Fuji feather 2015

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
Arka lastiği kitleye bilmek için, anlık güç ile tekerin kaymaya başlamasını sağlamasınız, sonrasında ise kitli kalması için gereken kuvveti devam ettirmelisiniz.
Kısaca hangi bacağınız daha güçlüyle (bende sol) ilk hamleyi çok güçlü çok ani yapmanız gerekmekte.

Scudo

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
Dişli ORANI Düşüncede vereceğin güç azaltır yani 15 T geliyordu sanırım fuji sen 18 T 19 T takarsan Skid yapmak için gereken kuvvet azalır. Ama bu seferde en yüksek süratin düşer.

• Beğen
Tepkiler: ilker21

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
@Güvenç Terzierol
ne yaptıysam olmadı. ancak arka frenle bilikte kombine etmem gerekiyor. diğer türlü pedal daha güçlü oluyor maalesef. iftardan sonra bir daha çalışacağım.

@Zekeriya Çabdostum hiç uğraşamam orjinalini bozarak. bununla yaparsam yaparım yoksa yok. bunun yanı da pure fixtekilerde hep 16T pek bir fark yok sanırım. çalışacağım akşam biraz daha. oruç başıma vurdu:D
bu hareketi ben yavaşta yapmaya çalışıyorum doğru mu peki bu? hizlı mı olmakmlazım?

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
E dedim ya ileri ivme dikey ivmeden çok olunca ama tabi hızpedalların kaçmasına ayaklarınıza çarpmasına sebep olabilir. Ne yazıkki videoda gördünüz adamların dişlileri 18t nin üzerinde dir. Video varsa vardır bir dalavere. Ayrıca lastikleriniz yeni sonuç itibarı ile yol tutuması için yapılmış. Dediğim gibi Islak zeminde denemek lazım.

• Beğen
Tepki
4
İsim
Tolga Turgut
Bisiklet
Santos
zinciri diğer taraftaki dişliye takınca oluyor

Kadro boyu?

• Beğen

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
@Tolga Turgut
zaten fixe tarafında hocam. kadro boyu 56

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
@Zekeriya Çab
hocam sanırım pedalda kilit yok diye yapamıyorum. çünkü sadece itme kuvveti ile olmuyor. yarın kilit ile deneyeceğim

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
Tabukü kilit fifti fifti bölüyor yükü.
Bu arada ben atıp tutuyorum yapmışlığım 10 cm Geçmez sizde bukadar zor bende olması mucize 117 kg yi Skid ettiririm diyorsa buyursun. Ben zaten yapmaya kalktığımda 3-4 pedal turu sonrası duruyor. Yani 20-25 le giderken bacakları kastığımda hız direk Düşüyor. Bir kaç Islak zeminde yaptım oldu dahası uğraşmadım.

• Beğen

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
@Zekeriya Çab
bakalım yarın deneyeceğim. yoksa vazgeç bu sevdadan diyeceğim kendime :D ben 74 kgyim ama henüz olmalı işte. bu arada sen skıde niye karşısın ki? skid olmadan fixe tarfına geçmenin hiç anlamı yok bence

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
Yoo Skid de karşı değilim ama frenleri söküp Skid le dururum demeye karşıyım. Skid elinin eltindaki freni sıkıncaki kadar hızlı durma sağlamaz hiç bir zaman. Skid in her çeşidinde durma uzun mesafelerde olur. Mesela yol bisikletinde arka teker kilitlenmesin diye seleden kalkılır selenin arkasına tam tekerleğin üzerine kaykılınır ki ağırlıkla teker yere bassın. Bunda tam tersi. Yani Skid yap ama hobi için yap. Ayrıca senin kadronu bilmem ama track kadrosu yol bisikleti kadrosundan yüksek ön teker yere daha dikey açılı ve gidon çok daha alçaktır yanı çok çok agresif sürüş ister. Normal klasik kadroyu Fixie olarak kullanmakla track kadro kullanmak farklı.
Ayrıca bende gideceğim yere geldiğimde, durmak için acelem olmadığında bacaklarımı kullanıyorum ama frenlerin olmasaydı bir kaç kişiye hayatının deneyimini yaşatmış olurdum çok son anda iki fren Artı baçaklar şeklinde durdum. Ayrıca fren olmadığında son hızınıza çıkmakta Tereddüt ediyorsunuz duracağını bilmek güzel en arzundan deneyebilmek.

• Beğen

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
orjinalindeki pedal kilitlerini taktım. iftar sonrası yine deneyeceğim. yapamazsam bir süre zamana bırakacağım :D fixede iyi idman oluyor be :)

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
@Zekeriya Çab
ve bingooooo
yaptım. zor değilmiş :) illali kelepçe, kilitli pedal, bandaj vs. biri olmalı. en azından başlangıç için böyle. biri ile baskerken biri ile çekeceksin. teker anında kitleniyor. sysğs kalkarsan daha raht oluyor. öne dorüğru yatarsan da daha uzun kayıyor. 20 cm kadar yaptım. hem asfaltta hem pazar yerinde boş. ayaklarım oldukça ağrıyor ama :) 30-30 dk anca sürdüm 40 km bisiklet sürmüş gibiyim. yol bisikletimde uçarım ben evelallah artık :D yalnız solak olmama rağmen bssan ayağım sağ ayak nedense. bana dhaa güçlü geldi. sol ayakla çekiyorum anca :) sağol ilgilendiğin için :)

M.Furkan Kurt

Forum Demirbaşı
Tepki
134
İsim
Furkan
Bisiklet
Carraro
Hayırlı olsun.Kazasız belasız sürüşler dilerim...

• Beğen

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
Azimli arkadaşımızsın ne diyim helal. Olsun. Ben bir senedir vakit ayırıp red light stand çalışacağım ki şu yer yüzünde en çok boş vakit bana bahşedilmiştir. Yakında ters de çevirsin.
Evet road bike a çok yardımı oluyor. Özellikle road bike ta laktik asit birikme süresi uzuyor. Yorgunluk yokuşun ortalarında gelmeye başlarken yokuşun sonlarında gelmeye başladı şimdi road bike ta eskiden zorlandığım yokuşları fixie ile çıkarım gibi geliyor.

• Beğen

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
işte dediğim kızların videosu :)
ben sevdim bu işi :)
idmanın kralı fixed. buna çalışacağım :)

• Beğen
Tepkiler: aertan

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
hayırlısı olsun,

benim merakım şu. bu bisikleti alıp ilerleyen dönemde ola ki sıkılırsak göbekten vites takabiliyor muyuz? kırmızı değil de hakiye yakın bi rengini gördüm çok beğendim. ondan dolayı merak ettim.

• Beğen

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
@özgür duygu
Takılır. Ama değer mi tartışılır. Üstelik sıkılmazsın merak etme. Hele birde skid yapmayı becerirsen değme keyfine :)