Giant Contend SL 2

h.kozan

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
H.Kozan
Arkadaşlar merhaba. Bu güzel bisiklete sahip olmak isteyenler varsa aramızda, bisikletime göz atabilirsiniz. Mağazadan alacağınız sıfır modeli ile arada fiyat dışında herhangi bir şey yok.

(link)

• Beğen
Tepkiler: kerem.erdogan
Scudo

h.kozan

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
H.Kozan
1400 dolar şu anki satış fiyatı. Giant Contend Sl 2 Tiagra Modeli bu, düz Contend modelleri düşük donanımlı ve aynı kadro malzemesi olmadığı için 5 bin tl civarı piyasada bulunabiliyor. Internette bir mağazada şu an 7300 tl fiyat ile satılmakta. Teşekkürler.

kerem.erdogan

Aktif Üye
Tepki
321
İsim
Kerem Erdoğan
Bisiklet
Giant
Caddebostan Giant'de contend sl 2 5100TL. Paylaştığım Giant resmi hesabına görebilirsiniz.

h.kozan

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
H.Kozan
Ellerinde ne kadar stok olabilecek ki? Muhtemelen seri sonu bir üründe ve belki de tek kalan bedende indirime gidilmiş. Genel piyasa ne ise kabul gören fiyat ortalaması odur bu ürünlerde, herhangi bir indirim düşünmüyorum. 6 ay sonra daha pahalıya alıcı bulur, Euro 7 tl oldu. Teşekkürler.

finarod

Üye
Tepki
126
İsim
Serkan S.
Bisiklet
Giant
@h.kozan

Şu anki satış fiyatı 1400 dolar değil, 1100 dolar. Giant'ın sitesinden bakabilirsiniz. 1400 dolar olan 2018-2019 modeli, 1100 dolar olan 2017. 2018 tubeless lastikli. Sizinki görebildiğim kadarıyla 2017 model. Döviz endeksli bile baksanız şu an liste fiyatı 6600. Ayrıca bayilerde TL bazlı ve belli bir sabitliği olan fiyat listesine göre liste TL fiyatı 5500 TL, tabii buna revize gelebilir.

2017 model:
(link)

2018-19 model:
(link)

Arka lastiğiniz Mitas marka görünüyor. Ön lastiği ise değiştirmemişsiniz. Mitas lastik bisikletin değerine bir şey katmaz. Dışarıdan rahatlıkla 5000'e alınabilecek bir bisikleti siz anladığım kadarıyla 4500'e bırakmayı düşünüyoruz. Umarım alıcısı çıkar.

Not: ben de Giant Contend SL 2 kullanıcısıyım. Dolayısıyla piyasasını yakınen takip ediyorum. Başlık da takip ettiğim bilgilendirici bir başlık olduğu için, ilanınızı paylaştığınızı görünce görüşlerimi paylaşmak istedim.

Alp Bayrak

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Giant
Merhaba ikinci el bir Giant Contend sl 2 disc m kadro buldum iç bacak boyum 88 cm boyum 1.80 oluru var mı bu işin.Kullananların yardımına ihtiyacım var.

finarod

Üye
Tepki
126
İsim
Serkan S.
Bisiklet
Giant
@Alp Bayrak

İç bacak boyum 89. Boyum 1.84. M kadro kullanıyorum. Sele borusu minimum limitin çok az üstünde. Kadronun endurance konforundan nasibimi alamıyorum tabii ki. Ama performans sürüşü için uygun.

Alp Bayrak

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Giant
@finarod
Öncelikle çok teşekkürler giant contend sl2 hakkındaki yorumlarınız nedir memnun musunuz?

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar ben de de contend sl 1 disc var bacak boyum 90 cm boyum 1.87 XL kadro kullanıyorum XL kadroda seat tube 56 cm top tube 59 cm bu kadrolar endurance kadro olduğu için koltuk boruları kısa, bike fit yaptırdım koltuk çok yukarıya kalktı sele borusu karbon olduğu için ekstra kaldırmada sorun yaşanabileceği için, seat tube 58 olsa sele daha aşağıda olacak, tam bedenim olacaktı uzanma mesafesinde sorun yaşamadım.

Ben XL kullanırken siz M kadro nasıl kullanabiliyorsunuz bacak boylarımız birbirine yakın anlayamadım.

@Alp Bayrak Bisikletten son derece memnunum 110 kilo ile binmeye başladım şu anda 95 kiloya kadar indim toprak yolda, soğuk asfaltta sürdüm çok sağlam alet sizi yarı yolda bırakmaz frenlemesi de çok iyi .

finarod

Üye
Tepki
126
İsim
Serkan S.
Bisiklet
Giant
@sadi imren

@Alp Bayrak Yüksek hızlarda (40km/h +) biraz stabilite sorunu var, sanırım bunda alın borusunun uzun olmasının etkisi var. Kadronun geometrisi ve materyali itibariyle (karbon + 6061 aluminyum) darbe sönümlemesi çok iyi.

Benimle benzer boyda olup M kadro kullanan başka bir arkadaşım @kerem.erdogan , o da görüş belirtebilir.

Gidonumu değiştirdim. Reach 83 mm. Gidon boğazı da 110mm. Gidonun altında bir adet 1 cm'lik spacer var, diğerleri üstte. Sele borusu minimumun 1-2 cm üstünde. Herhangi bir sakatlık, diz ağrısı ya da olağandışı yorulma yaşamadan 100km üstü sürüşleri tamamlıyorum.

