Garmin Fenix Kullanıcıları Kulübü

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar merhaba,

Forumda Garmin Edge kullananlar olduğunu bildiğim gibi, Fenix kullanıcılarının da olduğunu düşünüp başlığı açıyorum. Başlık altında soru-cevap ve bilgilendirme vb. paylaşımlarınızı bekliyor, saygılarımı sunuyorum.

Bu arada Fenix'lerin karanlıkta ışığını açıp saati görmek durumunda kalmaktan nefret ediyorum :) Fenix 5 serisinde olduğu gibi 6 da bu devam ediyor. Bu arada Fenix 6 Pro kullanıyorum. Elimden geldiğince sorularınıza cevap verebilirim..

Tekrar saygılar..

Scudo

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.144
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fenix değil de yakın da Garmin venu Almayı planlıyorum. Sormak istediğim Garminlerde bulunan temazssız ödeme özelliğini ülkemizde kullanabiliyormuyuz? Kullanıyorsak nasıl ve ne şekilde oluyor? Sadece kredi kartımı tanımlanıyor yoksa banka kartınıda tanımlayabilir miyiz?

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben mastercard eklemeye calistim. Eklenmedi. Sanirim kullanilamiyor..

• Beğen
Tepkiler: Adrenalin26

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
maalesef ülkemizde Garmin pay kullanılamıyor aynı Apple Pay gibi bizim için kullanışsız bir özellik :)

• Beğen
Tepkiler: Adrenalin26

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@serdarunalan hareket ile aciliyor. Always on display mantigi kastım.

Tepki
1
İsim
asds
Başlangıç
1950—51
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
teşekkürşer

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Fenix 5x yada 6x'e niyetim var. Ancak forumda bu multisport saatin su geçirdiğini okuyunca biraz soğudum.

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.144
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fenix 5x yada 6x'e niyetim var. Ancak forumda bu multisport saatin su geçirdiğini okuyunca biraz soğudum.
Suyun altında düğmelerine bastığında bir çok multispor saati , vakumlayıp suyu atma özelliği olmadığı için malefes su geçirme riski var. Sadece baya üst seviye dalış saatleri var, onlarda bu özellik var.

• Beğen
Tepkiler: serdarunalan
Tepki
71
3 yıldır havuzda yoğun şekilde kullanıyorum (Triatlon sporcusuyum )ve en ufak sıkıntı yaşamadım. Havuzun dibine dalıp saatin tuşuna basmayın diye kullanım kılavuzunda yazar üstte ki arkadaşın belirttiği gibi neredeyse bu segmentte ki tüm saatler için bu geçerlidir. Bunu bilmeyip tuşa basıp sonra saate/saatlere kusur bulmamak lazım :)

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Suyun altında düğmelerine bastığında bir çok multispor saati , vakumlayıp suyu atma özelliği olmadığı için malefes su geçirme riski var. Sadece baya üst seviye dalış saatleri var, onlarda bu özellik var.
Vakumlayıp suyu atmak nedir, niye gereklidir bilmiyorum, ama 2. seriden itibaren Apple Watch'ların tuş ve crown'ı suda kullanılabiliyor. Apple Watch "baya üst seviye dalış saati" olmadığına göre Garmin'in mühendisliğinde bir sorun var.

• Beğen
Tepkiler: tzeybek

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.144
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Vakumlayıp suyu atmak nedir, niye gereklidir bilmiyorum, ama 2. seriden itibaren Apple Watch'ların tuş ve crown'ı suda kullanılabiliyor. Apple Watch "baya üst seviye dalış saati" olmadığına göre Garmin'in mühendisliğinde bir sorun var.
Apple Watch su altında kullanılmıyor, suya girdiğinde ekran kilidi aktif oluyor, kilidi açmak için crown tuşunu kullanarak Hoparlöre giren suyu atmaya yarıyor, onun dışında Apple Watch ın sualtında tüm fonksiyonlar arasında geçiş yapma özelliği yok.

Ve Garmin o teknoloji ye ulaşan tek saat ama parasını verirsen ?

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Apple Watch su altında kullanılmıyor, suya girdiğinde ekran kilidi aktif oluyor, kilidi açmak için crown tuşunu kullanarak Hoparlöre giren suyu atmaya yarıyor, onun dışında Apple Watch ın sualtında tüm fonksiyonlar arasında geçiş yapma özelliği yok.
Su altında fonksiyonları kullanmak başka, su altında tuşuna basıldı diye su alması başka. Apple Watch, kapasitif ekran suda çalışmayacağı için dokunmatik ekranı kitliyor. Ancak yüzmeyi duraksatmak, bitirmek veya yeniden başlatmak için tuşunu kullanabiliyorsunuz. Suyun içinde tuşuna basıldı diye su almıyor, kullanma kılavuzunda da "zinhar saat sudayken tuşuna basmayın" falan yazmıyor.

Ve Garmin o teknoloji ye ulaşan tek saat ama parasını verirsen ?
Hangi teknoloji?

• Beğen
Tepkiler: mazot

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@serdarunalan Cihazım Türkçe. Söylediğinizden yola çıkarak; Sistem-Ekran Parlaklığı kısmına girdim. Burada olsa olsa Mola diye bir şey var o mu acaba?

@mtb_rider 2 yıldır fenix serisi kullanıyorum denizde duşta falan hiç çıkarmadım herhangi bir sorun yaşamadım.

Tepki
71
@serdarunalan Cihazım Türkçe. Söylediğinizden yola çıkarak; Sistem-Ekran Parlaklığı kısmına girdim. Burada olsa olsa Mola diye bir şey var o mu acaba?

Tam nasıl çevirmişler şimdi siz yazınca emin olamadım ama stays on seçeneğini de daima vs gibi çevirmiş olabilirler. Bu segmede diğer seçenekler 1 dk 4 saniye gibi seyler eğer bu segme altındaysanız bunları da görüyor olmalısınız burada varsa daima gibi çevrileni seçin zaten ışığın kapanmadığını görürsünüz.

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

anzolot

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
İsim
murat yücedemir
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@adilmusazafer bende fenix 5x kullanıyorum, etkinlik sırasında bileğinizi kaldırdığınızda ekran otomatik açılıyor. Onun dışında normal saat modunda kullanırken açılması için bir ayar göremedim ama saate bakarken refleks olarak baş parmağım sürekli sol üst düğmeye gidiyor.
Benim merak ettiğim ve cevabını bulamadığım şey Ayarlar - Telefon - Akıllı Bildirimler altındaki İmza kısmı nedir?

• Beğen
Tepkiler: adilmusazafer

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@anzolot sanirim otomatik yanitlardami ise yariyor?

• Beğen
Tepkiler: anzolot