Granfondo Çeşme 2017

mervan kızıl

Aktif Üye
Tepki
297
İsim
Mervan K.
Bisiklet
Giant
İstediğin yerden alıp istediğin yere bırakabildiğin, istasyonsuz bisiklet paylaşım sistemi (Dockless Bike Sharing) ve talebin üstünde üretim sayesinde Çin'de gelinen nokta! Geçen yıldan beri telaffuz edilen bu haber hiç bu kadar çarpıcı fotoğraflarla görüntülenmemişti. (Fotoğraflar : (link))

FB_IMG_1522312344614.jpg

FB_IMG_1522312354222.jpg

FB_IMG_1522312365553.jpg

Scudo

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
Adamlarda üretim mantığı öyle bir halde ki ucunu kaçırdıklarında da fena kaçırıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Alptriatlon

mervan kızıl

Aktif Üye
Tepki
297
İsim
Mervan K.
Bisiklet
Giant
@hamlet2006
"Kullanılmayan her şey çöptür" arkadaşlar...
Velotürk, dağıtımını yaptıkları bisikletlerin, kullanılıp kullanmadıklarının takibini yapmadıklarını, "%10u bile kullanılıyorsa, bizim için yeterlidir" diyerek, %10 potansiyel için, o bisikletlerin %90ının çöp olmasına razı olduğunu göstermiştir.
Kendi ellerimizle çöpler üretmek için, yarışmalar düzenliyoruz, yüz binlerce liralar topluyoruz ve harcıyoruz, şirketler, sponsorlar, organizasyonlar düzenliyoruz aslında. Ne için peki? %10 için.. Aferin .

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mervan kızıl Peki ne yapmalarını isterdiniz?

Ya da ne olması gerekirdi?

mervan kızıl

Aktif Üye
Tepki
297
İsim
Mervan K.
Bisiklet
Giant
(link) Bireysel isteğimin bir önemin yok..
Olması gerekenler:

* En önemli sorun, şeffaflık... Binlerce insana ulaşan, yüzlerce insanın da yarışmalarına katılarak bilfiil dahil olduğu, içinde resmi, özerk veya özel kurumların da olduğu böylesi geniş ve çok ayaklı bir projede, ısrarla şeffaflıktan, bilgi vermekten kaçınılması, önce projeye, sonra da tüm bu paydaşlara ve nihayetinde topluma yapılmış çok ciddi bir haksızlık ve ayıptır.. Gelir-gider tablosu sunmaktan neden kaçınılır?
Unutmayın, bunu talep etmediğimiz sürece, yeni deniz feneri derneklerini, ihh'ları, çiftlik bankları, aydınlık kafalarımızla, kendi ellerimizle yaratırız.

* "Bisikleti verdim bitti" olmaz. Nerede hangi şehirde veriyorsan, oranın bisiklet kulüp, dernek veya gruplarıyla paslaşırsın, o bisikletlerin kullanımını sağlayacak hale getirirsin. (Getirmezsen işin sonu küçük Çin olur.)

* Yeni ve sıfır bisiklet üretim ısrarı ve kafası nedir? Ülkemizde yüzbinlerce bisiklet kullanılmadan atıl şekilde evlerimizde dururken, onları çöp olmaktan kurtarmaya çalışmak, sahiplerini veya yeni sahiplerini harekete geçirmeye çalışmak en doğrusuyken, şirketler eliyle yüzbinlerce liralar harcayarak yeni çöp adayları yaratmak akıl işi midir?

• Beğen
Tepkiler: Cemil Dada

kerem.erdogan

Aktif Üye
Tepki
321
İsim
Kerem Erdoğan
Bisiklet
Giant
@mervan kızıl Bence sadece eleştirmiş olmak için eleştiriyorsunuz. Memnun değilseniz dernek kurup istediğinizi yapabilirsiniz. Dernek kurmak da artık çok kolay.
Çin'e göre bisiklet adedimiz bir hayli az. Çin'in şu anki durumuna gelmemiz zor. Bisikletin hala lüks olduğu şehirler var. Ömründe bisiklet görmemiş çocuklar var.

Bu arada gelir gider tablosunu açıklamak zorunda da değiller. Finansal okuryazarlığınız yoksa anlayamazsınız da zaten.

