Garmin Edge Kullanıcıları Kulübü

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar merhaba,

Garmin kullananlar var fakat incelemelerin pek olmadığını gördüm forumda. Dolayısıyla yardımlaşma ve bilgilendirme amaçlı kulübü oluşturmaya karar verdim. Yeni başlıklar altına soru-cevap yapılacağına bu ana konu altında olabilir diye düşündüm.

İlk olarak kendimden başlayayım;

Mesela ben Edge 810 sahibiyim. Gelen çağrıların bilgilerini cihazımda görebiliyor muyum? Ve Facebook, Twitter gibi sosyal medyadan gelen bildirimlerden cihaz ekranımdan haberdar olabiliyor muyum?

Hadi vira bismillah bakalım :)

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hocam bende de Garmin Edge 1000 var.Mükemmel bir cihaz olduğunu söyleyibilirim.Telefona gelen mesaj vs gösteriyor diye biliyorum.Fakat Facebook vs sosyal medya bildirimlerini
yapıyormu bilmiyorum.Fakat olduğunu düşünmüyorum.Zaten de yapmasın :) bisiklet sürerken dünyadan uzaklaşıyorum çok iyi oluyor :)

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@mühendis İşte o gelen aramaların bildirimi ya da sms geldi bildirimini acaba nereden ayarlıyoruz :) ?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@adilmusazafer

youtube da bunun gibi yüzlerce video var izlemeni tavsiye ederim :)

livetrack mükemmel , eposta da gönderiyor.Gönderdiğin kişi seni canlı olarak isterse bilgisayardan izliyor :)

Akıllı Telefon Bağlantısı
Akıllı telefonunuzdaki ve Garmin Connect ™ Mobil uygulaması ile eşleştirildiğinde, Edge 1000, canlı izleme, gelen çağrı ve metin uyarıları, sosyal medya paylaşımı, hava durumu, kablosuz yüklenenler ve alma / gönderme kursları ve kesimleri de dahil olmak üzere bağlantılı özellikleri bir paket halinde sunmaktadır. Sürüşünüz tamamlanır tamamlanmaz, veriler otomatik olarak Bluetooth ® veya Wi-Fi ® ile Garmin Connect’e gönderilebilir. Bu size bağlı kalma ve anında arkadaşlarınızla, ailenizle ve sosyal medya kişileri ile sürüş ayrıntılarını paylaşmanızı sağlar. LiveTrack arkadaşlarınız ve ailenize, gerçek zamanlı olarak yarışlarınızı ve eğitim faaliyetlerinizi takip etme olanağı sağlamaktadır. E-posta veya sosyal medyayı kullanarak takipçilerinizi davet edin, böylece bir Garmin Connect izleme sayfasından canlı olarak verilerinizi görüntüleyebilirsiniz. Onlar e-posta yoluyla davetinizi aldıklarında, takip etmek için ve harita üzerinde istatistiklerinizi ve konumunuzu görmek için tıklayabilirler.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Akıllı telefon olmayinca bunlar doğal olarak olmuyor :) sanırım
Ben edge 520 sahibiyim, kesinlikle antrenman amaçlı bir urun olduğunu, km saati olsun diye alınırsa çok yazık edileceğini söyleyebilirim.
Segmentleri yukleyemedim, bilgisayar ile kablo ile bağlantı kurabiliyor ve garmin connect e bağlanabiliyorum
Ancak harita çizmek yol yüklemek, önceden gittiğim yollarda kendimle yarışmak gibi şeyleri beceremedim. Fazla kurcalayamadim açıkçası

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Telefonum eşleşmiş durumda hava durumu falan bilgilerini gorebiliyorum ama gelen çağrı sms uyarılarını alamıyorum.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@mühendis teşekkürler
Bir kaç video ben de izledim ancak fazla uğraşmadım. Kendimle yarışmak istiyorum bakarım...

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Azıcık Araştırma yapsanız nelere ulaşacağınız hakkında fikriniz bile yok. 810 bluetooth 4.0 protokolünü kullanmadığı için mesaj ve sesli arama görüntüleme YAPMAZ!!

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Yavuz S. ingilizcemiz yok çevirilerle idare ediyoruz. Türkiyede satılan bütün sitelerde hemen hemen aynı açıklamalar var garmin cihazlarda. Hal böyle olunca bilir kişilerden yardım istiyoruz. Ama bu da sana bu lugatta yardım adında böyle expertiz geldi açılın çekilin havalarını oynama hakkını vermemeli.