Son düzenleme:

sadi imren

Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@finarod hangi lastik ebadı ile kullandınız bisikleti. Bir de kaç km kullandınız.

sadi imren

Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
  • Beğen
Tepkiler: finarod

h.kozan

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
H.Kozan
@Alp Bayrak

Aynı ölçülerdeyiz nerdeyse. M beden size olur, seleyi biraz yukarda tutarsınız sadece. Ancak boğazdan spacer eksiltmenizle beraber bisikleti tam olarak endurance değil de safkan yol bisikleti ölçülerinde kullanmaya başlarsınız. Bunu göz önünde tutarsanız iyi olur. Yine de geometrisi gereği rahat bir bisiklettir her türlü.

Tepki
129
İsim
Tolga
Bisiklet
Giant
Herkese merhaba Contend SL 2 kullanıcısı olarak önümüzdeki sezon jant setlerini değiştirmeyi planlıyorum. Üstünde gelen lastikleri ve pabuçları da değiştirmek istiyorum. Amacım biraz daha hafifletip performansı artırmak. Lastiklerin de artık daha dayanıklı olmasını istiyorum. Tavsiyesi olan?

• Beğen
Tepkiler: finarod

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.371
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hafiflik istiyorsan Cole Rollen Elite jantlar. Lastikte de yine hafiflik ve dayanıklılık olarak benim şansıma mı bilmiyorum Rubena Phoenix Racing 215 gram v 5000 km de 2 patlak. Vittoria Zaffiro Pro Slick 1000 km 1 patlak onda da teli ellerimle söktüm lastikten o şekilde patlamayacak lastik zor bulunur. Pabuç olarak baradine leri seviyorum ben.

finarod

Üye
Tepki
126
İsim
Serkan S.
Bisiklet
Giant
Lastikleri 25mm Tufo Calibra Plus ile değiştirmenizi öneririm. Tanesi 210 gr., ıslakta tutuşu iyi, yuvarlanma direnci Continental GP 4000 S II seviyesinde, patlak koruması fena değil.

Jant seti olarak, Plus PL RC-30 öneririm. Akıcılığı müthiş, biraz ağır sayılır ama 30mm profili ve akıcı göbekleriyle fiyat/performans ürünü. Bütçem var diyorsan Campagnolo Zonda olabilir.

28mm lastik ön fren kaliperine sürtüyor, basıncı indirseniz bile, kış aylarında lastik yoldan çamur vb. aldığında sorun olabilir. 23mm de, bisikletin endurance'a yakın geometrisiyle pek uyumlu olmuyor gibi, 25mm ideali derim.

Pabuç olarak, Baradine'in ABS modelini öneririm. Kırmızı-siyah iki renk modelini de kullandım, ABS'yi daha çok beğendim.

sadi imren

Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kışın kullanacaksanız 28 hafif yol tutan lastik kullanmanız daha doğru olur ancak 25 den aşağısına bakmayın benim disc olduğu için ön tarafta 28 lastikte sürtme ve çamur toplanması olmuyor Dt swiss, Campagnolo ve Colle Rollen jant setleri fiyat performans ürünleridir bunların modellerinden seçim yapabilirsiniz.
Hafif ve silik lastik 700-25 schwalbe one 205 gr

Tepki
129
İsim
Tolga
Bisiklet
Giant
Hafiflik istiyorsan Cole Rollen Elite jantlar. Lastikte de yine hafiflik ve dayanıklılık olarak benim şansıma mı bilmiyorum Rubena Phoenix Racing 215 gram v 5000 km de 2 patlak. Vittoria Zaffiro Pro Slick 1000 km 1 patlak onda da teli ellerimle söktüm lastikten o şekilde patlamayacak lastik zor bulunur. Pabuç olarak baradine leri seviyorum ben.
Jant setini çok beğendim diğer önerilere göre hem tipi hem özellikleri hoşuma gitti. 2390 TL de kafamda fiyata yakın. Lastikler için 700x25 düşünüyorum açıkçası 700x23 ne fark eder tam da bilemiyorum :)

Lastikleri 25mm Tufo Calibra Plus ile değiştirmenizi öneririm. Tanesi 210 gr., ıslakta tutuşu iyi, yuvarlanma direnci Continental GP 4000 S II seviyesinde, patlak koruması fena değil.

Jant seti olarak, Plus PL RC-30 öneririm. Akıcılığı müthiş, biraz ağır sayılır ama 30mm profili ve akıcı göbekleriyle fiyat/performans ürünü. Bütçem var diyorsan Campagnolo Zonda olabilir.

28mm lastik ön fren kaliperine sürtüyor, basıncı indirseniz bile, kış aylarında lastik yoldan çamur vb. aldığında sorun olabilir. 23mm de, bisikletin endurance'a yakın geometrisiyle pek uyumlu olmuyor gibi, 25mm ideali derim.

Pabuç olarak, Baradine'in ABS modelini öneririm. Kırmızı-siyah iki renk modelini de kullandım, ABS'yi daha çok beğendim.
Zonda jant seti çok güzel ama çok pahalıymış. Lastikleri listeye ekledim güzel görünüyor.