Buradan elde edilen gelirle çocuklara bisiklet alacağız dediler ve yaptılar. Belki sonraki icraatleti bisiklet yolları ve velodrom yaptırmak olur, bilemeyiz. Bunları yapmak
klavye başında oturup yazmak kadar kolay olmuyor maalesef.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben olaya basit tarafından bakmak istiyorum.
Bana bir hizmet satıldı,hizmetten memnun kaldım;karşılığını verdim.Ayrıca kazanılan paranın sosyal sorumluluk projesine aktarılması beni ayrıca mutlu etti.
Ah bu Lidyalılar ah.Herşeyi kökten değiştirdiler.:Dİşin ucu onlara kadar gider.:okyrm:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Bu ülkede akıl vermekten üretim yapamıyoruz zaten. Koyun elinizi taşın altına. Yada buraya yazmak yerine VeloTürk ekibine yazdınız mı bu düşüncenizi? Yada Arda Türkmen'e. Düzenlediği tüm Granfondolarda görüyoruz. Öyle ulaşılamayan biride değil. Adım attınız mı da eleştiriye başlıyorsunuz?? Zaten konu içerisinde olumlu bir tane yorum yokken çokta bişey beklememek gerek :harika:

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ceycey84
Olumlu yaklaşan daha çok kişi var.
Olumsuz yaklaşanların da görüşlerini dinlemeliyiz.

• Beğen
Tepkiler: akunal ve Özcan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@hamlet2006

Pardon düzeltmeliyim. Arkadaşın yorumlarını kastetmiştim. özellikle belirtmemişim. Olumsuz yorumlar elbette dinlenmeli tartışılmalı. Ancak bu şekilde ilerleyebiliriz.

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Amacımız üzüm yemek olmalı,bağcı dövmek değil.Eleştirmeyelim demiyorum.Yapıcı eleştiri iyiye güzele ulaştırır.
Bu sene Velotürk,organizasyona yenilikler de getirecekmiş.Merakla bekliyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@mervan kızıl

Hayatınızda kaç kurumun gelir gider tablosunu gördünüz? Kaldı ki bu bir hayır işi. O zaman gidin kızılaydan da isteyin. Belediyeden üniversitelerden de isteyin. Verginizi takip edin. Bütün millet işi gücü bıraksın size muhasebe hesabı versin yani.

Gerçekten istiyosanız klavye demokratlığı yerine yargı yoluyla talep edersiniz. Herşey böylece şeffaflaşır.

Ozgurama

Üye
Tepki
157
İsim
Özgür
Bisiklet
Focus
@mervan kızıl Daha önce bisikletler nerede kanıt gösterin bu paralar nereye gidiyor bilmemiz gerekiyor diyen sizsiniz.Şimdi de çıkmış bu bisikletler boşuna dağıtılıyor diyorsunuz.Sizi umarım yarışlar'da görmeyiz.Velotürk ekibi bu işi sizin gibi art niyetli insanlar için yapmıyor.

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
Herkese merhabalar,
Neden olduğunu anlayamadığım bir şekilde düzenli olarak hortlayan, neye, ne amaca hizmet ettiği benim tarafımdan hiç anlaşılmayan değişik ithamlarla ve tezlerle ucu bir yere bağlanmayan ve bizleri töhmet altında bırakmaya çaba sarfeden bir arkadaşımızın yaptığı tuhaf yorumları az evvel okudum.

Biz veloturk ekibi olarak 3 yılı aşkın süredir fiilen, çocuklara bisiklet hediye edecek bir oluşum içindeyiz. Bu tip forumları takip eden hemen hemen herkes de bu konuya gayet vakıf. İlk bir buçuk sene sponsorlardan gelir elde etmek şeklinde ilerleyen yol haritamız, son bir buçuk senede 1+1’in 3 edeceği bir formül olan yarış düzenleyerek gelir elde etmek noktasına doğru evrildi. ( Bu noktada yanlış anlaşılma olmasın, Türkiyede bir yarış düzenlemek için, katılımcılardan toplanan, katılım bedeli, ancak o yarışın masraflarını karşılayabiliyor. Sponsorların katkıları da bu işin ilave fayda kısmı oluyor. )

Biz halka açık bir şirket ya da dernek değiliz. Biz bisiklet camiasını bir araya getirip, daha çok birlik olalım, yurtdışındaki imkanlar ve daha fazlasını ortaya koyarak bir camia olalım, insanlara dokunalım, onlarla iletişim kuralım…. Ve tabi en nihayetinde de Türkiye cumhuriyetinde yaşayan 8-12 yaş arası maddi gücü olmayan ailelerin çocuklarına bisiklet alalım diyen bir grup arkadaşız. Kim olduğumuz, ne işler yaptığımız, bunca zaman iyilik yapmak için ne kadar uğraştığımız belli. Görmek isteyen bunca zamandır görmüştür, göremeyene de benim birşey göstermek adına ekstra ilave yapacağım birşey yok.