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Garmin 520 kullanıyorum. Bu cihazın Lap özelliği var. Eminim diğer cihazlarda da bu özellik vardır. Lap (etap) özelliği akıllıca kullanılırsa gerçekten inanılmaz faydalı. Önce Garmin'de ikinci bir ekran tanımladım. İlk ekranımda standart göstergelerim var. İkincisinde de etap (lap) göstergelerim var.

Ekran şu:

Garmindeki etap özelliği şöyle çalışıyor:

Bir yokuşun başına geldiğimde bir kez Lap tuşuna basıyorum. Garmin 2. ekranda Lap'la başlayan göstergeleri sıfırlıyor. Yokuş boyunca tırmanırken arada Lap'la başlayan kısımlara bakıyorum ancak en önemlisi Lap HR ve Lap Power. Bu göstergeler sıfırladığım yerden itibaren ortalama nabız ve ortalama güç değerlerimi gösteriyor. Böylece yokuşu olması gereken nabızda ve güçte mi çıktığımı kontrol ediyorum. Eğer baştan abartıp nabız ve gücü gereğinden fazla yükseltmişsem, yokuşun kalan mesafesine bakıp tempomu düşürüyorum. Yokuşun bitmesine ne kadar kaldığını da daha önceden çıkardığım yokuş bilgilerinden tahmin etmek zor değil.

Bu yöntemi her yokuş başında yapıyorum. Yokuş bittiğinde de bir kez daha Lap tuşuna basmak yeterli.

Bu etap özelliği sadece yokuş için değil aynı zamanda düz yollarda da kullanılır. Önemli olan bir turda ne zaman yüksek tempo yapacağını bilip lap tuşuna basmak lazım. Bu sayede Strava'da segment açmaya gerek kalmıyor. Kendi segmentlerinizi Lap tuşuyla tanımlıyorsunuz.

Strava'ya yüklediğinizde bu etapları Laps ekranı altında görebiliyorsunuz.

upload_2016-9-9_13-14-22.png

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Yavuz S. tamam da niye sanki sinirliymiş gibi cevap yazıyorsun ? hem sana ne ki araştırır araştırmaz ! adam demek ki araştırıyor yoksa burda soru sormaz dı ?
sen bence düşüncelerini dile getirmedeki yazışma tarzını değiştir güzel kardeşim!

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mühendis emredersin meslektaşım... Armut piş ağzıma düş devam...

• Beğen
Tepkiler: NKurtuldu

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Yavuz S. ne alakası var emretmekle ! kimse armut piş yapmıyor bu sitede ! ben bu cihazı öğrenecem diye kaç adet video izlediğimi yada kaç adet kitapçık incelediğimi
biliyormusun? bilmiyorsun ! herkesin bu tarz konularda araştırma yapması mümkün değil! bazen araştırmaların hızlı olması açısından forumlar önemlidir.Bilgiyi paylaşmak lazım.
Paylaşıldıkça büyür.

kvnccelik

Aktif Üye
Tepki
74
Bisiklet
Trek
520 ile 820 arasındayım. Bundle için 180$ gibi bir fiyat farkı var. Siz ne dersiniz?

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@kvnccelik hangisi olursa olsun bu âlet antrenman aleti.. aradaki özellikler sizin için cezbedici ise 820 yoksa 520 kesinlikle tatmin eder. Biri daha kötü değil 180$ az bir fark değil. 1000 alan arkadaşlar bile 520 bize yeterliymis diyor.
520 diyorum.

dramorey

Daimi Üye
Tepki
164
Bisiklet
Canyon
@kvnccelik Navigasyon kullanacaksanız 820 öne çıkıyor. Yoksa 520 fazlasıyla işinizi görecektir.

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Şahsen ben, 810'daki bluetooth olayından sonra 1000 e geçiş yaptım 810 u satıp 1000 sipariş ettim akıllı bildirimlere sebep

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.272
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
400 Tl ye 500 edge buldum.Kadans sensörü ve gidon adaptörü dahil.
510 yada 520 ye göre artı ve eksilerini merak ettim.
Bilgilenmek ve ürünü alma konuunda karar vermek istiyorum.
Deneyimlerini paylaşacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Özcan