Giro d'Italia 2023

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.573
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Baharımız şenlenecek, 1909 yılından bugüne devam eden büyük turumuz 6 Mayıs cumartesi günü başlıyor...
Konuyu açalım, ufaktan ısınmaya başlayalım dedim..

Scudo

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
2.041
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu sene Stelvio yok değil mi, etapları inceleme fırsatım olmadı bi ara oturup güzel tırmanışları çalışacağım. Ne zaman izleyeceğiz ne zaman ne olur ufaktan bir fikrim olsun.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.258
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Primož Roglič şimdiden iki önemli anahtar yardımcılarını kaybetti. Tobias Foss ve Robert Gesink koronaya yakalandıkları için Giro'dan çekilmişler. Yerlerine Rohan Dennis ve Jos van Emden start alacakmış. Bu ikili düz rotalarda liderlerine yardımcı olurlar ancak tırmanışlarda Roglič için büyük kayıp şayet Rohan Dennis 2020 Giro'sunda yaptığı gibi içinden ejderga çıkartmazsa :koptum:

Umut Tuna1

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Umut
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gecen sene fransa turundan cok daha zevkli gecmisti giro umarim yine oyle olur.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.258
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gecen sene fransa turundan cok daha zevkli gecmisti giro umarim yine oyle olur.
Remco ve Roglic favoriler ancak ben radarıma Romandie'de göstermiş olduğu performans ile Damiano Caruso'da alıyorum. Bunların dışında genel klasman için João Almeida'da göz kırpıyor.. Genel klasman olmasada yine Romandie'de göstermiş olduğu performans ve yıl sonunda jübile yapacak olmasından Thibaut Pinot'un etap birinciliği için bayağı saldıracağını düşünüyorum. Kısacası yarışçılar kazaya falan karışmazlar ise bayağı çekişmeli ve eğlenceli bir Giro olacak gibi duruyor.

selim82

Forum Bağımlısı
Tepki
2.423
İsim
selim
Remco ve roglic kapışacak. Biri genç diğeri tecrübeli. İkisininde zamana karşısı çok iyi. Roglic daha iyi tırmanışçı remco ise uzun atakları korkmadan çeken biri. Matematik roglic diyor ama remco da çok iyi..bence çok keyifli olacak

Tepki
14
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dün gece rüyamda gördüm, Roglic 20. etaptaki zamana karşıda çok büyük fark yiyerek Giro' yu kaybediyordu. Roglic seven biri olarak aşırı üzüldüğümü hatırlıyorum.
2020 TDF pogacar'ın etkilerini atamamışız herlade :)

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.120
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evde Eurosport var ama işyerinde PC'den Türkçe olarak izlenecek sağlam kaynakları da paylaşsak olur mu?

Tepki
5
İsim
Tolga Gürbüz
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dün gece rüyamda gördüm, Roglic 20. etaptaki zamana karşıda çok büyük fark yiyerek Giro' yu kaybediyordu. Roglic seven biri olarak aşırı üzüldüğümü hatırlıyorum.
2020 TDF pogacar'ın etkilerini atamamışız herlade :)
Roglic 20. etaba kadar kazasız belasız ulaşır inşallah da biz sevenlerini daha fazla üzmez :)

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.573
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Poğaçamız L-B-L yarışında kazaya gark oldu.
T.D.F. ye katılır..

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.258
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Primož Roglič şimdiden iki önemli anahtar yardımcılarını kaybetti. Tobias Foss ve Robert Gesink koronaya yakalandıkları için Giro'dan çekilmişler. Yerlerine Rohan Dennis ve Jos van Emden start alacakmış. Bu ikili düz rotalarda liderlerine yardımcı olurlar ancak tırmanışlarda Roglič için büyük kayıp şayet Rohan Dennis 2020 Giro'sunda yaptığı gibi içinden ejderga çıkartmazsa :koptum:
Primož Roglič önemli bir yardımcısını daha kaybetti. Jan Tratnik'e Giro için yapılan son antremanda araba çarpmış bu nedenle Girodan çekildi. Yerine genç yetenek Thomas Gloag başlayacakmış. Primož Roglič'in işi zor görünüyor.

• Üzgün
Tepkiler: Sadettin Z.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.573
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün "Bireysel Zamana Karşı" etabıyla turumuz başlıyor.
19.6 k.lık düz ve son bölümde iki kısa eğimle finişe gelinecek.
Olağan şüpheliler: Remco Evenepoel, Primoz Roglic, Stefan Küng ve Filippo Ganna.

IjLLE4OLioKpe13r0z66_160423-093941.jpg

Canlı yayın 14.30 - 18.45 arası.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.258
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben genel klasman için yarışacak olanların etabı kazanmak yerine zaman kaybetmemek için süreceklerini tahmin ediyorum, zira ilk haftadan takım olarak pelotonu çekme hevesinde olduklarını sanmıyorum.

Bu nedenle favorim Ganna 😀