Mekanizmamız basit işler. Yarışı Argeus organizasyon şirketi ile birlikte planlarız. Güzergah, güvenlik, teknik detaylar vb vb … Bir yarışı oluşturan herşeyi mümkün olduğunca detayına kadar düşünürüz, izinler için uğraşırız, kendi hayatımızdan, kesemizden fedakarlık da yaparız gerekirse. Sonra bu yarışları neden yaptığımızı anlatmak için sponsor firmalara gideriz. Bu firmalara aslında katılım gösterecekleri işin bir iyilik hareketi olduğunu, ve en sonunda çocuklara bisiklet dağıtılırken orada olarak bu duyguyu yaşamalarını şart koşarız. Aksi halde finish tagine isim koymak karşılığı şu kadar para diye bir konuşma yapmayız.

Yarışların masraflarını kısmak, en minimum maliyetlerde bunu organize edip ,bisiklet alacak parayı daha çok arttırmak adına Argeus ile uğraşır birlikte didiniriz. Transferleri belediyelerden alır, hizmetler için kolluk kuvvetlerinin teknik desteklerinden faydalanırız. Bunu ne de olsa para toplanıyor ver parasını al hizmetini şeklinde yapmayız. Öyle yapmak daha kolay, ama biz yapmayız, yapmadık, yapmayacağız da …

Her yarışta bizzat başından sonuna kadar oluruz, çok istesek de biz yarışmayız, organizasyon aksamasın, kimsenin ayağına taş değmesin diye eşşekler gibi koştururuz. İnsanlarla tek tek ilgilenir, varsa dertlerini çözmeye uğraşırız. Buna bir mecburiyetimiz olmamasına ragmen yaparız. Bu bir iyilik hareketidir, amacından sapmaması gerekir, bizim bu konudaki bakış açımız budur…

Her dağıtım yapılacak ilde milli eğitim ile koordineli hareket ederiz. Tek bir okula ya da bir bölgenin okuluna dağıtım yapmamaya gayret ederiz. Mümkün olduğu kadar çok okula, çok ilçeye ve çok çocuğu ulaşmaya çalışırız. Elimizden geldiğince doğu, iç anadolu, güneydoğu anadolu bölgelerine gitmeye gayret ederiz. Biliriz ki oradaki çocukların daha çok mutlu olmaya ihtiyacı var. Bu yüzden sınır bölgesi dahi olsa gitmeye çekinmeyiz, çekinmedik de…

Yarış katılım bedelleri ya da iyilik ortağımız olan firmaların yarışı organize edebilmemiz için verdiği bedeller hiçbir zaman Veloturk ile ilgili bir bireye, şirkete, dernege, banka hesabına ya da bu tip bir mecraya gitmedi. Biz bugüne kadar kimseden bireysel olarak bir kuruş istemedik, kimseden bireysel olarak bağış toplamadık, kimseden para toplamadık. İnsanlar bir yarışa katılsın, yarıştan bir hizmet alsın, o aldıkları hizmet de organziatör firmaya kar olarak gideceğine çocuklara bisiklet alınacak bir iyiliğe dönüşsün istedik, bu şeklde ilerledik, başardık da …

Ben burada bunları yazmaya devam edersem sayfalarca yazarım, daha önce de, ne amaca hizmet ettiği belli olmayan bazı arkadaşlarımızın, (aynı kişi ya da kişiler mi bilmiyorum bile) ithamları vardı bizlere karşı, oturup cevaben bir yazı yazmıştım, şimdi yine aynı şekilde bir yazı yazıyorum. Daha açık olması adına madde madde sıralayayım..

1- Biz kimseden hiç bir sebep ya da fayda karşılığında bireysel olarak para istemedik, istemeyeceğiz, bağış vb namlar altında para toplamadık, toplamayacağız. Veloturk ekibi benden bireysel olarak para istedi aldı diyen biri varsa çıksın söylesin.

