Giant Contend SL 2

soulless

Daimi Üye
Tepki
828
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Jant setini çok beğendim diğer önerilere göre hem tipi hem özellikleri hoşuma gitti. 2390 TL de kafamda fiyata yakın. Lastikler için 700x25 düşünüyorum açıkçası 700x23 ne fark eder tam da bilemiyorum :)

Zonda jant seti çok güzel ama çok pahalıymış. Lastikleri listeye ekledim güzel görünüyor.
Jant seti olarak tavsiye ederim. Konu başlığı altında da yorumları mevcut. Tr fiyatı bu sitenin 2 katı...

(link)

Scudo
Tepki
129
İsim
Tolga
Bisiklet
Giant
Jant seti olarak tavsiye ederim. Konu başlığı altında da yorumları mevcut. Tr fiyatı bu sitenin 2 katı...

(link)
Evet daha önce sizin bisikletinizde görmüştüm görüntü olarak oldukça hoşuma gitmişti. Orijinal jant setine göre ne farkı oldu sürüşte o fiyata değer mi sizce?

• Beğen
Tepkiler: sadi imren

soulless

Daimi Üye
Tepki
828
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet daha önce sizin bisikletinizde görmüştüm görüntü olarak oldukça hoşuma gitmişti. Orijinal jant setine göre ne farkı oldu sürüşte o fiyata değer mi sizce?
Öncelikle o fiyata kesinlikle değer zira belirttiğim siteden alınca önerilen bir çok janttan çok daha uyguna geliyor fiyatı. Akıcılık olarak zaten orjinal jantı kıyaslarsanız orjinal jantla arasında uçurum var diyebiliriz. Arada ciddi fark var.

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konu başlığı açın takip edelim, gün gün yazın resimleri de bekliyoruz pedalınıza kuvvet.

Bu arada makine yüksek hızlarda çok kararlı ve dengeli. Giant ın inişlerde ve tırmanışlardaki becerisi yüksek. Disk fren kış şartlarında ıslak yolda ve inişlerde güven veriyor.

Screenshot_20190924-090553_Strava.jpg

Son düzenleme:

soulless

Daimi Üye
Tepki
828
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu başlığı açtığım günden bu yana yaşadığım heyecan ve keyif tarif edilemezdi. Gördüğüm ilk anda aşık olduğum Contend SL 2'yi aldığımda yol bisikletleriyle ilgili bilgim sadece 2 tane jant lastikleri olduğuydu. 105 nedir, aynakol kime denir, 11-32 hangi dilde küfür sayılır hiçbirini bilmeden başladığım Contend serüvenimde artık sona geldik. Bir süre önce bisikletimi sattım ve yeni, yepyeni bir heyecana doğru yola çıktım. Yakında onu da paylaşacağım. Aldığım günden bu yana beni bir kez bile pişman etmeyen, üzmeyen, her bakışımda gözümü doyuran, aldığım keyifin asla azalmadığı bisikletime buradan bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Yeni heyecanlarda görüşmek üzere...

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tur için ayrı bir konu açmıştım ancak güzel bir bisiklet fotoğrafını buraya atmak istedim.

210068 dosyayı görüntüle
Bu bisikleti gözüm bir yerden ısırıyor.:D
Backbag'te iyi durmuş. Aslında bisikletin arka sele demirleri de var böyle uzun yol için, uygun heybesiyle birlikte tabi. Öylede kullanabilirdin. Bu bisikletin ayrı bir çekiciliği var ya... :)

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.181
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bu başlığı açtığım günden bu yana yaşadığım heyecan ve keyif tarif edilemezdi. Gördüğüm ilk anda aşık olduğum Contend SL 2'yi aldığımda yol bisikletleriyle ilgili bilgim sadece 2 tane jant lastikleri olduğuydu. 105 nedir, aynakol kime denir, 11-32 hangi dilde küfür sayılır hiçbirini bilmeden başladığım Contend serüvenimde artık sona geldik. Bir süre önce bisikletimi sattım ve yeni, yepyeni bir heyecana doğru yola çıktım. Yakında onu da paylaşacağım. Aldığım günden bu yana beni bir kez bile pişman etmeyen, üzmeyen, her bakışımda gözümü doyuran, aldığım keyifin asla azalmadığı bisikletime buradan bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Yeni heyecanlarda görüşmek üzere...
@BerkEvren 'nin bahsettiği "randevu alıp, yanınıza çelik kadro alacak bir kurban daha" kurban sizdiniz galiba. Yeni bisiklet yada projeyi merakla bekliyoruz.

