Giant Kullanıcıları Kulübü

ismail_32

Daimi Üye
Tepki
408
İsim
ismail
Bisiklet
Specialized
@Ned Stark Hayırlı olsun. Güzel bisiklet. Ben de sirkecideki sizin aldığınız bayiyle konuşmuştum ama bana uygun boy yoktu hiçbir yerde . Ben de gidip specialized sirrus aldım .

@Ned Stark Hayırlı olsun. Güzel bisiklet. Ben de sirkecideki sizin aldığınız bayiyle konuşmuştum ama bana uygun boy yoktu hiçbir yerde . Ben de gidip specialized sirrus aldım .

• Beğen
Tepkiler: Ned Stark
Scudo

Ned Stark

Giant Escape 2
Tepki
153
İsim
Onur
Bisiklet
Giant
@ismail_32 Sağol teşekkür ederim seninkide hayırlı olsun bende specialized sirrus alacaktım ama bana uygun kadro boyu kalmamıştı m kadro kullanıyorum bende giant escape 2 aldım :)

• Beğen
Tepkiler: Rocketman

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.373
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dün, kullandığım Continetal GrandprixTT lastiklerimin yerine Mitas Arrow taktım. Etrafımdaki birkaç kişi attan inip eşeğe binmek gibi dese de denemek amacıyla taktığım lastiklerim umduğumdan daha iyi çıktı.

(link)

(link)

(link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar giant anyroad 3 bu arkadaşı nasıl bilirsiniz? Bir arkadaşım için bakıyoruz. Genellikle düz yolda kullanır arada sırada toprak, çamur yollara girer diye düşünüyorum.

Strada

Üye
Tepki
77
İsim
Fatih yazıcı
Bisiklet
Cube
Giant roam 2 ye elvada dedik
9 ay içinde istanbulda şehir içinde 2500 km yol yaptık.
Fiyatına göre gayet güzel bisiklet.
Süreç içinde tramvay yolunda düştüm.o gün bisikletimi bir başka sevdim.
28 jant ve yaklaşık 15 kg la güzel günler geçirdik..

• Beğen
Tepkiler: Rocketman

Sumeras

Üye
Tepki
0
İsim
Ali
Merhaba Giant escape kullanıcıları. Escape 3, escape r3 ve rx3 arasında ne gibi fark var acaba?Gelelim en önemli konuya, boyum 1,71 iç bacak boyum 74-76 cm, kol uzunluğum 61 cm civarı (omuz-avuç içi), sizce S mi M mi almalıyım, deneme imkanım olmadığı için netden almayı planliyorum, ilk sayfalardaki inch li tabloyu pek anlamadım siz kullanıcılardan bilgi alabilirsem bana çok yardımcı olacaktır, teşekkürler.

ppidpi

Üye
Tepki
54
İsim
Pınar
Bisiklet
Giant
@Sumeras Escape R3 kullanıyorum. Çok memnunum. Hızlı, çok hafif, sağlam hissini veriyor sürüş sırasında bana. Ve görüntüsü çok şık, klasik:) Diğer 2 modelle farklarını bilmiyorum. Öncelikle beklentileriniz ne doğrultuda onları da belirtirseniz daha yardımcı olabilir kullanıcılar. Boyum 170 M kadro kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Gkgoko

Sumeras

Üye
Tepki
0
İsim
Ali
@ppidpi
Çok teşekkür ederim, sanırım S boydan vazgeçtim 76 cm iç bacak uzunluğu 1-2 cm de ayakkabı desek M kadro 75,5 değeri bana en yakın sizde M kullanıyor ve sorun yoksa M almak mantıklı geldi bana. Ben hafta sonları hafta içi iş çıkışı turlara katılmak, Çanakkale civarındaki köylere (stabilize yol vs) vs gitmek ve arada şehir içi kullanım, bende sanki r3 e yoğunlaştım bazen escape 2 mi alsam diyorum (onunda fiyatı bir 500-600 tl daha yüksek, tabi donanım farkıda var) bagajı olduğu için, bagaj ve çamurluk sonradan takılabilir mi acaba? Birde R3 ün ağırlığını biliyormusunuz acaba?

ppidpi

Üye
Tepki
54
İsim
Pınar
Bisiklet
Giant
@Sumeras sonradan bagaj takılabiliyor. Donanımsız ağırlığı 10 kilo 300 gr gelmişti. Şehir içi kullanım ve tur için bence gayet uygun. Mesela R3 yada Air kullandıktan sonra başka bisiklet düşünmeye başlayacağınız zaman kesinlikle 3 gömlek üstünde bir yol bisikleti sizi anca tatmin etmiş olacak. Aynı şeyler escape 2 içinde geçerli. Bu yüzden 500-600 lira fazladan vermeye gerek yok gibime geliyor bu aşamada.