2- Yarışlara girmek için ödenilen bedeller yarış katılım bedelidir. Dünyadaki her tür granfondolarda bu tip bedeller mevcuttur (istisna olarak katılım bedeli almadan yapılan yarışlar da vardır elbette) Normalde organizator firmalar bu işi kar amaçlı yaparlar, Türkiyedeki yapılan diğer granfondolar da bu amaçlı yapılır son derece doğal olarak. Biz elde edilen kar ile bisiklet alıp dağıtıyoruz, bunu da her dağıtımda belgeleyip, fotograflayıp sizlerle paylaşıyoruz.

3- Hiç kimseyi zorlayarak bu Veloturk granfondo çeşme yarışına sokmuyoruz, duyurularımızı yapıyoruz, katılmak ya da katılmamak tabi ki herkesin özgür iradesinde olan bir durum.

4- İsteyen herkes bizim dağıtımlarımıza katılım gösterebilir. Emini bir sonraki dağıtımı önceden haber verdiğimizde bir çok gelip bu anı yaşamak isteyen sizlerden dostlar çıkacaktır. Klavye başında atıp tutan, şövalyelik yapan arkadaşlarımızın katılmasını pek ummuyorum, tarzları değil bi işin ucundan tutmak…

5- Dağıtımlara bizzat gidip o çocukları tek tek görüyoruz, kimliklerinden kontrol edip bir aksaklık, yanlışlık, bir uygunsuzluk olmasın diye bir bir uğraşıyoruz. Uzaktan filanca yere yollayalım da orada dağıtsınlar işte demiyoruz.

Bu maddeleri de böyle sırala sırala kafanızı şişrmeye devam edebilirim.
Sözün özü ben ve arkadaşlarım, ilk günden beri iyi birşeyler yapmak için bu uğurda uğraşıyoruz. Oldukça yoğun bir tempom ve ilgilenmem gereken birden çok iş varken, her sene bu sene son deyip sonra o çocukları gördüğümde yine dayanamayıp devam diyorum / diyoruz.

Bizi birşeylerle itham edecek adamın alnını karışlarım !!!

Bunca emeği, bizi bunca zamandır destekleyen insanların iyi niyetini, bu tip akıl tutulması yaşayan arkadaşların ithamlarına malzeme yaptırmam.

Sözlerimi noktalarken, en son Şanlıurfadaki dağtımın okul listelerini ve isim listelerini sizlerle paylaşıyorum ve zihnindeki fesat düşünceleri umarsızca ortaya döken arkadaşlara diyorum ki …. Edep ya hu …

Hepinize selamlar, saygılar
Veloturk adına Arda Türkmen
ŞANLIURFA DAĞITIM LİSTESİ

Birecik

11 Temmuz Ortaokulu

Elif KAÇAR

Birecik

Dumlupınar Ortaokulu

Muhammed Bilal KILINÇ

Birecik

Dumlupınar Ortaokulu

Melisa Nur GÜN

Birecik

S.F. Karaata Ortaokulu

Barış Güven GÜLCAN

Birecik

TOKİ Ortaokulu

Sivin REMO

Birecik

TOKİ Ortaokulu

Halil YAVUZ

Birecik

S.C.Karaata Ortaokulu

Mehmet POLAT

Birecik

Emin Saygın Ortaokulu

Abdulkadir TUĞRAL

Birecik

Emin Saygın Ortaokulu

Feridun UÇAR

Birecik

H.Sadık Fincan Ortaokulu

Fatma POLAT

Birecik

H.Sadık Fincan Ortaokulu

Kasım Ali DURSUN

Birecik

Yunus Emre Ortaokulu

Dilan YÜCEL

Birecik

Yunus Emre Ortaokulu

Esme Nur DENİZER

Birecik

100. Yıl Ortaokulu

Fatma BAYSAL

Birecik

100. Yıl Ortaokulu

Ayşegül AÇAR

Birecik

20 Nisan İmam Hatip O.O

Aynur BOZKURT

Birecik

20 Nisan İmam Hatip O.O

Ahmet FIRAT

Birecik

S.Miyese Bilgin O.O.

Eyüp ÇİÇEK

Birecik

S.Miyese Bilgin O.O.

