozel

SRAM Apex, 40t tarzı aynakol ile değiştirirsem uzak mesafe için kullanışlı hale gelebilir mi?

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Guanzo45
Olabilir neden olmasın internetteki bu tarz bisikletlerde 1x11 veya 10'lu sistemlerde genelde 40 yada 42t tek yaprak mevcut. Ama linkteki ürünü almayı düşünüyorsanız ona verilecek para ile kendinize göre bisiklet yaptırabilirsiniz. Yok başka bir mtb ile buna benzer yapacağım diyorsanız karar sizin.
(link) örnekteki gibi

41681493480.jpg

fahrettin akansu

Daimi Üye
Tepki
596
Bisiklet
Focus
@Guanzo45
Öncelikle yol tipi aynakol ile değişirken takacağınız kadrodaki q-factor aynı mı ona bakmanız gerekiyor,
baktığınız mtb sanırım 29er, boost tipi göbek genişliği varsa 1x Apex takamazsınız diye biliyorum.

diğer taraftan uyarsa bile 1x Apex ve X01 Eagle farklı zincirler kullandığı için önerilmese de çalışacaktır,
-ama zincirinizin de ömrü baklaların içinden daha fazla aşındığı için kısalacaktır.

baktığınız bisikletteki X01 Eagle 12dişli olduğu için daha ince bir zincir kullanıyor,
bu aynakol yaprağının Sram markası altında 26, 28, 30, 32, 34, 40t seçenekleri var,
aynı zamanda başka markaların uyumlu daha büyük yaprakları da mevcut,
boşa alt seri aynakol takmak mantıklı değil.

İllaki düz yol hızını arttırmak istiyorsanız değişebileceğiniz yol aynakolları da var 1x12t uyumlu olarak.
belirli bir ölçünün üzerine çıkarsanız rubledeki 50t diş sebebiyle zincir uzunluğu yetmeyecektir.

Esas soru hardtail bir mtb ne kadar Gravel olabilir,
kayalık gibi kırıcı olmayan parkurlarda keskin ve seri sürüşler yapabilmek için çok güzel bir mtb,
-ama ne kadar uzun mesafe yapılır tartışılır konfor ve sürüş pozisyonu açısından,

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Beyler kücük bir yardıma ihtiyacım var. Uzun zamandır bisiklet arayışım devam ediyordu. en son Giant Fastroad SLR2 ya da Anyroad 2'ye yöneldim. İşin sıkıntılı tarafı şimdi soyle anlatayım.

Fastroad SLR 2 olan modeller S beden 2015 ve 2016 olmak üzere iki ürün kalmış. 4300 TL nakit.
Anyroad 2 M beden kalmış 2015 model fiyat olarak 5300 TL nakit fiyatları. Üç bisiklette sıfır.

Fastroad SLR 2'lerde sora set varken Anyroad 2'de seri dışı sora set kullanılmış. 3-4 yıllık bisikletlere bu fiyatları vermek mantıklı mı? (4300 TL fastroad alıp üzerine 1500'e tiagra set ve Dropbar gidon alarak gravel yapabilirim. Çıkan parçaları da bis şekilde uyguna satabilirim)

Diğer ihtimalde bu fiyatlara ikinci el 2016 model Specialized Diverge Elite DSW modeli bulabiliyorum 5000 TL fiyat ve tiagra set var. Diverge gravel olarak geçiyor hiçbir ekleme cıkarma yapmaya gerek yok.

Bu fiyata sıfır olarakta 5200 bandında Merida Speeder 200 (Gravele cevirmek icin yine en az 1000 TL eklemek gerek) ya da Carraro Gravel G2 var (Her ne kadar donanım olsa da kadroyu begenmemekteyim).

Siz olsanız 5000-5500 bütce aralıgında neyi seçerdiniz?

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@gezgin gezer malesef yurtdışından getirtme ihtimalim hiç yok. Aslında dediğinizde haklisiniz beni düşündüren 3-4 yıllık bisikletlere o kadar para verilip verilmeyeceği..

@Samsam internette cr road 052 modelinin 51 kadrosu var ama nedense alınamıyor. 4200 TL gibi bir fiyatı vardı geçen senenin modeli.

Almışken sıfır olacaksa 2019 model, ikinci elde de minimum 2016 arıyorum. Görünen o ki beklemeye devam edeceğiz:) belki güzel bir bisiklet düşer malum siteye

Guanzo45

Aktif Üye
Tepki
78
İsim
Mehmet
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Diğer
@fahrettin akansu

(link)

Bununla değiştirilebilir mi bilgim yok hiç. Bahsettiğim mtb'yi full özellik ile almak yerine grup set hariç olarak alabilirim aslında.

gezgin gezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.600
İsim
mehmet emin
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@ProfessionaL
Yurt dışından getirtmekten çekinmeyin. 1500€ altında olduğu müddetçe sorunsuz kargo geliyor.
Ben anyroad advanced getirttim sorunsuz 2 haftada geldi. Burdan almaya kalksam nerdeyse iki kat fiyatı var.

• Beğen
Tepkiler: mhtozel

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Samsam bunu da ben listeye ekleyeyim. Carraroyu bulmak diğerlerini bulmaktan daha kolay olur sanırım. @gezgin gezer özel mesaj göndereceğim size :)

• Beğen
Tepkiler: Samsam