• Beğen
Tepkiler: Sumeras

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
Benim de dahil olmayi bekledigim klup bu suanda [emoji16] giant propel slr 2 ariyorum ama hicbiyerde bulamadim , nereden edinebilirim bilen tavsiyesi olan var midir?

h.kozan

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
H.Kozan
@finarod Hocam çok teskkurler gercekten. Ben de aynı modeli kullanıyorum. Daha 28lik denemeden olmayacağına kanaat getirmistim. Bu konuda Giant firması suçlu. Açıklamalarında 28 lik lastiklerin cok rahat olacağını resmi sekilde yazmışlar sitelerinde. Yeni modellerinde 28'lik lastik var sanırım. Acaba nasıl sığdırdılar?? Ayrıca bu konuyu Giant firmasına yazmamız lazım. Fren alıp, neden ekstra masrafa girelim. Ciddi bir yanlış bilgilendirme var. Bu arada stok jant iç genişliği 15mm, eğer siz 17mm ve daha geniş bir jant ile kullarsanız dediğiniz marka lastik 1 -2 mm kadar genişleyebilir. 23mm olanı 17 mm jantta 25mm geliyordu.

• Beğen
Tepkiler: finarod

Taygun Kon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.522
İsim
Taygun K.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hepinize Merhaba

Bisiklet almak 22 senelik hayalimdi. Sonunda bir Giant Escape R3 edindim ve aranıza katıldım. :) (Aslında 3 ay önce)
3 ayda da 4 tane de lastik patlattım ;):komik:

20180911_065526.jpg 20180923_105743.jpg 20181013_220048.jpg

Dosyalar

finarod

Üye
Tepki
126
İsim
Serkan S.
Bisiklet
Giant
@h.kozan

Ben teşekkür ederim. Aslında o mesajımı ayrı bir konu olarak açmaya çalışmıştım ancak site yönetimi nedense tutup Giant kullanıcıları kulübünün içine koydu, pek çok mesaj arasında unutulur gider diye düşünmüştüm.

Ben de sitelerindeki açıklamaya kanmıştım açıkçası. Stok jantın iç genişliği 15 mm, haklısınız, ben 17 mm iç genişliği olan janta geçince 28mm lastik daha genişledi ancak kapladığı dikey alan azaldı, yayıldığı için, bu da sürtmeyi azalttı.

3000 km kadar kullandım 28mm lastikleri. Şimdi 23'e geçtim. 17mm jantta 25-26 arası oluyor, bastığın havaya göre. Şu an daha memnunum. Zira şöyle bir teorim var: kaliper ve maşa ile lastik arasında çok çok az mesafe kalıyordu, jant profili ve lastik de ayrıca geniş olduğu için, inişlerde savruluyordum sağa sola, 23'e geçince bu sorun tamamen ortadan kalktı.

• Beğen
Tepkiler: h.kozan

h.kozan

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
H.Kozan
@finarod Doğrudur. 17.2 mm jant kullandım. Ve bu bisiklete aynı jantı takarsam 25 mm lastik sınır olur gibi. 28 için frenleri 105 yaparsam standart jantla daha rahat olur gibi. Ayrıca bu bisiklet tırmanış, endurance ağırlıklı bisiklet, profilli jantların bu kadro ile çok da uyum sağlayacağını soyleyemem zaten siz de memnun kalmamışsınız. Ben de 23 mm conti 4000s kullanıyorum şu an. Çok verimliler mevcut jantla bile.

• Beğen
Tepkiler: finarod

DayKnight

Aktif Üye
Tepki
197
İsim
Mahmut
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Katlanır
Merhabalar,

Gecen hafta 2 tane Giant bisiklet alarak bende araniza katildim.

Kendime uzun zamandir Escape city almak istiyordum ama uygun fiyata vaya 2. elini bulamadim, Bende 2. el escape 2 aldim.
Esime de caddebostan dan Escape r3 aldik.

Firsat buldukca buraya fotograflar atacagim