Emine BARÇIN

Birecik

Ferit Aydın Mirkelam O.O

Mustafa YILDIRIM

Birecik

Birecik İmam Hatip O.O

Fatma Betül ALTUNTAŞ

Birecik

Birecik İmam Hatip O.O

Salih KÖMEK

Viranşehir

VİRANŞEHİR İHO

ABDULKADİR SAR

Viranşehir

İSMET ÖZTOP O.O.

BURAK ATÇI

Viranşehir

DİKMELER O.O.

DOĞAN DİNÇCAN

Viranşehir

ULUĞBEY O.O.

FERHAT YETKİN

Viranşehir

HÜRRİYET O.O.

KEMAL ERİK

Viranşehir

GÖL O.O.

MUHAMMED KARAGÖZ

Viranşehir

ŞAİR NABİ O.O.

OSMAN KALUL

Viranşehir

BAHÇELİEVLER İHO

ÖMER FARUK ÇOBAN

Viranşehir

B. SAİD NURSİ İHO

SELAHATTİN KÜREKÇİ

Viranşehir

ATATÜRK O.O.

SİNAN BARAN ANAZ

Viranşehir

AKŞEMSETTİN İHO

YUSUF KAYDUR

Viranşehir

VEYSEL KARANİ İHO

ELİF DİREK

Viranşehir

DİKMELER O.O.

İREM NUR İREK

Viranşehir

HÜRRİYET O.O.

LEYLA DERİNTAŞ

Viranşehir

15 TEMMUZ İHO

MEDİNE ÜLÜK

Viranşehir

BAHÇELİEVLER İHO

MERVE ERKEK

Viranşehir

YENİŞEHİR O.O.

MERVE TEMEL

Viranşehir

GÖL O.O.

PINAR ŞEN

Viranşehir

AKŞEMSETTİN İHO

ROJBİN KARABÜRÜK

Viranşehir

ŞAİR NABİ O.O.

ROZERİN DEVECİ

Viranşehir

ATATÜRK O.O.

SEHER YÜKALAN

Viranşehir

VEYSEL KARANİ İHO

SONGÜL ÇETİN

Viranşehir

YENİŞEHİR O.O.