Rejinotu

Üye
Tepki
20
İsim
Semih
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba giant contend 2 SL disk 2021 ile giant tcr advanced 3 2020 bu iki model arasında kaldım. Contend daha rahat diyorlar sürüş açısı daha dik olduğundan fakat bu da aluminyum 9.6 kg bir bisiklet. Tcr ise karbon ve 8.5 kg tabi da eğimli ve daha agrasif. Fiyatları aynı. grup setler benzer. Contend disk fren tcr pabuç. Ben daha rahat sürüş açısından contend e yöneldim fakat aynı fiyata karbonu almamak da üzer mi sonradan. Biriside ikisi arasında öyle aman aman bir oturuş açısı farklılığı yok karbonu kaçırma dedi. Gianttakilerde daha rahat sürmek istiyorsan yarışmayacaksan antrenman yapmayacaksan gerek yok karbona beline yazık dediler diyebilirim. Sizlerden görüş almak isterim.

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.501
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Rejinotu Kilonuz ve yaşınız nedir ? İlk sorum bu olacak Tcr Propel e daha yakın ölçülere sahip. Contend de karbonda Defy ayarında büyük ihtimalle. O fiyatlara Defy bulursanız kaçırmayın derim.
Ben Tcr ile çok aşırı uzun yol yapmadım yanlış hatırlamıyorsam max 170-180 km yol yaptım bir seferde beni üzmedi açıkcası.

Rejinotu

Üye
Tepki
20
İsim
Semih
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35 selam 1.77 boy 78 kilo 31 yaş. Defy değil ama ona benzetmişler sanırım bu contendleri tabi karbon değil vs tcr da değil defy da değil endurans a çekmişler hafif sanırım yani karbon vs alüminyum ve tcr da daha eğik pozisyon alma durumu var işte bunlar kararsız bıraktı. Sonuçta yarışmayacaksın falan dediklerinden o kadar eğik sürmemde gerekmiyor mu algısı oldu contende yönelttildim yani :s

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.501
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Rejinotu Ben 1,68 boy 84 kg ken aldım Tcr yi. Şimdi 67,5 kg mım illaki daha rahat sürmeye başladım ama karbon karbondur diyorum. Biraz sert bir karbon ama zevkli bir bisiklet. Bu arada yaşım 41.

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Rejinotu Merhaba bu soruyu ben cevaplayayım isterseniz Contend sl 1 disc den tcr 1 'e geçtim ikisi ile de uzun yol yaptım. İkisi de rahat bisiklet doğru kadro boyu ve doğru fit ayarı ile ikisi ile de uzun yol yapabilirsiniz . Bana iki bisikleti de verseler ben karbon Tcr yi seçerdim. Kadroya yatırım yapıp ilerde jant seti ve grup set ile takviye ederdim. İnanın Aliminyum yol bisikletinin ne yaparsanız yapın yolu karbona çıkıyor siz erken davranın derim. Tabi kilo probleminiz yoksa 120 kilo üstü karbon bisikletler için tavsiye edilmiyor . Açılara gelince defy ile contend aynı açılara sahip endurance bisikletler, TCR ise All arounder diye geçer (asfalt yolda) tüm yol şartlarına uygun bir bisiklet, ister tırmanın ister sprint atın isteklerinizi karşılıyor. İyi bir fit ile TCR'yi rahat pozisyona getirebilirsiniz. Propel ile Tcr arasında olan fark Tcr ile contend arasında daha azdır bilginize.

Son düzenleme: