Garmin Edge Kullanıcıları Kulübü

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Hayirli aksamlar. Garmin 530 modelini alacağım ama birkaç bilgiye tavsiyeye ihtiyacım var. Tahmin edeceğiniz gibi Profesyonel Kullanıcı değilim. Navigasyonum olsun nabiz ölçerim olsun hızımı göreyim şimdilik yeter diye düşünüyorum;
1- Cihaz dahili olarak hiz ölçümü yapabiliyor mu?(tel uygulamaları gibi) yapabiliyor ise yinede hiz sensorune ihtiyaç varmi?
2- kadans sensörü olmasa ne gibi eksiklik hissedebilirim? İllaki gerekli mi?
3- Nabiz sensörünu zaten alacağım.
Cevap verebilecek ,cevap veren pedaldaslara tesekkur ederim.
1) Yapabiliyor. Bence yok, bende hız sensörü var ve kullanmıyorum. Hız sensörünün işe yaradığı durumlar: tünel, köprülü kavşak gibi üzeri kapalı alanlar ve şehir merkezlerinde yüksek binaların arası.
2) Bence bu da gerekli değil, ancak yanlış viteste (kadansta) sürüyorsanız bu sorunun tesbiti için işe yarayabilir.
3) En gerekli olan sensör kesinlikle powermetre. Çoğu powermetre kadans da ölçüyor.

Scudo

yusuf72

Üye
Tepki
3
İsim
yusuf ziya öncel
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
garmin edge 530'uma kavuştum :) şimdi de diğer önemli soru hangi uygulama :) ben uydu görüntülerinden orman için rotalar çıkarttığım için sanırım mutlaka wikiloc kullanmam gerekcek çünkü bu trotaları elle çizmem gerekiyor. Orman içi patika ve toprak yollar normalde görünmüyor. Bu ben derdimi önemli ölçüde görüyor. Diğer ihtiyacımda yolda giderken ne kadar yolum kaldı veye belirlediğim rotada ilk defa gidiyorsam rotada navigasyon yapması. Hız , kadans perofmans antrmena hiç derdim değil. Bu durumda normal yol rotalarım için strava dışında biraz ekonomik tercih var mı? Çünkü tek ihtiyacım bilgisayarda hazırladığım rotayı navige etmesi

ali önder

Forum Demirbaşı
Tepki
1.250
İsim
ali önder büyüksünetçi
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Wikiloc değil de komoot daha iyi olabilir diye düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: yusuf72

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
garmin edge 530'uma kavuştum :) şimdi de diğer önemli soru hangi uygulama :) ben uydu görüntülerinden orman için rotalar çıkarttığım için sanırım mutlaka wikiloc kullanmam gerekcek çünkü bu trotaları elle çizmem gerekiyor. Orman içi patika ve toprak yollar normalde görünmüyor. Bu ben derdimi önemli ölçüde görüyor. Diğer ihtiyacımda yolda giderken ne kadar yolum kaldı veye belirlediğim rotada ilk defa gidiyorsam rotada navigasyon yapması. Hız , kadans perofmans antrmena hiç derdim değil. Bu durumda normal yol rotalarım için strava dışında biraz ekonomik tercih var mı? Çünkü tek ihtiyacım bilgisayarda hazırladığım rotayı navige etmesi
Garmin connect rota oluşturmak için gayet iyi ve ücretsiz.

yusuf72

Üye
Tepki
3
İsim
yusuf ziya öncel
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Son düzenleme:

ufuq81

Daimi Üye
Tepki
249
İsim
ufuk
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti

s0n3r

Üye
Tepki
194
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
arkadaşlar burada görüp beğenip wiggle üzerinden aldığım Garmin Edge 530 a kavuştum. Buna haritayı filan nasıl atacağız. Şöyle bir video var, baytekin üzerinden harita indiriliyor. Yalnız benim alet yurtdışı, videodaki gibi yapsam sorun yaşarmıyım?

ali önder

Forum Demirbaşı
Tepki
1.250
İsim
ali önder büyüksünetçi
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yanlisir veya değil..söyle bı makaleye denk geldim.merak edenlere durulur.https://www.dcrainmaker.com/2022/03/bike-gps-climing-comparison-wahoo-garmin-hammerhead.html

s0n3r

Üye
Tepki
194
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
arkadaşlar burada görüp beğenip wiggle üzerinden aldığım Garmin Edge 530 a kavuştum. Buna haritayı filan nasıl atacağız. Şöyle bir video var, baytekin üzerinden harita indiriliyor. Yalnız benim alet yurtdışı, videodaki gibi yapsam sorun yaşarmıyım?

kendi sorumu cevaplayayım. Benim gibi garmin cahili, ilk defa kullanacaklar için :D
garmin express vasıtasi ile haritaları indirebiliyorsunuz. Bilgisayara garmini bağlayıp indiriyorsunuz. Sizi yönlendiriyor zaten. 1.5 gb lık bir indirme yaptı. Bugun ilk defa denedim garmini, gps e bağlandığı an herşey geldi saat vs. gayet keyifli. Sensörleri daha bağlamadım. Sensörler ile çok daha keyifli hale geleceğini düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: by0ne ve Ekincan

alpergoren

Üye
Tepki
19
peki uygun fiyatlı bir garmin 810 bundle alınır mı? 2000 bandına

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.471
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
peki uygun fiyatlı bir garmin 810 bundle alınır mı? 2000 bandına
Bence alınır. Pil ömrü de önemli elbette ama bundle dan kastınız nabız sensörü dahil kitse sorgu sualsiz alınır bence. Cihaz biraz eski elbette üzerine 2 nesil geçti ama genel işlevlerini layığı ile yerine getirecektir.

ufuq81

Daimi Üye
Tepki
249
İsim
ufuk
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sonunda bende garmin 530 ile aranıza katılıyorum. Bundle halini 290 euro civarında fiyatla almanyadan aldıriyorum bugün. Türkiye fiyatına bakarsam gayet uygun diye düşünüyorum.. en azindan kargo gümrük vs ugrasmayacagim.

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.466
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Nabız bandı bakıyorum ve bu iki marka arasında tercih yapmak istesek hangisi mantıklı olur?

(link)

(link)

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.466
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İki modelden de pişman olmazsınız,ama bağlantı yapacağım modelle ,nabız bandının aynı marka olmasına dikkat ederdim ben.
Hali hazırda Cycplus M1 cihazını kullanıyorum. Fakat Garmin Edge 530 alacağım.
İki cihazında Ant+ özelliği olması sayesinde mevcut cihazıma bağlantıda sorun yaşamam diye düşünüyorum.
Wahoo'nun 200 lira daha uygun olması cazip geliyor. Kayışlarının uzun ömürlü kullanışlı olması önemli

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.131
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hali hazırda Cycplus M1 cihazını kullanıyorum. Fakat Garmin Edge 530 alacağım.
İki cihazında Ant+ özelliği olması sayesinde mevcut cihazıma bağlantıda sorun yaşamam diye düşünüyorum.
Wahoo'nun 200 lira daha uygun olması cazip geliyor. Kayışlarının uzun ömürlü kullanışlı olması önemli
Ben Edge 530 ile Decathlon'un göğüs bandını yaklaşık 6 aydır sorunsuz kullanıyorum. Bu zamana kadar hiç bir şekilde kopma, takılma, görmeme durumu yaşamadım. Cihaz ayrıca doğrudan telefon ile de sorunsuz senkronizasyon sağlıyor.