KÜBRA NÜR POLAT

Suruç

MÜSLÜM DOĞAN ORTAOKULU

Nur Peyam SEZİKLİ

Suruç

KÜÇÜKOVA ORTAOKULU

Hamide TÜRKMAN

Suruç

NAMIK KEMAL ORTAOKULU

Bünyamin ÇELÇİ

Suruç

NAMIK KEMAL ORTAOKULU

Zeynep Nur ASLAN

Suruç

SAYGIN ORTAOKULU

İbrahim Halil DOĞAN

Suruç

SAYGIN ORTAOKULU

Elif GÜNDOĞDU

Suruç

VALİ ZİYA ÇÖKER ORTAOKULU

Elif HEKİMOĞLU

Suruç

VALİ ZİYA ÇÖKER ORTAOKULU

Asiye OLCARS

Suruç

BELLİK ORTAOKULU

Mehmet ALTINEL

Suruç

BELLİK ORTAOKULU

Emine AYÇİÇEK

Suruç

YÖNLÜ ORTAOKULU

Ayşegül ÇIRRIK

Suruç

YÖNLÜ ORTAOKULU

Mehmet Sait ŞİMŞEK

Suruç

DUMLUKUYU ORTAOKULU

Halil ŞAHİN

Suruç

DUMLUKUYU ORTAOKULU

Sılav ABDURREZZAK

Suruç

YALINCA ORTAOKULU

Berfin DEMİR

Suruç

YALINCA ORTAOKULU

Mustafa YAVUZER

Suruç

11 NİSAN ORTAOKULU

M. Salih BİRDEN

Suruç

11 NİSAN ORTAOKULU

Berfin BONCUK

Suruç

BÜYÜK ZİYARET ORTAOKULU

Kavas ÖZ

Suruç

BÜYÜK ZİYARET ORTAOKULU

Aliye TÜRKEL

Suruç

DOLAŞ ORTAOKULU

Kübra GÖV

Suruç

DOLAŞ ORTAOKULU

Fatma AKBAŞ

Suruç

MÜSLÜM DOĞAN ORTAOKULU

Bahar ÇALIŞIR

Suruç

İMKB ORTAOKULU

Zehra BEYTEKİN

Suruç

İMKB ORTAOKULU

Mehmet Hakan ÖZ

Hilvan

OVACIK İLKOKULU

Beyzanur ŞILDIR

Hilvan

OVACIK İLKOKULU

Seher ERİTEN

Hilvan

OVACIK İLKOKULU

Cuma ŞILDIR

Hilvan

OVACIK İLKOKULU

Ferhat DELEK

Hilvan

OVACIK İLKOKULU

Melek ÖZDEMİR

Hilvan

Gölcük İmam Hatip Ortaokulu

Ferit AKYAVUZ

Hilvan

Ahmet ATAN

Hilvan

Muhammed AKYILDIZ

Hilvan

Furkan ÇEVİK

Hilvan

İsmail TEKPINAR

Hilvan

Güli AKPOLAT

Hilvan

Mehmet Ali DEMİR

Hilvan

Kavalık Şehit İbrahim Halil Yıldırım İ.H.O.

İSA SATAN

Hilvan

ŞAHİN ÇANAK

Hilvan

MUSTAFA TAKAL

Hilvan

Kuskunlu Mehmet Turgut Ortaokulu

BARAN TORGUT

Hilvan

ADEM BAŞKALDIRMA

Hilvan

AZAT BAŞKALDIRMA

Hilvan

ULUYAZI ORTAOKULU

FURKAN CATAR

Hilvan

ULUYAZI ORTAOKULU

ALEYNA BAYAT

Hilvan

ULUYAZI ORTAOKULU

HİLAL DİŞİ

Hilvan

SUCUHAN Ş.İ.A.O.

ŞEHRİBAN HILZAN

Hilvan

SUCUHAN Ş.İ.A.O.

FERDİ SÜTAYAKTAŞ

Hilvan

SUCUHAN Ş.İ.A.O.

SELAHATTİN GÜNER

Hilvan

SUCUHAN Ş.İ.A.O.

SÜPHAN ASLAN

Eyyübiye

FATİH SULTAN MEHMET ORTAOKULU

MEHMET DEMİR

Eyyübiye

FATİH SULTAN MEHMET ORTAOKULU

EMİNE ARICI

Eyyübiye

Şehit Nusret İmam Hatip Ortaokulu

Ayşegül DEMİRKOL

Eyyübiye

Şehit Nusret İmam Hatip Ortaokulu

Muhammed Sefa BELET

Eyyübiye

AKABE İHO

İsmail AYDIN

Eyyübiye

AKABE İHO

Yusuf MECE

Eyyübiye

Mustafa Vedat Mutlu Ortaokulu

Murat FİDAN

Eyyübiye

Mustafa Vedat Mutlu Ortaokulu

Feride YABALAK

Eyyübiye

YAKUBİYE İHO

NEVİN HAYVA

Eyyübiye

KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN ORTAOKULU

MUHAMMED ÇEÇE

Eyyübiye

TOKİ ŞEHİT J.K.ER ADNAN YASLI ORTAOKULU

HASAN EYÜP İNCİK

Eyyübiye

TOKİ ŞEHİT J.K.ER ADNAN YASLI ORTAOKULU

ELA BOZ

Eyyübiye

Zeliha Ramazan Alpan Ortaokulu

İSA KARADAŞ

Eyyübiye

Zeliha Ramazan Alpan Ortaokulu

ÜMMÜGÜLSÜM ASLANER

Eyyübiye

GAZİ ORTAOKULU

MAHMUT ÇİFTÇİ

Eyyübiye

GAZİ ORTAOKULU

AYGÜL KIRKDAĞ

Eyyübiye

HALİLURRAHMAN ORTAOKULU

FEVZİ HALMAN

Eyyübiye

HALİLURRAHMAN ORTAOKULU

NAZLI SEÇKİN

Eyyübiye

Atatürk Ortaokulu

Mahmut KARAMANLI

Eyyübiye

Atatürk Ortaokulu

Feraye ÇANKAYA

Eyyübiye

HAYATİ HARRANİ İHO

SIDIKA ÇİFTÇİ

Eyyübiye

HAYATİ HARRANİ İHO

KADER KARHANBOĞA

Eyyübiye

MİMAR SİNAN ORTAOKULU

SAMET ÖZASLAN

Eyyübiye

MİMAR SİNAN ORTAOKULU

ENİSE ÇİLDAN

Eyyübiye

SELAHADDİN EYYUBİ ORTAOKULU

MÜSLÜM KILIÇ

Eyyübiye

SELAHADDİN EYYUBİ ORTAOKULU

ZEYNEP DAL

Eyyübiye

ERTUĞRULGAZİ ORTAOKULU

İLAF AHMED

Eyyübiye

EYYÜBİYE ORTAOKULU

YUSUF ULUGANYAN

Eyyübiye

EYYÜBİYE ORTAOKULU

HÜLYA SAYILI

Eyyübiye

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu

İSMAİL DEMİR

Eyyübiye

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu

ROJİN ÇETİK

Eyyübiye

MİTHATPAŞ ORTAOKULU

REŞİT ELÇİOĞLU

Eyyübiye

MİTHATPAŞ ORTAOKULU

HAMRA ÇİÇEK

Eyyübiye

BALIKLIGÖL İMAM HATİP ORTAOKULU

AHMET BEKAR

Eyyübiye

BALIKLIGÖL İMAM HATİP ORTAOKULU

ZEYNEP KAÇMAZ

Eyyübiye

ÖMER NASUHİ BİLMEN ORTAOKULU

HATİCE KARATAŞ

Eyyübiye

ÖMER NASUHİ BİLMEN ORTAOKULU

MEHMET BAKAY

Eyyübiye

MEHMET HACIBOZANOĞLU ORT.

İBRAHİM BUDAK

Eyyübiye

MEHMET HACIBOZANOĞLU ORT.

ZEYNEP BUDAK

Eyyübiye

Müslüm Gülel Ortaokulu

Ali karatoprak

Eyyübiye

Müslüm Gülel Ortaokulu

inci karatoprak

Eyyübiye

HARRAN KAPI İMAM HATİP ORTAOKULU

Cumali KIRKDAĞ

Eyyübiye

HARRAN KAPI İMAM HATİP ORTAOKULU

Huriye OLGUN

Eyyübiye

Zeliha Ramazan Alpan Ortaokulu(GEM)

HAMZA ĞADAB

Eyyübiye

Zeliha Ramazan Alpan Ortaokulu(GEM)

HAŞİM FANHAN

Harran

Eskiharran Ortaokulu

Abdülbaki KARABOĞA

Harran

Eskiharran Ortaokulu

Mehmet Raşit KARABOĞA

Harran

Yenice Ortaokulu

Salih DEMİR

Harran

Yenice Ortaokulu

Zehra DEMİRAL

Harran

Çiçek Ortaokulu

Hadi DEMİR

Harran

Bilgili Ortaokulu

Yasemin TAKUŞ

Harran

Bilgili Ortaokulu

Ahmet KADAN

Harran

Bilgili Ortaokulu

Hasan BİRDANE

Harran

Bilgili Ortaokulu

Firdevs ÖZAYDIN

Harran

Bilgili Ortaokulu

Mehmet Emin ÇETİN

Harran

Kuruyer Ortaokulu

Ahmet KAHRAMAN

Harran

Kuruyer Ortaokulu

Zeynep YALDIZ

Harran

Kuruyer Ortaokulu

Aynur KAHRAMAN

Harran

Kuruyer Ortaokulu

Mehmet LAÇİN

Harran

Balkır Ortaokulu

Fevzettin BELEDE

Harran

Balkır Ortaokulu

Ömer YAZ

Harran

Duran Ortaokulu

Yusuf ÇİFTÇİ

Harran

Duran Ortaokulu

Ali ÇİFTÇİ

Harran

Cepkenli Ortaokulu

Hamit ALINKAN

Harran

Cepkenli Ortaokulu

Hatice KORKUNÇ

Bozova

YAYLAK MAH. MAHMUT YILDIZ CAD. No: 1

Muhittin AĞAN

Bozova

KILIÇÖREN MAH. KILIÇÖREN SK. No: 102

Duygu DAĞ

Bozova

ZİVANLI MAH. ZİVANLI SK. No: 33/2

Mehmet OYMAK

Bozova

HACILAR MAH. HACILAR SK. No: 139

Zeynep ÖZGÜL

Bozova

TUNALI MAH. TUNALI SK. No: 53

Mustafa YILDIRIM

Bozova

NARSAİT MAH. IRMAKBOYU SK. No: 9

Doğan TAŞ

Bozova

KIRAĞILI MAH. KIRAĞILI SK. No: 25

Abdurahman BOZKUŞ

Bozova

SIĞIRCIK MAH. SIĞIRCIK SK. No: 37/2

Mehmet BOĞMACI

Bozova

DUTLUK MAH. DUTLUK SK. No: 71

Mehmet ALTUN

Bozova

KARGILI MAH. KARGILI SK. No: 108

Ferhat YILDIRIM

Bozova

DELİLER MAH. DELİLER SK. No: 18

Mahmut YENER

Bozova

ALTINLI MAH. ALTINLI SK. No: 42

Berivan TAŞ

Bozova

FEVZİ ÇAKMAK MAH. AYAZ SK. No: 65/2

Abdulbaki BULUT

Bozova

ÇAKMAKLI MAH. ÇAKMAKLI SK. No: 82

Mızgin YILDIZ

Bozova

YASLICA MAH. FIRAT SK. No: 13

Merve BATIGÜN

Bozova

KABACIK MAH. KABACIK SK. No: 56

Nursel DUYMAZ

Bozova

ÇAKMAKLI MAH. ÇAKMAKLI SK. No: 78

Melisa TAŞ

Merkez

Bahçelievler Ortaokulı

Hanım ORHAN

Suruç

NAMIK KEMAL ORTAOKULU

Mina Yağmurlu

Özel Eğitim

Hadi Altundağ

Özel Eğitim

Emre Kaya

YENİŞEHİR O.O.

Recep Tayyip Kaya

kerem.erdogan

Aktif Üye
Tepki
321
İsim
Kerem Erdoğan
Bisiklet
Giant
@Aydın Diricanlı Arda Türkmen kapak gibi cevap vermiş, eline, ağzına sağlık.

Ben karabataklar bir kaç güne çıkar diyordum ama bu açıklamadan sonra bir süre daha çıkmazlar bence:ckskc:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Kafaları gömdüler kuma heralde. Ses seda çıkmıyo atıp tutanlardan :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Aydın Diricanlı

Güncel,,,aydın beyin mesajını okuyun

Ne demiş ?
Paralar nereye gidiyor diyenleri herhalde tatmin etmiştir,ben aydın beyin avukatı değilim ama önce bu insanın ne mesaj yazdığını lütfen forum okusun okumadan ön yargılı olunmaz, ön yargı hiç bir şey kazandırmaz

@hamlet2006

Selam hamlet .hamlet deyince aklıma hep şekspir gelir [ türkçe yazdım ],olmak ya da olmamak,bütün mesele bu arkadaş,to be or not to be
Ve de Veloturk 'ün yeniliklerini beklerken ıstanbula bir göz kırpsada bende sevinsem,2009 senesinden beri istanbulun her yerine tur düzenledim,ama bir yarış nasıl düzenlenir benim boyumu aşar doğrusu,anca katılırım,şimdi bakalım şu 15 milyonluk kentte nerde Veloturk yarış yapar diye valla aslında var,güzergah hazır bu güzergahı avucumun içi gibi biliyorum burda bir adet kısa parkur olabilir o da ,göçbeyli oruçoğlu darlık mudarli ovacık ve göçbeyli ,jandarma yol emniyetini sağlar nitekim göçbeyliden araba yarışları yapılmış idi,etap 60 km olur,bol bol eğimler var tabi,valla aydın beye burdan bilgiyi verdim gerisi ona kalmış,birde burası pendik belediyesine ait ,birde darlık şile belediyesi iki belediye görev yapabilirler,artı argeus firması ve Veloturk,artı bisiklet federasyonu omuz omuza verir ise bu iş olur,katılım ücreti 100 tl olur katılmayan namerttir :islik::D:D:D

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe Velotürk'e helal olsun.Çeşme'de çok güzel organizasyon yaptılar.Elde edilen gelirin sosyal sorumluluk projesine aktarılması da müthişti.:harika:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@hamlet2006

Kalipso ne yaptı eline gözüne bulaştırdi 12 mayis ve 13 mayıs gran fondo uci yarışını bu forum unutmasın,2018 gran fondo uci organizasyon bozukluğu ile anılacak

@Cem cm

Yav cem bu forumun en sağlam yurt dışı yarışlarını takip edenlerden birisisin birde hamlet ve de mehmet ali,yalnız çabuk iyileşir ve sahalara döner temennim budur